Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε ήδη την έρευνα αγοράς! Βάσει αγορών από φίλους γνωστούς πήγαμε στα motherbaby το οποίο είναι βιοτεχνία...από κούνιες δεν ενθουσιάστηκα..δεν είχε και πολλά σχέδια..άλλα από προίκα μωρού κτλ έχει πάρα πολύ καλές τιμές! Καρότσια ίδιες τιμές με όλους.. έχω ενθουσιαστεί με το καινούριο καρότσι της inglesina το aptica.. ακριβό βέβαια..αρχική 899.. άλλα δε συγκρίνεται με άλλα που έιδα..Και μετά πήγαμε στα anatelo στο οποίο τις κούνιες τις φτιάχνουν μόνοι τους.. και καταλήξαμε σε κούνια και σιφονιέρα στα 410..έκλεισα από εκεί το καρότσι της inglesina που θέλαμε  (3 σε 1) μας το άφησε 800..το μπανάκι με τη βάση του στα 80.. Δίνεις μία τυπική προκαταβολή και στα φέρνουν όποτε θες.. Από προίκα μάλλον θα καταλήξω στα motherbaby..

αααα ευχαριστούμε για τις συμβουλές! !πολυ καλες τιμές σε σχεση με οτι εχω ψιλο δει!!!εμεις ειχαμε παει σε 2 καταστήματα λητω και ηρα και δεν ενθουσιαστηκα με κατι...στο ηρα μια οικονομική κουνια που ειχε (δεν φαινοταν ψευτικη) ειχε 200 ευρω αλλα σκετη!μας βοηθησε η κοπελα βεβαια στην επιλογή για το στωματακι που δεν ξεραμε!πλεον μονο για αυτο εχουμε καταλήξει! !πηγαμε και σε ενα πρατηριο που εχει παντοτ αφίσες αλλα ήταν μικρό και δεν μου αρεσε να κοιταξω δεν ξερω δεν μου εβγαινε...ψιλο είδαμε αλλα μονο κουνια αξιζε να παρεις που την ειχε 225 ευρω και ηταν σαν ολες αυτες που κυκλοφορουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

το ιδιο σκεφτομουν και εγω για το καθισματακι για να μην αλλαζω αλλα δεν ξερω ακομη...μου πρότεινε μια γνωστη ενα joe αν δεν κανω λαθος που ειναι πολυ καλο και εχει 250 ευρω περιπου...σε καροτσι κοιταω γενικα αλλα θα θελα να ειναι καλο να μην τριζει και να μην ταρακουνάει το μωρο με το παρα μικρο!εννοείται ουδέτερο χρωμα αυτο το ελεγα παντα ποσο μαλλον τωρα που δεν ξερω σίγουρα αν ειναι αγορακι η κοροτσακι!!!χαχαχχαχα  

δεν χρειάζεται να παρουμε περιττά πράγματα και να πεταμε λεφτα αλλα να γεμιζει και το σπιτι τα απαραίτητα και αν χρειαστεί κατι το παιρνεις και στην πορεία!  

εγω σκέφτομαι ποσο ακριβα αυτα τα καροτσια;;;;;δεν λεω υπαρχουν και οικονομικά αλλα ειναι δυνατον για ενα καλο καροτσι να θες πανω απο ενα μισθο;;

Είναι απογοήτευση οι τιμές ώρες ώρες. Εμείς δεν μπορούμε αντικειμενικά να δώσουμε πάνω από €400 (και πολλά λέω!!!) για καρότσι γιατί μαζί με όλα τα υπόλοιπα δε βγαίνουμε. Είναι πολλά τα λεφτά για όλα αυτά. Το θέμα είναι, μπορείς να βρεις καλό καρότσι σε αυτά τα λεφτά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πριν πάμε εκεί είχαμε γυρίσει Λητώ, Ήρα, babyavenue..υπάρχουν και πολύ οικονομικά καρότσια.. Εμάς μας έδειχναν και με 300-400 €. Θέλει ψάξιμο... Μας είχαν πει να πάμε και kiddo άλλα τελικά δε πήγαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Είναι απογοήτευση οι τιμές ώρες ώρες. Εμείς δεν μπορούμε αντικειμενικά να δώσουμε πάνω από €400 (και πολλά λέω!!!) για καρότσι γιατί μαζί με όλα τα υπόλοιπα δε βγαίνουμε. Είναι πολλά τα λεφτά για όλα αυτά. Το θέμα είναι, μπορείς να βρεις καλό καρότσι σε αυτά τα λεφτά;;;

