Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Ναι αυτο ειδα!!!!μπραβο βρε κοριτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!να σας ρωτησω μηπως ξερετε μεχρι ποια τιμη θεωρειται φυσιολογικη η πιεση στην εγκυμοσυνη???

Μεχρι 13 η μεγαλη για εγκυμοσυνη νομιζω εισαι οκ...εγω συνηθως εχω 11μεγαλη και 7 μικρη..αλλα γενικα παντα ειχα μικρη πιεση..!γιατι ρωτας ανεβασες πιεση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 όπως κ η @Valfrag κ γω πάντα 11 με 7 είχα. Τώρα την τελευταία φορά π με μέτρησε ο γιατρός είχα 13 κ 7. Αλλά μ είπε ο γιατρός μια χαρα εισαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfragκαι @Diwni ειχα μεχρι χθες 10 με 7 και απο χθες εχω στεναχωρεθει παρα πολυ και ειναι 12 με 9....θα την ξανα μετρησω βεβαια και ελπιζω να μου πεσει....δεν εχω παρει το γιατρο τηλεφωνο γιατι ξερω οτι εγω φταιω που ανεβηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

@Valfragκαι @Diwni ειχα μεχρι χθες 10 με 7 και απο χθες εχω στεναχωρεθει παρα πολυ και ειναι 12 με 9....θα την ξανα μετρησω βεβαια και ελπιζω να μου πεσει....δεν εχω παρει το γιατρο τηλεφωνο γιατι ξερω οτι εγω φταιω που ανεβηκε...

Το 12 ειναι καλο.. της καρδιας ειναι λιγο ανεβασμενη..αν δεις κ δε πεφτει το 9 κανε ενα τηλ στο γιατρο σου και μην αγχωνεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Το 12 ειναι καλο.. της καρδιας ειναι λιγο ανεβασμενη..αν δεις κ δε πεφτει το 9 κανε ενα τηλ στο γιατρο σου και μην αγχωνεσαι!!

Σε ευχαριστω!!!αχ και μακαρι να πεσει γιατι θε με κυνηγαει!!!!και τι να του πω!εχει και η μπεμπα απο χθες ειναι πολυ ζωηρη!τουλαχιστον μου δειχνει οτι ειναι καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Σε ευχαριστω!!!αχ και μακαρι να πεσει γιατι θε με κυνηγαει!!!!και τι να του πω!εχει και η μπεμπα απο χθες ειναι πολυ ζωηρη!τουλαχιστον μου δειχνει οτι ειναι καλα!!!!!

Μην αγχωνεσαι κ ολα καλα!!θα πεσει..μπορει να στρεσαριστηκες λιγο..και μην την παιρνεις μετα απο φαγητο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πώς είστε;;;;

Χθες το βράδυ, είχα κάτι περίεργους πόνους. Μερικοί από αυτούς έχουν κάπως εξελιχθεί σήμερα. Βρε κορίτσια, πονούσα από κάτω πολύ!! Σε σημείο που δεν μπορούσα να κάτσω και πεταγομουν πάνω σαν το ελατήριο από τον πόνο. Και έχω και κάτι σφαχτες στην πλάτη και στη μέση. Καλά, η μικρή δίνει ρεσιτάλ κινητικότητας και κλωτσιάς!!! Επίσης, αν πάω να σκύψω λίγο με πιάνει κάτι περίεργο στο ισχίο και πάλι πετάγομαι... Χαχαχα!! Βρε τι τραβάμε!!! Έχει καμιά σας τίποτα από αυτά;;; Ειδικά αυτός ο πόνος που ένιωθα χθες από κάτω (σήμερα μια πίεση έχω νιώσει που και που αλλά όχι πόνο) είναι πολύ πρωτόγνωρος. 

