Μετάβαση σε περιεχόμενο

Babysitter για το Κεντρο των Αθηνων.

Recommended Posts

Καλησπερα σας!Ονομαζομαι Κλαουντια και ειμαι Ελληνοιταλιδα απο Σικελο μπαμπα.Εχω σπουδασει οικονομικα στο Columbia University of New York και μενω στη Πλακα της Αθηνας.Ειμαι αρραβωνιασμενη και δεν εχω γινει ακομα μητερα.Εχω ομως μια αξιολατρευτη πνευματικη κορη 12 ετων και δυο πανεμορφα ανηψακια 2 κ 3 ετων αντιστοιχως.Προσφερω φυλαξη παιδιων και μελετη τους στο κεντρο της Αθηνας.Η εποχες πλεον ειναι δυσκολες και η αγαπη μου για τα παιδια και την οικογενεια,με οδηγησε σε αυτη μου την αποφαση.Επισης,ειμαι διπλωματουχος κλασσικου πιανου,κλασσικου μπαλετου και ομιλω αριστα την Ελληνικη γλωσσα.Σας ευχαριστω για τη φιλοξενια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Το ένδοξο 95 ναιιιιι 🎉🎉🎉  ασε περνάει ο καιρος νεράκι  ποτε ήμουν 18 κ έμπαινα σχολή ποτε τελείωσα παντρεύτηκα έκανα ένα παιδί τώρα το δεύτερο Ούτε που κατάλαβα! 😅 ελαααα είμαστε παρά πολύ κονταααα απίστευτο! ❤️Σε λίγες μέρες η σειρά σου χαχαχα 
    • Ναι κ εγω την κρατάω την δικιά μ δε τη στέλνω νηπιαγωγείο αλλά από Μάρτη λεω να τη πάω. Δε γίνεται άλλο βαρέθηκε κ αυτή.  Εγω του έδινα κανονικό γάλα μετά ξεκίνησε να κλαίει στο μπουκαλι κ για λίγη ώρα μετά. Του ξεκινάω υποαλλεργικό ηρεμήσε ευτυχώς αλλά ο παιδίατρος μ έλεγε ότι είναι απ την αντιβίωση κ κλαίει μόνο στο βραδινό. Τελοσπαντων μ είπε τωτα που κόψαμε την αντιβίωση γυρνατο σιγά σιγά πάλι στο κανονικό. Ε εκεί που του έβαζα μια μεζούρα κανονικό κ το υπόλοιπο υποαλλεργικό ήταν εντάξει όταν όμως το έκανα μισό μισό ξεκίνησε πάλι τα κλάματα κ αυτό που λες στη κοιλιά. Κ έτσι το σταμάτησα το κανονικό.  Κρίμα ρε συ ο γιος σου πρέπει να είναι πολύ καλο παιδάκι!! Φτου με τον ματιάσω. Τι ωραία που θελει να κοιμάται!! Αγκαλιτσας! Κ το βράδυ πως τα κανονίζεις κ τα 2? Εγώ τον βάζω στο ριλαξ τον κουνάω λίγο με το πόδι κ κοιμάται κ μετά  τον βάζω στη κούνια ή μπορεί να κοιμηθεί κ όταν τον κρατάω να ρευτει. Λίγες φορές βέβαια. 
    • Πότε ξανά onesteps... Σκέφτομαι να τα πετάξω όπως είναι.... Ενώ μετά την μέρα της ωορρηξίας σύμφωνα με το ημερολόγιο εβγαιναν όλα τα τεστ αρνητικα χθες 5 μέρες πριν την περίοδο αποφάσισε το τεστ να σκουραινει.. Βέβαια το δεύτερο που έκανα το απόγευμα αρνητικοτατο... Ότι να ναι δηλαδή.... Το πρώτο είναι μεσημέρι και το δεύτερο απόγευμα
    • Σούπερ ναι η γλυκούλα μου ίσως είναι ήρεμη από τώρα..  Κορίτσια και κάτι άλλο βλέπω εδώ στο χαρτί γράφει ότι η μπεμπα έχει κεφαλικη προβολή και είδα στο γκουγκλ ότι αυτό σημαίνει ότι είναι με το κεφάλι κάτω !! Και ρωτώ, από τώρα ?? Δεν είναι νωρίς ??  Επίσης λέει ωρίμανση πλακούντα κφ τώρα τι σημαίνει αυτό δεν ξέρω. Βέβαια αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα μου το είχε πει... Ρωτώ πιο πολύ να δω και σε εσάς τι γράφει...
    • Σε καταλαβαίνω η αλήθεια είναι γιατί όταν δεν είσαι στο χώρο σου γενικά δεν παλεύεται για πολύ όχι να είσαι και έγκυος κιόλας και να είσαι αναγκαστικά όλη μέρα σε "ξένο" σπίτι. Θα ήταν πολύ άβολο και για μένα. Θα μείνετε καιρό στα πεθερικά σου; Πιστεύω ότι όταν με το καλό πάτε σπίτι σας θα περνάει πολύ πιο γρήγορα η μέρα σου! Καλά ειδικά με το που θα ξεκινήσετε να κάνετε το δωμάτιο του μωρού πραγματικά δεν θα καταλάβεις για το πότε θα περάσουν οι μέρες. Εμένα οι 2 βδομάδες που κάναμε τις πιο βαριές δουλειές και ολοκληρώσαμε τις αλλαγές στο σπίτι περάσανε σαν να ήταν 2 μέρες! Υπομονη κορίτσι μου και εύχομαι οι επόμενες μέρες να περάσουν πιο όμορφα!
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...