Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλά αποτελέσματα!!! Όλα καλά θα πάνε. 

@anni7 Αμάν έχουμε να πάρουμε και για το πορτ μπέμπε σεντόνια έχεις δίκιο!! Πωπω το είχα ξεχάσει εντελώς αυτό. ??

βεβαιως βεβαιως!!!! μπορεις και αυτα που βαζεις στην καλαθουνα δε νομιζω να εχουνε διαφορα !!!!!! αλλα ναι εγω στην αρχη εκει θα το κοιμηζω διπλα μας γιατι δε χωραει τπτ αλλο διπλα στο κρεβατι μας και μετα μπολις ξεπταχτει λιγακι κουνια θα τον παω !!! με ενδοεπικοινωνια φυσικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα κορίτσια.

Όλα καλά και από τον πνευμονολόγο! Κατι ειπε οτι κανω εγκλωβιζω τον αερα που και που κατι τετοιο αλλα πως δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο και ειναι ολα καλα . Μου εδωσε aerolin για μια εβδομαδα μηπως με ανακουφίσει.

Μίλησα εννοείται και με τον γυναικολόγο και μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενα θεμα με το aerolin και πως αφου ευτυχως δεν υπαρχει κατι παθολογικο μαλλον ειναι υποσυνηδειτο αγχος.

Βλέπω εχετε κανει όλες αγορες! Εγω ακόμη λίγα πραγματα! το λικνο, σαλιαρες, πανακια,θερμο και ενα φορμακι του Παναθηναικου που φαγωθηκε ο αντρας μου! Σημερα θα παραγγειλω τη συρταριερα .

Απο τον άλλο μηνα σκεφτομαστε να παρουμε το καροτσι και την κουνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια.

Όλα καλά και από τον πνευμονολόγο! Κατι ειπε οτι κανω εγκλωβιζω τον αερα που και που κατι τετοιο αλλα πως δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο και ειναι ολα καλα . Μου εδωσε aerolin για μια εβδομαδα μηπως με ανακουφίσει.

Μίλησα εννοείται και με τον γυναικολόγο και μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενα θεμα με το aerolin και πως αφου ευτυχως δεν υπαρχει κατι παθολογικο μαλλον ειναι υποσυνηδειτο αγχος.

Βλέπω εχετε κανει όλες αγορες! Εγω ακόμη λίγα πραγματα! το λικνο, σαλιαρες, πανακια,θερμο και ενα φορμακι του Παναθηναικου που φαγωθηκε ο αντρας μου! Σημερα θα παραγγειλω τη συρταριερα .

Απο τον άλλο μηνα σκεφτομαστε να παρουμε το καροτσι και την κουνια!

Μπράβο!! Άρα όλα καλά. Άντε, να ηρεμήσεις σιγά σιγά ε;;; 

Μόλις μας φέρανε την κούνια της μικρής!!! Οοοοο!! Πολύ νωρίς κρίνω εγώ αλλά ο άντρας μου φαγώθηκε να τα έχουμε όλα στο σπίτι και ας κάθονται. Να δω ειλικρινά, τι θα κάνω σε ένα μικρό σπίτι με μια κούνια στη μέση που ακόμα δεν τη χρησιμοποιούμε. Τέλος πάντων... Για το μωρό μας είναι οπότε δε γκρινιάζω. :-)

Της πήραμε και ζιπουνακια. Τώρα τα έχουμε όλα!! Έχουμε κλείσει από αγορές για το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Μπράβο!! Άρα όλα καλά. Άντε, να ηρεμήσεις σιγά σιγά ε;;; 

Μόλις μας φέρανε την κούνια της μικρής!!! Οοοοο!! Πολύ νωρίς κρίνω εγώ αλλά ο άντρας μου φαγώθηκε να τα έχουμε όλα στο σπίτι και ας κάθονται. Να δω ειλικρινά, τι θα κάνω σε ένα μικρό σπίτι με μια κούνια στη μέση που ακόμα δεν τη χρησιμοποιούμε. Τέλος πάντων... Για το μωρό μας είναι οπότε δε γκρινιάζω. :-)

Της πήραμε και ζιπουνακια. Τώρα τα έχουμε όλα!! Έχουμε κλείσει από αγορές για το μωρό. 