Α! Και το στομάχι μου χάλια κορίτσια!! Τρώω πλέον λιγότερο γιατί δεν μπορώ να χωνέψω σχεδόν τίποτα πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy καλησπερα!!!εκτος απο πονο στη μεση προσωπικα δεν εχω πονους..γτ δεν ενημερωνεις και το γιατρο σου να σου φυγει η ανησυχια;αν κ δε νομιζω να ειναι κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Και δυσκολεύομαι κάπως να σταυρώσω τα πόδια μου. Όχι καθιστή αλλά ξαπλωμένη... σα να με εμποδίζει κάτι να τα σταυρώσω. 

Λέτε να κατεβαίνει το μπεμπακι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Α! Και δυσκολεύομαι κάπως να σταυρώσω τα πόδια μου. Όχι καθιστή αλλά ξαπλωμένη... σα να με εμποδίζει κάτι να τα σταυρώσω. 

Λέτε να κατεβαίνει το μπεμπακι μου;;;

Εμάς μας είπε η μαία πως αν έχουμε πόνο έντονο για πάνω από 1-2 ώρες να παίρνουμε τηλέφωνο το γιατρό. Δεν έχω τέτοιους πόνους ούτε εγώ αλλά αν με πιάσει κάτι τέτοιο για όσο σου είπα θα πάρω τηλέφωνο. Κάποιες ενοχλήσεις μόνο που και που με πιάνουν ακόμα ή χαμηλά ή στην πλάτη πολλές φορές αλλά όχι για πολλή ώρα. Λίγο ξαπλωνω και μου φεύγουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

@Angelmammy καλησπερα!!!εκτος απο πονο στη μεση προσωπικα δεν εχω πονους..γτ δεν ενημερωνεις και το γιατρο σου να σου φυγει η ανησυχια;αν κ δε νομιζω να ειναι κατι!

Δυστυχώς, επειδή θα γεννήσω στην εφημερία, δεν έχω γιατρό να ρωτήσω όπως είχα μέχρι πριν λίγο καιρό. Και νιώθω κάπως άσχημα να καλέσω το γιατρό μου, που ξέρεις... δε θα με ξεγεννησει και έχει να με δει και λίγο καιρό.... 

Έχω ραντεβού την Τετάρτη στο νοσοκομείο όμως. Απλά είπα να σας ρωτήσω μήπως νιώθετε κάτι παρόμοιο... :-)

Σε περίπτωση που με τρομάξει πάντως κάτι, θα τρέξω στο νοσοκομείο. Το καλό είναι ότι μένω πολύ κοντά οπότε είμαι και κάπως ήσυχη. 

Καλά, περιμένουμε τα δικά σου νέα πως να πως, ε;;;; Σε λίγο όντως θα μετράμε ώρες και όχι μέρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ναι ναι!!αυριο θα παω μαιευτηριο να κανω καρδιοτοκογραφο και να μου πει τελικα αν θα μπουμε Πεμπτη η Παρασκευη!!ανυπομονωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irened91 είπε:

Εμάς μας είπε η μαία πως αν έχουμε πόνο έντονο για πάνω από 1-2 ώρες να παίρνουμε τηλέφωνο το γιατρό. Δεν έχω τέτοιους πόνους ούτε εγώ αλλά αν με πιάσει κάτι τέτοιο για όσο σου είπα θα πάρω τηλέφωνο. Κάποιες ενοχλήσεις μόνο που και που με πιάνουν ακόμα ή χαμηλά ή στην πλάτη πολλές φορές αλλά όχι για πολλή ώρα. Λίγο ξαπλωνω και μου φεύγουν. 

Σωστά. Κι εγώ έτσι θα κάνω αν κάτι με τρομάξει.. είναι που δεν έχω και δικό μου γιατρό τώρα. Αλλά δεν ήταν συνεχόμενος πόνος, κατάλαβες;;; Και επειδή είμαστε και πρωτομανούλες, όλα είναι περίεργα και δεν ξέρουμε πότε να ανησυχήσουμε και πότε όχι. Πάντως, είναι ήσυχη και ήρεμη. Ο, τι είναι να γίνει θα γίνει. Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

@Angelmammy ναι ναι!!αυριο θα παω μαιευτηριο να κανω καρδιοτοκογραφο και να μου πει τελικα αν θα μπουμε Πεμπτη η Παρασκευη!!ανυπομονωωω!!!

