Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

αυτου μου λεει και ο αντρας μου οτι 2 μηνες ειναι δεν ειναι και τοσο πολυ!αφού μεχρι τωρα δεν ησουν καλα!δεν ξερω τι με επιασε!εχω αρχισει και σκέφτομαι διαφορα δεν ξερω...

Πήγαινε στο γιατρό σου και ζήτησέ του χαρτί ότι απαγορεύεται να σηκώσεις βάρη και να είσαι όρθια. Και ότι μόνο τότε σου επιτρέπει εργασία. Εγώ αυτό θα έκανα. Ή να σε βάλουν σε άλλο πόστο ή να μείνεις σπίτι σου. Αλήθεια στο λέω, δεν αξίζει για καμιά δουλειά να ταλαιπωρηθείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εγώ κάθησα 3 βδομάδες λόγω μία μικρής αποκόλλησης ... και ξεκίνησα.. άλλα ευτυχώς είμαι σε γραφείο (λογίστρια)  και δεν έχω και εξωτερικές δουλειές οπότε καλά θα τη βγάλω... γιατί είναι και το οικονομικό στη μέση.. δε με παίρνει να κάτσω...

τυχερη εισαι!!!!αν ηξερα οτι θα καθομουν δεν θα το συζητούσα ουτε εγω ουτε ο αντρας μου!!!!!οσο για το οικονομικό χανω 140 ευρω το μηνα...δεν ειναι τρομερο το ποσο αν σκεφτεις βενζίνες και σχετικα.απο την αλλη κανεις και ασχολείσαι! φοβαμαι μην αρχισω να τρωω οσο κάθομαι και μετα κάηκα! !χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Πήγαινε στο γιατρό σου και ζήτησέ του χαρτί ότι απαγορεύεται να σηκώσεις βάρη και να είσαι όρθια. Και ότι μόνο τότε σου επιτρέπει εργασία. Εγώ αυτό θα έκανα. Ή να σε βάλουν σε άλλο πόστο ή να μείνεις σπίτι σου. Αλήθεια στο λέω, δεν αξίζει για καμιά δουλειά να ταλαιπωρηθείς. 

εχεις δικιο...ειναι που ελεγα ας σταματησουν οι εμετοι και να ειμαι καλα και να παω στη δουλειά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ αυτό που το πας!!! Θέλω να σου πω ότι κάθε πρωί πριν φύγω για γραφείο.. φτιάχνω και παίρνω μαζί μου..χυμό πορτοκάλι ένα τόστ 2-3 φρούτα και μετά κάθομαι και χαζεύω τα ντουλάπια να δω τι άλλο θα πάρω...φαντάσου να καθόμουν και σπίτι χαχαχαχα Θέλει προσοχή αυτοί οι μήνες είναι επικίνδυνοι για τα κιλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

ωχ αυτό που το πας!!! Θέλω να σου πω ότι κάθε πρωί πριν φύγω για γραφείο.. φτιάχνω και παίρνω μαζί μου..χυμό πορτοκάλι ένα τόστ 2-3 φρούτα και μετά κάθομαι και χαζεύω τα ντουλάπια να δω τι άλλο θα πάρω...φαντάσου να καθόμουν και σπίτι χαχαχαχα Θέλει προσοχή αυτοί οι μήνες είναι επικίνδυνοι για τα κιλα μας!

χαχαχααχα φαντασου να τα εχω και ολα μες τα ποδια μου στη δουλειά! χαχαχχχα μηπως να κατσω σπίτι που ειναι πιο ελεγχόμενα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

χαχαχααχα φαντασου να τα εχω και ολα μες τα ποδια μου στη δουλειά! χαχαχχχα μηπως να κατσω σπίτι που ειναι πιο ελεγχόμενα;;

κάτσε σπίτι και κράτα τα βασικά στα ντουλάπια σου!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι να πρωτο σχολιάσω με τόσα π έχετε γράψει!!!

Λοιπόν για οποιαδήποτε αγορά περιμένετε τις εκπτώσεις βγάζουν πολύ καλές προσφορές. Κάντε μια έρευνα αγοράς ώστε να ξέρετε τι παίζει νωριτερα. Τώρα για καρότσι για μένα καλυτετα να επενδύσεις σε ένα καλό καρότσι μονό παρά να πάρεις ένα 3 σε 1 αν τ χρησιμοποιείς συχνά.  Οικονομικά καρότσια πάντως κ σε 3 σε 1 είναι τα carello. Εμείς πήραμε τ peg perego 3 σε 1 κ τ έχουμε λιώσει. Βγάζω βόλτα καθημερινά τη μικρη από 20 ημερών. Κακοί δρόμοι, στενά πεζοδρόμια, λακκούβες κτλ δ νιωθει τπτ. Ωστόσο επειδή μια φίλη μ έχει τ Carello τ συνιστώ ανεπιφύλακτα σαν πιο οικονομική επιλογή. Η μικρή μ οπότε ρ δει άδειο θεκει να μπαίνει μιας κ έχει πολύ άνετο κάθισμα κ είναι πιο ψηλό από τα υπολοιπα.  Επίσης η σειρά της inglesina π κοιτάνε τα κορίτσια είναι πάρα πολύ καλή κ έχει αναβαθμιστεί πολύ σε σχέση με παλαιότερα μοντέλα. 

