Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Kαλημέρα κορίτσια!! @irened91 περαστικά σου!! Μεγειά στα κορίτσια που έκαναν αγορές!

@Angelmammy καλά αποτελέσματα σήμερα! έχω μείνει κ  εγώ για καμπύλη θα την κάνω την επόμενη Δευτέρα!

Κορίτσια πήγαμε στο ρέα, γέννησε η νύφη μου έναν κούκλο! συγκινήθηκα πάρα πολύ !! Έκανε γύρω στις 5 ώρες, γέννησε φυσιολογικά με πρόκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε??Εγώ κάπως καλύτερα από τη μέση μου σήμερα ευτυχώς!βεβαια δυο μερες ειμαι ξαπλα δεν κανω κατι!!!ήθελα να σας ρωτήσω νιώθετε πονάκια στην κοιλιά?νιωθω κατι σαν σφίξιμο κάτι σαν να πονάει από μέσα σε ένα μικρό σημείο για λίγο και μετά να περνάει..νομιζω πως το παθαίνω αυτό όταν κουράζομαι λιγάκι και μόλις ξαπλώνω σαν να μου περνάει...να πάρω το γιατρό την επόμενη φορά?δεν ξέρω μήπως δεν είναι κάτι και είναι απλά από θέμα κούρασης 

κι εγώ νιώθω κάτι σαν τράβηγμα - σφιξιμο κυρίως δίπλα  στον αφαλό, δεν πετρώενει βέβαια στο σημείο, μόνο μια φορά ειχε γίνει πιο σκληρό! θα το πω στον γιατρό αύριο που έχουμε ραντεβού!  Πιστεύω αύριο θα μου αρχίσει και το μαγνήσιο το αρχίζει σε όλες απ όσο ξέρω μετά την 23η εβδομαδα κι εγώ σήμερα μπήκα στην 25η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!! @irened91 περαστικά σου!! Μεγειά στα κορίτσια που έκαναν αγορές!

@Angelmammy καλά αποτελέσματα σήμερα! έχω μείνει κ  εγώ για καμπύλη θα την κάνω την επόμενη Δευτέρα!

Κορίτσια πήγαμε στο ρέα, γέννησε η νύφη μου έναν κούκλο! συγκινήθηκα πάρα πολύ !! Έκανε γύρω στις 5 ώρες, γέννησε φυσιολογικά με πρόκληση!

Ευχαριστώ!! Τώρα θα μου πάρουν αίμα για τρίτη και τελευταία φορά. Εγώ πάντως κορίτσια, δεν ένιωσα απολύτως καμία ενόχληση με τη γλυκόζη... Ίσα ίσα. Μόνο για ελάχιστα δευτερόλεπτα μια ζαλάδα που ήρθε κι έφυγε. Όλα καλά δλδ. Την Τετάρτη βγαίνουν τα αποτελέσματα και έχω και ραντεβού να με δει ο γιατρός. Αχ! Ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε η μικρή μου. Με το καλό κι εσείς @marakineos & @stasa199!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!! Περπατάω στο δρόμο και τρώω ένα τοστ. Περνάει δίπλα μου μια κυρία και μου λέει "τρως μωρη;;; Τρως;;; Φάε μωρη!!!!". Χαχαχαχα!! Ο, τι να' ναι ο κόσμος!! Μάλλον θα με πέρασε για χοντρή. Αλλά το πιο αστείο είναι ότι αυτή ήταν διπλάσια από εμένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy σε τρελή θα έπεσες δεν εξηγείται αλλιώς!!! Έχει κι ο κόσμος τα θεματακια του!!! Μετά την καμπύλη κι εγώ μασουλουσα κάτι στον δρόμο γιατί είχα λυσσαξει από την πείνα! Καλά αποτελέσματα

Κορίτσια εσείς οι οποίες ψωνισατε ή κάνατε έρευνα αγοράς, τι μου προτείνετε για συρταριερα αλλαξιερα κ μέχρι πόσα θα διαθετατε; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@Angelmammy σε τρελή θα έπεσες δεν εξηγείται αλλιώς!!! Έχει κι ο κόσμος τα θεματακια του!!! Μετά την καμπύλη κι εγώ μασουλουσα κάτι στον δρόμο γιατί είχα λυσσαξει από την πείνα! Καλά αποτελέσματα

