Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

Την παρασκευη που πηγα μου εγραψε βιταμινη d3 των 200. ενα μετα απο καθε γευμα,απλα μπηκα στα site των φαρμακειων και επειδη εχει πολλες μαρκες λεω μηπως ξερατε κατι... εχω 30.075(στο οριο) και μου ειπε να ξεκινησω.η αιματολογος μου τα λεει ολα αυτα,αυτη μου κανει ολες τις εξετασεις.Ενημερωτικα βρισκομαι στην 11w6d ?

Ωωω εμενα ηταν ακομη πιο χαμηλη. 13,7. Λοιπον τωρα γυρισα. Μου εδωσε ενα που λεγεται Deltius και ειναι ποσιμες σταγονες και μου ειπε να πινω 8 σταγονες μετα το φαγητο. Πιστευω ο καθε γιατρος ξερει τι εχει αναγκη η καθεμια μας και δινει δοσολογια αναλογα. 

Δηλαδη μην αγχωνομαστε με το τι παιρνει η καθε κοπελα. Πχ εγω ακομη δεν παιρνω σιδηρο γιατι δεν εχω αναγκη ακομη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ κοριτσια παει και το σημερινο ραντεβου. Μεγαλωσε πολυ λεει το μωρακι. Λιγο πριν φυγουμε λεει ο γιατρος: Ωπα ξυπνησε! Αρχισε να κουναει χερια ποδια... τιναζοταν ολοκληρο. Τρελαθηκα!!! Απο κει που την πρωτη φορα ειδαμε κατι σαν γυρινο χαχα... τωρα εμοιαζε με μωρακι!!! Μου ειπε να παρω τηλ αυριο στον γιατρο για την αυχενικη κι αναλογως την τελευταια μου περιοδο... αυτοι ξερουν λεει ποτε θα μου βαλουν ραντεβου. Σε 2-3 βδομαδες λογικα λεει θα μου πουν. Τι να πω πολυ χαλαρος ο γιατρος. Για τα καφε υγρα το μονο που μου ειπε ηταν " ενταξει λογικο ειναι να αγχωνεσαι". Αυτο! Τελοσπαντων αφου ηταν ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ωωω εμενα ηταν ακομη πιο χαμηλη. 13,7. Λοιπον τωρα γυρισα. Μου εδωσε ενα που λεγεται Deltius και ειναι ποσιμες σταγονες και μου ειπε να πινω 8 σταγονες μετα το φαγητο. Πιστευω ο καθε γιατρος ξερει τι εχει αναγκη η καθεμια μας και δινει δοσολογια αναλογα. 

Δηλαδη μην αγχωνομαστε με το τι παιρνει η καθε κοπελα. Πχ εγω ακομη δεν παιρνω σιδηρο γιατι δεν εχω αναγκη ακομη. 

@vayaki σιδηρο και μαγνησιο ουτε εγω παιρνω ακομα. μονο  filicine, και το βραδυ salospir.εσυ εχεις οντως πολυ λιγη βιταμινη(δεν εκανες ηλιοθεραπεια το καλοκαιρι ?)

αυχενικη ποτε με το καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι κάνετε? Βλέπω πολλές είχαμε λίγο αίμα κάποια στιγμή. Ευτυχώς που δεν ήταν κάτι! Από εξετάσεις και γω μια φορά έκανα μέχρι τώρα. Μέσα Νοεμβρίου έχουμε αυχενική. Diwni ναι έχω ακόμα ένα κοριτσάκι! Κορίτσια από λιγούρες πώς πάτε? Αν μείνω 2 ωρες εντελώς νηστική υποφέρω. Πονάει το στομάχι μου και ζαλίζομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vayaki είδες πόση διαφορά έχουν μέσα σε λίγες μέρες? Είναι φοβερό! Πλέον είναι μωράκια με χεράκια, ποδαράκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

 

πάντως αυτό με το τα καφέ υγρά εχω να πω πως παρατηρημένα τα εχω οταν κουραζομαι.. και 2 φορές που έτυχε να φορέσω κάτι στενό...καλσόν με λαστέξ ( το πηρα άθελά μου). Όποτε κουραστώ παραπάνω η περπατήσω για παρα πολύ ώρα παρατηρώ τα καφέ υγρά. Τόσες ημέρες που ήμουν στο κρεβάτι και γενικά στο σπίτι χωρίς να κάνω τίποτα λόγο της γρίπης και των συμπτωμάτων δεν είχα απολύτως τίποτα!!