Για την επιλογή 3 σε 1 έχω να πω ανάλογα τη χρήση. Η καλαθουνα π μπαίνει στο καρότσι μας βόλεψε παρά πολύ. Αλλά βγαίναμε κ καθημερινά. Εφόσον όμως μια κοπέλα δ έχει την οικονομική δυνατότητα μια χαρα τ βάζει τ μωρό κ στο κανονικό κάθισμα τ καροτσιού. Το αβγό π κουμπωνει κ στο αυτοκίνητο κ στο καροτσι είναι επίσης πολύ πρακτικό. Βλέπω σε μεγάλα καταστήματα η στη βόλτα μωρά στο αβγο κ τα χαίρομαι. Το ξεκουμπωνεις από τ αυτοκίνητο τ κουμπωνεις στο καρότσι κ μια χαρα. Αλλαααα πρώτον στο χρόνο θέλει αλλαγή, οπότε μπορείς να πάρεις ένα κάθισμα αυτοκινήτου π να ξεκινάει από 0 κ δεύτερον η κόρη μ τ μισούσε. Ούρλιαζε κ έκανε τ κορμί της τόξο για να βγει. 

Ριλαξ κούνια είχαμε κ μεις κ επίσης τ μισούσε η μικρη. Δ έκατσε ποτε ούτε για 5 λεπτά. Τώρα θα πάρω ένα πιο απλό από μια φίλη μου. Εύχομαι να κάτσει αυτο τ μωρο γτ είναι σωτήρια τ ριλαξ. Αλλά τ δικό μ τ ζωντοβολο δ καθόταν πουθενά.

Αααα Επίσης κάντε την έρευνα σας κ πηγαίνετε κ σε άλλα καταστήματα με είδη μπεμπέ πιο μικρά. Έχουν τρελές διαφορές από τα λητω, ηρα κτλ κ κάνουν περισσότερα δώρα. Τ καρότσι π πήραμε Εμείς είχε στα Λητώ 1077 ευρώ. Το πήραμε από κατάστημα σε επαρχία 780 κ μας έκανε δώρο ο άνθρωπος τη βάση για την καλαθουνα κ έξτρα στεωματακι για την καλαθουνα. Οπότε πάρτε τηλέφωνα κ σε καταστήματα εκτός Αθηνών. Εγώ μένω Σέρρες κ τ καρότσι τ πήραμε από Λάρισα. Μας τ έφερε ο άνθρωπος μέχρι την πόρτα τ σπιτιού μας εντελώς δωρεάν.

@dimitra2222 έχω ένα κοριτσάκι ταρζανακι 16 μηνων. Θα συμφωνήσω ότι κ γω στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν πολύ χαλαρή. Εκτός από τ 1ο τρίμηνο π είχα θεματάκια μετά απόλαυσα την εγκυμοσύνη μου μέχρι τ τέλος. Τώρα επειδή έχω ήδη ένα μωρό να προσέχω, σηκώνω κτλ κάθε πονακι με αγχώνει λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά! Καλά Χριστούγεννα! Υγεία και αγάπη στις οικογένειές σας και με το καλό τα μωράκια μας!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε;;;εγω ειμαι καπως καλύτερα εδω και 3 μερες αλλα προσεχω παρα πολυ τι τρωω να μην φαω κατι που ειναιβαρυ για το στομάχι!εχουν σταματησει οι καθημερινοι εμετοι!18 και 3 μερες πλεον και εδω και δυο μερες νομιζω πως κατι νιωθω!!!!!!!δεν ξερω αν ειναι το μωρακι μου αλλα ετσι λεω!ειναι κατι διαφορετικο και πολύ χαμηλά στην κοιλιτσα μου!οταν ξάπλωσα το ενιωσα και τις δυο φορες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

κοριτσια τι κανετε;;;εγω ειμαι καπως καλύτερα εδω και 3 μερες αλλα προσεχω παρα πολυ τι τρωω να μην φαω κατι που ειναιβαρυ για το στομάχι!εχουν σταματησει οι καθημερινοι εμετοι!18 και 3 μερες πλεον και εδω και δυο μερες νομιζω πως κατι νιωθω!!!!!!!δεν ξερω αν ειναι το μωρακι μου αλλα ετσι λεω!ειναι κατι διαφορετικο και πολύ χαμηλά στην κοιλιτσα μου!οταν ξάπλωσα το ενιωσα και τις δυο φορες! 

