Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ....ΤΖΙΦΟΣ ΠΑΛΙ!!!???


Recommended Posts

Αυτος ειναι @ioannapl οπως τον παιρνουμε απο το φαρμακειο.

Μετα ο αναισθησιολογος τον διελυσε μεσα σε ενα κλασικο μπουκαλι ορού γιατι ειναι πηχτό κ πρεπει να αραιωθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

εγω που ρωτησα χθες στο ιασω , μου ειπαν εξτρα 150 ευρω

Κατι εχετε μπερδέψει 5ευρω εχει αγορά και εγω το πηρα πριν ωοληψια μου το χε δωσει ο αιματολογος και κάνα 25 νοσοκομειο που το βαλαμε τι τιμές ε τρελες ειναι αυτές που γταφετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!ξερειςνειναι αυτό που μας ταλανίζει πολλές φορες....αφού μου είχε πει στηννπρωτηναυτο ηταν το πρόβλημα,τι δεν πήγε καλά τώρα που ειχαμε τέλεια έμβρυα...ελπίζω το Σάββατο που έχουμε ραντεβού να με ενημερώσει τι έφταιξε!!!αλήθεια θυμησε μου τι θέμα έχετε εσείς;;;και γιατί δεν συνεχισές στο ρέα;;

 

Πρόωρη γυρναση ωοθηκών κακής ποιότητας ωάρια. Με ποιον γιατρο εισαι;Εκανα τέσσερις προσπάθειες και αλλαξα καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Εχει δυνατό τεαμ λίγο η γραμματεία δεν υπαρχει συντονισμός και συνεργασία ΑΣΕ που ολο τσακώνονταν μεταξύ τους αναλόγως ως είχαν ξυπνήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Κατι εχετε μπερδέψει 5ευρω εχει αγορά και εγω το πηρα πριν ωοληψια μου το χε δωσει ο αιματολογος και κάνα 25 νοσοκομειο που το βαλαμε τι τιμές ε τρελες ειναι αυτές που γταφετε

Καρεν δεν νομιζω οτι μπερδεψαμε κατι.

Αυτο ακριβως λεμε. Οτι ο ορος ειναι φθηνός απλα το κοστος ειναι για την εγχυση απο τον αναισθησιολογο.

Τωρα οι αποκλισεις στις τιμες ειναι κατι που προσωπικα δεν με ξενιζει. Το βλεπουμε παντου το φαινομενο.

Το 25 που γραφεις κ το νοσοκομειο δεν καταλαβαινω τι εννοεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2018 at 6:27 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Οι απόψεις εδώ διχάζουν!!!Αλλοι λένε ότι υπάρχουν συμπτώματα όπως δυνατοί πόνοι περιόδου κ έντονες αιμορραγίες κ κύστες!!Υπάρχει μια εξέταση στο αίμα η Ca125 επίσης που την δείχνει αλλά μερικοί δν την δέχονται!!Αλλοι λένε είναι ύπουλη η ενδομητρίωση κ δν έχει πάντα συμπτώματα!!Επίσης πολλές κοπέλς κάνουν μια υστεροσκόπηση πριν απο εξωσωματική γτ εκεί φαίνονται τα πάντα μέσα στη μήτρα αναλυτικά!!!Εμένα μόνο η υστεροσκόπηση μου έχει μείνει σαν εξέταση οπού ένας γιατρός δν μου είπε να την κάνω κ ένας άλλος μου είπε ότι σ αυτή την εξέταση βλέπουμε τα πάντα,πέρνουν βιοψία απ το ενδομήτριο για τυχόν λοίμωξης κ αυξάνει κατά 30% την φυσιολογική σύλληψη αν δν υπάρχει  θέμα!!!Μου είπε 800ε για Ιασώ!!Αλλά προς το παρόν δν θα την κάνω!!

Εγω ειμαι η περιπτωση της ενδομητριωσης χωρις συμπτωματα!!!!Μονο με λαπαροσκ φαινεται κοριτσια.Μοηκα να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και βγηκε με διαγνωση ενδομητριωσης.Μονο αν η ενδομ εχει κανει κυστες φαινεται σε υπερηχο.Εγω ειχα εστιες στο εντερο και καποιες συμφυσεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Εγω ειμαι η περιπτωση της ενδομητριωσης χωρις συμπτωματα!!!!Μονο με λαπαροσκ φαινεται κοριτσια.Μοηκα να αφαιρεσω ενα ινομυωμα και βγηκε με διαγνωση ενδομητριωσης.Μονο αν η ενδομ εχει κανει κυστες φαινεται σε υπερηχο.Εγω ειχα εστιες στο εντερο και καποιες συμφυσεις .

Kαλημέρα κορίτσι μου?Να ρωτήσω αν η ενδομητρίωση φαίνεται κ με υστεροσκόπηση?Κ οι εστίες στο έντερο σου έφεραν συμπτώματα?Ευτυχώς που το βρήκες!!Εύχομαι σύντομα με ένα μπεμπάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καρεν δεν νομιζω οτι μπερδεψαμε κατι.

