Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Κορίτσια μου όλα τέλεια στη β επιπέδου! Πάει κ αυτό !! Είδαμε μια πατουσιτσα ωραία στρουμπουλη! Σε μια εβδομάδα θα μου δώσει την έκθεση και τις φωτογραφίες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου όλα τέλεια στη β επιπέδου! Πάει κ αυτό !! Είδαμε μια πατουσιτσα ωραία στρουμπουλη! Σε μια εβδομάδα θα μου δώσει την έκθεση και τις φωτογραφίες !

Τελειαααα μπραβο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω..μάλλον βέβαια είμαι υπερβολική...άλλα λέω να πάω σινεμά σήμερα..λέτε να επηρεάζεται το μωρό από τον δυνατό ήχο ?

Ααα κορίτσι μου μέχρι τώρα έχω πάει τουλάχιστον 5 με 6 φορές κινηματογράφο. Τελευταία φορά μετά το νέο χρόνο. Χοροπηδούσε κάποιες φορές η μπέμπα μου αλλά όχι τίποτα τρελό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου όλα τέλεια στη β επιπέδου! Πάει κ αυτό !! Είδαμε μια πατουσιτσα ωραία στρουμπουλη! Σε μια εβδομάδα θα μου δώσει την έκθεση και τις φωτογραφίες !

Μπραβοοο!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Και τώρα έχω μπει στο εξής δίλημμα να παραγγείλω το καρότσι που έχω δει τώρα που έχει εκπτώσεις η είναι νωρίς ??

Κοίτα οι τιμές αυτές είναι μέχρι τέλος Φλεβάρη (όπου έχω ρωτήσει εγώ τουλάχιστον)επιβεβαίωσε το και αν θες περίμενε λίγο ακόμα μήπως βρεις και κάτι άλλο!για πιο λες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα της foppapedretti. Τα έχει στα Λητώ αλλά βρήκα ένα και σ ένα άλλο κατάστημα ! Τα έχουν 100€ κάτω τώρα στις εκπτώσεις . Τελική τιμή 300€ 3σε 1 και έχω ακούσει καλές γνώμες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μπράβο!!! Με το καλό!! 

Όσον αφορά τα καροτσάκια, η foppapedretti είναι πολύ καλή εταιρεία. Στο ψάξιμο που είχαμε κάνει κι εμείς ήμασταν πολύ κοντά στο να πάρουμε ένα από τα Λητώ. Τελικά μας κέρδισε άλλη εταιρεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Ένα της foppapedretti. Τα έχει στα Λητώ αλλά βρήκα ένα και σ ένα άλλο κατάστημα ! Τα έχουν 100€ κάτω τώρα στις εκπτώσεις . Τελική τιμή 300€ 3σε 1 και έχω ακούσει καλές γνώμες !

Ναι είναι ωραία τα καρότσια της!τα εχω δει και εγώ!εγω δεν μπορώ να διαλεξω..θα με ζορισει πολύ το καροτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή τη γραμμή που λέτε την έχω και εγώ.. είναι άχνη αλλά υπαρκτή... Εμφανίστηκε μετά την 20η εβδομάδα κάποια στιγμή... δεν θυμάμαι πότε ακριβώς.

@marakineosεμεις το πήραμε το καρότσι αν και εγώ πίστευα ότι είναι νωρίς αλλά μας άρεσε και το βρήκαμε και με καλή προσφορά!!  

Σιγά σιγά θέλω να πάρω πράγματα... Πρώτη αγορά το καρότσι... Έτσι και απολαμβάνουμε το ψάξιμο αφού έχουμε χρόνο, και δεν αγχώνεται αγχωνόμαστε αλλά και βλέπουμε μήπως χρειαζόμαστε κάτι ακόμη μέχρι να έρθει η ώρα :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@marakineos μπράβο!!! Με το καλό!! 

Όσον αφορά τα καροτσάκια, η foppapedretti είναι πολύ καλή εταιρεία. Στο ψάξιμο που είχαμε κάνει κι εμείς ήμασταν πολύ κοντά στο να πάρουμε ένα από τα Λητώ. Τελικά μας κέρδισε άλλη εταιρεία. 

