Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγχώδης διαταραχή, κρίσεις πανικού, κατάθλιψη


karen

Recommended Posts

Καλημέρα κάποια που πέρασε στο παρελθόν η συνεχίζει να βρίσκεται αντιμέτωπη με τη κατάθλιψη, κρίσεις πανικού, έκτακτες συστολές, υπερβολικο άγχος στρές ψυχοσωματικα, αγοραφοβια ;Συμβουλες-εμπειριες-γνωμες- ανταλλαγή απόψεων αντιμετώπισης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλημέρα κάποια που πέρασε στο παρελθόν η συνεχίζει να βρίσκεται αντιμέτωπη με τη κατάθλιψη, κρίσεις πανικού, έκτακτες συστολές, υπερβολικο άγχος στρές ψυχοσωματικα, αγοραφοβια ;Συμβουλες-εμπειριες-γνωμες- ανταλλαγή απόψεων αντιμετώπισης. 

Παρόν.. ότι θες πες μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera k egw edw paron...mpainw gia exi mines klimaktirio me averkap kai eimai etoimh na pathw katathlipsh..alla prospathw na eimai dinath..eixa pathei st parelthon hpia katathlipsh kai monh mou thn xeperasa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Kalimera k egw edw paron...mpainw gia exi mines klimaktirio me averkap kai eimai etoimh na pathw katathlipsh..alla prospathw na eimai dinath..eixa pathei st parelthon hpia katathlipsh kai monh mou thn xeperasa..

Καλημέρα εγω ειχα τεσσερις μηνες με daronda οι χειρότεροι μου εξαψεις υπνηλία τα βραδιά απελπιστικά συν οτι ειχα να διαχειριστω και τις κρισεις πανικού ακομη παλευω αλλα ειναι στιγμές που με ξεπερνάνε ξεκίναγα αγωγη τις πρωτες βδομάδες χαλια ολα τα ψυχοσωματικα βγαιναν μαζι στη πορεία μια χαρα  αλλα όταν έφταναν οι μέρες έμβρυομεταφορας παντα εκανα διακοπή γιατι ήθελα να τελειώσω την προσπαθεια μου και μετα ξανά τούμπα. Τωρα ξεκίνησα ξανά αγωγη την οποία έπαιρνα στο παρελθόν με αύξηση δόσης δοκιμασία αρκετα φυτικά και βότανα όπως βαλεριάνα τίποτε ξεκίνησα συνεδρίες ψυχολόγο μια μερα καλα και πεντε χάλια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρούσα και εγώ!!!

Πολλά χρόνια ψυχοθεραπείας, αντικαταθλιπτικά και όλα αυτά τα όμορφα.

Προσωπικά η γέννηση του πρώτου μου παιδιού με βοήθησε πολύ να "δυναμώσω" κάπως.

Ακόμα παλεύω με τους δαίμονες μου, τουλάχιστον χωρίς κρίσεις πανικού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen θα σε βοηθήσει πολύ πιστεύω ο ψυχολόγος.. Εγώ κρίσεις πανικού- αγχώδεις διαταραχές- ψυχοσωματικά- αγοραφοβία ήρθα αντιμέτωπη με όλο αυτό στης 29-1-18 και ως τώρα.. μέχρι στιγμής ο Οκτώβριος μου εχει βγει καλά χωρίς τίποτα από αυτα εκτός από μερικές στιγμές άγχους. 

Βρε κορίτσια μόνο εμένα μου έκοψαν να προσπαθήσω για παιδι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@karen θα σε βοηθήσει πολύ πιστεύω ο ψυχολόγος.. Εγώ κρίσεις πανικού- αγχώδεις διαταραχές- ψυχοσωματικά- αγοραφοβία ήρθα αντιμέτωπη με όλο αυτό στης 29-1-18 και ως τώρα.. μέχρι στιγμής ο Οκτώβριος μου εχει βγει καλά χωρίς τίποτα από αυτα εκτός από μερικές στιγμές άγχους. 