Προχθές φόρεσα ενα καλσόν που άθελα μου πήρα με λαστεξ αλλά λέω, σίγα τι να πιέσει ακόμη δεν εχω κοιλιά εγκυμοσύνης και όμως το βραδυ είχα πάλι καφέ υγρά και καταλάβαινα την πίεση..

@vayaki χαίρομαι για σένα!!! Είναι οτι όμορφότερο όντως να βλέπεις πλέον εναν ανθρωπάκο εκει μέσα!!! [smilie=love7.gif]

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katrinaki είπε:

Καλημέρα! Τι κάνετε? Βλέπω πολλές είχαμε λίγο αίμα κάποια στιγμή. Ευτυχώς που δεν ήταν κάτι! Από εξετάσεις και γω μια φορά έκανα μέχρι τώρα. Μέσα Νοεμβρίου έχουμε αυχενική. Diwni ναι έχω ακόμα ένα κοριτσάκι! Κορίτσια από λιγούρες πώς πάτε? Αν μείνω 2 ωρες εντελώς νηστική υποφέρω. Πονάει το στομάχι μου και ζαλίζομαι. 

Οντως υπαρχει θεμα με την πεινα. Αν δεν τρωω ανα 2 ωρες κατι κι εγω υποφερω. Πειναω συνεχεια!!! Προσπαθω εστω να τσιμπολογαω υγιεινα πραγματα αναμεσα στα γευματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Madim είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

 

πάντως αυτό με το τα καφέ υγρά εχω να πω πως παρατηρημένα τα εχω οταν κουραζομαι.. και 2 φορές που έτυχε να φορέσω κάτι στενό...καλσόν με λαστέξ ( το πηρα άθελά μου). Όποτε κουραστώ παραπάνω η περπατήσω για παρα πολύ ώρα παρατηρώ τα καφέ υγρά. Τόσες ημέρες που ήμουν στο κρεβάτι και γενικά στο σπίτι χωρίς να κάνω τίποτα λόγο της γρίπης και των συμπτωμάτων δεν είχα απολύτως τίποτα!!

Προχθές φόρεσα ενα καλσόν που άθελα μου πήρα με λαστεξ αλλά λέω, σίγα τι να πιέσει ακόμη δεν εχω κοιλιά εγκυμοσύνης και όμως το βραδυ είχα πάλι καφέ υγρά και καταλάβαινα την πίεση..

@vayaki χαίρομαι για σένα!!! Είναι οτι όμορφότερο όντως να βλέπεις πλέον εναν ανθρωπάκο εκει μέσα!!! [smilie=love7.gif]

 

 

 

Νομιζω ισχυει αυτο που λες... κι εγω το εχω παρατηρησει οτι τα καφε συνδεονται με το περπατημα και την κουραση. Αρα θελει οσο μπορουμε ξεκουραση. Μου ειπε κι ο γιατρος αν κανω βαρια δουλεια να μου γραψει αναρρωτικη. Αλλα του ειπα οχι. Ειμαι φιλολογος με ιδιαιτερα κι ετσι. Οποτε φετος κρατησα τα γυμνασιακια μου για να δουλευω λιγο κι ετσι δουλευω 6 ωρες την εβδομαδα (πολυ βαρια δουλεια χαχα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Νομιζω ισχυει αυτο που λες... κι εγω το εχω παρατηρησει οτι τα καφε συνδεονται με το περπατημα και την κουραση. Αρα θελει οσο μπορουμε ξεκουραση. Μου ειπε κι ο γιατρος αν κανω βαρια δουλεια να μου γραψει αναρρωτικη. Αλλα του ειπα οχι. Ειμαι φιλολογος με ιδιαιτερα κι ετσι. Οποτε φετος κρατησα τα γυμνασιακια μου για να δουλευω λιγο κι ετσι δουλευω 6 ωρες την εβδομαδα (πολυ βαρια δουλεια χαχα) 

Απο τη μια καλα είναι που ασχολούμαστε λιγο απο την άλλη εγω προσωπικα με έχω πετύχει να κοιμαμαι πολλές φορές για δευτερολεπτα που φάνταζαν ώρες  μπροστα απο μια οθόνη!... εγω θα την παρω την αναρωτική μέχρι να ερθει η μέρα να γεννήσω χαχαχα. Τέτοια υπνηλία και ναυτία με ρίχνουν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα.

Άντε με το καλό όλες όσες δεν έχετε κάνει ακόμα αυχενική, να έχετε καλά αποτελέσματα!!