Το μωρακι ειναι! Κι εγω το νιωθω. Οχι κανονικη κλωτσια αλλα ελαφρυ χτυπηματακι το λες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

κοριτσια τι κανετε;;;εγω ειμαι καπως καλύτερα εδω και 3 μερες αλλα προσεχω παρα πολυ τι τρωω να μην φαω κατι που ειναιβαρυ για το στομάχι!εχουν σταματησει οι καθημερινοι εμετοι!18 και 3 μερες πλεον και εδω και δυο μερες νομιζω πως κατι νιωθω!!!!!!!δεν ξερω αν ειναι το μωρακι μου αλλα ετσι λεω!ειναι κατι διαφορετικο και πολύ χαμηλά στην κοιλιτσα μου!οταν ξάπλωσα το ενιωσα και τις δυο φορες! 

Καλησπέρα. Ναι, το μωράκι σου είναι. Σε λίγο θα τα νιώθεις πιο συχνά και πιο έντονα  λογικα. Κι εμένα έχουν μειωθεί οι εμετοί αλλά δεν έχουν σταματήσει.. κάνω 3 περίπου την εβδομάδα. Από τους 5 τη μέρα πάντως είναι τρομερή βελτίωση!!! 

Εγώ βρε κορίτσια, κάποιες φορές νιώθω κάτι να μου χτυπάει την κοιλιά από μέσα πια, δλδ έχουμε προχωρήσει λίγο από το απλό φτερούγισμα, αλλά γενικά δεν είναι συχνό το φαινόμενο και ανησυχώ λίγο. Ακούω κοπέλες που νιώθουν το μωράκι τους συνέχεια. Σε εμένα τουλάχιστον δε συμβαίνει κάθε φορά που ξαπλώνω ή ξεκουράζομαι να το νιώθω.... Είμαι 22 εβδομάδων τώρα και έχω μπει στον 6ο μήνα. Θα έπρεπε να το νιώθω πιο συχνά;; Συνήθως τη νιώθω να με χτυπάει όταν ακούει μη συνηθισμένους θορύβους. Πχ. Χθες που φάγαμε πολλοί μαζί (οικογένεια που δε βλέπουμε συχνά) ένιωθα χτυπηματάκια. Σήμερα τπτ όλη μέρα... Είναι φυσιολογικό λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια με υγεία!!

@Angelmammy Ναι είναι φυσιολογικό. Ανάλογα ρη θέση τ μωρου θα τ νιώθεις πιο έντονα η Όχι. Όταν κοιτάει προς την κοιλιά μας κ κουνάει χέρια πόδια θα νιώθεις κ αυτά τα χτυπηματακια. Οταβ έχει πλάτη αρην κοιλιά μας δ θα τα νιώθεις. Μέχρι να μεγαλώσει αρκετά κ να πιάνει πολύ χωρο π θα την νιώθεις συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Το μωρακι ειναι! Κι εγω το νιωθω. Οχι κανονικη κλωτσια αλλα ελαφρυ χτυπηματακι το λες

ναι αυτο νιωθω σαν να χτυπαει σε ενα σημειο πολυ χαμηλα....στους 2 τελευταιους υπερηχους ηταν και με τα ποδαρακια προς τα κατω οποτε εκει το σκεφτηκα μηπως ειναι!αντε να δουμε τωρα ποτε θα το καταλαβαινουν και οι μπαμπαδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα. Ναι, το μωράκι σου είναι. Σε λίγο θα τα νιώθεις πιο συχνά και πιο έντονα  λογικα. Κι εμένα έχουν μειωθεί οι εμετοί αλλά δεν έχουν σταματήσει.. κάνω 3 περίπου την εβδομάδα. Από τους 5 τη μέρα πάντως είναι τρομερή βελτίωση!!! 

Εγώ βρε κορίτσια, κάποιες φορές νιώθω κάτι να μου χτυπάει την κοιλιά από μέσα πια, δλδ έχουμε προχωρήσει λίγο από το απλό φτερούγισμα, αλλά γενικά δεν είναι συχνό το φαινόμενο και ανησυχώ λίγο. Ακούω κοπέλες που νιώθουν το μωράκι τους συνέχεια. Σε εμένα τουλάχιστον δε συμβαίνει κάθε φορά που ξαπλώνω ή ξεκουράζομαι να το νιώθω.... Είμαι 22 εβδομάδων τώρα και έχω μπει στον 6ο μήνα. Θα έπρεπε να το νιώθω πιο συχνά;; Συνήθως τη νιώθω να με χτυπάει όταν ακούει μη συνηθισμένους θορύβους. Πχ. Χθες που φάγαμε πολλοί μαζί (οικογένεια που δε βλέπουμε συχνά) ένιωθα χτυπηματάκια. Σήμερα τπτ όλη μέρα... Είναι φυσιολογικό λέτε;

στα ιδια και εγω με τους εμετούς όντως πολυ καλύτερα! και απο καουρες καπως καλύτερα ειμαι βεβαια καθε φορα ανακαλυπτω και κατι που με πειράζει! τωρα για το μωρακι σου δεν ξερω να σε βοηθησω...εγω πιστευα οτι οταν φτασω στη θεση σου θα το καταλαβαινει και ο αντρας μου αλλα μαλλον δεν θα ειναι ετσι...αντε να ξεκινήσουν να ήμαστε πιο ηρεμες και εμεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια με υγεία!!

