Μετάβαση σε περιεχόμενο

Clearblue test ωορηξιας και επαφες


Maraki96

Recommended Posts

? 

Γραφω εδω γτ δεν ξερω που πρεπει να απευθυνθω  και να χρησιμοποιώ το φόρουμ ειμαι νεο μελος οποτε το ξανςστελνω εδω για σιγουριά:PPP

Καλησπερα μανουλες και στα κοριτσια του Οκτωβρίου που περιμένουν να γινουν μανούλες.. θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση γτ παρόλο που διαβασα τις οδηγείες ειμαι λιγο ασχετη. Το τεστ clearblue ωορηξιας μου εβγαλε  φατσούλα που αναβοσβήνει την Κυριακή πρωι και Κυριακή βραδυ ηταν θετικο μονο χαμογελαστή φατσούλα δλδ 15η μερα του κύκλου αλλα βραδυ. Την επομενη το πρωί το επιβεβαίωσα και με ενα αλλο απλο τεστακι ωορηξιας καποιο φθηνο. Ηταν παλι θετικό..Ηρθαμε σε επαφή την ιδια ωρα βραδυ,την επόμενη μερα Δευτέρα βραδυ και Τριτη μεσημερι. Λογω δουλειας δεν μπορουσαμε και την Τετάρτη για να πέσω μέσα εντελως :D xD και ερωτω εγω τωρα.. λετεεεε;; ειναι πρωτη φορα που κανω τεστ ωορηξιας και προσπαθούμε -οχι τοσο προγραμματισμένα βεβαια λογω δουλειας- απο τον Απριλιο που έμαθα βεβαια οτι εχω και τοξοειδη μητρα αλλα μου είπαν δεν ενοχλεί ιδιαίτερα την συλληψη. Επίσης αφου το τεστ εδειξε θετικο κυριακη βραδυ εγω γτ ενιωσα τσιμπημα στην αριστερη πλευρά οπου και εκανα ωορηξια επιβεβαιωμένα απο γιατρο την Τετάρτη ;; αυτο ειναι πανω απο 48 ωρες που λεει το τεστ.. θα ηθελα τα φωτα σαςς τι πιστεύετε εχω τρομερη αγωνία αν επεσα μεσα στις μερες :"((

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΆΣΤΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥΥ σςς ευχαριστώ πολύυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maraki96 είπε:

?

Γραφω εδω γτ δεν ξερω που πρεπει να απευθυνθω  και να χρησιμοποιώ το φόρουμ ειμαι νεο μελος οποτε το ξανςστελνω εδω για σιγουριά:PPP

Καλησπερα μανουλες και στα κοριτσια του Οκτωβρίου που περιμένουν να γινουν μανούλες.. θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση γτ παρόλο που διαβασα τις οδηγείες ειμαι λιγο ασχετη. Το τεστ clearblue ωορηξιας μου εβγαλε  φατσούλα που αναβοσβήνει την Κυριακή πρωι και Κυριακή βραδυ ηταν θετικο μονο χαμογελαστή φατσούλα δλδ 15η μερα του κύκλου αλλα βραδυ. Την επομενη το πρωί το επιβεβαίωσα και με ενα αλλο απλο τεστακι ωορηξιας καποιο φθηνο. Ηταν παλι θετικό..Ηρθαμε σε επαφή την ιδια ωρα βραδυ,την επόμενη μερα Δευτέρα βραδυ και Τριτη μεσημερι. Λογω δουλειας δεν μπορουσαμε και την Τετάρτη για να πέσω μέσα εντελως :D xD και ερωτω εγω τωρα.. λετεεεε;; ειναι πρωτη φορα που κανω τεστ ωορηξιας και προσπαθούμε -οχι τοσο προγραμματισμένα βεβαια λογω δουλειας- απο τον Απριλιο που έμαθα βεβαια οτι εχω και τοξοειδη μητρα αλλα μου είπαν δεν ενοχλεί ιδιαίτερα την συλληψη. Επίσης αφου το τεστ εδειξε θετικο κυριακη βραδυ εγω γτ ενιωσα τσιμπημα στην αριστερη πλευρά οπου και εκανα ωορηξια επιβεβαιωμένα απο γιατρο την Τετάρτη ;; αυτο ειναι πανω απο 48 ωρες που λεει το τεστ.. θα ηθελα τα φωτα σαςς τι πιστεύετε εχω τρομερη αγωνία αν επεσα μεσα στις μερες :"((

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΆΣΤΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥΥ σςς ευχαριστώ πολύυυ

Καλυτερα θεωρώ ήταν η τέταρτη που σου είπε κ ο γιατρός σου. Κ εγώ μετά το θετικό είχα ωορρηξια τελικά μετά από 3 ημέρες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maraki96 είπε:

?

