Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δυο μηνες προσπαθειας


Κορτας

Recommended Posts

Γεια σας. Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ. Ειμαι 31 ετων και αυτος ο μηνας ειναι ο δευτερος της προσπαθειας. Πιστευα οτι τα πραγματα ειναι πολυ ευκολα. Οτι με την πρωτη που θα γινει θα εχεις και το παιδακι. Και οταν ειδα οτι η πρωτη φορα απετυχε απογοητευτηκα μπορω να πω. Διαβαζοντας εδω αλλα και μιλωντας και με αλλες κοπελες καταλαβα οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα. Εχω ψαξει για ωορηξιες, γονιμες μερες κλπ κλπ. Εχω κυκλο 28-30 ημερων. Τελευταια αδιαθεσια στις 28/09. Επαφες 8,10,12,14,15,16 οκτωβριου. Σημερα ειμαι στην 26η μερα του κυκλου. Εκανα ηδη ενα τεστ-αρνητικο

Να ελπιζω;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να είσαι εγκυουλα!!! Προσπαθείς πολύ λίγο καιρό για να απογοητεύεσαι!!!!μην αγχώνεσαι!!!! Φυσικά έχεις πιθανότητες να είσαι εγκυος!Μην κάνεις όμως τεστ πριν την καθυστέρηση γιατι τζάμπα απογοητεύεσαι!!Χαλάρωσε και απόλαυσε την διαδικασία!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Γεια σας. Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ. Ειμαι 31 ετων και αυτος ο μηνας ειναι ο δευτερος της προσπαθειας. Πιστευα οτι τα πραγματα ειναι πολυ ευκολα. Οτι με την πρωτη που θα γινει θα εχεις και το παιδακι. Και οταν ειδα οτι η πρωτη φορα απετυχε απογοητευτηκα μπορω να πω. Διαβαζοντας εδω αλλα και μιλωντας και με αλλες κοπελες καταλαβα οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα. Εχω ψαξει για ωορηξιες, γονιμες μερες κλπ κλπ. Εχω κυκλο 28-30 ημερων. Τελευταια αδιαθεσια στις 28/09. Επαφες 8,10,12,14,15,16 οκτωβριου. Σημερα ειμαι στην 26η μερα του κυκλου. Εκανα ηδη ενα τεστ-αρνητικο

Να ελπιζω;;;;;;;

κορίτσι μου... δυστυχώς όταν ξεκινάμε αυτή τη διαδικασία νομίζουμε πως σε ένα δύο μήνες θα έχουμε και το επιθυμητό αποτέλεσμα! δεν είναι έτσι δυστυχώς! θέλει υπομονή και ηρεμία! κ εγώ δύο μήνες προσπαθώ κ η απογοήτευση είναι μεγάλη, χωρίς να υπάρχει λόγος ουσιαστικά! είναι τόσο μικρό το διάστημα. σκέψου και τις γόνιμες να βρίσκεις πάντα έχουμε 25% πιθανότητες σύλληψης. τώρα όσον αφορά το τεστ είναι όντως νωρίς.. περίμενε λίγες μέρες και κάνε ένα ακόμη. προσωπικά τα πιστεύω τα τεστ! εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυουλα! αλλά αν δεν... είσαι εδώ να προσπαθείς κάθε μήνα.. να μην απογοήτευεσαι κ θα έρθει πολύ γρήγορα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες έτσι πιστεύουμε.... Όταν ξεκινήσαμε έμεινα αμέσως αλλά απ έβαλα.... Τώρα είμαστε στο δεύτερο μήνα προσπαθειών μετά την αποβολή και αγχώνομαι...αλλα είναι ότι χειρότερο... Χαλάρωσε και απολαύσε το.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Όλες έτσι πιστεύουμε.... Όταν ξεκινήσαμε έμεινα αμέσως αλλά απ έβαλα.... Τώρα είμαστε στο δεύτερο μήνα προσπαθειών μετά την αποβολή και αγχώνομαι...αλλα είναι ότι χειρότερο... Χαλάρωσε και απολαύσε το.... 

Κατερινα καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η thalaki είπε:

κορίτσι μου... δυστυχώς όταν ξεκινάμε αυτή τη διαδικασία νομίζουμε πως σε ένα δύο μήνες θα έχουμε και το επιθυμητό αποτέλεσμα! δεν είναι έτσι δυστυχώς! θέλει υπομονή και ηρεμία! κ εγώ δύο μήνες προσπαθώ κ η απογοήτευση είναι μεγάλη, χωρίς να υπάρχει λόγος ουσιαστικά! είναι τόσο μικρό το διάστημα. σκέψου και τις γόνιμες να βρίσκεις πάντα έχουμε 25% πιθανότητες σύλληψης. τώρα όσον αφορά το τεστ είναι όντως νωρίς.. περίμενε λίγες μέρες και κάνε ένα ακόμη. προσωπικά τα πιστεύω τα τεστ! εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυουλα! αλλά αν δεν... είσαι εδώ να προσπαθείς κάθε μήνα.. να μην απογοήτευεσαι κ θα έρθει πολύ γρήγορα :)

