Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσυνη και παλινδρομιση


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι εγκυος με καλή χοριακη και Δευτέρα έχω ραντεβού για τον πρώτο υπερηχο.Έχω πάρα πολύ άγχος...το στήθος μου νομίζω λίγο ξεπρηστηκε,η κοιλιά μου πονάει λίγο πιο έντονα, ανησυχω για τα πάντα! Ενώ είπα δεν θα αγχωθω βλέπω ότι δεν μπορώ να το αποφύγω! Κι αυτές οι μέρες δεν περνάνε για να παω να δω τι γίνεται! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα είμαι στον τρίτο μήνα και έχω έντονη οισοφαγικη παλινδρόμηση. .δε την παλεύω. .είναι φυσιολογικό τόσο νωρίς? ?Είχε κάποια από σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Καταρχάς για κάποιο λόγο σου  έβγαλε ξανά το πρώτο ποστ που είχες κάνει πριν κάνεις τον υπέρηχο σου. Χαίρομαι που πάνε όλα καλά με το μωράκι σου. Εγώ το πρώτο τρίμηνο είχα αδιαθεσία έντονη και μου μύριζαν όλα! Φοβερές αναγούλες ! Από τον τέταρτο άρχισαν οι καούρες και περιορίστηκαν κάπως οι αναγούλες, Μπαίνοντας στον πέμπτο άρχισαν οι εμετοί γιατί πιεζόταν το στομάχι μου και δεν χώνευα καθόλου εύκολα το φαγητό. προσπάθησε να τρως μικρά γεύματα, να μην ξαπλώνεις αμέσως μετά το  φαγητό και όταν ξαπλώνεις να είναι αρκετά ανασηκωμένη η πλάτη σου. Και υπομονή! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα! Καταρχάς για κάποιο λόγο σου  έβγαλε ξανά το πρώτο ποστ που είχες κάνει πριν κάνεις τον υπέρηχο σου. Χαίρομαι που πάνε όλα καλά με το μωράκι σου. Εγώ το πρώτο τρίμηνο είχα αδιαθεσία έντονη και μου μύριζαν όλα! Φοβερές αναγούλες ! Από τον τέταρτο άρχισαν οι καούρες και περιορίστηκαν κάπως οι αναγούλες, Μπαίνοντας στον πέμπτο άρχισαν οι εμετοί γιατί πιεζόταν το στομάχι μου και δεν χώνευα καθόλου εύκολα το φαγητό. προσπάθησε να τρως μικρά γεύματα, να μην ξαπλώνεις αμέσως μετά το  φαγητό και όταν ξαπλώνεις να είναι αρκετά ανασηκωμένη η πλάτη σου. Και υπομονή! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!

Αχ σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,μου κάνει απλά εντύπωση γιατί είναι πολύ νωρίς να με πιέζει το στομάχι. .εύχομαι να είναι φυσιολογικό κι αυτό! !Για το ποστ μάλλον κάτι έκανα εγώ λάθος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΦΑΙΗ2 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,μου κάνει απλά εντύπωση γιατί είναι πολύ νωρίς να με πιέζει το στομάχι. .εύχομαι να είναι φυσιολογικό κι αυτό! !Για το ποστ μάλλον κάτι έκανα εγώ λάθος ?

Η προγεστερόνη φταίει συνήθως... Χαλαρώνει τον σφιγκτήρα του στομάχου και ανεβαίνει το οξύ. Παρακολούθησε το και φυσικά ενημέρωσε το γιατρό σου μήπως μπορεί με κάτι φυσικό να σε ανακουφίσει. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΦΑΙΗ2 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι εγκυος με καλή χοριακη και Δευτέρα έχω ραντεβού για τον πρώτο υπερηχο.Έχω πάρα πολύ άγχος...το στήθος μου νομίζω λίγο ξεπρηστηκε,η κοιλιά μου πονάει λίγο πιο έντονα, ανησυχω για τα πάντα! Ενώ είπα δεν θα αγχωθω βλέπω ότι δεν μπορώ να το αποφύγω! Κι αυτές οι μέρες δεν περνάνε για να παω να δω τι γίνεται! !

Καλησπέρα!! Συγχαρητήρια και εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να αγχώνεσαι είναι φυσιολογικό :) αλλα χαλάρωσε όλα καλά θα πάνε! Και εμένα τ στήθος Μ είχε πρηστεί λίγο πριν την αναμενόμενη περίοδο και μετά ξεπριστηκεε πάλι! Μην αγχώνεσαι και περιμένουμε νέα σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...