Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Κορίτσια μου γράψατε πολλά!!!κουράγιο στις ήδη μανούλες και εύχομαι να αρχίσουν να κοιμούνται τα αγγελούδια σας!!!!!

Ο αιματοκρίτης μου πριν 2 βδομάδες ήταν 35.9 ανέβηκε από 34 και κάτι που είχε πάει!!σίδηρο παίρνω 2 φορές τη μέρα κάθε μέρα πλέον το αντέχω!Έχω μια βδομάδα να κάνω εμετό και τα παίρνω όλα κανονικά!!!Εγώ έχω άλλο θέμα με την πίεση....είναι πολύ χαμηλή συνέχεια!όσες φορές την έχω μέτρηση είναι 10 η μεγάλη και 6 η μικρή συνήθως...διάβασα ότι είναι φυσιολογικό αλλά δεν ξέρω...Ο γιατρός δεν ανησυχεί μου είπε καλά είναι

Όσο για τα ρουχα εγώ έχω και άλλη απορία....βάζουμε και απορρυπαντικο και μαλακτικό?Εγώ που βάζω αποσκληρυντικο και dettol  γιατί αλλιώς βγαίνουν πολύ σκληρά τα ρουχα θα βάζω και στο μωρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 25 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια μου γράψατε πολλά!!!κουράγιο στις ήδη μανούλες και εύχομαι να αρχίσουν να κοιμούνται τα αγγελούδια σας!!!!!

Ο αιματοκρίτης μου πριν 2 βδομάδες ήταν 35.9 ανέβηκε από 34 και κάτι που είχε πάει!!σίδηρο παίρνω 2 φορές τη μέρα κάθε μέρα πλέον το αντέχω!Έχω μια βδομάδα να κάνω εμετό και τα παίρνω όλα κανονικά!!!Εγώ έχω άλλο θέμα με την πίεση....είναι πολύ χαμηλή συνέχεια!όσες φορές την έχω μέτρηση είναι 10 η μεγάλη και 6 η μικρή συνήθως...διάβασα ότι είναι φυσιολογικό αλλά δεν ξέρω...Ο γιατρός δεν ανησυχεί μου είπε καλά είναι

Όσο για τα ρουχα εγώ έχω και άλλη απορία....βάζουμε και απορρυπαντικο και μαλακτικό?Εγώ που βάζω αποσκληρυντικο και dettol  γιατί αλλιώς βγαίνουν πολύ σκληρά τα ρουχα θα βάζω και στο μωρό??

Μια χαρά ο αιματοκρίτης!!! Όσο για την πιεση, εάν ο γιατρός σου δεν ανησυχεί, τότε κι εσύ μην αγχώνεσαι... Μου έχουν πει ότι στα βρεφικά ρούχα να μην βάλω μαλακτικό. Έτσι κι αλλιώς σκέφτομαι, όταν με το καλό βγω σε άδεια, να πάω σε έναν παιδίατρο να τον ρωτήσω όλες αυτές τις απορίες που έχω. Για το πλύσιμο των ρούχων, για τα αφρολουτρα του και όλα τα άλλα που θέλω να μάθω ως πρωτομανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό ! 780 γραμμάρια ο μπέμπης και η ΠΗΤ πήγε 27/5 , είναι λίγο μεγαλύτερος ! Τον είδαμε και σε φώτο τρελαθηκαμε! 

Για αυτό το σκάσιμο μου είπε η είναι από άγχος λόγω της κατάστασης κλπ που γενικά είμαι αγχωδης η μου έχει πέσει ο αιματοκρίτης που κάποιες φορές έχει αυτό το σύμπτωμα ! Θα ξέρουμε τη Δευτέρα που θα κάνω εξετάσεις αίματος και την καμπύλη σακχάρου. Ξεκινώ και μαγνήσιο από αύριο.

Όλα καλά. Πόσο τέλειο είναι να τα βλέπουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό ! 780 γραμμάρια ο μπέμπης και η ΠΗΤ πήγε 27/5 , είναι λίγο μεγαλύτερος ! Τον είδαμε και σε φώτο τρελαθηκαμε! 

Για αυτό το σκάσιμο μου είπε η είναι από άγχος λόγω της κατάστασης κλπ που γενικά είμαι αγχωδης η μου έχει πέσει ο αιματοκρίτης που κάποιες φορές έχει αυτό το σύμπτωμα ! Θα ξέρουμε τη Δευτέρα που θα κάνω εξετάσεις αίματος και την καμπύλη σακχάρου. Ξεκινώ και μαγνήσιο από αύριο.

