Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μιλήσουμε για ομορφιά


paradisebird

Recommended Posts

Κορίτσια μου, σαν γυναίκες που είμαστε, θα ήθελα να μοιραστούμε θέματα ομορφιάς. Να ανταλλάξουμε ιδέες για την περιποίηση προσώπου (κρέμες, καλλυντικά, μακιγιάζ κτλ) και ό,τι άλλο θέλετε. Πως σας φαίνεται η ιδέα μου; Εύχομαι να γίνουμε πολλές... Σας περιμένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλά, γεια σας και πάλι. Μετά από συμβουλή μιας συναδέλφισσας δοκίμασα αμυγδαλέλαιο για να κάνω ντεμακιγιάζ στα μάτια μου. Βάζω λίγο σε βαμβάκι για ντεμακιγιάζ και καθαρίζω τα μάτια. Μετά τα ξεπλένω και με λίγο νεράκι. Έχω ευαίσθητα μάτια και γενικά ευαίσθητο δέρμα. Όμως δεν με πείραξε. Σήμερα μάλιστα έβαλα μετά το μπάνιο σε όλο το πρόσωπο για θρέψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird καλησπέρα! Ωραίο είναι το αμυγδαλελαιο για ντεμακιγιάζ κυρίως στα μάτια, επίσης το καστορελαιο κάνει την ίδια δουλειά κ το συν του είναι ότι κάνει θρέψη κ στις βλεφαρίδες! Έχεις ξηρό δέρμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η mellenaki είπε:

@paradisebird καλησπέρα! Ωραίο είναι το αμυγδαλελαιο για ντεμακιγιάζ κυρίως στα μάτια, επίσης το καστορελαιο κάνει την ίδια δουλειά κ το συν του είναι ότι κάνει θρέψη κ στις βλεφαρίδες! Έχεις ξηρό δέρμα? 

Σε κάποια σημεία είναι ξηρό. Στα δε βλέφαρά μου τους τελευταίους μήνες έβγαζα και έκζεμα και δεν μπορούσα να βάφομαι. Ακόμη και κρέμα ματιών δεν βάζω πια. Φοβάμαι. Είχα και έντονη φαγούρα. Θέλω να βάλω κρέμα ματιών αλλά δεν ξέρω ποια. Να μην έχει άρωμα και να είναι υποαλλεργική. Δοκίμασα διάφορες από φαρμακείο και επώνυμες. Δεν ξέρω τι να πάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κ εγω στη παρεα. Συμφωνώ για το αμυγδαλελαιο αλλα αποτι γνωριζω το καστορελαιο ειναι βαρύ για καθημεριμενο ντεμακιαζ πρεπει να μπαινει σε πολυ μικρη ποσοτητα. Επισης καθε βραδυ προσθεστε στο αμυγδαλελαιο λιγη βιταμινη Ε κ ροδονερο ειναι ο καλυτερος ορος ομορφιας. ? Εχω να σας πω πολλα τετοια πιλινγκ κτλ ορεξη να εχουμε να τα κανουμε!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Σε κάποια σημεία είναι ξηρό. Στα δε βλέφαρά μου τους τελευταίους μήνες έβγαζα και έκζεμα και δεν μπορούσα να βάφομαι. Ακόμη και κρέμα ματιών δεν βάζω πια. Φοβάμαι. Είχα και έντονη φαγούρα. Θέλω να βάλω κρέμα ματιών αλλά δεν ξέρω ποια. Να μην έχει άρωμα και να είναι υποαλλεργική. Δοκίμασα διάφορες από φαρμακείο και επώνυμες. Δεν ξέρω τι να πάρω...

Ενας δερματολογος μου ειχε πει καποτε που ειχα ενα προβλημα με τα ματια οτι μπορω να τα πλενω με Johnsons baby κ εβαζα μονο αμυγδαλελαιο που ειναι οτι πιο φυσικο κ δεν κανει ευκολα αλλεργιες. Ρωτησε τον δικο σου κ πες μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Ενας δερματολογος μου ειχε πει καποτε που ειχα ενα προβλημα με τα ματια οτι μπορω να τα πλενω με Johnsons baby κ εβαζα μονο αμυγδαλελαιο που ειναι οτι πιο φυσικο κ δεν κανει ευκολα αλλεργιες. Ρωτησε τον δικο σου κ πες μου?

