Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

@stasa199 & @Valfrag με γειά!!! Άντε όλες σιγά σιγά ετοιμαζόμαστε!! 

Κορίτσια, εγώ από σαμπουάν, πάνες κλπ έχω παραγγείλει από την agnotis. Είναι καθαρά ελληνική εταιρεία με έδρα τη Θεσσαλονίκη και επειδή είδα ένα βίντεο από την Ολίβια του eimaimama.gr που τα παρουσίαζε είπα να δοκιμάσω. Και αναλόγως θα δω στην πορεία. Έχω ακούσει ότι δεν κάνουν όλα τα προϊόντα για κάθε μωράκι. Κάποια παρουσιάζουν αλλεργίες ή ενοχλήσεις με κάποιες εταιρείες (οι οποίες βέβαια είναι εξαιρετικές). Οπότε θα δούμε όταν τα χρησιμοποιήσουμε στα μωράκια μας. :-)

Όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε πάρει πολύ καιρό τώρα, όπως σας έχω πει. Απλά την κούνια περιμένουμε το Μάρτιο/Απρίλιο - που να τη βάλουμε από τώρα άλλωστε;;; Μένουν μόνο τα εσώρουχα του και τα ρουχαλάκια του. Θα περιμένω όμως να δω πόσα κιλά περίπου θα είναι στον 9ο, ώστε να ξέρω και το μέγεθος να πάρω. 

Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά λένε ότι τα ζιπουνακια του νεογέννητου σε πολλά μωράκια δε χωράνε γιατί γεννιούνται μπαμπάτσικα... Μην παίρνουμε και τσάμπα ρουχαλάκια. 

Αχ ανυπομονώ!!!!

Τη Δευτέρα είναι η δική μου σειρά για την καμπύλη. Ελπίζω να σας έρθω κι εγώ με καλά νέα!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@stasa199 & @Valfrag με γειά!!! Άντε όλες σιγά σιγά ετοιμαζόμαστε!! 

Κορίτσια, εγώ από σαμπουάν, πάνες κλπ έχω παραγγείλει από την agnotis. Είναι καθαρά ελληνική εταιρεία με έδρα τη Θεσσαλονίκη και επειδή είδα ένα βίντεο από την Ολίβια του eimaimama.gr που τα παρουσίαζε είπα να δοκιμάσω. Και αναλόγως θα δω στην πορεία. Έχω ακούσει ότι δεν κάνουν όλα τα προϊόντα για κάθε μωράκι. Κάποια παρουσιάζουν αλλεργίες ή ενοχλήσεις με κάποιες εταιρείες (οι οποίες βέβαια είναι εξαιρετικές). Οπότε θα δούμε όταν τα χρησιμοποιήσουμε στα μωράκια μας. :-)

Όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε πάρει πολύ καιρό τώρα, όπως σας έχω πει. Απλά την κούνια περιμένουμε το Μάρτιο/Απρίλιο - που να τη βάλουμε από τώρα άλλωστε;;; Μένουν μόνο τα εσώρουχα του και τα ρουχαλάκια του. Θα περιμένω όμως να δω πόσα κιλά περίπου θα είναι στον 9ο, ώστε να ξέρω και το μέγεθος να πάρω. 

Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά λένε ότι τα ζιπουνακια του νεογέννητου σε πολλά μωράκια δε χωράνε γιατί γεννιούνται μπαμπάτσικα... Μην παίρνουμε και τσάμπα ρουχαλάκια. 

Αχ ανυπομονώ!!!!

Τη Δευτέρα είναι η δική μου σειρά για την καμπύλη. Ελπίζω να σας έρθω κι εγώ με καλά νέα!! 