Όλα καλά. Πόσο τέλειο είναι να τα βλέπουμε!!

Μπράβο!! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Άντε με το καλό και η καμπύλη. Εγώ αύριο θα έχω τα αποτελέσματα στα χέρια μου και θα σας πω. Σχεδόν 800γρ ο μικρός σας. Κούκλος, ε;; Με το καλό να τον πάρεις στην αγκαλιά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@banesaki16 προσωπικά κουβέρτα δ σιδέρωσα ποτέ. Αν θέλεις από μακρυά καντες λίγο με τ ατμο από τ σίδερο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Σ' ευχαριστούμε!! Εσύ είσαι έγκυος ή μανούλα;;;

Τιποτα γλυκιά μου...wanna be...Ειμαστε στην προσπάθεια για μωρο εδω κ πανω από 3 χρονια.Ειδα που γράφατε τοσο ωραια για τα μωρακια σας ,κι εκανα μια επίσκεψη...

Να εχετε υπεροχες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες και να κρατησετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τιποτα γλυκιά μου...wanna be...Ειμαστε στην προσπάθεια για μωρο εδω κ πανω από 3 χρονια.Ειδα που γράφατε τοσο ωραια για τα μωρακια σας ,κι εκανα μια επίσκεψη...

Να εχετε υπεροχες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες και να κρατησετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας!

Ευχαριστουμε! Και στα δικά σου κορίτσι μου, καλή δύναμη στην προσπάθειά σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τιποτα γλυκιά μου...wanna be...Ειμαστε στην προσπάθεια για μωρο εδω κ πανω από 3 χρονια.Ειδα που γράφατε τοσο ωραια για τα μωρακια σας ,κι εκανα μια επίσκεψη...

Να εχετε υπεροχες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες και να κρατησετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας!

Σ' ευχαριστούμε πάρα πολύ!! Σου εύχομαι να σου δώσει ο Θεός ένα μωράκι που τόσο θες. Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Σ' ευχαριστούμε πάρα πολύ!! Σου εύχομαι να σου δώσει ο Θεός ένα μωράκι που τόσο θες. Με το καλό! 

Ευχαριστώ πολυ!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ευχαριστουμε! Και στα δικά σου κορίτσι μου, καλή δύναμη στην προσπάθειά σας

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy. Κούκλος ! Αντικειμενικά πάντα χαχα!!! Περιμένουμε τα νέα σου αύριο !!

@Χρυσάφω μου σου εύχομαι ολόψυχα και στα δικά σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια μου γράψατε πολλά!!!κουράγιο στις ήδη μανούλες και εύχομαι να αρχίσουν να κοιμούνται τα αγγελούδια σας!!!!!

Ο αιματοκρίτης μου πριν 2 βδομάδες ήταν 35.9 ανέβηκε από 34 και κάτι που είχε πάει!!σίδηρο παίρνω 2 φορές τη μέρα κάθε μέρα πλέον το αντέχω!Έχω μια βδομάδα να κάνω εμετό και τα παίρνω όλα κανονικά!!!Εγώ έχω άλλο θέμα με την πίεση....είναι πολύ χαμηλή συνέχεια!όσες φορές την έχω μέτρηση είναι 10 η μεγάλη και 6 η μικρή συνήθως...διάβασα ότι είναι φυσιολογικό αλλά δεν ξέρω...Ο γιατρός δεν ανησυχεί μου είπε καλά είναι

Όσο για τα ρουχα εγώ έχω και άλλη απορία....βάζουμε και απορρυπαντικο και μαλακτικό?Εγώ που βάζω αποσκληρυντικο και dettol  γιατί αλλιώς βγαίνουν πολύ σκληρά τα ρουχα θα βάζω και στο μωρό??

