Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντιμυλλεριος ορμόνη. ΑΜΗ. Τα φωτα σας.


Recommended Posts

Κοριτσια σας χαιρετω. Θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με αυτην την ορμονη. Ειναι αληθεια οτι δειχνει αποθεματα ωαριων; μετα απο ποια ηλικια χρειαζεται.. εχω πολυκυστικες και αν και ρωτησα το γιατρο μου αν χρειαζεται μου ειπε οχι. Ειμαι στα 29 και προσπαθουμε πανω απο χρόνο. Θεραπειες glucophage inofert serpafar τιποτακαι. Σημερα παίρνω αποτελεσμα σπερμοδιαγραμματος. Απλα θελω να μου πειτε δυο λογια οσες την εχετε κανει. Ποσο σας κοστισε; κι οτι αλλο γνωριζεται. Ευχαριστώ πολυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Semperidem είπε:

Κοριτσια σας χαιρετω. Θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με αυτην την ορμονη. Ειναι αληθεια οτι δειχνει αποθεματα ωαριων; μετα απο ποια ηλικια χρειαζεται.. εχω πολυκυστικες και αν και ρωτησα το γιατρο μου αν χρειαζεται μου ειπε οχι. Ειμαι στα 29 και προσπαθουμε πανω απο χρόνο. Θεραπειες glucophage inofert serpafar τιποτακαι. Σημερα παίρνω αποτελεσμα σπερμοδιαγραμματος. Απλα θελω να μου πειτε δυο λογια οσες την εχετε κανει. Ποσο σας κοστισε; κι οτι αλλο γνωριζεται. Ευχαριστώ πολυ. 

Γεια σου,νομιζω είσαι αρκετά μικρή για ανησυχεις για την αμη.ναι είναι ή εξέταση που δείχνει τα αποθέματα των ωαρίων.εχεις κάνει τις υπόλοιπες εξετάσεις;ορμονικές,σαλπιγγογραφια;;δες κ τα αποτελέσματα του σπέρματος.νομιζω ότι σε αυτές τις εξετάσεις πρέπει να κινηθεί κ όχι στην αμη.νομιζω όμως ότι οι πολυκυστικες είναι που σε καθυστερούν κ σίγουρα ο γιατρός θα προτείνει κάποια λύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ΑΜΗ τη λαμβάνεις υπόψιν με όλες τις υπόλοιπες ορμόνες και όχι μόνη της..σε γενικές γραμμές δείχνει τα αποθέματα ωαρίων...αν δηλαδή η ΑΜΗ βγει χαμηλή αλλά οι υπόλοιπες ορμόνες είναι καλές δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεις και ούτε να αγχωθεις... όπως είπε και η @Bloublou85 κάνε καλύτερα τις υπόλοιπες ( σπέρμα, γενικό ορμονολογικο έλεγχο, σαλπιγγογραφία) και μην αγχώνεσαι με αυτή...ο γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει... καλά αποτελέσματα με το σπερμοδιαγραμμα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γεια σου,νομιζω είσαι αρκετά μικρή για ανησυχεις για την αμη.ναι είναι ή εξέταση που δείχνει τα αποθέματα των ωαρίων.εχεις κάνει τις υπόλοιπες εξετάσεις;ορμονικές,σαλπιγγογραφια;;δες κ τα αποτελέσματα του σπέρματος.νομιζω ότι σε αυτές τις εξετάσεις πρέπει να κινηθεί κ όχι στην αμη.νομιζω όμως ότι οι πολυκυστικες είναι που σε καθυστερούν κ σίγουρα ο γιατρός θα προτείνει κάποια λύση.

@Bloublou85 ναι εχω κανει πληρη ορμονολογικο ελεγχο και ειμαι οκ. Κανενα θεμα.  Η Σαλπιγγογραφια ειναι η επομενη εξέταση εφοσον ειναι ολα καλα με το σπερμα. Αν κια η φοβαμαι πολυ γιατι ακουω οτι ποναει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Την ΑΜΗ τη λαμβάνεις υπόψιν με όλες τις υπόλοιπες ορμόνες και όχι μόνη της..σε γενικές γραμμές δείχνει τα αποθέματα ωαρίων...αν δηλαδή η ΑΜΗ βγει χαμηλή αλλά οι υπόλοιπες ορμόνες είναι καλές δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεις και ούτε να αγχωθεις... όπως είπε και η @Bloublou85 κάνε καλύτερα τις υπόλοιπες ( σπέρμα, γενικό ορμονολογικο έλεγχο, σαλπιγγογραφία) και μην αγχώνεσαι με αυτή...ο γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει... καλά αποτελέσματα με το σπερμοδιαγραμμα!!!!! 