 

Μια χαρα είσαι και εσύ!!!εμένα μια φίλη για τα agnotis  μου είπε πως δεν της άρεσαν γιατί είχαν διαρροές αλλα αυτά είναι σχετικά!!Εγώ μάλλον με pampers premium θα ξεκινήσω και βλέπουμε!!Και εγώ από βδομάδα θα κάνω την καμπύλη την Πέμπτη!!!Πρέπει να είμαστε οι τελευταίες εμείς!!!Χαχαχαχα άντε καλά μας αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Μια χαρα είσαι και εσύ!!!εμένα μια φίλη για τα agnotis  μου είπε πως δεν της άρεσαν γιατί είχαν διαρροές αλλα αυτά είναι σχετικά!!Εγώ μάλλον με pampers premium θα ξεκινήσω και βλέπουμε!!Και εγώ από βδομάδα θα κάνω την καμπύλη την Πέμπτη!!!Πρέπει να είμαστε οι τελευταίες εμείς!!!Χαχαχαχα άντε καλά μας αποτελέσματα!!

Ναι, οι τελευταίες μάλλον. Νομίζω όλες οι άλλες κοπέλες έχουν κάνει. Όλα καλά θα πάνε!! 

Τι εννοεί η φίλη σου διαρροές;; Έτρεχε υγρό από τα μπουκάλια;; Κάτσε να μου έρθουν και θα σου πω κι εγώ την εμπειρία μου. :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θελω να παρω για το μαιευτηριο πυζαμες-νυχτικο κ δε ξερω τι να παρω...!!!αλλες βλεπω με πυζαμες θηλασμου αλλες κοπελες με νυχτικο...τελικα τι ειναι πιο βολικο αραγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ναι, οι τελευταίες μάλλον. Νομίζω όλες οι άλλες κοπέλες έχουν κάνει. Όλα καλά θα πάνε!! 

Τι εννοεί η φίλη σου διαρροές;; Έτρεχε υγρό από τα μπουκάλια;; Κάτσε να μου έρθουν και θα σου πω κι εγώ την εμπειρία μου. :-)

 

Μαλλον για τις πανες agnotis θα εννοει..αυτο το εχω διαβασει κ εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Μαλλον για τις πανες agnotis θα εννοει..αυτο το εχω διαβασει κ εγώ

Α ναι;;; Οοοοοκκκ... Δε μου αρέσει καθόλου αυτό... Θα το ψάξω κι εγώ και αν δω ότι ισχύει θα αγοράσω και pampers ώστε να είμαι ήσυχη και δε θα πάνε χαμένες. Λένε άλλωστε ότι όλη την ώρα θα τα αλλάζουμε. Χαχαχαχα!! Τόσο μικρούλικα, με τόσο μικρό στομαχάκι και όλη την ώρα θέλουν αλλαγή (το γράφω όσο πιο κόσμια μπορώ). Χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια θελω να παρω για το μαιευτηριο πυζαμες-νυχτικο κ δε ξερω τι να παρω...!!!αλλες βλεπω με πυζαμες θηλασμου αλλες κοπελες με νυχτικο...τελικα τι ειναι πιο βολικο αραγες;

Χμμμμ... Νομίζω νυχτικό με κουμπάκια μπροστά για το θηλασμό. Λένε ότι επειδή μας εξετάζουν οι γιατροί από κάτω συχνά, καλό είναι να μην χρειάζεται να βγάλουμε παντελόνι κλπ. Αλλά όπως βολεύεται η καθεμία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Χμμμμ... Νομίζω νυχτικό με κουμπάκια μπροστά για το θηλασμό. Λένε ότι επειδή μας εξετάζουν οι γιατροί από κάτω συχνά, καλό είναι να μην χρειάζεται να βγάλουμε παντελόνι κλπ. Αλλά όπως βολεύεται η καθεμία. 

Θα ρωτησω και τη γιατρο μου τον αλλο μηνα...γιατι βολευομαι καλυτερα τις πυζαμες για να μαι πιο ανετη..με κουμπια μπροστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy @stasa199 με το καλό και οι δικές καμπύλες! Μια χαρά θα είστε! Περιμένουμε αποτελέσματα...! ?

Για τα ρουχαλακια συμφωνώ κι εγώ με την @Angelmammy. Κι εμένα φίλοι μου γονείς αυτό με συμβούλευσαν. Να δω πόσο θα είναι το μωρό και τα παίρνω εκεί κοντά... 