Το ίδιο για το Johnsons baby είχε πει ένας οφθαλμίατρος και στην πεθερά μου που είχε κάνει βλεφαρίτιδα. Από τότε πλένει τα μάτια της κάθε βράδυ με αυτό. Βάζει λίγη ποσότητα σε βαμβάκι για ντεμακιγιάζ, το βρέχει λίγο, πλένεται και μετά ξεβγάζει με χλιαρό νερό. Το δοκίμασα κι εγώ, αλλά τότε ήταν το έκζεμα σε έξαρση και δεν με βοήθησε. Αναγκάστηκα να κάνω θεραπεία με μια κορτιζονούχα αλοιφή ματιών. Τώρα είμαι ευτυχώς καλά. Ξεκίνησα πάλι να χρησιμοποιώ μολύβι και μάσκαρα και καθαρίζω το βράδυ με αμυγδαλέλαιο. Κρέμα ματιών δεν βάζω, δεν θέλω να ξαναπάθω τα ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Ηρθα κ εγω στη παρεα. Συμφωνώ για το αμυγδαλελαιο αλλα αποτι γνωριζω το καστορελαιο ειναι βαρύ για καθημεριμενο ντεμακιαζ πρεπει να μπαινει σε πολυ μικρη ποσοτητα. Επισης καθε βραδυ προσθεστε στο αμυγδαλελαιο λιγη βιταμινη Ε κ ροδονερο ειναι ο καλυτερος ορος ομορφιας. ? Εχω να σας πω πολλα τετοια πιλινγκ κτλ ορεξη να εχουμε να τα κανουμε!!!!???

Πες μας, πες μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Ηρθα κ εγω στη παρεα. Συμφωνώ για το αμυγδαλελαιο αλλα αποτι γνωριζω το καστορελαιο ειναι βαρύ για καθημεριμενο ντεμακιαζ πρεπει να μπαινει σε πολυ μικρη ποσοτητα. Επισης καθε βραδυ προσθεστε στο αμυγδαλελαιο λιγη βιταμινη Ε κ ροδονερο ειναι ο καλυτερος ορος ομορφιας. ? Εχω να σας πω πολλα τετοια πιλινγκ κτλ ορεξη να εχουμε να τα κανουμε!!!!???

Σε τι αναλογίες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Σε τι αναλογίες;

Το ιδανικο ειναι τα σπιτικα καλλυντικά να γινονται για 1 εφαρμογη για να να μην αλλοιώνονται τα συστακα κ μην χανουν τις ευεργετικές τους ιδιότητες αν δεν γνωριζουμε πως να τα συντηρισουμε η την σωστη παρασκευη τους. Το δοχειο το κουταλακι η οτιδηποτε χρησιμοποιούμε θα πρεπει να ειναι πολυ καθαρο ιδανικα γυαλινο βαζακι που κλεινει κ αν φτιαξεις παραπανω ποσοτητα το αποθηκευεις στο ψυγειο. 1 κουταλακι αμυγδαλελαιο 1κουταλακι ροδονερο κ 3 καψουλες βιταμινη Ε αυτο ειναι για 2 με 3 φορες βαζεις λιγη ποσοτητα παντου μπανει κ γυρο απο τα ματια. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Το ιδανικο ειναι τα σπιτικα καλλυντικά να γινονται για 1 εφαρμογη για να να μην αλλοιώνονται τα συστακα κ μην χανουν τις ευεργετικές τους ιδιότητες αν δεν γνωριζουμε πως να τα συντηρισουμε η την σωστη παρασκευη τους. Το δοχειο το κουταλακι η οτιδηποτε χρησιμοποιούμε θα πρεπει να ειναι πολυ καθαρο ιδανικα γυαλινο βαζακι που κλεινει κ αν φτιαξεις παραπανω ποσοτητα το αποθηκευεις στο ψυγειο. 1 κουταλακι αμυγδαλελαιο 1κουταλακι ροδονερο κ 3 καψουλες βιταμινη Ε αυτο ειναι για 2 με 3 φορες βαζεις λιγη ποσοτητα παντου μπανει κ γυρο απο τα ματια. ?

Ήσουν πολύ κατατοπιστική. Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα σου πω τις εντυπώσεις μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...