Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κέντρα


Guest

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Κορίτσια έχω φορτώσει γτ μόλις έμαθα πως σε άλλο άτομο που είχαν κάνει ωοληψία την άνοιξη και τώρα κάνανε γονιμοποίηση και εμβρυομεταφορά  διάφορα κ νευρίασα. Πρώτον από τα 14 τα 4 μετά την κατάψυξη βγήκαν Off.Τα υπόλοιπα 10 κάποια δεν άντεξαν στην γονιμοποίηση και τελικά 6 γονιμοποιήθηκαν .Από αυτά τις βάλανε πιθανόν βλαστοκύστες  που αντί για Τετάρτη που της είχαν πει την πήραν ξαφνικά Δευτέρα . Τοποθετήσανε τα 2 και μακάρι πραγματικά να ναι καλοστέριωτα . Το θέμα είναι πως από την Δευτέρα την παίρνουν ξαφνικά σήμερα τηλ ότι δεν αντέξανε τα άλλα 2 ζευγάρια . Και ερωτώ βρε κορίτσια .... Τι γίνεται τελικά ... Μπας κ παίζονται παιχνίδια .... Δεν γίνεται αυτό το πράγμα. Φαντάζει λίγο επίτηδες να γίνεται

Ηλεκτρα καλημερα. 

Δεν ειμαι σιγουρη οτι καταλαβα ακριβως τι γραφεις. Θα προσπαθησω λοιπον να σου απαντησω.

Γραφεις οτι απο τα 14 τα 4 δεν επιβιωσαν. Ναι, συμβαινει αυτο. 

Απο τα 10 γονιμοποιηθηκαν τα 6. Κι αυτο συμβαινει. Δεν γονιμοποιουνται παντα ολα τα ωαρια.

Αν περασαν 5 ημερες απο την ημερα που τα εβγαλαν απο την καταψυξη, τοτε ναι, της εβαλαν βλαστοκυστες. Αλλα αν καταλαβαινω καλα γραφεις οτι την πηραν ξαφνικα 2 ημερες πριν. Αρα της εβαλαν μαλλον τριων ημερων εμβρυακια.

Κι αυτο ειναι σύνηθες. Αν ο εμβρυολογος βλεπει οτι τα εμβρυα δεν διαιρουνται τέλεια και με φαινονται καπως αδυναμα, δεν ρισκαρει να τα αφησει για βλαστοκυστες γιατι το πιο πιθανο ειναι ναμην αντεξουν να φτασουν σε βλαστοκυστη. Οπότε αλλαζουν το πλανο κ προτεινουν στην ασθενη να τα βαλουν δυο μερες νωριτερα. Γιατι μεσα στη μητρα το περιβαλλον ειναι το ιδανικο κ μπορει μια χαρα να προχωρησουν κ να στεριωσουν. Ενω στο εργαστηριο μπορει να μην τα καταφερναν. 

Προσωπικα δεν βρισκω κατι υποπτο σε ολο αυτο. Ειναι πραγματα που συμβαινουν καθημερινα στα κεντρα εξωσωματικης

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να συμπληρωσω κ κατι. Γραφεις οτι της ειπαν πως τα υπολοιπα 4 δεν αντεξαν. Δεν ειναι περιεργο. 

Δεν εχουν ολα τα ωαρια κ ολα τα σπερματοζωαρια Ηλεκτρα την ιδια ποιοτητα. Υπαρχουν πααααρα πολλες περιπτωσεις που μπορει να μην καταφαρουν καν να κανουν ωοληψια ή εμβρυομεταφορα για χιλιους δυο λογους. 

Αν ολα τα εμβρυα ηταν τελεια κ γονιμοποιουνταν καιμπορουσαν να φτασουν σε βλαστοκυστες τα πραγματα θα ηταν πιο ευκολα για ολους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Να συμπληρωσω κ κατι. Γραφεις οτι της ειπαν πως τα υπολοιπα 4 δεν αντεξαν. Δεν ειναι περιεργο. 

Δεν εχουν ολα τα ωαρια κ ολα τα σπερματοζωαρια Ηλεκτρα την ιδια ποιοτητα. Υπαρχουν πααααρα πολλες περιπτωσεις που μπορει να μην καταφαρουν καν να κανουν ωοληψια ή εμβρυομεταφορα για χιλιους δυο λογους. 

Αν ολα τα εμβρυα ηταν τελεια κ γονιμοποιουνταν καιμπορουσαν να φτασουν σε βλαστοκυστες τα πραγματα θα ηταν πιο ευκολα για ολους. 

Σε ευχαριστω πολυ.... ειμαστς συγχυσμενοι αλλα δεν αναλυουν τις πιθανοτητες που υπαρχουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.... ειμαστς συγχυσμενοι αλλα δεν αναλυουν τις πιθανοτητες που υπαρχουν

Ποιες πιθανοτητες?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!θέλω να κάνω εξωσωματική όμως δεν ξέρω σε πιο κέντρο να απευθύνω... Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κέντρο ή γιατρό;; ευχαριστώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2018 at 10:30 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Kαλησπέρα κοπελα μου πως είσαι ?είχες κάποιο νέο?