Για τα agnotis δεν έχω ακούσει κι εγώ καλά σχόλια, αλλα αυτό ίσως είναι λίγο σχετικό. Εγώ λέω να ξεκινήσω με τη babylino που μου την έχουν προτείνει αρκετοί και βλέπουμε τι θα βολεύει και τον μπέμπη όταν με το καλό έρθει...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια θελω να παρω για το μαιευτηριο πυζαμες-νυχτικο κ δε ξερω τι να παρω...!!!αλλες βλεπω με πυζαμες θηλασμου αλλες κοπελες με νυχτικο...τελικα τι ειναι πιο βολικο αραγες;

Λέω να προτιμήσω το νυχτικό. Με κουμπάκια επάνω που διευκολύνουν στο θηλασμό. Νομίζω το νυχτικό θα είναι πιο άνετο, αλλά βέβαια εξαρτάται και τι βολεύει την κάθε γυναίκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy @stasa199 με το καλό οι καμπύλες σας, αναμένουμε νέα!! Εγώ είχα πάρει εδώ και καιρό δυο νυχτικιές για θηλασμό και οι δυο εννοείται η μια κοντομάνικη μ' ένα ψιλό μπολερό, η άλλη με μακρύ. Τώρα θα χρειαστεί καμία ρόμπα λογικά και ίσως καμία πίτζαμα κανονική. Δεν τις μπορώ με τίποτα τις νυχτικιές, πόσο μάλλον να γυρνάω και στην κλινική μ' αυτές. Αλλά άκουσα κι εγώ ότι δε θα κάθονται κάθε 3 και λίγο να μας βγάζουν παντελόνι για εξέταση και θα χρειαστούμε οπωσδήποτε νυχτικιές. Αν και για να πω την αλήθεια όταν πήγα στην κλινική που θα γεννήσω όσες κοπέλες είδα φορούσαν πίτζαμα πάνω κάτω κανονικά... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια τι ωραια π κάνετε τα ψώνια Σας!!! Κ γω πήρα μερικά φορμακια για τ μωρο αλλά θέλω κι αλλα. Όλα τα υπόλοιπα τα έχω από τη μικρή.

@Valfrag θα πάρεις ότι βολεύει εσένα. Καλό είναι να έχεις ένα νυχτικο για τη μέρα π θα γεννήσεις. Αν κάνεις επισκληριδιο η αν καταλήξεις σε καισαρική θα χρειαστεί λογο καθετήρα. Για τις υπόλοιπες μέρες ότι θες εσύ. Ακόμη κ ρούχα σπιτιού. 

Εγώ στην κλινικη είχα ένα νυχτικο κ πυτζάμες τις οποίες πήρα πολύ οικονομικές από τα μαγαζιά ρης γειτονιάς με εσώρουχα κτλ κ ζήτησα να μ τις ανοίξουν μπροστά κ να βάλουν κουμπάκια. Αν κ όταν ήρθαμε σπίτι στο θηλασμο με βολεψαν πολύ καλύτερα τα αολα φανελάκια από τ άνοιγε κλείνε κουμπιά.

@Angelmammy και γω τ ίδιο έχω ακούσει για τα αγνοτις τα παμπερς.