Αυτο ακριβως λεμε. Οτι ο ορος ειναι φθηνός απλα το κοστος ειναι για την εγχυση απο τον αναισθησιολογο.

Τωρα οι αποκλισεις στις τιμες ειναι κατι που προσωπικα δεν με ξενιζει. Το βλεπουμε παντου το φαινομενο.

Το 25 που γραφεις κ το νοσοκομειο δεν καταλαβαινω τι εννοεις. 

 

Λεω οτι πλήρωσα γυρω στα πεντε ευρω το φαρμακο δεν θυμαμαι ακριβώς και κάνα 25ευρω το νοσοκομείο οπου εκατσα μια ωρα να πέσει μαζι με τον ορο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η karen είπε:

Λεω οτι πλήρωσα γυρω στα πεντε ευρω το φαρμακο δεν θυμαμαι ακριβώς και κάνα 25ευρω το νοσοκομείο οπου εκατσα μια ωρα να πέσει μαζι με τον ορο. 

Δημόσιο νοσοκομείο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσι μου?Να ρωτήσω αν η ενδομητρίωση φαίνεται κ με υστεροσκόπηση?Κ οι εστίες στο έντερο σου έφεραν συμπτώματα?Ευτυχώς που το βρήκες!!Εύχομαι σύντομα με ένα μπεμπάκι!!!

Οχι με υστεροσκοπηση δε φαινεται!!!Θελει λαπαροσκοπηση γιατι στην υστεροσκοπηση βλεποθν τη μητρα και η ενδομητριωση δεν ειναι στη μητρα.Οι εστιες στο εντερο δε μου ειχαν φερει κανενα συμπτωμα μετα τη λαπαροσκοπηση απεκτησα θεμα .Πλεον διαγνωστηκα και με συνδρομο ευερεθ εντερου.Θεωρω οτι επαιξε ρολο η λαπαροσκοπηση και το γεγονος οτι προσπαθησαν να αφαιρεσουν τις εστιες απο το εντερο(τελικα δε μπορεσαν) .Γενικα δεν ειχα καποιο συμπτωμα ενδομητριωσης.Οκ πονουσα στη περιοδο αλλα οχι οπως πονανε οι περισσοτερες κοπελες με ενδομητριωση.Το καλο ειναι οτι μετα τη λαπαροσκ δε ποναω καθολου και εκει συνειδητοποιησα οτι τοσα χρονια πονουσα.(σε νορμαλ πλαισια απλα τωρα ειναι σα να μην εχω περιοδο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Οχι με υστεροσκοπηση δε φαινεται!!!Θελει λαπαροσκοπηση γιατι στην υστεροσκοπηση βλεποθν τη μητρα και η ενδομητριωση δεν ειναι στη μητρα.Οι εστιες στο εντερο δε μου ειχαν φερει κανενα συμπτωμα μετα τη λαπαροσκοπηση απεκτησα θεμα .Πλεον διαγνωστηκα και με συνδρομο ευερεθ εντερου.Θεωρω οτι επαιξε ρολο η λαπαροσκοπηση και το γεγονος οτι προσπαθησαν να αφαιρεσουν τις εστιες απο το εντερο(τελικα δε μπορεσαν) .Γενικα δεν ειχα καποιο συμπτωμα ενδομητριωσης.Οκ πονουσα στη περιοδο αλλα οχι οπως πονανε οι περισσοτερες κοπελες με ενδομητριωση.Το καλο ειναι οτι μετα τη λαπαροσκ δε ποναω καθολου και εκει συνειδητοποιησα οτι τοσα χρονια πονουσα.(σε νορμαλ πλαισια απλα τωρα ειναι σα να μην εχω περιοδο)

Ευτυχώς που το ανακάλυψες!!!Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!Να έχουμε υγεία κ με το καλό να ρθούν τα μωράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ευτυχώς που το ανακάλυψες!!!Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!Να έχουμε υγεία κ με το καλό να ρθούν τα μωράκια!!!

Εμενα παντως η ενδομητριωση δε μου χε δημιουργησει θεμα γονιμοτητας.Εμεινα 2φορες εγκυος πολυ ευκολα αλλα δε προχωρησαν οι εγκυμ για αλλο λογο.Με το καλο να ερθουν αλλα να μεινουν κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου ειλικρινά λυπάμαι πολύ..όπως είπαν τα κοριτσια υπάρχουν αρκετές εξετάσεις..εμένα το Ρέα μου χάρισε 2 παιδιά..δεν ξέρω ποιον έχεις γιατρό απλά ήθελα να σου πω ότι το άριστα εμβρια κρατά το με ερωτικό διότι είδες ότι δεν προχώρησαν βλαστοκυστες τα άλλα..οπότε το άριστα είναι ουσιαστικά μόνο οι διαιρέσεις κυττάρων ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Κορίτσια έχετε κανει εξέταση θρομβοφιλιας;;θέλω πληροφορίες!!

