Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@dimitra2222 το μονο που μπορει να με ανησυχει στο βαρος ειναο η απλοκλιση που εχουν με την πραγματικοτητα να μη βγει μικροτερη!αλλα εχει ακομα μελλον καρι θα παρει και σε 3 βδομαδες να ερθει!!

Πολυ ομορφο  που εχετε κανει κοντα παιδακια με την αδερφη σου!!!να τις χαιρεστε τις κοριτσαρες σας!!!

Ο αιματοκριτης σου ειναι χαμηλος οντως...

Βρε κοριτσια εμενα μου ειχαν πει πως στο τριτο τριμηνο ανεβαινει αλλα απο οτι βλεπω δεν ισχυει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 25/4/2019 at 12:01 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

@dimitra2222 το μονο που μπορει να με ανησυχει στο βαρος ειναο η απλοκλιση που εχουν με την πραγματικοτητα να μη βγει μικροτερη!αλλα εχει ακομα μελλον καρι θα παρει και σε 3 βδομαδες να ερθει!!

Πολυ ομορφο  που εχετε κανει κοντα παιδακια με την αδερφη σου!!!να τις χαιρεστε τις κοριτσαρες σας!!!

Ο αιματοκριτης σου ειναι χαμηλος οντως...

Βρε κοριτσια εμενα μου ειχαν πει πως στο τριτο τριμηνο ανεβαινει αλλα απο οτι βλεπω δεν ισχυει!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Εμένα ανέβηκε..Όλο το δεύτερο τρίμηνο είχα 29.Τωρα στο τρίτο  που παίρνω 2 σιδηρους πήγε 31?

Εγώ δεν αγχώνομαι για τα κιλά αφού γεννηθει..Ίσα ίσα που μ αρέσουν τα στρουμπουλα μωράκια..Απλά για τον τοκετό μην είναι και πάνω από 4 κιλά!

Τυχερη εισαι που παιρνεις 2 τωρα εγω απο το δευτερο τριμηνο επαιρνα 2!!!

Ναι ο τοκετος ειναι θεμα στα μεγαλα μωρακια!εμενα σημερα μου ειπε ο γιατρος πως δεν θα ειναι μεγαλη η μπεμπα αλλα και οως δε θα μπορουσα να γεννησω ενα μωρακι 4 κιλα!

Γερα να ειναι και ολα γινονται!εγω το περιμενα γιατι απο την αρχη μας εβγαινε πιο αδυνατουλα!δεν με πειραζει θα τις κανουν και τα φορεματακια που πηρα για 1 μηνων!!!!ο αντρας μου επαθε ενα σοκ γιατι περιμενε να ειναι τουλαχιστον 2.700!επειδη την προηγουμενη φορα ειχε παρει περιπου 200 γρ τη βδομαδα αλλα του περασε !!

Κατι αλλο βρε κοριτσια...περυσι εκανα λειζερ στα ματια (ειχα μεγαλο βαθμο μυωπιας   και επειδη θελαμε να ξεκινησουμε προσπαθειες για μωρακι το καναμε και για να σωθω απο τους φακους!!!)και μου ειπε η κουμπαρα μου μηπως πρεπει να το κοιταξω...ρωτησα σημερα το γιατρο και μου ειπε μονο αν εχω πιεση στα ματια πρεπει να ανησυχουμε...θα παρω την αλλη βδομαδα τον οφθαλμιατρο να τηλ αν και απο οσο τοσα χρονια δεν ειχα πιεση ποτε...

Το αλλο που μου ειπε η κουμπαρα μου και με τρομαξε ειναι αν θα μου κανει επισκληριδιο ο γιατρος!!μια που τον ρωτησα και μια που γελασε και μου λεει εννοειται εισαι καλα????τι θες να μας ακουσουν μεχρι την πατρα???χαχαχχαχα μολις κανεις λεει διαστολη 2 και μετα θα κανουμε και εκει ρωτησε ο αντρας μου αν θα τον αφησει να ειναι μεσα και του ειπε φυσικα και θα εισαι μεσα ποιος θα ειναι διπλα στη γυναικα σου?εγω ? Θα ειμαι λεει αλλα εσυ θα εισαι εκει ολη την ωρα!και εκει μας ειπε οτι μπορει να κανουμε 8 με 10 ωρες να γεννησουμε και παθαμε σοκ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεννήσαμε!!! ???