Βρε κορίτσια μόνο εμένα μου έκοψαν να προσπαθήσω για παιδι; 

Εγω τα τελευταία τρια χρόνια με διακοπές και επιστροφές εξετάσεις γιατρούς όλων την ειδικοτήτων. Άσχημο συναίσθημα τρόμο φόβο καψιμο στο κεφαλι ζαλαδες ταση εμετου εφιδρωση πονος μονιμως στήθος θώρακα μούδιασμα δύσπνοια ανησυχία και πολλα ακομη Εγω πλεον δεν οδηγώ με το ζόρι μπαίνω και σε άλλον αποφεύγω οπου υπαρχει πολύς κόσμος εχω σταμάτησει πολλες δραστηριότητες  και συνεχώς καινούργιες φοβιες. Εμενα δεν μου κοψαν τις προσπάθειες για μωρο μου είπε όπως νιώθεις αν αισθάνεσαι καλα συνεχισε. Εμ ελα που δεν ειμαι ουτε καλα μεσα μου αλλα ουτε καί μπορω να συνεχίσω προσπαθειες. Εγω τωρα παίρνω τα valdoxan κ xanax μετα απί τη τελευταία κρίση που εφθασα νοσοκομείο και την εβγαλα εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen σε καταλαβενω σε όλα μα όλα ιδικά με της ζαλάδες εγώ δεν έφτασα σε νοσοκομείο με συγκροτούσαν στο σπίτι τώρα πως τα κατάφερε η μάνα μου και ο άντρας μου και δεν με έκλεισαν πουθενά δεν ξέρω αλήθεια τώρα. Εγώ απλά θα σου πω για τα xanax όπως δεν συστήνεται να δίνουν ηρεμιστικά γιατί μπορεί να γίνουν αιθισμος και να φτάσεις σε αλλά εμένα με διάφοτησε ο ψυχίατρος για αυτά τα χάπια πάλι καλά που φωβαμε να περνώ χάπια οπότε δεν τα επερνα τα πήρα 3 φορές σε πολύ μεγάλη φάση άγχους πανικού που σκέψου έφτασα παλμούς στους 200 τότε μόνο πήρα. Τώρα το έξω εγώ προσωπικά τον ζήτησα μόνη μου πριν 1 εβδομάδα περίπου να βγω. Τώρα σε κόσμο πολύ δεν έχω δοκιμάσει να σου πω ένα σούπερ έχω πάει και εκεί με βλέπω καλμαρισμενη αλλά όχι και πολύ ώρα δλδ σφερα. Από εξετάσεις έχω κάνει φουλ όταν το πρωτοεπαθα νωμιζα ότι έχω κάτι δλδ πρέπει σε εξετάσεις να χάλασα Κάνε χιλιάρικο κοντά. Και σε καρδιολόγο και σ2 νετρολογο και σε ορθοπεδικό σε όλα πήγα είναι φυσιολογική η αντίδραση αυτή. Το μωρό που μπορούμε να κάνουμε είναι να καθίσουμε και να ηρεμήσουμε μέχρι να περάσει δυστηχος ξέρω πώς είναι και ζω με τον φόβο μην ξανά πάθω. Γιατί 1 μηνα έχω χαλάρωση μόνη μου ότι χριαζεσε να το λες η να γράφεις με βοήθησε πολύ να γράφω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@karen σε καταλαβενω σε όλα μα όλα ιδικά με της ζαλάδες εγώ δεν έφτασα σε νοσοκομείο με συγκροτούσαν στο σπίτι τώρα πως τα κατάφερε η μάνα μου και ο άντρας μου και δεν με έκλεισαν πουθενά δεν ξέρω αλήθεια τώρα. Εγώ απλά θα σου πω για τα xanax όπως δεν συστήνεται να δίνουν ηρεμιστικά γιατί μπορεί να γίνουν αιθισμος και να φτάσεις σε αλλά εμένα με διάφοτησε ο ψυχίατρος για αυτά τα χάπια πάλι καλά που φωβαμε να περνώ χάπια οπότε δεν τα επερνα τα πήρα 3 φορές σε πολύ μεγάλη φάση άγχους πανικού που σκέψου έφτασα παλμούς στους 200 τότε μόνο πήρα. Τώρα το έξω εγώ προσωπικά τον ζήτησα μόνη μου πριν 1 εβδομάδα περίπου να βγω. Τώρα σε κόσμο πολύ δεν έχω δοκιμάσει να σου πω ένα σούπερ έχω πάει και εκεί με βλέπω καλμαρισμενη αλλά όχι και πολύ ώρα δλδ σφερα. Από εξετάσεις έχω κάνει φουλ όταν το πρωτοεπαθα νωμιζα ότι έχω κάτι δλδ πρέπει σε εξετάσεις να χάλασα Κάνε χιλιάρικο κοντά. Και σε καρδιολόγο και σ2 νετρολογο και σε ορθοπεδικό σε όλα πήγα είναι φυσιολογική η αντίδραση αυτή. Το μωρό που μπορούμε να κάνουμε είναι να καθίσουμε και να ηρεμήσουμε μέχρι να περάσει δυστηχος ξέρω πώς είναι και ζω με τον φόβο μην ξανά πάθω. Γιατί 1 μηνα έχω χαλάρωση μόνη μου ότι χριαζεσε να το λες η να γράφεις με βοήθησε πολύ να γράφω. 