Καλημερα κοριτσι μου! Εκανα την υστεροσκοπηση, βρηκε 2 συμφυσεις και τις ελυσε και μια ηπια φλεγμονη στη μητρα. Μου εδωσε 2 αντιβιωσεις που θα τις παιρνω λεει μεχρι και την εμβρυομεταφορα. Σε 10 μερες ξεκιναω με τις ενεσεις. Θα κανουμε ανταγωνιστες και μου ειπε ο γιατρος οτι εαν κανω εστω 4 ωαρια θα ειναι ευτυχισμενος. Αυτο με στεναχωρησε λιγο γιατι καταλαβα οτι δεν περιμενει και πολλα λογω του εχω αμη 0,5. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2018 at 10:10 ΠΜ, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εκανα την υστεροσκοπηση, βρηκε 2 συμφυσεις και τις ελυσε και μια ηπια φλεγμονη στη μητρα. Μου εδωσε 2 αντιβιωσεις που θα τις παιρνω λεει μεχρι και την εμβρυομεταφορα. Σε 10 μερες ξεκιναω με τις ενεσεις. Θα κανουμε ανταγωνιστες και μου ειπε ο γιατρος οτι εαν κανω εστω 4 ωαρια θα ειναι ευτυχισμενος. Αυτο με στεναχωρησε λιγο γιατι καταλαβα οτι δεν περιμενει και πολλα λογω του εχω αμη 0,5. 

 Κοριτσι μου ευχομαι να σου πανε ολα τελεια!!Πότε ξεκινάς τη θεραπεία?και εμένα τους ανταγωνιστές μου είπε ότι θα ακολουθήσω φαίνεται ότι πιστεύει πολύ σε αυτό το πρωτόκολλο θα δείξει ...θετικη σκέψη και πιστεύω να πάνε όλα Καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/11/2018 at 9:53 ΜΜ, ο/η Dorakid είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!θέλω να κάνω εξωσωματική όμως δεν ξέρω σε πιο κέντρο να απευθύνω... Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κέντρο ή γιατρό;; ευχαριστώ!! 

Καλησπέρα γλυκιά μου καλή επιτυχία!σου προτείνω το κ.Σφακιανουδη συνεργάζεται με genesis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2018 at 11:58 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου καλή επιτυχία!σου προτείνω το κ.Σφακιανουδη συνεργάζεται με genesis

Τι κανεις @Μπεμπελουκα;;Ετοιμάζεσαι;;Εγω ανυπομονω πραγματικα!Θελω τοσο πολυ να αρχισει η διαδικασια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τι κανεις @Μπεμπελουκα;;Ετοιμάζεσαι;;Εγω ανυπομονω πραγματικα!Θελω τοσο πολυ να αρχισει η διαδικασια!

Καλησπέρα @Χρυσάφω μου !!!θέλω και εγώ να έρθει το διάστημα !ειμαι έτοιμη από φάρμακα και πρωτόκολλο αλλά θα ξεκινήσω με το νέο έτος ίσως τον Φεβρουάριο εσυυυ ???πήγα και στο γιατρό για τεστ Παπ κ υπέρηχο όλα μια χαρά !περιμένω να ερθει η άδεια μου αυτές τις ημέρες !να κάνω και τις εξετασεις που απαιτούνται για την εξωσωματική.γραψε μου νέα σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα @Χρυσάφω μου !!!θέλω και εγώ να έρθει το διάστημα !ειμαι έτοιμη από φάρμακα και πρωτόκολλο αλλά θα ξεκινήσω με το νέο έτος ίσως τον Φεβρουάριο εσυυυ ???πήγα και στο γιατρό για τεστ Παπ κ υπέρηχο όλα μια χαρά !περιμένω να ερθει η άδεια μου αυτές τις ημέρες !να κάνω και τις εξετασεις που απαιτούνται για την εξωσωματική.γραψε μου νέα σου !

Καλημερα!Μπραβο!Με το καλό να ξεκινησουμε!!!!Τι εξετασεις σου εγραψε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2018 at 11:31 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

 Κοριτσι μου ευχομαι να σου πανε ολα τελεια!!Πότε ξεκινάς τη θεραπεία?και εμένα τους ανταγωνιστές μου είπε ότι θα ακολουθήσω φαίνεται ότι πιστεύει πολύ σε αυτό το πρωτόκολλο θα δείξει ...θετικη σκέψη και πιστεύω να πάνε όλα Καλά!

Καλημερα κοριτσι μου, σημερα ποναει η κοιλια μου κ μαλλον θα αδιαθετησω, οποτε αυριο θα κανω τις εξετασεις και αν ειναι οκ ξεκιναω τις ενεσεις αυριο!!! Ελπιζω δηλ... σε ευχαριστω πολυ πολυ για το ενδιαφερον σου! Εσυ ποτε ξεκινας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, σημερα ποναει η κοιλια μου κ μαλλον θα αδιαθετησω, οποτε αυριο θα κανω τις εξετασεις και αν ειναι οκ ξεκιναω τις ενεσεις αυριο!!! Ελπιζω δηλ... σε ευχαριστω πολυ πολυ για το ενδιαφερον σου! Εσυ ποτε ξεκινας?