Μπήκα Τρίτη ξημερώματα και στις 8 το βράδυ κρατούσα αγκαλιά τον κούκλο μου! Πολύωρη γέννα και δύσκολη αλλά χαλάλι! Χλωμό ομως να ξεχάσω ποτέ τον πόνο που τράβηξα! Τα καλά νέα είναι πως είναι πολύ δυσκολο να σας τύχει το ίδιο, όποτε μην αγχώνεστε για τον τοκετό, σωτήριο πράγμα η επισκληριδειος! Τελικά η γιατρός είχε δίκιο ότι είχε κολλήσει ο τράχηλος και μέχρι να ανοίξει και να ξεκινήσει η διαστολή... τα είδα όλα!! Μετά τα πράγματα προχώρησαν αρκετά γρήγορα, αλλά στο τελευταίο στάδιο των εξωθήσεων είδαμε ότι υπάρχει περιτύλιξη στο λαιμό και στον ώμο και ζοριστήκαμε αρκετά. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά, βγήκε φυσιολογικά, 3.100 γρ. και 51 εκατοστά! Θήλασε αμέσως και γενικά είναι ήσυχος, αλλά έχω τέτοια χαρά και υπερένταση που δεν έχω κλείσει μάτι!!! Εννοείται τον έχω μαζί μου στο δωμάτιο και δε χορταίνω αγκαλιές και φιλιά!!! ?????

@Madi85 με πρόλαβες για μια ώρα ? να σου ζήσει κοπέλα μου ο παίδαρός σου, γερός να είναι και καλότυχος και μόνο ευτυχία στην οικογένεια σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa να σας ζήσει κορίτσι μου! Γερο κ καλοτυχο να είναι!!!! Τελικά ξεκίνησε ο τοκετός από μόνος του; αχ αυτές οι πρώτες ωρες! Που να κλείσεις ματι;;; καλή κ γρήγορη ανάρρωση να Έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa να σας ζησει κοριτσι μου!!!!!να ειναι γερος ο μικρουλης σου!!!εισαι η πρωτη που γεννησε φυσιολογικα!!!να μας πεις εμπειρια τοκετου οταν μπορεσεις!!!γιατι ειπες για την επισκληριδιο????πολυ καλος και ο μπεμπακος μπραβο μια χαρα!πολλες ωρες βρε παιδι μου ομως....ουφφφ χαρα στο κουραγιο σου !σου εσπασαν τα νερα και πηγες?

Επισης προσπαθησε να κοιμηθεις λιγακι για να αναρρωσεις γρηγορα!αχ τι καλα μωρε που εχετε τα μωρακια σας βρε κοριτσια !!αντε μια μια να αρχιζουμε!!!!με το καλο ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι ότι με ταλαιπωρούν αρκετά τα ράμματα γιατί δημιουργήθηκε και μεγάλο οίδημα εξαιτίας της παρατεταμένης φάσης των εξωθησεων, αλλά θέλω να πιστεύω ότι τα δύσκολα πέρασαν! Ο τοκετός ξεκίνησε αλλά δεν προχωρούσε με τίποτα... φουλ επώδυνες συσπάσεις και διαστολή μηδέν! Μου βάλανε όρο ωκυτοκινης και πάλι τίποτα. Τελικά μου άνοιξε τον τράχηλο η μαία... με το χέρι και μετά έσπασαν και τα νερά. Παίζει να έχω και μικρό κενό μνήμης από τον πόνο...

@stasa199 σ’ευχαριστω πολύ!! Τα νερά έσπασαν κάπου στις 2 το μεσημέρι στην κλινική. Λέω για την επισκληρίδειο γιατί δε θα άντεχα με τίποτα τόσες ώρες αυτούς τους πόνους... Και γενικά θεωρώ τον εαυτό μου πολύ ανθεκτικό στον πόνο! Με την αναισθησία ήμουν ηρεμη και συνεργάστηκα πολύ καλά με τη γιατρό και τη μαία. Καταλάβαινα πότε είχα σύσπαση και μπορούσα κανονικά να σπρώξω με όση δύναμη ήθελα, αλλά δεν ένιωθα πόνο! Νόμπελ θα έπρεπε να έχει πάρει ο άνθρωπος που την ανακάλυψε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου!!!! Να σας ζήσει!!! Δώστου πολλά φιλάκια και από εμάς όλες εδώ!! 