ναι ναι πιστευω πως θα ηρεμησω και ολα καλα!

Μπράβο είστε πανέτοιμοι για το μωράκι σας! Πολύ ωραίες αυτές οι αγορές!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Μπράβο!! Άρα όλα καλά. Άντε, να ηρεμήσεις σιγά σιγά ε;;; 

Μόλις μας φέρανε την κούνια της μικρής!!! Οοοοο!! Πολύ νωρίς κρίνω εγώ αλλά ο άντρας μου φαγώθηκε να τα έχουμε όλα στο σπίτι και ας κάθονται. Να δω ειλικρινά, τι θα κάνω σε ένα μικρό σπίτι με μια κούνια στη μέση που ακόμα δεν τη χρησιμοποιούμε. Τέλος πάντων... Για το μωρό μας είναι οπότε δε γκρινιάζω. :-)

Της πήραμε και ζιπουνακια. Τώρα τα έχουμε όλα!! Έχουμε κλείσει από αγορές για το μωρό. 

Με γεια και σε σενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια.

Όλα καλά και από τον πνευμονολόγο! Κατι ειπε οτι κανω εγκλωβιζω τον αερα που και που κατι τετοιο αλλα πως δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο και ειναι ολα καλα . Μου εδωσε aerolin για μια εβδομαδα μηπως με ανακουφίσει.

Μίλησα εννοείται και με τον γυναικολόγο και μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενα θεμα με το aerolin και πως αφου ευτυχως δεν υπαρχει κατι παθολογικο μαλλον ειναι υποσυνηδειτο αγχος.

Βλέπω εχετε κανει όλες αγορες! Εγω ακόμη λίγα πραγματα! το λικνο, σαλιαρες, πανακια,θερμο και ενα φορμακι του Παναθηναικου που φαγωθηκε ο αντρας μου! Σημερα θα παραγγειλω τη συρταριερα .

Απο τον άλλο μηνα σκεφτομαστε να παρουμε το καροτσι και την κουνια!

Ωραια αντε να ηρεμησεις!!ααα εμεις πηραμε ηδη φορμακι του Παναθηναικου..ηταν απτα πρωτα...απαραβατος ορος του αντρα μου χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Ωραια αντε να ηρεμησεις!!ααα εμεις πηραμε ηδη φορμακι του Παναθηναικου..ηταν απτα πρωτα...απαραβατος ορος του αντρα μου χαχαχα

χαχαχα εννοειται! απο τις σημαντικοτερες αγορες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

χαχαχα εννοειται! απο τις σημαντικοτερες αγορες!!

@Valfrag

Αγοράκια έχετε???εμείς που έχουμε μπέμπα και θα πάρουμε???χαχαχαχαχα τι να κάνουμε μωρέ λέω δεν θα του χαλάσω το χατίρι!ας πάρουμε και από αυτό να έχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Valfrag

Αγοράκια έχετε???εμείς που έχουμε μπέμπα και θα πάρουμε???χαχαχαχαχα τι να κάνουμε μωρέ λέω δεν θα του χαλάσω το χατίρι!ας πάρουμε και από αυτό να έχουμε!!

xaxa ναι αγορακια! πριν μαθουμε το φυλο ελεγε πως και κοριτσι να ειναι φορμακι του παναθηναικου θα παρουμε! ειχε δει και κατι ωραια ροζ με το τριφυλλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

xaxa ναι αγορακια! πριν μαθουμε το φυλο ελεγε πως και κοριτσι να ειναι φορμακι του παναθηναικου θα παρουμε! ειχε δει και κατι ωραια ροζ με το τριφυλλι!