Ποια εταιρεία επιλέξατε ? ! Μαζεύω ιδέες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η AlKate είπε:

Εμείς καταλήξαμε σε τριλογία της inglesina :)

Αχ τα αγαπημένα μου !!! Αν είχαμε μεγαλύτερο budget σίγουρα τέτοιο θα επέλεγα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Αχ τα αγαπημένα μου !!! Αν είχαμε μεγαλύτερο budget σίγουρα τέτοιο θα επέλεγα !!

Ναι η αλήθεια είναι ότι το ερωτεύτηκα και το πήρα... Μου ήρθε προχθές και πραγματικά ανυπομονώ να βάλω τη μπέμπα και να πάμε βόλτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Εμείς καταλήξαμε σε τριλογία της inglesina :)

Με αυτό είχα κολλήσει και εγώ και έλεγα αυτό θα πάρω και δεν μου άρεσε κανένα άλλο αλλά μου πέρασε και τώρα έχω κολλήσει με ένα άλλο!!!Είναι ωραίο καροτσι αλλά πολύ ακριβό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι πείτε ιδέες κορίτσια γιατί έλεγα να πέσουμε λίγο στην τιμή απ' τα καρότσια της Anex. Εμείς ξετρελαθηκαμε να σας πω την αλήθεια μ' αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Με αυτό είχα κολλήσει και εγώ και έλεγα αυτό θα πάρω και δεν μου άρεσε κανένα άλλο αλλά μου πέρασε και τώρα έχω κολλήσει με ένα άλλο!!!Είναι ωραίο καροτσι αλλά πολύ ακριβό 

Η αλήθεια είναι ότι είναι αλλά είπαμε να κάνουμε και τη παρασπονδία μας :)

Σιγά σιγά πλέον πρέπει να αγοράσουμε και πράγματα... Εκτός βέβαια αν κάποια έχει ήδη η θα τα πάρει όλα μαζεμένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Ναι ναι πείτε ιδέες κορίτσια γιατί έλεγα να πέσουμε λίγο στην τιμή απ' τα καρότσια της Anex. Εμείς ξετρελαθηκαμε να σας πω την αλήθεια μ' αυτά. 

Αυτό που Εχω κολλήσει τώρα είναι σε αυτό το στιλ αν θες δες το ειναι tutis Mimi η το nani  απλά είναι πιο οικονομικό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είναι αλλά είπαμε να κάνουμε και τη παρασπονδία μας :)

Σιγά σιγά πλέον πρέπει να αγοράσουμε και πράγματα... Εκτός βέβαια αν κάποια έχει ήδη η θα τα πάρει όλα μαζεμένα

Εμείς ακόμα κοιτάμε και καταλήγουμε σε αυτά που θα κλείσουμε σιγά σιγά έχουμε ένα μήνα ακόμα περιθώριο γιατί πολλοί θέλουν και ενα με ένα μισή μήνα να τα στείλουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Ποια εταιρεία επιλέξατε ? ! Μαζεύω ιδέες !

Την cangaroo. Επιλέξαμε ένα 3 σε 1 στα 270€. Δεν μπορούσαμε να διαθέσουμε παραπάνω χρήματα και σε σύγκριση με όσα ήταν στα ίδια περίπου χρήματα, ήταν το πιο σταθερό και αυτό με τις καλύτερες κριτικές στο ίντερνετ. Θα θέλαμε κάτι σε inglesina ή foppapedretti αλλά οικονομικά δε βγαίνουμε. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Την cangaroo. Επιλέξαμε ένα 3 σε 1 στα 270€. Δεν μπορούσαμε να διαθέσουμε παραπάνω χρήματα και σε σύγκριση με όσα ήταν στα ίδια περίπου χρήματα, ήταν το πιο σταθερό και αυτό με τις καλύτερες κριτικές στο ίντερνετ. Θα θέλαμε κάτι σε inglesina ή foppapedretti αλλά οικονομικά δε βγαίνουμε. :-)