Εχω κανει και εγω ολες τις μεταλλάξεις βρέθηκα με υψηλη ομικυστεινη και κατι αλλο δεν θυμαμαι το οποίο αντιμετωπίστηκε πηρα φιλικό οξυ και αντιπικτηκες και σαλοσπιρ για μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Finally είπε:

Κορίτσι μου ειλικρινά λυπάμαι πολύ..όπως είπαν τα κοριτσια υπάρχουν αρκετές εξετάσεις..εμένα το Ρέα μου χάρισε 2 παιδιά..δεν ξέρω ποιον έχεις γιατρό απλά ήθελα να σου πω ότι το άριστα εμβρια κρατά το με ερωτικό διότι είδες ότι δεν προχώρησαν βλαστοκυστες τα άλλα..οπότε το άριστα είναι ουσιαστικά μόνο οι διαιρέσεις κυττάρων ..

Έχω τον γιατρό που είχες κι εσύ!!!και μου είπε οτι καλυτερα έμβρυα δεν μπορούσαν να είναι....μου είπε απλα έτυχε και δεν έμεινα με τόσο καλες συνθήκες και απο τα έμβρυα και απο το ενδομήτριο κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Εχω κανει και εγω ολες τις μεταλλάξεις βρέθηκα με υψηλη ομικυστεινη και κατι αλλο δεν θυμαμαι το οποίο αντιμετωπίστηκε πηρα φιλικό οξυ και αντιπικτηκες και σαλοσπιρ για μετα

Ποσο σου κόστισαν και που τις έκανες;είναι συγκεκριμένο πακέτο που πρέπει να ζητησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannapl κι εμας μας ειχαν προτεινει στο πρωτο κεντρο να κανουμε ενα πακετο για θρο.βοφιλια προαιρετικα κ το εκανα. 

Κάτι βρεθηκε αλλα οχι σοβαρο ωστε να χρειαζομαι αντιπηκτικη αγωγη κατα την εγκυμοσυνη. Δεν κινδυνευει δηλαδη η εγκυμοσυνη απο αυτο που βρεθηκε.

Η αιμοληψια εγινε στο κεντρο εξωσωματικης και το εστειλαν σε μικροβιολογικό που συνεργαζονται. Μας ειχε κοστισει γυρω στα 200€ και μας ειπαν οτι ηταν πολυ καλη τιμη. 

Το καλυτερο ειναι να επισκεφθεις αιματολογο για να σε καθοδηγησει ποιες εξετασεις να κανεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ioannapl είπε:

Ποσο σου κόστισαν και που τις έκανες;είναι συγκεκριμένο πακέτο που πρέπει να ζητησω?

Στο γυναίκας υγεια δεν θυμαμαι πανω απο 100 νομιζω  βρήκα προσφορά γιατι έχουν κόστος δεν θυμαμαι αν γραφεται καμία ζητάς πληρη έλεγχο θρομβοφιλιας απο μονη σου εοεκεξες να τις κανεις;Συνήθως αν υπάρχει θέμα ειναι για την εγκυμοσύνη μετα η ευθύνεται και για παλινδρονες. Τα ΝΚ τα ζετέ κοιτάξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ΝΚ έχω κανει....δεν έχουμε θέμα!!!γι αυτό μου είπε το ultralipid μου το έβαλε σαν πλεονασμό γιατί ουσιαστικά δεν χρειαζόταν!!απλα ήθελε να κανει το κάτι παραπανω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια καλησπέρα!!!θέλω βοήθεια.....

21/09 εκανα έμβρυο μεταφορά......02/10 χοριακη που βγήκε αρνητικη....στις 07/10 αδιαθετησα...η αλήθεια είναι αυτή ητνφορα πονουσα πολύ την πρώτη μέρα...απο χτες το πρωι με πονάει πολύ το στήθος σαν να περιμένω περίοδο...και χτες ειχαμε επαφή με τον άντρα μου!σήμερα το πρωι ξύπνησα  με πονοκέφαλο και πόνους χαμηλά σαν να περιμένω περίοδο...και πριν απο λίγο γύρισαν σπίτι και είδα αίμα σκούρο...όχι παρα πολύ αλλά είχα λερωθει...πήρα το γυναικολόγο μου γιατί ανησύχησαν και μου λέει δεν κανεις κάνα τεστ το πρωι μην τυχόν και έχει γίνει κάνα λάθος και εισαι έγκυος....

Το έχετε ξανακουσει;;υπάρχει τέτοια περιπτωση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannapl  έχω ξανακούσει ότι υπάρχει εγκυμοσύνη με περίοδο και μάλιστα από γιατρούς και μαίες. Η χοριακή με μπερδεύει λίγο - αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Για να σου το λέει όμως ο γιατρός σου σίγουρα κάτι ξέρει. Στο εύχομαι κορίτσι μου. Καλή επιτυχία αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αρνητικό το τεστ!!ο γυναικολόγος μου είπε οτι μάλλον είναι ορμονικο γιατί φαινεταινσαν να αδιαθετησα παλι σήμερα...τι να πω ....είχα περίοδο στις 07/10 και σήμερα παλι....ελπίζω να στρώσει γιατινεχω ακούσει κοπέλες που μετα απο εξωσωματική ο κύκλος τους έγινε χαλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...