Δεν το πιστεύω ότι γεννησες κι εσύ!!!! Μάλλον μόλις γεννήσω εγώ θα πιστέψω ότι γεννάμε... Χαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni  θα ήθελα πριβέ αναλυτική περιγραφή (με σχεδιάγραμμα αν μπορείς!) γιατί εγώ από τώρα που είμαι 23+3 δυσκολέυομαι να κάτσω στον καναπέ, πόσο μάλλον στον άντρα μου ?

@Narcissa  να σου ζήσει, γερός - τυχερός και καλοφώτιστος να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχαχαχα!!!! Την τελευταία φορά που προσπαθήσαμε ήταν αδύνατον πάντως!! 

Ναι, όλα καλά!! Της μιλάω πάντως και της λέω να κατέβει σιγά σιγά... Ελπίζω να με ακούει. :-)

Πες την κόρη σου να κατέβει και θα της πάρεις σοκολατένιο αυγό, πάντα πιάνει αυτή η δωροδοκία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa πιστεύω  πως αυτό με τ άνοιγμα τ τραχήλου ήταν η χειρότερη φάση. Ούτε να τ σκέφτομαι θέλω. Το καλό είναι ότι έκανες τελικά διαστολή γτ αρην πρώτη μ γέννα είχα κατι παρόμοιο κ τελικά κόλλησε η διαστολή στο 7 οπότε κατέληξα σε καισαρική. Ναι Αγία επισκληριδιος δ τ συζητω. Απορώ γτ στα δημόσια αφήνουν τις  γυναίκες να ταλαιπωρούνται εν έτη 2019.@KONSTANTIA εντάξει έκλαψα πρωί πρωί. Θα σ έρθει αναλυτικό μήνυμα εντός της ημέρας. Τώρα σχεδιάγραμμα μην περιμένεις ούτε μια ευθεία γραμμή μπορώ να τραβήξω. Θα σ περιγράψω τα πιο ευκολα εσένα. Τι στο καλό μια θα βολεψει χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy @KONSTANTIA ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Με το καλό κι εσείς και όλες!! ❤️ Καλε εδώ εγώ δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι γέννησα... Τον κοιτάω και δεν μπορώ να το πιστέψω! 

@Diwni εννοείται ότι ήταν η χειρότερη φάση... Γενικά κορίτσια το πιο επώδυνο κομμάτι είναι όταν ο γιατρός τσεκάρει τη διαστολή και όχι οι συσπάσεις τοκετού. Τουλάχιστον στη δίκη μου περίπτωση και μέχρι τα 3εκ. που τις ένιωθα.

Ααα @stasa199 που λέγαμε για τις καούρες! Τελικά ο μπέμπης έχει όντως πολύ μαλλί χαχαχ! Ξανθό βέβαια μιας και πήρε τα δικά μου ? αλλά πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa να σας ζήσει! Συγχαρητήρια! Γερός, τυχερός ευτυχισμένος ??? 

Το ότι είχες τόσο δύσκολη περίπτωση αλλά η ευτυχία τα καλύπτει όλα είναι πολύ ενθαρρυντικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa να σου ζήσει Κοριτσι μου...όλα τα καλά του κόσμου να έχει το πλάσματα κι σου...κι εσείς γέροι να είστε να το μεγαλώσετε...φανταζομαι πέρασες δύσκολα από όσο κρίνω από την περιγραφή αλλά όλα θα σβήσουν μόλις σου χαμογελάει ο κούκλος σου...αν και δεν γέννησα φυσιολογικά την πρώτη μου κόρη στις 17 ώρες προσπάθειας το μόνο που πράγματακια με ενόχλησε ήταν η εξέταση διαστολής όπως είπες... ερχόταν η μαία κ ο γιατρός να δουν διαστολή κι έλεγα όχι πάλι θεέ μου...όσο για τα μαλλάκια θα πω ότι είσαι από τις τυχερές διότι άξιζαν οι καούρες χαχχα...όχι σαν εμάς που πεθάναμε από καούρες κ το παιδί βγήκε φαλακρό...υγεία μόνο κορίτσια μου κι όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες απλά για να έχουμε να ασχολούμαστε κ να γελάμε....καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2019 at 1:57 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

Τυχερη εισαι που παιρνεις 2 τωρα εγω απο το δευτερο τριμηνο επαιρνα 2!!!