Μπραβο που εισαι τοσο αισιοδοξη. Εχω αρχισει να αγχωνομαι μηπως εχω καποιο προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

27η μερα τεστ-αρνητικο

Μην κάνεις κάθε μέρα τεστ... Ξέχασε το για λίγο.... Και ξανά κάνε αν δεν δεις περίοδο την 32η ημέρα.... Για να είσαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Μπραβο που εισαι τοσο αισιοδοξη. Εχω αρχισει να αγχωνομαι μηπως εχω καποιο προβλημα

τίποτα δεν έχεις! είναι η αγωνία σου που τα προκαλεί όλα! ηρέμησε να δεις τι θα γίνει αυτό το μήνα... αλλιώς προσπάθειες για Νοεμβρη μαζί με όλες εμάς :)))) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

τίποτα δεν έχεις! είναι η αγωνία σου που τα προκαλεί όλα! ηρέμησε να δεις τι θα γίνει αυτό το μήνα... αλλιώς προσπάθειες για Νοεμβρη μαζί με όλες εμάς :)))) 

Ειμαστε πολλεσσσς;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κορτας καλησπέρα , όντως ειναι λιγάκι νωρις για το τεστ που έκανες ! δεν υπάρχει λογος απογοήτευσης εισαι στην αρχη ακομα , οπως κ εγω ειμαι στο 1 μηνα προσπαθειών αλλα αποφάσισα να το παρω λίγο πιο χαλαρά κ ετσι δεν κάνω κ στοχευμενες επαφές ακομα ! καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου !! αυτο που λες ναι ισχυει κ εγώ πιστευα πως θα ήταν πιο ευκολα τα πραγματα γενικά κ με το που κάνω επαφή ελεύθερα θα έρθει κ το μωρακι ! δεν ειναι ετσι όμως ! θελει λιγο υπομονή κ όχι αγχος απο οτι λένε κ τα κοριτσια εδω μεσα. καταλαβαινω απολυτα την αγωνία σου ! ευχομαι σύντομα να εχεις ευχαριστα νέα ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα γιατί κάνεις τεστ πριν να έχεις καθυστέρηση ? ειπες πως ο κύκλος σου ειναι 28-30 κ σημερα εισαι στην 27 ! δειχνουν τα τέστ εαν είσαι εγκυος πρωτου να εχεις καθυστέρηση ? δεν το γνωρίζω αυτο ... ξέρει καμία κοπελα να μας πει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η mellenaki είπε:

αλλα γιατί κάνεις τεστ πριν να έχεις καθυστέρηση ? ειπες πως ο κύκλος σου ειναι 28-30 κ σημερα εισαι στην 27 ! δειχνουν τα τέστ εαν είσαι εγκυος πρωτου να εχεις καθυστέρηση ? δεν το γνωρίζω αυτο ... ξέρει καμία κοπελα να μας πει ?