Και μου λέει θα πάρουμε και σφαλιάρα και φορμακι από όλα!!χαχαχαχα τι να κάνουμε!αδυναμίες είναι αυτές!!

@Madi85 καλά αποτελέσματα!

@marakineos τίποτα δεν είναι θα περάσει σε λίγο!!!Υπομονή αφού είναι όλα καλά μια χαρά!Μακάρι να σε βοηθήσει το αερολιν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Και μου λέει θα πάρουμε και σφαλιάρα και φορμακι από όλα!!χαχαχαχα τι να κάνουμε!αδυναμίες είναι αυτές!!

@Madi85 καλά αποτελέσματα!

@marakineos τίποτα δεν είναι θα περάσει σε λίγο!!!Υπομονή αφού είναι όλα καλά μια χαρά!Μακάρι να σε βοηθήσει το αερολιν 

Mακαρι, κι εγω ελπιζω να νιωσω καλυτερα!

Κορίτσια το μωρακι πλέον το νιωθω οπου να ναι! ποτε χαμηλα ποτε ψηλα ποτε πανω απο τον αφαλο! Σήμερα η κοιλιά μου έκανε σαν κυματα! Πλεον η παρουσια του ειναι αισθητη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy με γεια η κούνια!!! Εμείς την περιμένουμε αύριο!!! Στην περίπτωση μας, με έχει πιάσει εμένα ένα ανεξήγητο άγχος να τα έχω όλα σπίτι νωρίς νωρίς... 

@stasa199 σε ευχαριστώ πολύ! Αύριο το απόγευμα περιμένω να βγουν...

@marakineos ναι, κουνιούνται πολύ τώρα τα μικρουλια μας! Πλέον κι εγώ τον αισθάνομαι να κινείται συνεχώς.. !!! Μου αρέσει αυτή η αίσθηση η αλήθεια είναι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να σας πω την αλήθεια περιμένω με αγωνία το αυριανό ραντεβού μας στο γιατρό. Απ' την γρίπη και μετά που έπαιρνα τα φάρμακα δεν τη νιώθω ρε κορίτσια τόσο έντονα όσο περίμενα ενώ περνάει ο καιρός κι αυτό με κάνει να σκάω. Υποτίθεται ότι θα έπρεπε να χτυπιέται να πετάγεται από δω κι από κει αλλά ήρεμα πράγματα, ελαφριές κινήσεις. Εκτός κι αν είναι ιδέα μου επειδή έβαλα και κιλά και δεν μου είναι τόσο ευδιάκριτες οι κινήσεις της. Θα σκάσω!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irened91 είπε:

Εγώ να σας πω την αλήθεια περιμένω με αγωνία το αυριανό ραντεβού μας στο γιατρό. Απ' την γρίπη και μετά που έπαιρνα τα φάρμακα δεν τη νιώθω ρε κορίτσια τόσο έντονα όσο περίμενα ενώ περνάει ο καιρός κι αυτό με κάνει να σκάω. Υποτίθεται ότι θα έπρεπε να χτυπιέται να πετάγεται από δω κι από κει αλλά ήρεμα πράγματα, ελαφριές κινήσεις. Εκτός κι αν είναι ιδέα μου επειδή έβαλα και κιλά και δεν μου είναι τόσο ευδιάκριτες οι κινήσεις της. Θα σκάσω!! ?

Μη στενοχωριέσαι . Πιστεύω πως είναι τυχαίο. Και μένα έχουν περάσει διαστήματα που είναι πολύ πολύ ήσυχος. 

Αύριο θα ηρεμήσεις θα δεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Μη στενοχωριέσαι . Πιστεύω πως είναι τυχαίο. Και μένα έχουν περάσει διαστήματα που είναι πολύ πολύ ήσυχος. 

Αύριο θα ηρεμήσεις θα δεις !

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ να πάω αύριο να ησυχάσω!! 