Κορίτσια εσείς οι οποίες ψωνισατε ή κάνατε έρευνα αγοράς, τι μου προτείνετε για συρταριερα αλλαξιερα κ μέχρι πόσα θα διαθετατε; 

 

Καλημέρα!! Εγώ πήρα τη κούνια μαζί με τη συρταριέρα  425€...και τους είπα να μου βάλουν πάνω στη συρταριέρα μία προέκταση για αλλαξιέρα...και έδωσα 50€ παραπάνω..! Το θεωρούσα ανούσιο να πάρω ξεχωριστό έπιπλο για αλλαξιέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag ωραία, δύο σε ένα δλδ.. από πού τα πήρες αν επιτρέπεται; Θέλω να παραγγείλω από ίντερνετ γιατί έχω ο,τι είδα ήταν πανάκριβο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@Valfrag ωραία, δύο σε ένα δλδ.. από πού τα πήρες αν επιτρέπεται; Θέλω να παραγγείλω από ίντερνετ γιατί έχω ο,τι είδα ήταν πανάκριβο

Εγώ τα πήρα απ'το anatello.. Δε ξέρω αν μένεις Αθήνα αλλά αν πας από εκεί σου κάνουν καλύτερες τιμές..πήρα και το καρότσι από εκεί και μου έκοψαν 100€..και πήρα και μπανάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag ευχαριστω πολύ! Όχι μένω Μυτιλήνη. Είδα το ηλεκτρονικό κατάστημα, έχει δωρεάν μεταφορικά κ έξι άτοκες δόσεις με πιστωτική, ενδιαφέρον.. απλά θα χάσω την έκπτωση που λες. Εκτός αν τους πάρω τηλέφωνο κ το συζητήσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini δες τα στο Site και μετά πάρτους τηλέφωνο αν μπορούν να σου κάνουν κάτι καλύτερο..επειδή το έψαξα αρκετά .. έχουν πολύ καλά πράγματα και πολύ εξυπηρετικοί!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marakineos είπε:

κι εγώ νιώθω κάτι σαν τράβηγμα - σφιξιμο κυρίως δίπλα  στον αφαλό, δεν πετρώενει βέβαια στο σημείο, μόνο μια φορά ειχε γίνει πιο σκληρό! θα το πω στον γιατρό αύριο που έχουμε ραντεβού!  Πιστεύω αύριο θα μου αρχίσει και το μαγνήσιο το αρχίζει σε όλες απ όσο ξέρω μετά την 23η εβδομαδα κι εγώ σήμερα μπήκα στην 25η!

Καπως έτσι είναι δίπλα στον αφαλό σχεδόν.. Εγώ παίρνω μαγνήσιο εδώ και καιρό και εδώ και ενα μήνα νομίζω μου το έχει αύξηση σε 2τη μέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

@Mariamagdalini δες τα στο Site και μετά πάρτους τηλέφωνο αν μπορούν να σου κάνουν κάτι καλύτερο..επειδή το έψαξα αρκετά .. έχουν πολύ καλά πράγματα και πολύ εξυπηρετικοί!

 

Εγώ από εκεί πήρα το καρότσι και δεν μου έκοψαν τίποτα!είχα δει για κούνια και αλλαξιερα επίσης αλλά ήταν ακριβά σε σχέση με άλλα που είδα..  

@Mariamagdalini Εγώ πήρα μια λευκη συρταριερα από το ΙΚΕΑ και από πάνω θα βάλω την αλλαξιερα που πήρα με 25 ευρώ και μια χαρά!θα θελα να είχα πάρει σετ αλλά ξεφεύγει πολύ η τιμή με την συρταριερα και δεν νομίζω πως αξίζει τόσα χρήματα!κούνια πήρα από το kids.com  με 199 ευρώ!Είναι μια λευκη που την έχει προσφορά με πάντα και στρώμα 350 αλλά εμείς την πήραμε σκέτη  

Εμένα μου άρεσαν επίσης και στο  pratirio sas  που είχε ωραίες κούνιες και πολύ καλές τιμές αλλά ο άντρας μου είχε κολλήσει με την άλλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ από εκεί πήρα το καρότσι και δεν μου έκοψαν τίποτα!είχα δει για κούνια και αλλαξιερα επίσης αλλά ήταν ακριβά σε σχέση με άλλα που είδα..  