Εχω την ιδια πιεση. Μη σου πω εχω δει και χαμηλοτερη. Ο γιατρος μου ειναι κουλ. Λεει καλυτερα να εχεις χαμηλη πιεση παρα ανεβασμενη. Μονο προσοχη λεει οταν σηκωνομαι μην το κανω αποτομα για να μη ζαλιζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω αν κ δ ξερω αν το έχετε ψάξει κ έχετε βρει την αιτία πάντως μην παραιτείσαι κ μην απογοητεύεσαι. Απέκτησα τ πρωτο μου παιδάκι μετά από 26 μήνες προσπαθειών, εξετασεων, γιατρών, άγχους κτλ εντελώς φυσιολογικα εν αναμονή περιόδου για να ξεκινήσουμε εξωσωματική. Τώρα τ 2ο ήρθε με μια μόνο ελεύθερη επαφή εκτός πλάνου έλλειψη προφυλάξεων. Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα Σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ωωωω μπεμπαρος και ο δικος σου!!! @marakineos 

Ναι μεγάλωσε πολύ !! Και τον πετύχαμε και σε ωραία φώτο στον υπέρηχο! Στην αρχή είχε τα χέρια μπροστά αλλά επέμενε λίγο ο γιατρός και τα πήρε ευτυχώς !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos τι ωραια π είδατε ρ μπέμπη Σας!! Εμένα η δικιά μ μια φορά δ μας έκανε τη χάρη. Ειναι τέρμα κολλημένη στα τοιχώματα ρης μήτρας μου κ δ έχουμε ούτε μια εικονα ρης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία μωρέ!!!Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να πάμε πάλι στο γιατρό γαιτιτην προηγούμενη φορά δεν την είδαμε καλά δεν γύρναγε!Και όλο της μιλάω και της λέω μπέμπα την άλλη φορά στο γιατρό γυρνά να δούμε το μουτράκι σου!!!!

 

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια...Έχω την εντύπωση ότι δεν κουνιέται τόσο πολύ όσο πριν 10 μέρες.. μπορεί να είναι και η ιδέα μου αλλά έτσι νομίζω...κουνιέται κατά τη διάρκεια της μέρας αλλά έχω μεγάλες παύσης..μπορεί να είναι κάτι στο μυαλό μου επειδή το σκέφτομαι βέβαια!Μήπως το έχει παρατηρήσει καμία άλλη κοπέλα??αλλά έχει πλάκα γιατί καταλαβαίνω που κάθεται!φουσκώνει λίγο περισσότερο στο σημείο εκείνο η κοιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα και κάτι ακόμα για τα εργαζόμενα κορίτσια που θα ξέρουν!έχετε κάνει τα χαρτιά για την άδεια???και αν ξέρει κάποια να μου πει τι πρέπει να κάνω!ξέρω ότι χαρτί θα μου το γράψει ο γιατρός μου λογικά την επόμενη φορα γιατί είναι συμβεβλημένος..μου βγαίνει να σταματήσω προς το τέλος Μαρτίου από ότι έχω υπολογίσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  @stasa199 μερικές ημέρες η αλήθεια είναι κι εγώ δεν τον καταλαβαίνω πολύ, άλλες πάλι δεν σταματάει όλη μέρα... χαχαχαχα! Ίσως τώρα που αρχίζει και μειώνεται ο χώρος τους να δυσκολεύονται στην κίνηση, δεν ξέρω κι εγώ...!!!

Για την άδεια το δικό μου ταμείο θέλει βεβαίωση από τον γιατρό για την ΠΗΤ και μια αίτηση τα οποία είτε πας από εκεί ή ακόμα καλύτερα τα στέλνεις με e-mail. Τώρα για το ΙΚΑ δεν ξέρω ποια είναι η διαδικασία. Ίσως εάν κοιτάξεις στο ίντερνετ να βρεις κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Αααα και κάτι ακόμα για τα εργαζόμενα κορίτσια που θα ξέρουν!έχετε κάνει τα χαρτιά για την άδεια???και αν ξέρει κάποια να μου πει τι πρέπει να κάνω!ξέρω ότι χαρτί θα μου το γράψει ο γιατρός μου λογικά την επόμενη φορα γιατί είναι συμβεβλημένος..μου βγαίνει να σταματήσω προς το τέλος Μαρτίου από ότι έχω υπολογίσει.. 

Τις περισσότερες ημέρες τη νιώθω συνεχώς. Υπάρχουν όμως κάποιες μέρες που είναι πιο ήσυχη. Και κάθε φορά ανησυχώ αλλά μετά ξεκινάει της κλωτσιές πάλι και με ηρεμεί. Είναι λογικό. Θέλουν να ξεκουραστούν τα παιδιά μας. Κι εμείς όλο αγχωνόμαστε!! Χαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...