Θα συμφωνήσω ότι ο γιατρός θα σας δώσει τα συμπληρώματα που χρειάζεστε. Η κάθε μία μας είναι διαφορετική. Εγώ παίρνω μόνο φολικό οξύ και σίδηρο (σε ένα χάπι και τα 2) και προς το παρόν δε χρειάζομαι κάτι άλλο. Στο τέλος της εβδομάδας θα κάνω ξανά εξετάσεις αίματος, ούρων και θυροειδούς (είχα παλιά θυροειδητιδα και λόγω εγκυμοσύνης μου έδωσαν πάλι αγωγή γιατί επηρεάζει πάρα πολύ η εγκυμοσύνη τον θυρεοειδή αδένα). 

Το σίδηρο μου τον έδωσαν μόνο και μόνο επειδή είμαι χορτοφάγος, για πρόληψη. Ο σίδηρος μου ήταν άψογος στις εξετάσεις που είχα κάνει (αυτές τις πολλές που κάναμε όλες στην αρχή). 

Όσον αφορά τις λιγούρες @katrinakiμπορώ να πω πως εγώ ταλαιπωρούμαι τόσο πολύ ακόμα με ναυτίες, καούρες και εμετούς που δε θέλω να φάω σχεδόν τίποτα. Σήμερα μπαίνω στο δεύτερο τρίμηνο (14η εβδομάδα) και ανυπομονώ να περάσουν οι ναυτίες μου. Να νιώσω κι εγώ αυτήν την τόσο υπέροχη στιγμή μας βρε κορίτσια!!!!

@vayakiειδες πόσο υπέροχο είναι;; Μπράβο!! Κι εμείς τρελλαθηκαμε όταν ξεκίνησε να κουνιέται. Αφού με δυσκολία κρατήθηκα να μη βάλω τα κλάματα. 

@Madim γελάω με τις υπνηλίες σου. Χαχαχα!! Εγώ έχω περάσει στο στάδιο της αϋπνίας. Ξυπνάω μέσα στη νύχτα με το παραμικρό και μετά δυσκολεύομαι να κοιμηθώ. Διάβασα όμως ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη μετά το πρώτο τρίμηνο να ξεκινήσουν οι αϋπνίες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Katya81 είπε:

@vayaki σιδηρο και μαγνησιο ουτε εγω παιρνω ακομα. μονο  filicine, και το βραδυ salospir.εσυ εχεις οντως πολυ λιγη βιταμινη(δεν εκανες ηλιοθεραπεια το καλοκαιρι ?)

αυχενικη ποτε με το καλο?

Χαχα μαα πραγματικα τοσος ηλιος με ειδε το καλοκαιρι χαχα. Η αυχενικη 10 Νοεμβριου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@natasa1990 ξέχασα να σου πω. Προχθές το βράδυ δοκίμασα να πιω λίγη κόκα κόλα. Και ήταν το πρώτο βράδυ μετά από 8μιση εβδομάδες που κοιμήθηκα χωρίς καούρα στο στομάχι. Και χθες όταν ξεκίνησα να νιώθω έντονη ενόχληση πάλι ήπια και.. μου πέρασε! Ας μου είπε ο γιατρός να μην πιω καθόλου αναψυκτικά. Από το να πεθαίνω καλύτερα να πιω λίγη κόκα κόλα... Έτσι και αλλιώς ούτε το gaviscon ούτε το zantac με ανακούφισαν. Όποτε κόκα κόλα και πάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΠΕΡΝΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΣΙΝ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΝΟΩ ΑΠΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΤΛ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΑΚΟΜΑ!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΠΕΡΝΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΣΙΝ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΝΟΩ ΑΠΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΤΛ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΑΚΟΜΑ!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ !!! 

Μια χαρά!! Θα σου δώσει ο, τι χρειαστείς όποτε το χρειαστείς. Ούτε εγώ θα έπαιρνα σίδηρο αλλά επειδή είμαι χορτοφάγος και δεν τρώω καθόλου καλά εδώ και 8μιση εβδομάδες (για να πάρω το σίδηρο μου από τα λαχανικά μου), του το συζήτησα απο μόνη μου και μου είπε να πάρω. Διαφορετικά δε θα μου έδινε ακόμα. 