Αα ουτε και εγω την πρωτα φορα μυ τα χε δωσει τρίμηνο και τη πιο χαμηλή δόση δύο πηρα μετα τα πεταξα, νομιζω οτι αυτα τα συνηθίζει ο οργανισμός εθιζεσαι και μετα δεν σου αρκεί και άντε παλι αύξηση και παει λέγοντας ουτε τωρα το παίρνω μονο σε περιπτώσεις πολύ ακραίες που νιώθω οτι αδράνεια ολο το σώμα σαν να παραλύει και νιώθω λιποθυμαω πεθαίνω αυτος ο κόμπος στο λαιμο καο οτι αίσθημα οτι πνιγεσαι πφφφφ ααα παλμούς αναιβαζω και εγω και  η μικρή πίεση υψηλη. Τι κατασταση ειναι αυτη και παντα την νύχτα με πιάνει και τυχαινει να μαι συνεχώς μονη προχθες Φοβηθηκα τοσο μα τοσο πολύ που είπα σβηνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@karen θα σε βοηθήσει πολύ πιστεύω ο ψυχολόγος.. Εγώ κρίσεις πανικού- αγχώδεις διαταραχές- ψυχοσωματικά- αγοραφοβία ήρθα αντιμέτωπη με όλο αυτό στης 29-1-18 και ως τώρα.. μέχρι στιγμής ο Οκτώβριος μου εχει βγει καλά χωρίς τίποτα από αυτα εκτός από μερικές στιγμές άγχους. 

Βρε κορίτσια μόνο εμένα μου έκοψαν να προσπαθήσω για παιδι; 

Κοπέλα μου, γιατί σου έκοψαν να προσπαθήσεις για παιδί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν άφηνα τον εαυτό μου ελεύθερη θα κατέληγα κι εγώ με χάπια λόγω άγχους. Από φοβίες έχω κι εγώ. Δεν θέλω να καταλήξω σε χάπια όχι γιατί το θεωρώ κακό ή ντροπή, αλλά όσο μπορώ προσπαθώ να το ξεπερνάω μόνη μου. Πόσο θα αντέξω σε στρες και ψυχική ένταση δεν ξέρω. Όσο γίνεται περισσότερο εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου θύμισες τώρα με το σουπερ μαρκετ;;

Καθόμουν απέξω, έβλεπα τον κόσμο μεσα και έκλαιγα που δεν ειχα το θάρρος να μπω....

Αλήθεια, γιατί σου έκοψαν για παιδι; Εγώ μόλις πέρασε το πρώτο τρίμηνο έπαιρνα αντικαταθλιπτικά σε πολυ μικρή δόση  (σε συνεννόηση με τον γιατρό μου εννοείται), γιατί την περίοδο της εγκυμοσύνης το άγχος χτύπαγε κόκκινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen άστα έτσι ακριβος και πολύ κλάμα και να τρέμω ολόκληρη α εγώ νόμιζα ότι παθενω εγκεφαλικό εκεί που φοβόμουν πολύ ήταν μετά που πιγενα να χαλαρώσω εκεί με ξανά έπιανε μόνο ο ύπνος με έσωζε είχα φτάσει να κοιμαμε άπηρες ώρες εμένα όταν με βρήκαν ήταν εφιάλτης κανένας από όσους γιατρούς πήγα δεν μου είπε για κρίσεις μόνη μου το ανακάλυψα και μου το επιβεβαίωσαν μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@paradisebird μου το έκοψαν λόγο ότι η ορμόνες δεν ξέρουν πως θα είναι και παίζει πολύ ρόλο όλο αυτό και θα με αγχώνει πιο πολύ όσο να πεις μια εγκυμοσηνη είναι ένα άγχος για σκέψου και τον πανικό μαζί εκεί θα με κλείσουν μέσα. Εδώ όταν χρειάζετε να πάρω ένα φάρμακο σκέψου ακόμη και Ντεπόν το διαπραγματευομαο και δεν φαντάζεσε το άγχος και τι πανικό περνάω για να αποφασίσω να το παρω όπως φυσικά αφυνω ένα χαρτάκι που γράφω τι φάρμακο πήρα για να ξέρουν αν πάθω κάτι. Οπότε εγκυμοσηνη απογοητευτική για εμενα τώρα αν μείνω πράγμα σπάνιο θα είχα μείνει εδώ και χρόνια θα το δω τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Τι μου θύμισες τώρα με το σουπερ μαρκετ;;

Καθόμουν απέξω, έβλεπα τον κόσμο μεσα και έκλαιγα που δεν ειχα το θάρρος να μπω....