Ποπο ναι!!! Απίστευτο!!! Περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AngelmammyΕντάξει αν δεν είναι συνεχόμενος ο πόνος τότε δεν ξέρω. Ε καλά κι αν έπαιρνες ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου δε θα σου έδινε κάποια συμβουλή; Στην τελική γιατρός σου είναι ανεξάρτητα αν θα σε ξεγεννησει ή όχι. Τώρα και μέχρι την Τετάρτη 2 μέρες είναι θα μου πεις. Δεν ξερω τι θα έκανα κι εγώ σ αυτή την περίπτωση, αλλά για οποιαδήποτε συμβουλή πιστεύω θα τον ρωτούσα αν γίνεται να τον παίρνω τηλέφωνο γιατί όπως είπες κι εσύ δεν ξέρουμε ακόμα φρέσκες είμαστε!! 

@Valfrag Τι καλά θα περιμένουμε να μάθουμε τα νέα σου!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!

@Angelmammy πόνους από κάτω που λες έχω αρκετούς εδώ και κάποιο καιρό. Το είχα αναφέρει στο γιατρό και μου είχε πει ότι είναι που πιέζει τι μωρό. Τώρα για τους άλλους πόνους που αναφέρεις, έχω κάτι πόνους στη μέση περισσότερο και κυρίως απογεύματα. Όχι όμως σφαχτες που λες. Περισσότερο σαν διαρκή πόνο που περνάει μετά από λίγη ώρα όμως. Κι εγώ νομίζω ότι δεν είναι κακό να κάνεις ένα τηλέφωνο στο γιατρό που σε παρακολουθούσε... Η Τετάρτη δεν είναι μακριά, αλλά εάν είναι κάτι που σε προβληματίζει, καλό είναι να μην περιμένεις μέχρι τότε. 

@Valfrag ανυπομονούμε όλες μαζί σου!!! Απίστευτο μου φαίνεται που θα έχουμε το πρώτο μωράκι της ομάδας!!! Θα περιμένουμε αύριο να μας πεις ποτέ τελικά θα γεννήσεις!!! Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 & @Madi85 σας ευχαριστώ κορίτσια. Με πείσατε. Θα τον καλέσω αλλά όχι ακόμα. Θα περιμένω να δω πως θα πάει και σήμερα και αν με πιάσουν πάλι αυτά τα περίεργα θα τον πάρω. Άλλωστε, όπως είπατε κι εσείς γιατρός μου ήταν και θα είναι και μετά. 

@Madi85 κι εγώ από την πίεση του μωρού σκέφτομαι ότι έχω τους πόνους από κάτω. Απλά χθες το βράδυ δεν μπορούσα να κάτσω. Μόνο όρθια ή ξαπλωμένη ήμουν καλά. Καλά .. λέμε τώρα... γιατί έχουμε και μια μέση και ένα ισχίο που πιέζονται. Χαχα! 

Άντε να γεννήσουμε με το καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag άντε άντε κοντεύεις!!! Μέρες μετράς!