Ααα και με γεια στα κορίτσια οι αγορές σας με το καλό να τα χαρείτε με τα μωράκια σας εύχομαι!!! Εμείς κι ας είμαστε κορίτσια εννοείται πως θα πάρουμε μωρουδιακά του Παοκ, έχουμε τρέλα αφού!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ να πάω αύριο να ησυχάσω!! 

Ααα και με γεια στα κορίτσια οι αγορές σας με το καλό να τα χαρείτε με τα μωράκια σας εύχομαι!!! Εμείς κι ας είμαστε κορίτσια εννοείται πως θα πάρουμε μωρουδιακά του Παοκ, έχουμε τρέλα αφού!! ??

Το πέρασα και εγώ κάποια στιγμή αυτό για κανα δύο βδομάδες και είχα τρομάξει!νόμιζα πως πλέον δεν θα σταματαει να κουνιέται αλλά δεν ισχύει!Ακόμα και τώρα έχει ώρες που είναι ζωηρή και κουνιέται και μεγάλες παύσης!Μην ανησυχείς καθόλου όλα καλά θα είναι!πλεον κοιμουνται πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μην ανησυχείς για τις κινήσεις. Κι εγώ το ίδιο πέρασα, ευτυχώς ήταν υπέρηχος κοντά κι ηρέμησα. Ο γιατρός είπε ότι άλλες μέρες θα είναι έντονη η αίσθηση κι άλλες πιο χαλαρή. Σήμερα το μεσημέρι έπαιζε ταμπούρλο ?? ενώ μόλις προχθές έκανα φοκους για να τον καταλάβω! 

Όλοι οι μπαμπάδες με τον πόνο τους... Κι εμείς ΠΑΟΚ αφού, έχουμε προμηθευτεί τα φορμακια με τον δικέφαλο ?? Αλλά έχουμε κι άλλο θέμα για ρουχαλακια... Ναυτικά! Καπετάνιος γαρ ο μπαμπάς κι ήδη ο,τι δώρο έχουμε δεχτεί είναι με άγκυρες, καραβάκια κλπ ☺️? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ναι μην ανησυχείς για τις κινήσεις. Κι εγώ το ίδιο πέρασα, ευτυχώς ήταν υπέρηχος κοντά κι ηρέμησα. Ο γιατρός είπε ότι άλλες μέρες θα είναι έντονη η αίσθηση κι άλλες πιο χαλαρή. Σήμερα το μεσημέρι έπαιζε ταμπούρλο ?? ενώ μόλις προχθές έκανα φοκους για να τον καταλάβω! 

Όλοι οι μπαμπάδες με τον πόνο τους... Κι εμείς ΠΑΟΚ αφού, έχουμε προμηθευτεί τα φορμακια με τον δικέφαλο ?? Αλλά έχουμε κι άλλο θέμα για ρουχαλακια... Ναυτικά! Καπετάνιος γαρ ο μπαμπάς κι ήδη ο,τι δώρο έχουμε δεχτεί είναι με άγκυρες, καραβάκια κλπ ☺️? 

Αχαχαχα εσείς έχετε κι άλλα!! ?? Από μπουτίκ τα πήρατε τα φορμάκια; Τι τιμές έχει πάνω κάτω; Εσείς έχετε είπαμε αγοράκι ή κοριτσάκι; Είμαστε και πολλές και δεν τα συγκρατώ, όλο τα ξεχνάω μωρέ... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 από το eshop του ΠΑΟΚ τα πήρε ο σύζυγος, 7-8 ευρώ το φορμακι. Βέβαια πήρε κ εσώρουχο κ σαλιαρα ?? αγοράκι περιμένουμε. Εσείς; Δεν είδα αν είχε κάτι του ΠΑΟΚ σε κοριτσίστικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@irened91 από το eshop του ΠΑΟΚ τα πήρε ο σύζυγος, 7-8 ευρώ το φορμακι. Βέβαια πήρε κ εσώρουχο κ σαλιαρα ?? αγοράκι περιμένουμε. Εσείς; Δεν είδα αν είχε κάτι του ΠΑΟΚ σε κοριτσίστικο 