σιγουρα βρίσκεις! και πιστεύω πως στις εκπτώσεις θα εχουμε και περισσότερες επιλογες!!εμεις λεγαμε οταν δεν ξεραμε μεχρι 350....πλεον εχουμε παει στα 600 αλλα δεν θελω να δωσω και πολλα..δεν θελω να μου χαλασει ουτε να μην ειναι καλο αλλα το θεωρω υπερβολη!εχω δει και καποια πιο οικονονικα αλλα αν δεν τα δω απο κοντα δεν εχω αποψη...φαίνονται αν ειναι ψευτικα πιστεύω και ας μην εχουμε την εμπειρία! εδω θα είμαστε και θα τα βοηθάμε η μια την αλλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, θα ήθελα μια γνώμη όσον αφορά τους υπνοσακους για τα μωράκια μας. Από youtubers που παρακολουθώ χρόνια και εμπιστεύομαι, βλέπω ότι οι υπνοσακοι είναι πολύ καλύτεροι, χρήσιμοι και ασφαλείς για τα μωρά μας απ' ότι μια κουβερτούλα. Τι λέτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έλεγα καρότσι πάνω από 400 € δε δίνω ...είναι πάρα πολλά... άλλα όταν μας τα έδειχναν φαινόταν η διαφορά με τα υπόλοιπα... τώρα αν ψάχναμε παραπάνω δε ξέρω αν θα βρίσκαμε κάτι..μπορεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Επίσης, θα ήθελα μια γνώμη όσον αφορά τους υπνοσακους για τα μωράκια μας. Από youtubers που παρακολουθώ χρόνια και εμπιστεύομαι, βλέπω ότι οι υπνοσακοι είναι πολύ καλύτεροι, χρήσιμοι και ασφαλείς για τα μωρά μας απ' ότι μια κουβερτούλα. Τι λέτε;;

και ΄εγώ το σκεφτόμουν .. άλλα για Μάιο που είμαστε εμείς δε ξέρω αν θα τον χρησιμοποιήσουμε...εγώ λέω να πάρω κουβερτούλα και πικέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

και ΄εγώ το σκεφτόμουν .. άλλα για Μάιο που είμαστε εμείς δε ξέρω αν θα τον χρησιμοποιήσουμε...εγώ λέω να πάρω κουβερτούλα και πικέ..

Υπάρχουν υπνοσακοι για όλους τους μήνες. Θα ψαχτώ λίγο ακόμα και θα δω.... Τι είναι το πικέ;; Θα το googlαρω τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Μου αρέσει όμως που η αϋπνία μας έχει χτυπήσει όλες σχεδόν. Χαχαχαχα!!

χαχαχαχααχα κοιμήθηκα στις 2 και εχω ξυπνήσει απο τις 6 μιση που εφυγε ο αντρας μου για δουλειά! προσπάθησα να ξανα κοιμηθώ αλλα δεν!!!το ματι γαριδα!!!!

ειναι που σηκώνομαι σίγουρα κ δύο φορες για να παω στο μπανιο. ...αλλα κοιμαμαι το μεσημέρι λιγάκι..αλλα και να μην κοιμηθω παλι μετα τις μια κοιμαμαι και απλα μπορει να ξυπνήσω πιο αργα το πρωι (αλλα σίγουρα θα σηκωθω αυτες τις δυο φορες για το μπανιο!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Υπάρχουν υπνοσακοι για όλους τους μήνες. Θα ψαχτώ λίγο ακόμα και θα δω.... Τι είναι το πικέ;; Θα το googlαρω τώρα. 