@Angelmammy Ναι είναι φυσιολογικό. Ανάλογα ρη θέση τ μωρου θα τ νιώθεις πιο έντονα η Όχι. Όταν κοιτάει προς την κοιλιά μας κ κουνάει χέρια πόδια θα νιώθεις κ αυτά τα χτυπηματακια. Οταβ έχει πλάτη αρην κοιλιά μας δ θα τα νιώθεις. Μέχρι να μεγαλώσει αρκετά κ να πιάνει πολύ χωρο π θα την νιώθεις συνέχεια.

Ευχαριστώ πολύ!!! Περνάει ο καιρός γρήγορα όποτε ελπίζω να το νιώθω πιο συχνά σε λίγο καιρό. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!! Με το καλό τα μωράκια μας!! Εγώ ακόμη δεν το έχω νιώσει, έτσι νομίζω τουλάχιστον, ειμαι στην  17η εβδομάδα, έχω νιωσει ένα φτερούγισμα διαφορετικό κάποιες φορές αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωράκι ή το έντερο κλπ! Ευτυχώς κι εμένα έχει βελτιωθεί αρκετά το στομάχι! 2-3 εμετούς την εβδομάδα! Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό ελπίζω να είναι όλα καλά. Τώρα που δεν το αισθάνομαι ακόμη έχω κάθε φορά το ίδιο άγχος να είναι καλά το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!! Με το καλό τα μωράκια μας!! Εγώ ακόμη δεν το έχω νιώσει, έτσι νομίζω τουλάχιστον, ειμαι στην  17η εβδομάδα, έχω νιωσει ένα φτερούγισμα διαφορετικό κάποιες φορές αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωράκι ή το έντερο κλπ! Ευτυχώς κι εμένα έχει βελτιωθεί αρκετά το στομάχι! 2-3 εμετούς την εβδομάδα! Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό ελπίζω να είναι όλα καλά. Τώρα που δεν το αισθάνομαι ακόμη έχω κάθε φορά το ίδιο άγχος να είναι καλά το μωράκι!

Καλημέρα, χρόνια πολλά!! Όλα καλά θα είναι!! Εγώ ξεκίνησα 19η εβδομ να το καταλαβαίνω και τώρα 21η δε μ αφήνει σε ησυχία άλλα πάιζει ρόλο και η θέση του πλακούντα! Περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!! Με το καλό τα μωράκια μας!! Εγώ ακόμη δεν το έχω νιώσει, έτσι νομίζω τουλάχιστον, ειμαι στην  17η εβδομάδα, έχω νιωσει ένα φτερούγισμα διαφορετικό κάποιες φορές αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωράκι ή το έντερο κλπ! Ευτυχώς κι εμένα έχει βελτιωθεί αρκετά το στομάχι! 2-3 εμετούς την εβδομάδα! Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό ελπίζω να είναι όλα καλά. Τώρα που δεν το αισθάνομαι ακόμη έχω κάθε φορά το ίδιο άγχος να είναι καλά το μωράκι!

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες!Μην ανησυχεις καθόλου όλες ακριβώς τις ίδιες σκεψεις κάνουμε Κ το ίδιο άγχος πέρναμε! Κ εγώ έτσι έλεγα στην 17η γιατί δεν το νιωθω και ανησυχούσα,στην 19η άρχισα κάτι να καταλαβαίνω και τώρα 22η την νιώθω  σχεδόν όλη μερα!λιγος καιρός σου έμεινε να καταλάβαινεις το μωράκι σου μην στεναχωριέσαι καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! όλα τέλεια! το είδα το μωράκι μου , κάναμε και τρισδιάστατο υπέρηχο σήμερα και τρελάθηκα! Ένα πολύ όμορφο μικρό μωράκι! Επιβεβαιώθηκε πως είναι και αγοράκι, όλα καλά! Πόσο θάρρος παίρνω μετά από κάθε επίσκεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vivi35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!  Θα γίνω και γω μανούλα για δεύτερη φορά το Μάιο!

με το καλό όλες σας! :)

Καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι σου. Πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι;; Καλώς ήρθες στην παρέα μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...