Αλήθεια, γιατί σου έκοψαν για παιδι; Εγώ μόλις πέρασε το πρώτο τρίμηνο έπαιρνα αντικαταθλιπτικά σε πολυ μικρή δόση  (σε συνεννόηση με τον γιατρό μου εννοείται), γιατί την περίοδο της εγκυμοσύνης το άγχος χτύπαγε κόκκινα...

Εγώ ούτε απέξω δεν πήγενα έστελνα τον άντρα μου και πάντα είχα μια δικαιολογία μέχρι που ξαφνικά μόνη μου ήθελα να πάω μεν κοιτάω ώρες που δεν έχει κόσμο αλλά τώρα σε πολύ κόσμο δεν κάθομαι με δοκίμασα την προηγούμενη εβδομάδα σε μια καφετέρια 2 ώρες κάτσαμε και όλο ήθελα να βγω εξω δεν είχα σταματημό εξήγησα πιο πανό για τι όχι παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Τι μου θύμισες τώρα με το σουπερ μαρκετ;;

Καθόμουν απέξω, έβλεπα τον κόσμο μεσα και έκλαιγα που δεν ειχα το θάρρος να μπω....

Αλήθεια, γιατί σου έκοψαν για παιδι; Εγώ μόλις πέρασε το πρώτο τρίμηνο έπαιρνα αντικαταθλιπτικά σε πολυ μικρή δόση  (σε συνεννόηση με τον γιατρό μου εννοείται), γιατί την περίοδο της εγκυμοσύνης το άγχος χτύπαγε κόκκινα...

Μετα το πρωτο τρίμηνο τι επαιρνες ;Εγω εχω ακούσει για κατι σιροπακια τα οποία δίνουν και σε παιδια και οτι βοηθαν και δεν επηρεάζουν το έμβρυο δεν ξερω αν ισχύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μετα το πρωτο τρίμηνο τι επαιρνες ;Εγω εχω ακούσει για κατι σιροπακια τα οποία δίνουν και σε παιδια και οτι βοηθαν και δεν επηρεάζουν το έμβρυο δεν ξερω αν ισχύει. 

Εγώ ξέρω ότι υπάρχουν χάπια για την εγκυμοσηνη αλλά που ρώτησα δεν πήρα από κάπου απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@karen άστα έτσι ακριβος και πολύ κλάμα και να τρέμω ολόκληρη α εγώ νόμιζα ότι παθενω εγκεφαλικό εκεί που φοβόμουν πολύ ήταν μετά που πιγενα να χαλαρώσω εκεί με ξανά έπιανε μόνο ο ύπνος με έσωζε είχα φτάσει να κοιμαμε άπηρες ώρες εμένα όταν με βρήκαν ήταν εφιάλτης κανένας από όσους γιατρούς πήγα δεν μου είπε για κρίσεις μόνη μου το ανακάλυψα και μου το επιβεβαίωσαν μετά. 

Εγω δεν κοιμομουν σχεδόν καθόλου τα βραδιά και αν ναι με δόσεις ποτε δεν ευχαριστιομουν ύπνο, πεταγομουν αρκετές φορές μεφοβο και ένιωθα οτι κατι με έπνιγε ήθελα να ξυπνησω και δεν μπορουσα ν αντίδραση εγω δεν ειμαι υπέρ το φαρμάκων αλλά οταν το πρόβλημα εχει επεκταθεί βοηθαν και δε σ αφήνουν να κατρακυλας. Σουπερ μαρκετ;Προχθες μπαίνω κρεοπωλείο μονη και ο χασάπης και μια στο ταμείο οικογ επιχείρηση και γνωστοί πλακωσαν πέντε εξι μετα μαζεμένοι ο χωρος εξυπηρέτησης μικρο τι ηταν αυτο που επαθα απερίγραπτο τα παράτησαν ολα και έφυγα ουτε τσοντες ουτες πληρωσα τιποτε κουβέντα δεν ειπα, ειπα θα σωριαστω τωρα θαα λενε παει χαζη τρελη αυτη φεύγοντας μπαίνω σε μια εκκλησία ν αναψω ενα κερί και να προσκυνησω ακριβως δίπλα λόγω οτι γιόρταζε θα πήγαιναν ουτως η άλλως και με πιάνουν κατι κλαμματα ποτάμι και ενα τρέμουλο τι να πω απερίγραπτα συναισθήματα καταστάσεις κ βιωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Τα χάπια που έπαιρνα και πριν την εγκυμοσύνη πήρα. Τα seropram.