Με το καλο κοριτσι μου!!!Να ξεκινήσει σύντομα η διαδικασια και να πανε ολα κατ ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, σημερα ποναει η κοιλια μου κ μαλλον θα αδιαθετησω, οποτε αυριο θα κανω τις εξετασεις και αν ειναι οκ ξεκιναω τις ενεσεις αυριο!!! Ελπιζω δηλ... σε ευχαριστω πολυ πολυ για το ενδιαφερον σου! Εσυ ποτε ξεκινας?

Κοριτσι μου όλα καλά !!θετική σκέψη να έχουμε !!εγώ μάλλον Φεβρουάριο ..εισαι έτοιμη έχεις πάρει τις ενέσεις Όλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/11/2018 at 10:53 ΠΜ, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Κορίτσια έχω φορτώσει γτ μόλις έμαθα πως σε άλλο άτομο που είχαν κάνει ωοληψία την άνοιξη και τώρα κάνανε γονιμοποίηση και εμβρυομεταφορά  διάφορα κ νευρίασα. Πρώτον από τα 14 τα 4 μετά την κατάψυξη βγήκαν Off.Τα υπόλοιπα 10 κάποια δεν άντεξαν στην γονιμοποίηση και τελικά 6 γονιμοποιήθηκαν .Από αυτά τις βάλανε πιθανόν βλαστοκύστες  που αντί για Τετάρτη που της είχαν πει την πήραν ξαφνικά Δευτέρα . Τοποθετήσανε τα 2 και μακάρι πραγματικά να ναι καλοστέριωτα . Το θέμα είναι πως από την Δευτέρα την παίρνουν ξαφνικά σήμερα τηλ ότι δεν αντέξανε τα άλλα 2 ζευγάρια . Και ερωτώ βρε κορίτσια .... Τι γίνεται τελικά ... Μπας κ παίζονται παιχνίδια .... Δεν γίνεται αυτό το πράγμα. Φαντάζει λίγο επίτηδες να γίνεται

Καλησπέρα εύχομαι ότι καλύτερο συνεργάζεστε με το Γένεσις και το Σφακιανουδη:?

 

Πραγματικά πιστευεις πως δεν παίζονται παιχνίδια ?όλα γίνονται στο βωμό του χρήματος.Σιγουρα κάποιες φορές παίζει η ψυχολογία η συνεννόηση με το γιατρό αλλά από εκεί και έπειτα ρέει πολυ χρήμα σε αυτά τα μονοπάτια δυστυχώς είναι να μην μπεις στο χορό Αφού μπήκες χόρεψε και βρες κάποιον καλό επαγγελματία -άνθρωπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσι μου όλα καλά !!θετική σκέψη να έχουμε !!εγώ μάλλον Φεβρουάριο ..εισαι έτοιμη έχεις πάρει τις ενέσεις Όλα??

Ολα ετοιμα στο ψυγειο! Σημερα το πρωι εκανα  fsh e2 prg περιμενω τα αποτελεσματα. αν ειναι οκ ξεκιναω πρωτη ενεση σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!!Να ξεκινήσει σύντομα η διαδικασια και να πανε ολα κατ ευχην!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Ευχομαι και σε σενα γρηγορα οτι επιθυμεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ολα ετοιμα στο ψυγειο! Σημερα το πρωι εκανα  fsh e2 prg περιμενω τα αποτελεσματα. αν ειναι οκ ξεκιναω πρωτη ενεση σημερα!

Kαλη αρχή !!θέλουμε να μας πεις τα πάντα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ολα ετοιμα στο ψυγειο! Σημερα το πρωι εκανα  fsh e2 prg περιμενω τα αποτελεσματα. αν ειναι οκ ξεκιναω πρωτη ενεση σημερα!

Με αισιοδοξια και ολα καλα να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 22/11/2018 at 10:10 ΠΜ, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εκανα την υστεροσκοπηση, βρηκε 2 συμφυσεις και τις ελυσε και μια ηπια φλεγμονη στη μητρα. Μου εδωσε 2 αντιβιωσεις που θα τις παιρνω λεει μεχρι και την εμβρυομεταφορα. Σε 10 μερες ξεκιναω με τις ενεσεις. Θα κανουμε ανταγωνιστες και μου ειπε ο γιατρος οτι εαν κανω εστω 4 ωαρια θα ειναι ευτυχισμενος. Αυτο με στεναχωρησε λιγο γιατι καταλαβα οτι δεν περιμενει και πολλα λογω του εχω αμη 0,5. 

Καλημερα κοπελα μου!Καποιο νεότερο;;Επικοινωνησα με τον γιατρο και σύντομα θα εινια κοντα μας!Πολυ χάρηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...