Ναι ο τοκετος ειναι θεμα στα μεγαλα μωρακια!εμενα σημερα μου ειπε ο γιατρος πως δεν θα ειναι μεγαλη η μπεμπα αλλα και οως δε θα μπορουσα να γεννησω ενα μωρακι 4 κιλα!

Γερα να ειναι και ολα γινονται!εγω το περιμενα γιατι απο την αρχη μας εβγαινε πιο αδυνατουλα!δεν με πειραζει θα τις κανουν και τα φορεματακια που πηρα για 1 μηνων!!!!ο αντρας μου επαθε ενα σοκ γιατι περιμενε να ειναι τουλαχιστον 2.700!επειδη την προηγουμενη φορα ειχε παρει περιπου 200 γρ τη βδομαδα αλλα του περασε !!

Κατι αλλο βρε κοριτσια...περυσι εκανα λειζερ στα ματια (ειχα μεγαλο βαθμο μυωπιας   και επειδη θελαμε να ξεκινησουμε προσπαθειες για μωρακι το καναμε και για να σωθω απο τους φακους!!!)και μου ειπε η κουμπαρα μου μηπως πρεπει να το κοιταξω...ρωτησα σημερα το γιατρο και μου ειπε μονο αν εχω πιεση στα ματια πρεπει να ανησυχουμε...θα παρω την αλλη βδομαδα τον οφθαλμιατρο να τηλ αν και απο οσο τοσα χρονια δεν ειχα πιεση ποτε...

Το αλλο που μου ειπε η κουμπαρα μου και με τρομαξε ειναι αν θα μου κανει επισκληριδιο ο γιατρος!!μια που τον ρωτησα και μια που γελασε και μου λεει εννοειται εισαι καλα????τι θες να μας ακουσουν μεχρι την πατρα???χαχαχχαχα μολις κανεις λεει διαστολη 2 και μετα θα κανουμε και εκει ρωτησε ο αντρας μου αν θα τον αφησει να ειναι μεσα και του ειπε φυσικα και θα εισαι μεσα ποιος θα ειναι διπλα στη γυναικα σου?εγω ? Θα ειμαι λεει αλλα εσυ θα εισαι εκει ολη την ωρα!και εκει μας ειπε οτι μπορει να κανουμε 8 με 10 ωρες να γεννησουμε και παθαμε σοκ!!!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2019 at 5:26 ΠΜ, ο/η Narcissa είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε!!! ???

Μπήκα Τρίτη ξημερώματα και στις 8 το βράδυ κρατούσα αγκαλιά τον κούκλο μου! Πολύωρη γέννα και δύσκολη αλλά χαλάλι! Χλωμό ομως να ξεχάσω ποτέ τον πόνο που τράβηξα! Τα καλά νέα είναι πως είναι πολύ δυσκολο να σας τύχει το ίδιο, όποτε μην αγχώνεστε για τον τοκετό, σωτήριο πράγμα η επισκληριδειος! Τελικά η γιατρός είχε δίκιο ότι είχε κολλήσει ο τράχηλος και μέχρι να ανοίξει και να ξεκινήσει η διαστολή... τα είδα όλα!! Μετά τα πράγματα προχώρησαν αρκετά γρήγορα, αλλά στο τελευταίο στάδιο των εξωθήσεων είδαμε ότι υπάρχει περιτύλιξη στο λαιμό και στον ώμο και ζοριστήκαμε αρκετά. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά, βγήκε φυσιολογικά, 3.100 γρ. και 51 εκατοστά! Θήλασε αμέσως και γενικά είναι ήσυχος, αλλά έχω τέτοια χαρά και υπερένταση που δεν έχω κλείσει μάτι!!! Εννοείται τον έχω μαζί μου στο δωμάτιο και δε χορταίνω αγκαλιές και φιλιά!!! ?????

