Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα φώτα σας!!!


Maroulita!

Recommended Posts

Καλησπέρα…. τα φώτα σας!!!

Έπειτα από καθυστέρηση λίγων ημερών κ έχοντας σταθερό κύκλο (25-26 ημερών) δεν κρατήθηκα κ έκανα τεστ… δυστυχώς  το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Την ίδια μέρα είδα αίμα και  σκέφτομαι «αυτό ήταν αδιαθέτησα»… Η ροή όμως και το χρώμα που αυτή τη φορά έχω δεν έχει καμία απολύτως σχέση με άλλες φορές. Μικρή ροή, σχεδόν κάποιες φορές ανύπαρκτη με καφέ χρώμα, κάτι όπως στα τελειώματα κάθε περιόδου μου. Έκανα υπομονή μια, δύο, τρεις μέρες μήπως και αλλάξει κάτι αλλά τίποτα. Σήμερα επισκέφθηκα τον γυναικολόγο μου και μετά από έναν έλεγχο είδαμε μια μικρή κύστη και σύμφωνα με τα λεγόμενα του δεν φαίνεται κάπου ούτε ότι κατεβαίνει η περίοδος ούτε εγκυμοσύνη αλλά παρόλα αυτά είναι όλα καλά.. Εγώ όμως δεν είμαι 100% καλυμμένη… Δεν έχω συμπτώματα περιόδου, ούτε εγκυμοσύνης. Κ άντε η καθυστέρηση να οφείλετε στην κύστη. Το αίμα;; Η ροή και το χρώμα;; Συνέβη σε κάποια κάτι παρόμοιο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ολα αυτα ειναι απο την κύστη....η οποία πρέπει να παρακολουθήσεις εαν φεύγει με την περίοδο σου.....μην ανησυχείς δεν ειναι πρόβλημα ωστόσο για να συλλάβεις παιδάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maryz είπε:

Καλησπέρα…. τα φώτα σας!!!

Έπειτα από καθυστέρηση λίγων ημερών κ έχοντας σταθερό κύκλο (25-26 ημερών) δεν κρατήθηκα κ έκανα τεστ… δυστυχώς  το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Την ίδια μέρα είδα αίμα και  σκέφτομαι «αυτό ήταν αδιαθέτησα»… Η ροή όμως και το χρώμα που αυτή τη φορά έχω δεν έχει καμία απολύτως σχέση με άλλες φορές. Μικρή ροή, σχεδόν κάποιες φορές ανύπαρκτη με καφέ χρώμα, κάτι όπως στα τελειώματα κάθε περιόδου μου. Έκανα υπομονή μια, δύο, τρεις μέρες μήπως και αλλάξει κάτι αλλά τίποτα. Σήμερα επισκέφθηκα τον γυναικολόγο μου και μετά από έναν έλεγχο είδαμε μια μικρή κύστη και σύμφωνα με τα λεγόμενα του δεν φαίνεται κάπου ούτε ότι κατεβαίνει η περίοδος ούτε εγκυμοσύνη αλλά παρόλα αυτά είναι όλα καλά.. Εγώ όμως δεν είμαι 100% καλυμμένη… Δεν έχω συμπτώματα περιόδου, ούτε εγκυμοσύνης. Κ άντε η καθυστέρηση να οφείλετε στην κύστη. Το αίμα;; Η ροή και το χρώμα;; Συνέβη σε κάποια κάτι παρόμοιο;;;

Καλησπέρα,εγω πριν ένα μήνα είχα κύστη κ είχα αυτό ακριβώς το αίμα ξαφε,ηταν από τη κύστη.πηρα αντισυλληπτικά ένα μήνα κ όλα καλα.μην ανησυχεις γι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maryz είπε:

Καλησπέρα…. τα φώτα σας!!!

Έπειτα από καθυστέρηση λίγων ημερών κ έχοντας σταθερό κύκλο (25-26 ημερών) δεν κρατήθηκα κ έκανα τεστ… δυστυχώς  το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Την ίδια μέρα είδα αίμα και  σκέφτομαι «αυτό ήταν αδιαθέτησα»… Η ροή όμως και το χρώμα που αυτή τη φορά έχω δεν έχει καμία απολύτως σχέση με άλλες φορές. Μικρή ροή, σχεδόν κάποιες φορές ανύπαρκτη με καφέ χρώμα, κάτι όπως στα τελειώματα κάθε περιόδου μου. Έκανα υπομονή μια, δύο, τρεις μέρες μήπως και αλλάξει κάτι αλλά τίποτα. Σήμερα επισκέφθηκα τον γυναικολόγο μου και μετά από έναν έλεγχο είδαμε μια μικρή κύστη και σύμφωνα με τα λεγόμενα του δεν φαίνεται κάπου ούτε ότι κατεβαίνει η περίοδος ούτε εγκυμοσύνη αλλά παρόλα αυτά είναι όλα καλά.. Εγώ όμως δεν είμαι 100% καλυμμένη… Δεν έχω συμπτώματα περιόδου, ούτε εγκυμοσύνης. Κ άντε η καθυστέρηση να οφείλετε στην κύστη. Το αίμα;; Η ροή και το χρώμα;; Συνέβη σε κάποια κάτι παρόμοιο;;;

Καλημέρα κορίτσι, από την κύστη είναι. Είχα και γω μία πριν 4 μήνες και η περίοδος μου κράτησε 10 μέρες με περίεργη ροή όπως λες και συ.. Καφέ για 2-3 μέρες μετά αίμα και πάλι καφέ. Η οποία μετά την περίοδο απορροφήθηκε και όλα καλά. Μην αγχώνεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικά αυτό το λίγο ήταν η περίοδος... Ίσως από κάποια κύστη επιρεασμενη ή από 1002 άλλους παράγοντες. Παρακολουθησε κ τον επόμενο κύκλο σου αλλά δεν βλέπω κάτι που θα έπρεπε να σε ανησυχεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ!
Εννοείται ότι θα το παρακολουθήσω. Με ανησύχησε επειδή δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι ανάλογο..Η αλήθεια βέβαια είναι ότι βαθιά μέσα μου ήλπιζα σε κάτι άλλο μετά την καθυστέρηση..Προσγειώθηκα λίγο απότομα μετά το τεστ, αλλά όλα καλά ?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...