Ναι δείχνουν! Τα προωρης ανίχνευσης δείχνουν κ μια εβδομάδα πριν τη περίοδο! Τα κάνω εγώ γιατί πρέπει να κάνω Ενέσεις ηπαρινης αν μείνω έγκυος! Χαλαρωστε κορίτσια! @Κορτας Εδώ εμείς προσπαθούμε 4 χρόνια, με δύο αποβολές κ μωρό γιοκ ακόμη! Αν είναι να κάνουμε έτσι από τον δεύτερο μήνα άγχους δεν γίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 οκ δεν γνώριζα την ύπαρξη αυτών των τέστ ! έχεις δικιο μωρέ πρέπει να χαλαρωσουμε ! απλα δικαιολογησε την άγνοια-ανυπομονησία της πρωτάρας !! θα μπούμε κ εμεις στο κλίμα με τον καιρό ! ακομα δεν το εχουμε ψάξει τοσο πολύ όσο άλλες κοπέλες που προσπαθούν καιρο ! αλλωστε γι αυτο γράφτηκα κ στο φορουμ εγω για να διαβασω αλλές περιπτώσεις κ ισως μάθω κ 2 πραγματα απο άλλες κοπέλες ! σευχαριστώ για την απάντηση κ εύχομαι με το καλό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου θέλει να μην το σκέφτεστε καθόλου να ξεανχωθητε(όσο αυτό είναι εφιχτο γιατί κ εγω μέσα στο ανχος ήμουν κ είναι ότι χειρότερο) την πρώτη π έμεινα έγκυος αλλά απ έβαλα έμεινα με την πρώτη στον 1.5μηνα ελεύθερον επαφών...Την δεύτερη π έμεινα έγκυος αλλά πάλι απ έβαλα σε χρονικό διάστημα 3 μήνες ελεύθερον επαφωβ... Η τρίτη κ η ΤΥΧΕΡΉ είναι μετά από 4-5μήνες π ευτυχώς παναγία μου όλα είναι καλά κ βρισκομαι στη 15 εβδομάδα  της εγκυμοσύνης μου...Όταν είχα της αποβολες στην πρώτη στεναχωρηθηκα κ λέω ενταξει δεν πρόσεχα επειδή δεν το ηξερά το πήρα λιγο πιο Light  αλλά στεναχωρηθηκα έκανα κ εξετάσεις ορμονολογικες νομίζω π μ είχε δώσει ο γιατρός όλα οκ..Στην δεύτερη αποβολη στεναχωρηθηκαπάρα πολύ γιατί το ήξερα κ λέω κάτι έχω κάτι έχω κτλ ανχωθηκα πάρα πολύ κ λέω γιατί να μ συμβαίνει αυτό μέχρι κ σαλπιγγογραφια από μόνη μου  έκανα ενώ ο γιατρος μ ελεγε δεν χρειάζεται εγώ όμως έκανα... Μετά την σαλπιγγογραφια οκ βρήκε μια σάλπιγγα σκέτικα περιορισμένη αλλά οκ λέω ανχωθηκα πάλι να μην σας τα πολυλογο π το έκανα ? μετά από 4-5 μήνες μετά την σαλπιγγογραφια είχα ξεανχωθει κ έμεινα κ δεν το περίμενα κιόλας  γιατί είχα πονους περιόδου χαχα.. Εύχομαι το καλύτερο σε όλες κ γρηγορα εγκυουλες εύχομαι μέσα από την καρδιά μου γιατί καταλαβαίνω πως αισθάνεσθαι..Το μυστικό είναι να μην το σκέφτεστε κ να μην ανχωνεστε τουλάχιστον σε εμένα αυτό λειτουργησε... ΣΥΓΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΆΛΟ ΠΟΣΤ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Ειμαστε πολλεσσσς;;;;; 

είμαστε πολλές ναιιιι κ πάμε για sweet November.. μπες στην ομάδα μας τυχερός Οκτώβρης.. εκεί είμαστε όλες όσες προσπαθουμε κ. μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Ειμαστε πολλεσσσς;;;;; 

Ακόλουθα μας στο θέμα τυχερός Οκτώβρης... Κ θα φτιάξουμε κ άλλο σε λίγες μέρες για τον μήνα Νοέμβρη.. προς το παρόν έχουμε μια τυχερή για τον Οκτώβρη από την παρέα κ περιμένουμε .. εγώ είμαι για Νοεμβρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ολες για τις απαντησεις και την στηριξη! Δεν μου επιτρεπεται να εχω πολλα μηνυματα ως νεο μελος.. θα σας ακολουθησω εννοειται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angela7 καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου όλα να σου πάνε καλά! Ναι δεν θέλει άγχος καθόλου γιατί μπλοκάρει ? αλλά όπως καταλαβαίνεις δυσκολο τουλάχιστον τώρα στην αρχή! Πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα το συνιδητοποιω καλύτερα το όλο θέμα κ ίσως μειωθεί το άγχος! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου έχεις μπει τοοοσο γρήγορα στο τρύπα κι του ανχος... γιατί??? Απόλαυσε την διαδικασία κ όλα θα γίνουν. Το στρες είναι το καλύτερο αντισυλλιπτικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/10/2018 at 11:21 ΜΜ, ο/η mellenaki είπε:

@Angela7 καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου όλα να σου πάνε καλά! Ναι δεν θέλει άγχος καθόλου γιατί μπλοκάρει ? αλλά όπως καταλαβαίνεις δυσκολο τουλάχιστον τώρα στην αρχή! Πιστεύω ότι όσο περνάει ο καιρός θα το συνιδητοποιω καλύτερα το όλο θέμα κ ίσως μειωθεί το άγχος! 

 

Σε ευχαριστώ πολυ..Ναι το ξερω πολυ καλα είναι δύσκολο να μειωθεί γιατί όσο να ναι το σκέφτεσαι κ το θέλεις... Αυτό π θα συμβούλευα είναι να χαλαρωσει κ απόλαυση...? κ όλα θα έρθουν με την σειρά τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2018 at 10:45 ΠΜ, ο/η Κορτας είπε:

Κατερινα καλη επιτυχια

Αν και λίγο καθυστερημένα... Ευχαριστώ πολύ.... Καλή επιτυχία και σε σένα.... ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...