@Madi85 με πρόλαβες για μια ώρα ? να σου ζήσει κοπέλα μου ο παίδαρός σου, γερός να είναι και καλότυχος και μόνο ευτυχία στην οικογένεια σας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Και μένα μου είπε ότι αν δούμε στον υπέρηχο πάνω από 4 πάμε για καισαρική γιατί και γω είναι δυσκολο να βγάλω παιδί 4 κιλά..

8-10 σου είπε?Εμένα μου είπε και μέρα ολόκληρη..Και με μια κοπέλα που πιάσαμε κουβέντα στο ιατρείο του μου είπε έκανε 19 ώρες απ' την ώρα που πήγε στο μαιευτήριο..?

Εγω με οσες εχω μιλησει στο ιατρειο μου εχουν πει οτι γεννησαν γρηγορα!8 με 10 μπυ ειπε στην καλυτερη!!!!αυτο κραταω!βεβαια αν δεν ποναμε θα παλευεται!

Αυτο με τη διαστολη δεν γινεται διαφορετικα ε????δεν θα το γλιτωσουμε ?ωχ παναγια μου.....παλια πηγαινα σε μια γυναικολογο αθλια και ειχα ραντεβου για τεστ παπ και ητανκαι η μαια της εκει παντα....περιμενα και ηταν μια κοπελα εγκυουλα μεσα!!!!εεε οταν βγηκε τη λυπηθηκε η ψυχη μου!!!!!δε μπορουσε να περπατησει η καημενη γιατι κατι της κανανε!και ειχε τρομοκρατηθει!!!!μου εχει μεινει ασχημη εικονα!

@Narcissa τουλαχιστον σκεψου οτι τα καταφερες και δεν εκανες καισαρικη μετα απο ολα αυτα!!!πολυ δυσκολη κατασταση αλλα χαλαλι τους!!θα περασει συντομα ο πονος και ελπιζω να καταφερεις να το ξεχασεις οσο μπορεις!!αχ αντε να δω θα εχουμε μαλακια και εμεις????η τζαμπα τοση καουρα!χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90  αν αυτές οι 19 ώρες σε οδηγήσουν τελικά σε φτ,κομμάτια να γίνει! Αν στο τέλος όμως φας το μαχαίρι ειλικρινά λες "τι ταλαιπωρήθηκα τόσες ώρες;"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε!!! ???

Μπήκα Τρίτη ξημερώματα και στις 8 το βράδυ κρατούσα αγκαλιά τον κούκλο μου! Πολύωρη γέννα και δύσκολη αλλά χαλάλι! Χλωμό ομως να ξεχάσω ποτέ τον πόνο που τράβηξα! Τα καλά νέα είναι πως είναι πολύ δυσκολο να σας τύχει το ίδιο, όποτε μην αγχώνεστε για τον τοκετό, σωτήριο πράγμα η επισκληριδειος! Τελικά η γιατρός είχε δίκιο ότι είχε κολλήσει ο τράχηλος και μέχρι να ανοίξει και να ξεκινήσει η διαστολή... τα είδα όλα!! Μετά τα πράγματα προχώρησαν αρκετά γρήγορα, αλλά στο τελευταίο στάδιο των εξωθήσεων είδαμε ότι υπάρχει περιτύλιξη στο λαιμό και στον ώμο και ζοριστήκαμε αρκετά. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά, βγήκε φυσιολογικά, 3.100 γρ. και 51 εκατοστά! Θήλασε αμέσως και γενικά είναι ήσυχος, αλλά έχω τέτοια χαρά και υπερένταση που δεν έχω κλείσει μάτι!!! Εννοείται τον έχω μαζί μου στο δωμάτιο και δε χορταίνω αγκαλιές και φιλιά!!! ?????

@Madi85 με πρόλαβες για μια ώρα ? να σου ζήσει κοπέλα μου ο παίδαρός σου, γερός να είναι και καλότυχος και μόνο ευτυχία στην οικογένεια σας! 

Nα σας ζησει ο μπεμπακος.Γερος και τυχερος να είναι.Αφου πηγαν όλα καλα μην φοβάσαι τιποτα!!!!Τωρα ξεκινανε τα πιο ωραια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RaniaMln 20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...