Με το καλό να δεις το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα ομορφα τα κορίτσια της παρέας. Την Πέμπτη έχω ραντεβού για την αυχενική και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με το σίδηρο που μου έδωσε ο γιατρός το ferro sanol είναι και μου φέρνει αναγούλες και επιπλέον καούρες. Είχα επικοινωνήσει με τον γιατρό και μου είπε να το σταματήσω για μια εβδομάδα και ήμουν μια χαρά. Χθες το άρχισα πάλι και άρχισαν ξανά τα ίδια. Γενικά δεν έχω έλλειψη σιδήρου αλλά μου το έδωσε συμπληρωματικά. Είναι δυνατόν ρε κορίτσια το σίδηρο αυτης της εταιρείας να είναι το μοναδικό πιο ελαφρύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Χαχα μαα πραγματικα τοσος ηλιος με ειδε το καλοκαιρι χαχα. Η αυχενικη 10 Νοεμβριου. 

εγω αυχενικη τη δευτερα 5/10 κοντευει...:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

@natasa1990 ξέχασα να σου πω. Προχθές το βράδυ δοκίμασα να πιω λίγη κόκα κόλα. Και ήταν το πρώτο βράδυ μετά από 8μιση εβδομάδες που κοιμήθηκα χωρίς καούρα στο στομάχι. Και χθες όταν ξεκίνησα να νιώθω έντονη ενόχληση πάλι ήπια και.. μου πέρασε! Ας μου είπε ο γιατρός να μην πιω καθόλου αναψυκτικά. Από το να πεθαίνω καλύτερα να πιω λίγη κόκα κόλα... Έτσι και αλλιώς ούτε το gaviscon ούτε το zantac με ανακούφισαν. Όποτε κόκα κόλα και πάλι!! 

εγω εχω σωθεί! πινω καθε μερα και γλιτώνω και κάποιους εμετους...δεν μου το απαγορεύει ο γιατρος αν και θα του το αναφερω αν και θα αρχισω να παιρνω σοδα πλεον!πινω οσο δεν επινα πριν μεινω εγκυος!!!δεν μπορω να ηρεμισω διαφορετικα..και το προτιμώ απο χαπια και φαρμακα..αντε να περασουν και αυτες οι εβδομάδες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η natasa1990 είπε:

εγω εχω σωθεί! πινω καθε μερα και γλιτώνω και κάποιους εμετους...δεν μου το απαγορεύει ο γιατρος αν και θα του το αναφερω αν και θα αρχισω να παιρνω σοδα πλεον!πινω οσο δεν επινα πριν μεινω εγκυος!!!δεν μπορω να ηρεμισω διαφορετικα..και το προτιμώ απο χαπια και φαρμακα..αντε να περασουν και αυτες οι εβδομάδες !!

Σ' ευχαριστώ που μου το πρότεινες και το δοκίμασα! Εγώ έχω να πιω από 14 χρονών αναψυκτικά γενικότερα. Φαντάσου!!!

Θα περάσουν... Που θα πάνε;;; Αν και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και καμιά φορά φοβάμαι μην ανήκω στις ελάχιστες περιπτώσεις που έχουν ναυτίες και εμετούς για πολύ καιρό μετά το πρώτο τρίμηνο. Αλλά όχι!! Θα μας περάσουν. Έχω δει μια μικρή βελτίωση στην ένταση της ναυτίας μου. Όποτε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Σ' ευχαριστώ που μου το πρότεινες και το δοκίμασα! Εγώ έχω να πιω από 14 χρονών αναψυκτικά γενικότερα. Φαντάσου!!!

Θα περάσουν... Που θα πάνε;;; Αν και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και καμιά φορά φοβάμαι μην ανήκω στις ελάχιστες περιπτώσεις που έχουν ναυτίες και εμετούς για πολύ καιρό μετά το πρώτο τρίμηνο. Αλλά όχι!! Θα μας περάσουν. Έχω δει μια μικρή βελτίωση στην ένταση της ναυτίας μου. Όποτε;;; 

και εγω το ιδιο σκέφτομαι. ..εγω δυστυχως δεν βλεπω βελτίωση...αντίθετα κανω πιο ευκολα εμετο..μακαρι να μας περάσει συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα στα ομορφα τα κορίτσια της παρέας. Την Πέμπτη έχω ραντεβού για την αυχενική και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με το σίδηρο που μου έδωσε ο γιατρός το ferro sanol είναι και μου φέρνει αναγούλες και επιπλέον καούρες. Είχα επικοινωνήσει με τον γιατρό και μου είπε να το σταματήσω για μια εβδομάδα και ήμουν μια χαρά. Χθες το άρχισα πάλι και άρχισαν ξανά τα ίδια. Γενικά δεν έχω έλλειψη σιδήρου αλλά μου το έδωσε συμπληρωματικά. Είναι δυνατόν ρε κορίτσια το σίδηρο αυτης της εταιρείας να είναι το μοναδικό πιο ελαφρύ; 