Κι εγώ δεν είμαι σίγουρη αν έχει κάτι κοριτσίστικο, εννοείται κι εμείς όλο το πακέτο θα πάρουμε δεν το συζητώ!! ?? Δεν είδαμε ακόμα θα περιμένω να γυρίσει ο σύζυγος όταν θα σταματήσει για να είναι εδώ για τη γέννα και τότε θα πάει να τα πάρει λογικά. Ο καημένος επειδή είναι τέτοια η δουλειά του όλα τα ψώνια μέχρι τώρα έγιναν χωρίς αυτόν και στεναχωριέται μωρέ. Δεν έχει δει τίποτα από κοντά, όλα από φωτογραφίες!! Οπότε όταν έρθει με το καλό θα βγάλει τα σπασμένα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Κι εγώ δεν είμαι σίγουρη αν έχει κάτι κοριτσίστικο, εννοείται κι εμείς όλο το πακέτο θα πάρουμε δεν το συζητώ!! ?? Δεν είδαμε ακόμα θα περιμένω να γυρίσει ο σύζυγος όταν θα σταματήσει για να είναι εδώ για τη γέννα και τότε θα πάει να τα πάρει λογικά. Ο καημένος επειδή είναι τέτοια η δουλειά του όλα τα ψώνια μέχρι τώρα έγιναν χωρίς αυτόν και στεναχωριέται μωρέ. Δεν έχει δει τίποτα από κοντά, όλα από φωτογραφίες!! Οπότε όταν έρθει με το καλό θα βγάλει τα σπασμένα ??

Ε τότε θα τα δείτε μαζί, ειδικά αυτά να τα διαλέξει αυτός να χαρεί!! Κ για σένα δύσκολα που λείπει ο σύζυγος. Άντε με το καλό να ξανασμιξετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κορίτσια!

Είχαμε ξανασυζητησει για αυξημενα λευκα αιμοσφαιρια στη γενικη αιματος ότι είναι λίγο αυξημένα.

Αυτην τη φορα μου βγήκαν πάνω από το όριο 10,7 ενω το όριο ειναι 10.  και μεγάλα μονοπυρηνα 8,6 με όριο το 8.

Βεβαια ο γιατρος εχει παρει τις εξετασεις και δεν μου ανεφερε καν τα λευκα αιμοσφαιρια.

Ετσι απο περιέργεια είχατε πανω από το όριο αυξημενα?

Στην εγκυμοσυνη ειχα λιγο αυξημενα αλλα μεσα στα ορια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημερα κορίτσια!

Είχαμε ξανασυζητησει για αυξημενα λευκα αιμοσφαιρια στη γενικη αιματος ότι είναι λίγο αυξημένα.

Αυτην τη φορα μου βγήκαν πάνω από το όριο 10,7 ενω το όριο ειναι 10.  και μεγάλα μονοπυρηνα 8,6 με όριο το 8.

Βεβαια ο γιατρος εχει παρει τις εξετασεις και δεν μου ανεφερε καν τα λευκα αιμοσφαιρια.

Ετσι απο περιέργεια είχατε πανω από το όριο αυξημενα?

Στην εγκυμοσυνη ειχα λιγο αυξημενα αλλα μεσα στα ορια!

 

Καλημέρα! Εμένα είναι σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα πάνω από τα όρια. Ο γιατρός ποτέ δε μου σχολίασε κάτι. Είναι φυσιολογικό. Μην ανησυχείς. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα! Εμένα είναι σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι τώρα πάνω από τα όρια. Ο γιατρός ποτέ δε μου σχολίασε κάτι. Είναι φυσιολογικό. Μην ανησυχείς. :-)

ευχαριστω πολυ!! ναι και σε μενα δεν σχολιασε τιποτα οποτε φανταστηκα οτι δεν πρεπει να δωσω σημασια αλλα είπα να κανω μια ερωτησουλα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...