Στη μικεη είχα ξεκινήσει με τα pampers premium care. Έχουν πιο στενή γραμμή από τα μπειμπιλινο. Αλλά μόλις ξεπεταχτηκε παίρνουμε αποκλειστικά babylino. Τα βγάζουν συνέχεια κ σε προσφορά. Κάθε μωράκι έχει άλλο σωματοτυπο. Δοκιμάζουμε κ βλέπουμε τι θα μας βολέψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως από κάτω δ με είδαν ούτε μια φορά. Κ οι πυτζάμες με βολεψαν πολύ περισσότερο. Ότι σας κάνει να είστε άνετες. Αυτή τη φορά σκέφτομαι να πάρω κ καμία φόρμα για την ωρα τ επισκεπτήριου μη γυρνάω όλη μέρα με τις πυτζάμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γεια τα ψώνια κορίτσια...εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμη ..έχω σχεδόν τα πάντα από την κόρη μου αλλά χρειάζομαι κάποιες προσθήκες...λέω να ψωνίσω αφού φτιάξουμε το δωμάτιο...σε κανένα μήνα θα σταματήσω λογικά από τη δουλειά οπότε θα είμαι πιο άνετη...εγώ στην κλινική είχα πάρει 2 φορέματα από h&m βαμβακερά κ με βολεψαν πολύ...αλλά ήταν τέλος Ιουνίου κ είχε ζέστη...είχα μαζι κ νυχτικιά με ρόμπα...το παντελόνι μάλλον δεν θα με βόλευε γιατί πήγαινα κάθε λίγο τουαλέτα (χρειαζόμουν συχνό αλλαγμα λόγω αιμοραγιας) και οι πρώτες μέρες είναι λίγο περίεργες μετά την καισαρική...πάρτε μαζί και τα 2 και δείτε τι θα βολεψει...πάντως εάν θηλάζετε όπως λένε κ τα κορίτσια να έχει εύκολη πρόσβαση στο στήθος το μωρό γιατί θ είστε μόνιμα με ένα β..ι απ' έξω...σχετικά με πάνες κι εγώ ξεκίνησα με pampers όταν ήταν μικρή αλλά όσο μεγάλωνε (γύρω στα 2 έτη) πήγα στα babylino που είναι πιο απορροφητικά...δοκιμάστε κ θα δείτε τι βολεύει...μόνο για τα libero δεν έχω ακούσει καλά λόγια...αλλά δεν έχω προσωπική άποψη γιατί δεν δοκίμασα...από σαμπουάν αφρολουτρο κ κρέμες κι εγώ frezyderm χρησιμοποιούσα κ εμείνα ευχαριστημένη...οπότε μάλλον τα ίδια θα πάρω κ τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 κ γω της frezyderm είχα πάρει κ ακόμη την κρέμα συγκαματος αυτή έχουμε. Δεν την αλλάζω με τπτ. Τώρα λέω να δοκιμάσω τη mustela για τ μπανάκι του. Στη μικρή μ πάντως άλλαξα τ αφρόλουτρο δ μ αρεσε της frezyderm ιδιαίτερα αν κ τ χρησιμοποίησα για μήνες. Δοκίμασα πρόδερμ π της έκανε πολύ ωραια λαμπερά μαλλάκια κ της pharmasept το οποίο έχει φοβερή μυρωδιά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@dimitra2222 κ γω της frezyderm είχα πάρει κ ακόμη την κρέμα συγκαματος αυτή έχουμε. Δεν την αλλάζω με τπτ. Τώρα λέω να δοκιμάσω τη mustela για τ μπανάκι του. Στη μικρή μ πάντως άλλαξα τ αφρόλουτρο δ μ αρεσε της frezyderm ιδιαίτερα αν κ τ χρησιμοποίησα για μήνες. Δοκίμασα πρόδερμ π της έκανε πολύ ωραια λαμπερά μαλλάκια κ της pharmasept το οποίο έχει φοβερή μυρωδιά.

 

μυριζουν μωρουδιλα αυτα της pharmasept?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki δ μπορώ ακριβώς να πω μωρουδιλα. Αλλά έχουν πολύ ωραια μυρωδιά. Μεθυστικη. Νομίζω αν έκανα εγω μπάνιο με αυτό θα έλιωνα στον ύπνο μετά χαχα. Δυστυχώς δ πιάνει στη μικρή μου που δ κοιμάται ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AngelmammyΓια ΤΙΣ πάνες μου το είχε πει η φίλη μου!δοκίμασε τες και δες μπορεί να σου κάνουν!!