@Mariamagdalini Εγώ πήρα μια λευκη συρταριερα από το ΙΚΕΑ και από πάνω θα βάλω την αλλαξιερα που πήρα με 25 ευρώ και μια χαρά!θα θελα να είχα πάρει σετ αλλά ξεφεύγει πολύ η τιμή με την συρταριερα και δεν νομίζω πως αξίζει τόσα χρήματα!κούνια πήρα από το kids.com  με 199 ευρώ!Είναι μια λευκη που την έχει προσφορά με πάντα και στρώμα 350 αλλά εμείς την πήραμε σκέτη 

Εγώ τους το ζήτησα και μου κόψανε αρκετά..τα πήρα πακέτο όλα από εκεί! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Ήθελα κάτι καλό ..Επίσης είχα πάει και στο motherbaby που ήταν πιο οικονομικό άλλα η ποιότητα δεν είχε καμία σχέση..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag εγώ στο anatelo πήγα 2 φορές και η πιο οικονομική κούνια με συρταριερα νομίζω έβγαινε 560 δεν ειμαι και σίγουρη..αλλά δεν θυμάμαι να είδαμε κάτι πιο οικονομικό ..Έχει πολύ ωραία πράγματα πάντως η αλήθεια είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ευχαριστώ πολύ! Θα κοιτάξω κι αυτά που είπες. Κ μια συνάδελφος μου είχε πει για συρταριερα από ΙΚΕΑ. Απλά μου αρεζε η ιδέα να τα πάρω όλα από ένα να ξεμπερδευουμε κ να κάνουμε κ κάποια έκπτωση επιπλέον αν δέχονται. Πολύ ψάξιμο κορίτσια... Έχει πέσει έρευνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Μολις καναμε την πρωτη εξεταση στο νοσοκομειο. Ενα γιατρουδακι μικρο με ειδε. 740 γρ. ο μπεμπης μας. Για να δουμε... θα συγρινω με τα γραμμαρια που θα μου πει ο ιδιωτικος μου γιατρος την Παρασκευη! Τωρα για αρχή θα πηγαινω 1 φορα τον μηνα στο νοσοκομειο και μετα οταν φτασει ο καιρος θα μου λενε απο κει ποτε θα πηγαινω. 

@Angelmammy καλά αποτελεσμάτα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας κοριτσια! Μολις καναμε την πρωτη εξεταση στο νοσοκομειο. Ενα γιατρουδακι μικρο με ειδε. 740 γρ. ο μπεμπης μας. Για να δουμε... θα συγρινω με τα γραμμαρια που θα μου πει ο ιδιωτικος μου γιατρος την Παρασκευη! Τωρα για αρχή θα πηγαινω 1 φορα τον μηνα στο νοσοκομειο και μετα οταν φτασει ο καιρος θα μου λενε απο κει ποτε θα πηγαινω. 

@Angelmammy καλά αποτελεσμάτα !!! 

Όλα μια χαρά! Μπράβο! Κάνε τη σύγκριση αλλά λογικά στα ίδια γραμμάρια θα είναι. Το εμπιστεύομαι το δημόσιο σύστημα υγείας. Μην ξεχνάμε πόσα περιστατικά τη μέρα βλέπουν.

Τώρα σε λίγο θα μιλάμε για το Doppler. Αλήθεια, έχει κλείσει καμιά σας ημερομηνία για την εξέταση;; Εγώ έχω σε ένα μήνα. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Όλα μια χαρά! Μπράβο! Κάνε τη σύγκριση αλλά λογικά στα ίδια γραμμάρια θα είναι. Το εμπιστεύομαι το δημόσιο σύστημα υγείας. Μην ξεχνάμε πόσα περιστατικά τη μέρα βλέπουν.

