Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σήμερα θα μαγειρέψω....


paradisebird

Recommended Posts

ααα τι ωραια ομαδα! Τωρα την ανακαλυψα! Αρακας σημερα που εστειλε η πεθερα. Εντωμεταξυ εχω πει να μη στελνει γιατι μπορω και μονη μου αλλα αυτοι ειναι δυο ατομα, τους βγαινει πολυ το φαγητο και μας στελνει συχνα. Αν δεν εστελνε ειχα σκοπο να κανω φακες... σε λιγες μερες θα κανω εξετασεις και λεω να ενισχυσω οσο μπορω τα αποτελεσματα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Είχα χθές αρακά! Σήμερα ψαράκι με κουνουπίδι βραστό! ❤️

Αχχχχ δεν κάνω πλέον....Δύο φορές έκανα και δεν το άντεξα οπότε είπα να το αποφύγω για λίγο καιρό το ψαράκι!!!αλλά πριν μου άρεσε πολύ!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

ααα τι ωραια ομαδα! Τωρα την ανακαλυψα! Αρακας σημερα που εστειλε η πεθερα. Εντωμεταξυ εχω πει να μη στελνει γιατι μπορω και μονη μου αλλα αυτοι ειναι δυο ατομα, τους βγαινει πολυ το φαγητο και μας στελνει συχνα. Αν δεν εστελνε ειχα σκοπο να κανω φακες... σε λιγες μερες θα κανω εξετασεις και λεω να ενισχυσω οσο μπορω τα αποτελεσματα χαχα

Χαχαχαχαχα και εγώ πριν τις εξετάσεις προσέχω τι μαγειρεύω!!!αυτήν να στέλνει δεν πειράζει!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird πολύ ωραίο φαγητό!

Εγώ χθες έφτιαξα για σήμερα κοτόσουπα, απαίτηση του συζύγου! Ευτυχώς δεν μας αρέσει αμφότερους το αυγολέμονο και έτσι δεν την αυγόκοψα! Αύριο σπανακόρυζο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοροτσια!!Εγώ δεν ήξερα τι να κάνω και αποφάσισα να κάνω κοτόπουλο κοκκινιστό με μακαρόνια!εμενα ο άντρας μου δεν τρώει κατακόρυζο αλλά και εγώ δεν τρελαίνομαι αλλά το έτρωγα μια στο τόσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έφτιαξα κριθαράκι ολικής αλέσεως με φρέσκια ντομάτα και μυρωδικά στο φούρνο. Αμέσως μετά που φάγαμε είχα τη φαεινή ιδέα να φτιάξω γλυκά muffins με ξύσμα λεμονιού. Τα έχω στο φούρνο και ψήνονται. Θα τα δοκιμάσω αύριο (αν μπορέσω να κρατηθώ) η λιχούδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έφτιαξα κριθαράκι ολικής αλέσεως με φρέσκια ντομάτα και μυρωδικά στο φούρνο. Αμέσως μετά που φάγαμε είχα τη φαεινή ιδέα να φτιάξω γλυκά muffins με ξύσμα λεμονιού. Τα έχω στο φούρνο και ψήνονται. Θα τα δοκιμάσω αύριο (αν μπορέσω να κρατηθώ) η λιχούδα!!!

Δεν κρατήθηκα. Τα δοκίμασα!!! Αχ, έβαλα κιλά από τότε που παντρεύτηκα. Καλά λένε πως ο γάμος παχαίνει. Σε μένα αυτό συνέβη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα σας ανακάλυψα και μου ανοίξατε την όρεξη! (Όχι ότι κλείνει κ ποτέ) Αλλά η ζυγαριά ανέβηκε απότομα. Οπότε θ αρχίσω να προσέχω...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Σήμερα κοχυλάκια με κόκκινη σάλτσα και φρέσκα μανιτάρια! Αύριο μάλλον γιουβαρλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Εγώ είπα από σήμερα να ξεκινήσω δίαιτα μετρώντας θερμίδες. Έχω έναν θερμιδομετρητή, οπότε θα βλέπω και θα μετράω θερμίδες. Είναι σπαστικό αλλά κάτι πρέπει να γίνει. Τα πάντα κόποις κτώνται. Για να δούμε, θα τα καταφέρω ή θα υποτροπιάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ είπα από σήμερα να ξεκινήσω δίαιτα μετρώντας θερμίδες. Έχω έναν θερμιδομετρητή, οπότε θα βλέπω και θα μετράω θερμίδες. Είναι σπαστικό αλλά κάτι πρέπει να γίνει. Τα πάντα κόποις κτώνται. Για να δούμε, θα τα καταφέρω ή θα υποτροπιάσω. 