εγω δεν ξερω αν θα πάρω υπνοσακο....εμας η μαμα μου μας ειχε!ποσο να ξεσπεπαστει μωρε το μωρακι;;;;οταν μεγαλώσουν νομιζω τα κανουν αυτά αλλα δεν ξερω κιόλας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

χαχαχαχααχα κοιμήθηκα στις 2 και εχω ξυπνήσει απο τις 6 μιση που εφυγε ο αντρας μου για δουλειά! προσπάθησα να ξανα κοιμηθώ αλλα δεν!!!το ματι γαριδα!!!!

ειναι που σηκώνομαι σίγουρα κ δύο φορες για να παω στο μπανιο. ...αλλα κοιμαμαι το μεσημέρι λιγάκι..αλλα και να μην κοιμηθω παλι μετα τις μια κοιμαμαι και απλα μπορει να ξυπνήσω πιο αργα το πρωι (αλλα σίγουρα θα σηκωθω αυτες τις δυο φορες για το μπανιο!!)

Εγώ έχω τις αυπνίες μου...άλλα σηκώνομαι και 6.30 για γραφείο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

πιο ψιλή κουβερτούλα ... δε ξέρω άλλα τον υπνόσακο τον φοβάμαι λίγο...

Λένε ότι με τις κουβερτούλες μπορεί το μωράκι να πλακωθεί και επειδή δεν έχει ακόμα αντανακλαστικά, να πάθει ασφυξία (ο Θεός να φυλάει). Ενώ με τους υπνοσακους είναι ασφαλές και νιώθει κάπως όπως στην κοιλίτσα μας. Γιατί τον φοβάσαι; Έχεις διαβάσει / ακούσει τίποτα αρνητικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Εγώ έχω τις αυπνίες μου...άλλα σηκώνομαι και 6.30 για γραφείο... ?

εγω επειδή μεχρι την Κυριακή εκανα εμετους εχω αναρρωτική...βεβαια δεν ειναι και εύκολα στη δουλεια μου....σκέφτομαι τωρα αν αρχισω να ειμαι καλύτερα να παω αλλα π αντρας μου δεν συμφωνεί...θελει οσο μπορουμε να προσέξω και δεν ξερουμε κατα ποσο θα γινει αυτο αν επιστρέψω...δουλεύω σε σουπερ μαρκετ 8 ωρο και εχει πολυ ορθοστασια και βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Λένε ότι με τις κουβερτούλες μπορεί το μωράκι να πλακωθεί και επειδή δεν έχει ακόμα αντανακλαστικά, να πάθει ασφυξία (ο Θεός να φυλάει). Ενώ με τους υπνοσακους είναι ασφαλές και νιώθει κάπως όπως στην κοιλίτσα μας. Γιατί τον φοβάσαι; Έχεις διαβάσει / ακούσει τίποτα αρνητικό;;

Είχα διαβάσει σε μία έρευνα ότι τα περιστατικά ασφυξίας και παγίδευσης σε υπνόσακους τα τελευταία χρόνια αυξήθηκαν..και δε θέλω ούτε να τους ακούω...Σε μένα έμελε να πετύχω την είδηση? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

εγω επειδή μεχρι την Κυριακή εκανα εμετους εχω αναρρωτική...βεβαια δεν ειναι και εύκολα στη δουλεια μου....σκέφτομαι τωρα αν αρχισω να ειμαι καλύτερα να παω αλλα π αντρας μου δεν συμφωνεί...θελει οσο μπορουμε να προσέξω και δεν ξερουμε κατα ποσο θα γινει αυτο αν επιστρέψω...δουλεύω σε σουπερ μαρκετ 8 ωρο και εχει πολυ ορθοστασια και βαρος