Τώρα σε λίγο θα μιλάμε για το Doppler. Αλήθεια, έχει κλείσει καμιά σας ημερομηνία για την εξέταση;; Εγώ έχω σε ένα μήνα. :-)

Αυτο το doppler δεν μου το εχει αναφερει ο γιατρος ακομη. Θα φανει σε επομενο ραντεβου. Η β επιπεδου που εκανα μεσα γραφει  κατι μετρησεις για doppler και ο γιατρος εκεινος που κανει αυτες τις εξετασεις μου ειπε στο τελος αστειευομενος: αντε τωρα θα σας δω του χρονου στο 2ο μωρακι.  Λες να εκανα και doppler και να μην το ξερω; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki Ναι στη β επιπέδουν αναφέρεται κάπου σα μέτρηση..άλλα λεπτομερέστερα τη κάνουν μου είπε η γιατρός στη 33η εβδομάδα..που μετράνε αν αιματώνεται σωστά ο πλακούντας..! Εμένα μου είπε γύρω στις 19/03 θα την κάνουμε! Και από την 36η εβδομάδα εφόσον μέχρι τότε είναι όλα καλά θα ξεκινήσουμε καρδιοτοκογράφο..δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσουμε νωρίτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα. Δε λέει να στρώσει κορίτσια το κρύωμα τελικά. Ανέβασα και 38 πυρετό πάρα την αντιβίωση και μου έδωσε ντεπον αναβραζον 4 φορές τη μέρα για 4-5 μέρες... ?? Και σήμερα το πρωί που ξύπνησα ο λαιμός μου με πέθανε και καταρροή στο φουλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα. Δε λέει να στρώσει κορίτσια το κρύωμα τελικά. Ανέβασα και 38 πυρετό πάρα την αντιβίωση και μου έδωσε ντεπον αναβραζον 4 φορές τη μέρα για 4-5 μέρες... ?? Και σήμερα το πρωί που ξύπνησα ο λαιμός μου με πέθανε και καταρροή στο φουλ. 

ωχουυ τα καλά τα δικά μου έχεις και εσύ!! Εγώ έφτασα 39,5 άσε..ευτυχώς μου κράτησε ο πύρετός μόνο 2 μέρες! Η αντιβίωση δεν κάνει κάτι για τον πυρετό έπαιρνα και εγώ.. απλά προλαμβάνει τις επιπλοκές! Περαστικούλιαα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

Εγώ τους το ζήτησα και μου κόψανε αρκετά..τα πήρα πακέτο όλα από εκεί! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Ήθελα κάτι καλό ..Επίσης είχα πάει και στο motherbaby που ήταν πιο οικονομικό άλλα η ποιότητα δεν είχε καμία σχέση..!

Όταν είχα παειγια προσφορά την πρώτη φορά ρώτησα και εγώ και μου είπαν ότι αυτά είναι...Τώρα τι να σου πω δεν ξέρω...Ίσως έτυχε στην περίπτωση!στο mother baby  πήγα και εγώ..Δεν πήρα κάτι η αλήθεια είναι αλλά είναι ανάλογα που πάει και η κάθε τσέπη...Επειδή μπορώ για κάτι καλύτερο είπα να τα δώσω αλλά με μετρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Όλα μια χαρά! Μπράβο! Κάνε τη σύγκριση αλλά λογικά στα ίδια γραμμάρια θα είναι. Το εμπιστεύομαι το δημόσιο σύστημα υγείας. Μην ξεχνάμε πόσα περιστατικά τη μέρα βλέπουν.

Τώρα σε λίγο θα μιλάμε για το Doppler. Αλήθεια, έχει κλείσει καμιά σας ημερομηνία για την εξέταση;; Εγώ έχω σε ένα μήνα. :-)

Εμένα μου τα μετράει κάθε φορά αυτά ο γιατρός νομίζω....Δεν είμαι και σίγουρη αλλά όλο μου λέει για αρτηρίες και διαφορά αλλά που κοιτάει...βλέπει την πίεση στη μήτρα νομίζω δεν τα καταλαβαίνω και καλά όλα οπότε χαζεύω το μωρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

ωχουυ τα καλά τα δικά μου έχεις και εσύ!! Εγώ έφτασα 39,5 άσε..ευτυχώς μου κράτησε ο πύρετός μόνο 2 μέρες! Η αντιβίωση δεν κάνει κάτι για τον πυρετό έπαιρνα και εγώ.. απλά προλαμβάνει τις επιπλοκές! Περαστικούλιαα!!

Ωωωχ κατάλαβα νόμιζα ήμουν η μοναδική που έκανα πυρετό κακ άρχισα να ανησυχώ για να πω την αλήθεια. Όσο δεν ήθελα να φορτωνομαι με χάπια τόσο τα τρώω στα μούτρα τώρα. Εσένα σου έδωσε κάτι για την αντιβίωση ε; Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να περάσει γρήγορα Παναγιά μου. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...