Όλα μια ιδέα είναι! Αν το πάρεις απόφαση, θα το καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ είπα από σήμερα να ξεκινήσω δίαιτα μετρώντας θερμίδες. Έχω έναν θερμιδομετρητή, οπότε θα βλέπω και θα μετράω θερμίδες. Είναι σπαστικό αλλά κάτι πρέπει να γίνει. Τα πάντα κόποις κτώνται. Για να δούμε, θα τα καταφέρω ή θα υποτροπιάσω. 

Αχ σε νιώθω, κ να σκεφτείς πριν την εγκυμοσύνη ήμουν από τις τυχερές που έτρωγαν ο,τι ήθελαν κ η ζυγαριά δεν ανέβαινε, αλλά τώρα για πρώτη φορά στη ζωή μου σχεδόν θέλω να μετρήσω θερμίδες γιατί η ζυγαριά παρά ανέβηκε και πήγε όσο σκόπευα να πάω στον 9ο κ ακόμα είμαι 7ο.... Αν κ μάλλον δε θα το κάνω απλά δεν θα τρώω ανάλογα με το πόοοοσο πεινάω? αλλά με το πόσο έτρωγα πριν μου ανοίξει ΤΟΣΟ η όρεξη! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Αχ σε νιώθω, κ να σκεφτείς πριν την εγκυμοσύνη ήμουν από τις τυχερές που έτρωγαν ο,τι ήθελαν κ η ζυγαριά δεν ανέβαινε, αλλά τώρα για πρώτη φορά στη ζωή μου σχεδόν θέλω να μετρήσω θερμίδες γιατί η ζυγαριά παρά ανέβηκε και πήγε όσο σκόπευα να πάω στον 9ο κ ακόμα είμαι 7ο.... Αν κ μάλλον δε θα το κάνω απλά δεν θα τρώω ανάλογα με το πόοοοσο πεινάω? αλλά με το πόσο έτρωγα πριν μου ανοίξει ΤΟΣΟ η όρεξη! ?

Καλέ θα τα χάσεις τα κιλά, μην ανησυχείς. Με το καλό να έρθει το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Καλέ θα τα χάσεις τα κιλά, μην ανησυχείς. Με το καλό να έρθει το μωράκι!

Ελπίζω να τα χάσω τα άτιμα... Ευχαριστώ! Με το καλό σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evi'sBaby μου, ναι μεν έβαλες κιλά, σκέψου όμως πως σε πολύ λίγο καιρό θα έχεις ένα παιδάκι. Τι να πουν άλλες που δεν έχουν παιδιά και έβαλαν κιλά λόγω κακής ψυχολογίας, έτσι για να ξεχνιούνται; Βλέπε την αφεντιά μου, χι χι χι. Γελάω κιόλας, τρομάρα μου! Οπότε ξέχνα τα κιλά. Απλά να προσέχεις τώρα αυτούς τους δυο μήνες που έμειναν, γιατί εκεί μπαίνουν τα περισσότερα κιλά! Φιλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κυρίες μου, αφήστε τα κιλά τώρα, εδώ μιλάμε για φαί! Σήμερα έχουμε φακές γιατί τα γιουβαρλάκια πήραν παράταση χθες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

@Evi'sBaby μου, ναι μεν έβαλες κιλά, σκέψου όμως πως σε πολύ λίγο καιρό θα έχεις ένα παιδάκι. Τι να πουν άλλες που δεν έχουν παιδιά και έβαλαν κιλά λόγω κακής ψυχολογίας, έτσι για να ξεχνιούνται; Βλέπε την αφεντιά μου, χι χι χι. Γελάω κιόλας, τρομάρα μου! Οπότε ξέχνα τα κιλά. Απλά να προσέχεις τώρα αυτούς τους δυο μήνες που έμειναν, γιατί εκεί μπαίνουν τα περισσότερα κιλά! Φιλιά....

Εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου λοιπόν! Το 2019 να είναι η τυχερή σου χρονιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...