Όσο για το θέμα πιτζάμας η νυχτικου από ότι μου έχουν πει θέλει νυχτικο σίγουρα στην καισαρική...Στο φυσικλογικο μπορείς και με πιτζάμες αλλά ότι βολεύει την κάθε μία!Εγώ από αυτά δεν έχω πάρει θα τα πάρω όταν μπω στον 9ο λέω για να υπολογίζω και την κοιλιά μπας και έχει μεγαλωσει!!!σίγουρα τα κουμπάκια βοηθάνε πολύ για το θηλασμό και μια ρόμπα κορίτσια για το επισκεπτήριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κορίτσια Εχθές κουράστηκα τόσο πολύ που το βράδυ ποναγε η μέση μου αλλά κοιμήθηκα σχετικά εύκολα.  Σήμερα ένα μαγείρεμα έκανα και τα πιάτα έπλυνα που δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο και με έχει πεθάνει η μέση μου δεν μπορώ να σηκωθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Πω πω κορίτσια Εχθές κουράστηκα τόσο πολύ που το βράδυ ποναγε η μέση μου αλλά κοιμήθηκα σχετικά εύκολα.  Σήμερα ένα μαγείρεμα έκανα και τα πιάτα έπλυνα που δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο και με έχει πεθάνει η μέση μου δεν μπορώ να σηκωθω!!!

Το θεμα με τη μεση αστα...το βραδυ πλεον στο πλαι δε μπορω να κοιμηθω με πιανει το ισχιο μου και ολο μ το ποδι...και κοιμαμαι ανασκελα ψιλοσηκωμενη...και επισης κατα τη διαρκεια της μερας μολις κουραστω λιγο ξεκιναει κ ποναει...το πα στη γιατρο μ ειπε οτι με το καιρο θα χειροτερεψει αυτο αλλα δε θα μου δωσει τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Πω πω κορίτσια Εχθές κουράστηκα τόσο πολύ που το βράδυ ποναγε η μέση μου αλλά κοιμήθηκα σχετικά εύκολα.  Σήμερα ένα μαγείρεμα έκανα και τα πιάτα έπλυνα που δεν ήταν και τίποτα ιδιαίτερο και με έχει πεθάνει η μέση μου δεν μπορώ να σηκωθω!!!

Αχ κι εγώ με τη μέση έχω θέματα. Όχι συνέχεια αλλά συχνά πυκνά. Σήμερα πήγα με το καροτσάκι μου στο σουπερμάρκετ και μετά δεν μπορούσα να γυρίσω σπίτι. Χαχαχα!! Σαν τις γιαγιάδες ήμουν που πάνε τοοοοοσο αργά στο δρόμο που εκνευρίζεσαι... Έτσι κι εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Αχ κι εγώ με τη μέση έχω θέματα. Όχι συνέχεια αλλά συχνά πυκνά. Σήμερα πήγα με το καροτσάκι μου στο σουπερμάρκετ και μετά δεν μπορούσα να γυρίσω σπίτι. Χαχαχα!! Σαν τις γιαγιάδες ήμουν που πάνε τοοοοοσο αργά στο δρόμο που εκνευρίζεσαι... Έτσι κι εγώ! 

και να πω κι εγω τον πονο μου; Μενω στον 3ο οροφο χωρις ασανσερ. Φανταζεσαι πως ανεβοκατεβαινω τη σκαλα καθε μερα και με τι ρυθμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

και να πω κι εγω τον πονο μου; Μενω στον 3ο οροφο χωρις ασανσερ. Φανταζεσαι πως ανεβοκατεβαινω τη σκαλα καθε μερα και με τι ρυθμο.

Εγω στον 2ο χωρις ασανσερ..δε το εχουμε φριαξει ακομα...μου βγαινει η γλωσσα καθε φορα...ποσο εσυ...υπομονηηηη τι να κανουμεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια τ ισχυα μ με πονάνε κυρίως. Η μέση υποφέρεται κάπως. Το μόνο ζόρι π έχω είναι ότι ξυπνάει η μικρή μ πολλές φορές μέσα στη νύχτα. Είναι κ 13 κιλα κ με εξοντώνει. Τη μέρα δ αποφεύγω να τη σηκώνω όσο είναι δυνατόν αλλά τη νύχτα με τεντώνει κανονικα.

Πάντως αρην πρώτη μ εγκυμοσύνη οι μεγάλοι μήνες έπεσαν καλοκαίρι κ υ μπάνιο στη θάλασσα ηταν λυτρωτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

και να πω κι εγω τον πονο μου; Μενω στον 3ο οροφο χωρις ασανσερ. Φανταζεσαι πως ανεβοκατεβαινω τη σκαλα καθε μερα και με τι ρυθμο.

Ποπό .. όντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...