Α τα έχω δει και η αλήθεια είναι ότι μου άρεσαν! κι εμείς σ αυτά τα χρήματα θα κινηθούμε εως 300€ , είναι τόσα πολλά τα έξοδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Και εμείς εκεί λέγαμε όταν δεν ξέραμε να δώσουμε μέχρι 350 γιατί ένα καρότσι είναι στην τελική δε θα αγοράσουμε και αυτοκίνητο !αλλά πολλά που είδαμε και μας έδειχναν και λίγο πιο ακριβά είπαμε εφόσον θα μας βοηθήσουν συγγενείς να πάρουμε λίγο καλύτερο..Και επειδή τελικά θα μας δώσει και μια φίλη κάποια πράγματα οπότε μπορούμε να διαθέσουμε τα χρήματα στο καροτσι...βέβαια και κάποια ακριβά που είδαμε δεν αξίζουν και κάτι αλλά πληρώνεις την μάρκα...δεν περίμενα να είναι τόσο ακριβά τα καρότσια...έβλεπα ότι υπάρχουν Πολύ ακριβά αλλά πίστευα ότι με ένα νορμάλ πόσο θα έβρισκα κάτι καλό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Και εμείς εκεί λέγαμε όταν δεν ξέραμε να δώσουμε μέχρι 350 γιατί ένα καρότσι είναι στην τελική δε θα αγοράσουμε και αυτοκίνητο !αλλά πολλά που είδαμε και μας έδειχναν και λίγο πιο ακριβά είπαμε εφόσον θα μας βοηθήσουν συγγενείς να πάρουμε λίγο καλύτερο..Και επειδή τελικά θα μας δώσει και μια φίλη κάποια πράγματα οπότε μπορούμε να διαθέσουμε τα χρήματα στο καροτσι...βέβαια και κάποια ακριβά που είδαμε δεν αξίζουν και κάτι αλλά πληρώνεις την μάρκα...δεν περίμενα να είναι τόσο ακριβά τα καρότσια...έβλεπα ότι υπάρχουν Πολύ ακριβά αλλά πίστευα ότι με ένα νορμάλ πόσο θα έβρισκα κάτι καλό !

Καλημέρα, μια από τα ίδια κι εμείς! Υπολόγιζα να δώσουμε παραπάνω για καρότσι αλλά όταν βάλαμε όλα τα έξοδα κάτω είδα πως θα δυσκολευτούμε γιατί δεν θα μ ας δωσει κανεις πράγματα! ! Τι να κάνουμε μέσα στο πρόγραμμα και αυτά!

 

Κορίτσια δεν έχω κοιμηθεί σχεδόν καθόλου φοβερή αυπνία εχθές με σκάσιμο και υπρένταση, μαρτύριο ,δεν ξέρω τι μ έπιασε, ελπίζω να ήταν μόνο για μια νύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα χρήματα ειδικά αν δεν σου δώσει κάποιος πράγματα είναι παρα πολλά.Ολοι οι φίλοι και οι γνωστοί μας λένε να μη χαλάσουνε χρήματα σε περιττά και κάνουμε το ίδιο λαθος με αυτους.Εμεις όσο αφορά το καρότσι έχουμε καταλήξει στο kiddo Jazz 2 σε 1 με το χρυσο σκελετό που μου άρεσε πολύ.Μικρο,ελαφρύ και όμορφο με δωρεάν ετήσια συντήρηση για πάντα από την εταιρία.Τωρα κοιτάμε για κούνια και σιγά σιγά έχουμε αρχίσει να παίρνουμε ρουχαλάκια κτλ για να μην μας έρθουν όλα μαζεμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα! Εγώ ξέρω ότι το αίμα στα κακά υποδηλώνει αλλεργία. Πιθανόν κάτι να της έχει φέρει αλλεργία για αυτό και η αποστροφή! Γενικά θα το έχεις αυτό. Κάτι να το τρώει πολύ και ξαφνικά να το κόψει! Άσε να περάσουν 1-2 μέρες και ξανά δοκίμασε! Επίσης απ' όσο ξέρω ακτινίδιο και φράουλα είναι από τα "τελευταία" που κάνουμε εισαγωγή γιατί φέρνουν πολλές αλλεργίες! 3ημερη εισαγωγή κάνεις;
    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...