Αντικαταθλιπτικο;Χαπια η σταγόνες ειναι σε βοήθησαν είχες καθόλου παρενέργειες. Εγω όταν ξεκίνησα τη πρώτη αγωγη για πρωτη φορα οι δυο πρώτες εβδομαδες χαλια ολα μου τα έβγαλε, επαιρνες παράλληλα και αγχολυτικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen δεν έχω δοκιμάσει να πάω σε μαγαζί μέσα και αν πάω μπενω σφερα με νερό στο χέρι και να κουνιεμε δεν μπορώ να σταθώ σε ένα σημείο. Παω με την μάνα μου της προάλλες σε ένα μαγαζί με περίμενε εκεί στο μαγαζί να σκεφτείς 2 λεπτά από το σπίτι βάζω μουσική στα αυτιά με πιάνει πανικός συνεχίζω να πιγενω σταματάω μουσική κομπλέ μπενω στο μαγαζί και δεν είχα σταματημό άσε που ήθελα να τα αγοράσω ολλα. Εμένα μου είπαν όταν αισθάνομαι έτσι να λέω σε κάποιον να μου φέρνει νερό και να καθίσω. Δεν το έχω δοκιμάσει κι εγώ τα βάζω στα πόδια μέχρι να πάω εκεί που νιώθω ασφαλια δλδ στο σπίτι η στο αμάξι του άντρα μου 

Τώρα για τα φάρμακα κι εγώ ειμουν κατά αλλά λέω αν είναι μα με.βοηθισουν χαλαλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Εγώ ξέρω ότι υπάρχουν χάπια για την εγκυμοσηνη αλλά που ρώτησα δεν πήρα από κάπου απάντηση. 

Αυτο μονο ο γυναικολόγος εγω που Ρώτησα νευρολόγο μέχρι και πριν έμβρυομεταφορα μπορεις να τα παίρνεις και μετα τι;τι γίνεται δεν ειναι και οτι καλύτερο να τα κόβουμε μαχαίρι

Θα τον ρωτησω τωρα που θα οαω γθα επανέλεγχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αυτο μονο ο γυναικολόγος εγω που Ρώτησα νευρολόγο μέχρι και πριν έμβρυομεταφορα μπορεις να τα παίρνεις και μετα τι;τι γίνεται δεν ειναι και οτι καλύτερο να τα κόβουμε μαχαίρι

Θα τον ρωτησω τωρα που θα οαω γθα επανέλεγχο 

Ά κατάλαβα σωστό ποτέ δεν τα κόβουμε μάχερι γιατί επανερχόμαστε στην αρχή ξανά 

Αχ κορίτσια να πω την αλήθεια νωμιζα ότι μόνο εγώ το έχω αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@karen δεν έχω δοκιμάσει να πάω σε μαγαζί μέσα και αν πάω μπενω σφερα με νερό στο χέρι και να κουνιεμε δεν μπορώ να σταθώ σε ένα σημείο. Παω με την μάνα μου της προάλλες σε ένα μαγαζί με περίμενε εκεί στο μαγαζί να σκεφτείς 2 λεπτά από το σπίτι βάζω μουσική στα αυτιά με πιάνει πανικός συνεχίζω να πιγενω σταματάω μουσική κομπλέ μπενω στο μαγαζί και δεν είχα σταματημό άσε που ήθελα να τα αγοράσω ολλα. Εμένα μου είπαν όταν αισθάνομαι έτσι να λέω σε κάποιον να μου φέρνει νερό και να καθίσω. Δεν το έχω δοκιμάσει κι εγώ τα βάζω στα πόδια μέχρι να πάω εκεί που νιώθω ασφαλια δλδ στο σπίτι η στο αμάξι του άντρα μου 

Τώρα για τα φάρμακα κι εγώ ειμουν κατά αλλά λέω αν είναι μα με.βοηθισουν χαλαλι. 

Νερο ναι παγωμένο ποιος εχει εκείνη την ωρα στο πανικό την ηρεμία για να κάτσει απαπα εγω ευτυχώς εδω που μένω εχει 24/24ωρο ιατρείο για τα βραδιά μιλαω το πρωι δεν με φοβίζει τόσο αν και ολα νύχτα μου συμβαίνουν τι σου κανουν τα παιχνίδια  του μυαλόυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...