Έχει δίκιο... αν ζητήσεις για λίγο καιρό να σου αλλάξουν πόστο? παίζει η μπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag & @stasa199 έχουμε ίδια ωράρια!! Χαχαχα!!! Κι εγώ κάθε μέρα 06:30 ξυπνάω που φεύγει ο άντρας μου για δουλειά και δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια. Έχω αϋπνίες, καούρες, πονακια, φουσκώματα... Μόνο που εγώ δεν πάω δουλειά valfrag. Ώρες ώρες λέω μακάρι να εργαζόμουν για οικονομικούς λόγους περισσότερο και άλλες λέω ευτυχώς γιατί πώς θα δούλευα με όλους αυτούς τους εμετούς κλπ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Είχα διαβάσει σε μία έρευνα ότι τα περιστατικά ασφυξίας και παγίδευσης σε υπνόσακους τα τελευταία χρόνια αυξήθηκαν..και δε θέλω ούτε να τους ακούω...Σε μένα έμελε να πετύχω την είδηση? ?

Θα το ψάξω και θα σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

εγω επειδή μεχρι την Κυριακή εκανα εμετους εχω αναρρωτική...βεβαια δεν ειναι και εύκολα στη δουλεια μου....σκέφτομαι τωρα αν αρχισω να ειμαι καλύτερα να παω αλλα π αντρας μου δεν συμφωνεί...θελει οσο μπορουμε να προσέξω και δεν ξερουμε κατα ποσο θα γινει αυτο αν επιστρέψω...δουλεύω σε σουπερ μαρκετ 8 ωρο και εχει πολυ ορθοστασια και βαρος

Ωχ!! Έχεις απόλυτο δίκιο να φοβάσαι... Θα πρέπει να τους ενημερώσεις ότι απαγορεύεται να σηκώσεις βάρη και να είσαι όρθια. Είναι πολύ σημαντικό να είσαι καλά. 2 μήνες έμειναν ακόμα που θα μπορείς να εργαστείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κάθησα 3 βδομάδες λόγω μία μικρής αποκόλλησης ... και ξεκίνησα.. άλλα ευτυχώς είμαι σε γραφείο (λογίστρια)  και δεν έχω και εξωτερικές δουλειές οπότε καλά θα τη βγάλω... γιατί είναι και το οικονομικό στη μέση.. δε με παίρνει να κάτσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Έχει δίκιο... αν ζητήσεις για λίγο καιρό να σου αλλάξουν πόστο? παίζει η μπα?

δυστυχως δεν ξερω αν γίνεται και για αυτο φοβάται...εδω μου λέει στο σπιτι και δε  μπορείς που θα πας;;;;θα δω πως θα ειμαι και βλέπουμε..ασε που αν πρεπει να αρχίσουμε να κοιταμε για πραγματακια μετα αν δουλεύουμε και οι δυο θα ειναι πιο δυσκολο να συντονισουμε βαρδιες...θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωχ!! Έχεις απόλυτο δίκιο να φοβάσαι... Θα πρέπει να τους ενημερώσεις ότι απαγορεύεται να σηκώσεις βάρη και να είσαι όρθια. Είναι πολύ σημαντικό να είσαι καλά. 2 μήνες έμειναν ακόμα που θα μπορείς να εργαστείς. 

αυτου μου λεει και ο αντρας μου οτι 2 μηνες ειναι δεν ειναι και τοσο πολυ!αφού μεχρι τωρα δεν ησουν καλα!δεν ξερω τι με επιασε!εχω αρχισει και σκέφτομαι διαφορα δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

@stasa199 πάντως και να πας ενημέρωσε για τα βάρη... και μην κουράζεσαι...

καλα εννοείται αυτο!!!!και ελπιζω να ειναι και εφικτό !σκέφτομαι οτι οσες φορές ειχα συνάδελφο εγκυο δεν την αφηνα να κανει τιποτα!!!!!!μονο οτι ηθελε στο θεμα δουλειας την αφηνα να κάθεται ολη μερα και ετρεχα εγω και για τις δυο!και τωρα που ηρθε η σειρα μου θα βρεθει καποιος να με προσεξει;δεν λεω να μην κανω τιποτα αλλα να ειμαι πιο ηρεμη να μην εχω αγχος και βαρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...