@Angelmammy εφόσον σ πέρασαν και τ μωρό είναι κινητικό εγω δ θα αγχωνομουν. Στην τελική ευθεία είμαστε οπότε κάθε πόνος Μ φαίνεται νορμάλ. Αν ήταν συσπάσεις θα τ καταλάβαινες. Οι πόνοι χαμηλά μ είχε πει η γιατρός Μ ότι οφείλονται σε χαλάρωση των συνδέσμων στο ισχύο. Να ανησυχήσεις αν δ νιώθεις κινητικό τ μωρό, αν δεις αίμα η αν έχεις πόνους π δ περνάνε. Κατά τ αλλά τ σώμα επιβαρύνεται τόσο. Δ είναι κ εύκολο να κουβαλάς ένα μωρό σχεδόν 3 κιλά στην κοιλιά σου. Ούτε 10 ,12,15 κιλά επιπλεον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@irened91 & @Madi85 σας ευχαριστώ κορίτσια. Με πείσατε. Θα τον καλέσω αλλά όχι ακόμα. Θα περιμένω να δω πως θα πάει και σήμερα και αν με πιάσουν πάλι αυτά τα περίεργα θα τον πάρω. Άλλωστε, όπως είπατε κι εσείς γιατρός μου ήταν και θα είναι και μετά. 

@Madi85 κι εγώ από την πίεση του μωρού σκέφτομαι ότι έχω τους πόνους από κάτω. Απλά χθες το βράδυ δεν μπορούσα να κάτσω. Μόνο όρθια ή ξαπλωμένη ήμουν καλά. Καλά .. λέμε τώρα... γιατί έχουμε και μια μέση και ένα ισχίο που πιέζονται. Χαχα! 

Άντε να γεννήσουμε με το καλό!!!! 

Χαχαχα!! Τώρα όλα πιέζουν! Υπομονή, λίγο μας έμεινε... Η @Diwni έχει δίκιο. Αφού η μικρή είναι δραστήρια, λογικά δεν είναι κάτι, αλλά οτιδήποτε σε ανησυχεί καλό είναι να το ρωτάς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Valfrag άντε άντε κοντεύεις!!! Μέρες μετράς!

@Angelmammy εφόσον σ πέρασαν και τ μωρό είναι κινητικό εγω δ θα αγχωνομουν. Στην τελική ευθεία είμαστε οπότε κάθε πόνος Μ φαίνεται νορμάλ. Αν ήταν συσπάσεις θα τ καταλάβαινες. Οι πόνοι χαμηλά μ είχε πει η γιατρός Μ ότι οφείλονται σε χαλάρωση των συνδέσμων στο ισχύο. Να ανησυχήσεις αν δ νιώθεις κινητικό τ μωρό, αν δεις αίμα η αν έχεις πόνους π δ περνάνε. Κατά τ αλλά τ σώμα επιβαρύνεται τόσο. Δ είναι κ εύκολο να κουβαλάς ένα μωρό σχεδόν 3 κιλά στην κοιλιά σου. Ούτε 10 ,12,15 κιλά επιπλεον.

15 κιλά επιπλέον!! Χαχαχα!! Ευτυχώς, όλα τα πήρα το δεύτερο τρίμηνο. Τώρα στο τρίτο, μόνο το μωρο μας παίρνει βάρος. Εγώ ευτυχώς καθόλου. 

Ναι, είναι απίστευτα κινητική! Δεν κάθεται σε ησυχία! Δόξα τω Θεώ! Κι εγώ πιστεύω ότι είναι όλα αυτά φυσιολογικά... αλλά και πρωτόγνωρα γι'αυτό και το συζητάω μαζί σας. Ξέρεις, νιώθω μια ανακούφιση όταν νιώθουμε παρόμοια πράγματα. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε?Εχω καιρο να γραψω γιατι ειχα ξεχασει το μειλ που ειχα δωσει κ δεν το θυμομουν κ εκανα άλλο λογαριασμο.Μπηκαμε στην τελικη ευθεια κ ευχομαι με έναν πονο.Εγω δεν μπορω να κουνηθώ κ πονανε τα κοκαλα μου.Κυριακη του πασχα θα παω αθηνα να μεινω κ θα ειμαστε στην αναμονη ποτε θα ερθει το μπεμπε.Ο γιατρος μου εδωσε πητ μεχρι 16-20/5 αλλα εχω προαίσθημα ότι θα γεννησω νωρίτερα.Θα δειξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...