Σε ευχαριστω πολυ πολυ.. θα σας ενημερώσω αργοτερα για το αποτελεσμα να μου πειτε γνωμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Semperidem είπε:

@Bloublou85 ναι εχω κανει πληρη ορμονολογικο ελεγχο και ειμαι οκ. Κανενα θεμα.  Η Σαλπιγγογραφια ειναι η επομενη εξέταση εφοσον ειναι ολα καλα με το σπερμα. Αν κια η φοβαμαι πολυ γιατι ακουω οτι ποναει. 

Ωραία περίμενε πρώτα να δεις με αυτά τι γίνεται πχ εμείς είχαμε θέμα με το σπερμα καθώς κ εγώ στα 29 ξεκίνησα τις προσπάθειες,και εν συνεχεία βρέθηκα κ με φλεγμονή στις σάλπιγγες,αφου έχεις κάνει ορμονικές κ είναι καλές είναι αχρειαστη ή Άμη τη δεδομένη στιγμή.περιμενουμε να μας πεις τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ωραία περίμενε πρώτα να δεις με αυτά τι γίνεται πχ εμείς είχαμε θέμα με το σπερμα καθώς κ εγώ στα 29 ξεκίνησα τις προσπάθειες,και εν συνεχεία βρέθηκα κ με φλεγμονή στις σάλπιγγες,αφου έχεις κάνει ορμονικές κ είναι καλές είναι αχρειαστη ή Άμη τη δεδομένη στιγμή.περιμενουμε να μας πεις τα αποτελέσματα.

Ναι εχω κανει τα παντα πλην σαλπιγγογραφιας ... αλλα εξετασεις υπερηχους φουλ γιατι ελεγχαμε την ωορηξια με το γυναικολογο Μου για 3 κυκλους υστερα απο θεραπεια με σερπαφαρ. Και μαλιστα ηταν πολυ αισιοδοξος καθε φορα. Τα εβλεπε ολα τελεια. Ωραια τωρα με την Αμη με καθυσηχασατε. Σας ευχαριστω. Ελπιζω η φλεγμονη που σου δημιουργηθηκε να πηγαν ολα καλα τελικα;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Semperidem είπε:

Ναι εχω κανει τα παντα πλην σαλπιγγογραφιας ... αλλα εξετασεις υπερηχους φουλ γιατι ελεγχαμε την ωορηξια με το γυναικολογο Μου για 3 κυκλους υστερα απο θεραπεια με σερπαφαρ. Και μαλιστα ηταν πολυ αισιοδοξος καθε φορα. Τα εβλεπε ολα τελεια. Ωραια τωρα με την Αμη με καθυσηχασατε. Σας ευχαριστω. Ελπιζω η φλεγμονη που σου δημιουργηθηκε να πηγαν ολα καλα τελικα;!

Έκανα θεραπεία κ ετοιμαζομαι για τη δεύτερη εξωσωματικη μου τώρα.ελπιζω να βγουν κ οι υπόλοιπες καλες κ σύντομα να τα καταφέρετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Έκανα θεραπεία κ ετοιμαζομαι για τη δεύτερη εξωσωματικη μου τώρα.ελπιζω να βγουν κ οι υπόλοιπες καλες κ σύντομα να τα καταφέρετε.

Καλη επιτυχια και σε εσας λοιπον!!και σε ολες μας μονο καλα Αποτελέσματα.. θετικη σκεψη κοριτσια!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
    • Καλημέρα, Είμαι και εγώ στο στάδιο της αναμονής, εχωκ εγω καποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά αλλα θεωρώ οτι ειναι όλα αποτα φάρμακα..έχοντας ηδη μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά όπου τώρα εχω τη σχεδόν δύο ετών κορη μου εχω να πω οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα επιτυχίας η αποτυχίας..όπως και στην πρώτη εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα.. Καλη επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια!! 
    • Καλημέρα illy1984 σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτές οι ημέρες δεν περνούν καθόλου και ψάχνεις κάθε αλλαγή ή κάθε σημάδι στο σώμα σου που μπορεί να σε οδηγεί σε κάθε θετικό . Σίγουρα επηρεαζόμαστε από τα φάρμακα και κυρίως από την προγεστερόνη . Εγώ σου εύχομαι να είναι σημάδι από το μωράκι σου και σύντομα να έχουμε τα καλά νέα σου .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...