Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ....ΤΖΙΦΟΣ ΠΑΛΙ!!!???


Recommended Posts

στις On 3/10/2018 at 5:13 ΜΜ, ο/η ioannapl είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!

Όπως ανεφερα και πιο πανω χτες πήρα τα αποτελεσματα της χοριακης και παλι αρνητικό για δεύτερη φορά....έχω τρελαθεί!!!!τι μπορεί να πήγε στραβα παλι???

Να σας υπενθύμισω γρήγορα την περίπτωση μου....πέρυσι το καλοκαίρι βρήκαμε πολύ κακό σπέρμα στο σύζυγο...και ποιότητα και κινητικότητα και αριθμο 600.000...

Εγώ απ την αλλη μια χαρά ορμονολογικες και ΑΜΗ 1,49...

Πέρασα Δεκέμβρη επιτροπή...και ξεκινήσανε για την πρωτη εξωσωματική το Φεβρουάριο...

Ο σύζυγος έπαιρνε μια αγωγή απο τον ουρολόγο του και εγώ απο ενδοκρινολόγος Τ4 λόγω θυροειδή και glukophage... Ειχαμε δυο μέτρια έμβρυα...αποτέλεσμα 0!!!

Συμπέρασμα του γυναικολογου μέτρια ποιότητα εμβρύων...ξεκίνησε ο σύζυγος μου αντιοξειδωτικά για κατακερματισμό και εγώ έχασα 20 κιλά ,πήρα μαζί με τα υπολοιπα filicine,  για να φτιάξουμε τέλεια έμβρυα....

Ξεκινήσανε αρχές Σεπτέμβρη τη δεύτερη εξωσωματική....ωοληψια με 6 ωάρια...γονιμοππιηθηκαν όλα αλλά προχώρησαν μονο τα 4... Τα δυο άριστα έμβρυα τα βαλαμε και τα αλλά δυο τα άφησε για βλαστοκυστες αλλά δεν προχώρησαν...

Όσο για το αποτέλεσμα της έμβρυο μεταφοράς των 2 αρίστων εμβρύων???Τζιφός!!!παλι αρνητικη χοριακη!!!έχω τρελαθεί!!!

Αφού ειχαμε τα τέλεια έμβρυα,τι έφταιξε;;θέλω βοήθεια και γνώμες απο ανάλογες περιπτωσεις...

Να αλλάξω γιατρό;μήπως φταίει κάτι άλλο?να ελπίζω για ενα δικο μου μωρο;;;????

Θα σου πω τι μου απαντησε η αιματολογος που πηγα πριν λιγες μερες της ειπα αυτο ακριβως με τελειες βλαστοκυστες παιρνω θετικη χωριακη αλλα μετα παληνδρομουν και μου απαντησε δεν υπαρχει τελειες βλαστοκυστες γιατι αν υπηρχαν δεν θα υπηρχε το συνδρομο down και μου προτηνε για προεμφυτευτικο ελεγχο δεν ξερω τι εχεις κανει απο εξετασεις ! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...