Γραφω εδω γτ δεν ξερω που πρεπει να απευθυνθω  και να χρησιμοποιώ το φόρουμ ειμαι νεο μελος οποτε το ξανςστελνω εδω για σιγουριά:PPP

Καλησπερα μανουλες και στα κοριτσια του Οκτωβρίου που περιμένουν να γινουν μανούλες.. θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση γτ παρόλο που διαβασα τις οδηγείες ειμαι λιγο ασχετη. Το τεστ clearblue ωορηξιας μου εβγαλε  φατσούλα που αναβοσβήνει την Κυριακή πρωι και Κυριακή βραδυ ηταν θετικο μονο χαμογελαστή φατσούλα δλδ 15η μερα του κύκλου αλλα βραδυ. Την επομενη το πρωί το επιβεβαίωσα και με ενα αλλο απλο τεστακι ωορηξιας καποιο φθηνο. Ηταν παλι θετικό..Ηρθαμε σε επαφή την ιδια ωρα βραδυ,την επόμενη μερα Δευτέρα βραδυ και Τριτη μεσημερι. Λογω δουλειας δεν μπορουσαμε και την Τετάρτη για να πέσω μέσα εντελως :D xD και ερωτω εγω τωρα.. λετεεεε;; ειναι πρωτη φορα που κανω τεστ ωορηξιας και προσπαθούμε -οχι τοσο προγραμματισμένα βεβαια λογω δουλειας- απο τον Απριλιο που έμαθα βεβαια οτι εχω και τοξοειδη μητρα αλλα μου είπαν δεν ενοχλεί ιδιαίτερα την συλληψη. Επίσης αφου το τεστ εδειξε θετικο κυριακη βραδυ εγω γτ ενιωσα τσιμπημα στην αριστερη πλευρά οπου και εκανα ωορηξια επιβεβαιωμένα απο γιατρο την Τετάρτη ;; αυτο ειναι πανω απο 48 ωρες που λεει το τεστ.. θα ηθελα τα φωτα σαςς τι πιστεύετε εχω τρομερη αγωνία αν επεσα μεσα στις μερες :"((

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΆΣΤΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥΥ σςς ευχαριστώ πολύυυ

Καλησπερα κορίτσι μου! εγώ πιστεύω ότι αφού είδες θετικό κ Δευτέρα πρωί, πρέπει να κρατήσεις αυτό ως θετικό, το τελευταίο δλδ πιο έντονο θετικό π είδες κ άρα μετράς τις επόμενες 2 μέρες ως τις πιο πιθανές για ωορηξια, Τρίτη και Τετάρτη δηλαδή, προφανώς ο γυναικολόγος σου εφόσον σου είπε Τετάρτη.. ήταν Τετάρτη! εγώ για παράδειγμα είδα θετικό την περασμένη Τετάρτη, όμως από Πέμπτη πρωί ήταν αρνητικο... άρα παίρνω πιθανές Πέμπτη Παρασκευή για ωορηξια. εύχομαι να έπιασες το μωράκι σου! καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maraki96

Μου γειά σου και καλός ήρθες στο φόρουμ 

Πρώτον τα clear blue τεστ οωρρηξιας τα κάνουμε μόνο πρωί το λέει στης οδηγίες για καλύτερα αποτελέσματα 

Επίσης όταν αναβοσβήνει η φατσουκα σημαινει ότι πλησιάζεις στην ημέρα της οωρρηξιας και όταν βγαίνει χαμογελάσει φατσουκα η οωρρηξια θα συμβεί στης επόμενες 12 με 35 ώρες. Ελπίζω αυτό να σε βοήθησε επίσης υπάρχουν βίντεο στο YouTube πού το εξηγούν καλύτερα. 

Χρησιμοποιω και εγώ τα ίδια και ξέρω 

Και τα τεστ οωρριξιας διαφέρουν μεταξύ του αλλά είναι μόνο πρωί αλλά μετά της 12 το μεσημέρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...