μια φιλη μου ειπε ότι τα μασωμενα ειναι πιο ελαφριά...εμενα μου εχει δωσει ποσιμο ο γιατρος και μου ειπε οτι ειναι πιο ελαφρυ απο χαπι..μονο αυτο παιρνεις;;γιατι εμενα  με πειραζε στην αρχη επειδη το έπαιρνα κοντα με το φολικο που ειναι με ασβέστιο και μολις ξεκινησα να το παίρνω βραδυ δεν με ενοχλησε ξανα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η natasa1990 είπε:

και εγω το ιδιο σκέφτομαι. ..εγω δυστυχως δεν βλεπω βελτίωση...αντίθετα κανω πιο ευκολα εμετο..μακαρι να μας περάσει συντομα!!

Αχ!! Πόσο σε καταλαβαίνω! Κι εγώ πέρασα από αυτό το στάδιο και από τους 2-3 εμετους/ μέρα πήγα στους 5 εμετούς τη μέρα (από την 7η εβδομάδα μέχρι  την 12η ειχα απίστευτη έξαρση των συμπτωμάτων) και τώρα έχω φτάσει στους 3. Αυτό μη φανταστείς... 5 μέρες τώρα έχω δει ελάχιστη βελτίωση. Γιατί η ναυτία διαρκεί οοοοοοληηηη μέρα!! 

Υπομονή θα κάνουμε για τα μικρά μας. Και όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/10/2018 at 4:05 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Σ' ευχαριστώ που μου το πρότεινες και το δοκίμασα! Εγώ έχω να πιω από 14 χρονών αναψυκτικά γενικότερα. Φαντάσου!!!

Θα περάσουν... Που θα πάνε;;; Αν και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και καμιά φορά φοβάμαι μην ανήκω στις ελάχιστες περιπτώσεις που έχουν ναυτίες και εμετούς για πολύ καιρό μετά το πρώτο τρίμηνο. Αλλά όχι!! Θα μας περάσουν. Έχω δει μια μικρή βελτίωση στην ένταση της ναυτίας μου. Όποτε;;; 

βρηκα ακομη 2 πραγματα που με βοηθάνε και σε σκέφτηκα! !ανθρακούχο νερο και ξινό μήλα! ειδικά τα ξινομηλα αμεσως με βοηθανε!αν θες να τα δοκιμασεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η natasa1990 είπε:

βρηκα ακομη 2 πραγματα που με βοηθάνε και σε σκέφτηκα! !ανθρακούχο νερο και ξινό μήλα! ειδικά τα ξινομηλα αμεσως με βοηθανε!αν θες να τα δοκιμασεις!!

Αλήθεια;;; Ξινομηλα;; Έχω σπίτι γιατί τρώει ο άντρας μου. Θα δοκιμάσω σήμερα κιόλας! Βέβαια, έχω ένα φόβο γιατί μια μέρα που έφαγα μήλο (όχι ξινομηλα, κόκκινο γλυκό μήλο) μετά υπέφερα μέχρι τα χαράματα. Αλλά άλλο τα ξινομηλα, ε;; Σ' ευχαριστώ!! 

?

Καλημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!Τι κανετε;Με το καλο όσες εχουμε αυχενική κ καλα αποτελέσματα σε ολες.Εγω εχω 9/11 στο μητέρα.Κι εγω Σ αυτη υην εγκυμοσυνη δεν εχω εμετούς αλλα το στομάχι πολυ χάλια.Προσπαθω να τρώω μικρά γεύματακια αλλα μετα απο λίγο παλι Ανακατωσουρες καούρες χάλια μαύρα!!!!Στην  κόρη μου δεν ήταν ετσι.Τα πρωινά ηξερα άμα φάω οτι θα τα βγάλω κ έτρωγα μετα το μεσημέρι κ ολα καλα.Τωρα  σ αυτο όλη μερα κ όλη νύχτα χάλια.Κ πολυ υπνηλία!!! Βαζω την κόρη μου για ύπνο κατα τις 9 κ κατι κ με παίρνει κ εμενα ο ύπνος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...