Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!

@Valfrag δεν μου το ειχαν πει ποτε!!!!γιατι στις αδειες ρωτουσα και μου ελεγαν ημερομηνια!αν ειχα αυτο θα με βολευε!!!

Οσο για το δωρο ρωτησα και μου ειπαν μεγαλη βδομαδα να τους κανα τηλεφωνο να ρωτησω αν εχει ανοιξει η φορμα για την αιτηση για να μην πηγαινω!απλα πρεπει να το ζητησετε με το βιβλιαριο σας γιατι αλλιως δεν το βαζουν!ετσι μου ειχαν πει καο στο δωρο χριστουγεννων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 46 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

@Valfrag δεν μου το ειχαν πει ποτε!!!!γιατι στις αδειες ρωτουσα και μου ελεγαν ημερομηνια!αν ειχα αυτο θα με βολευε!!!

Οσο για το δωρο ρωτησα και μου ειπαν μεγαλη βδομαδα να τους κανα τηλεφωνο να ρωτησω αν εχει ανοιξει η φορμα για την αιτηση για να μην πηγαινω!απλα πρεπει να το ζητησετε με το βιβλιαριο σας γιατι αλλιως δεν το βαζουν!ετσι μου ειχαν πει καο στο δωρο χριστουγεννων....

Άραγε δικαιούμαι κ εγώ που δεν πήρα αναρρωτική κλπ ;; Η αίτηση γίνεται κάπου ηλεκτρονικά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Άραγε δικαιούμαι κ εγώ που δεν πήρα αναρρωτική κλπ ;; Η αίτηση γίνεται κάπου ηλεκτρονικά? 

Μπορει να δικαιουσαι και εσυ...παρε ενα τηλεφωνο να ρωτησεις ακλου κακου..οχι εμεις δεν κανουμε τιποτα στο ικα το κανουν!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

@Valfrag δεν μου το ειχαν πει ποτε!!!!γιατι στις αδειες ρωτουσα και μου ελεγαν ημερομηνια!αν ειχα αυτο θα με βολευε!!!

Οσο για το δωρο ρωτησα και μου ειπαν μεγαλη βδομαδα να τους κανα τηλεφωνο να ρωτησω αν εχει ανοιξει η φορμα για την αιτηση για να μην πηγαινω!απλα πρεπει να το ζητησετε με το βιβλιαριο σας γιατι αλλιως δεν το βαζουν!ετσι μου ειχαν πει καο στο δωρο χριστουγεννων....

Και εμενα μου ειπαν να παω 1-2 βδομαδες πριν το Πασχα να κανω αιτηση..αλλα εγω παω στο Ικα ξενοδοχουπαλληλων και εκει διαφερουν τα πραγματα..πληρωνομαι με επιταγη και βαζουν τη κυηση την ημερα της ΠΗΤ και της λοχειας 2 μηνες μετα απο αυτη...οτι να ναι δηλαδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Άραγε δικαιούμαι κ εγώ που δεν πήρα αναρρωτική κλπ ;; Η αίτηση γίνεται κάπου ηλεκτρονικά? 

Αν δεν εχεις καταθεσει τα χαρτια σου εως τωρα για το κυησης και δεν εχεις παρει αναρρωτικη δε παιρνεις...αν τα εχεις καταθεσει για κυηση παιρνεις αναλογικα απτο ικα και απτον εργοδοτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Και εμενα μου ειπαν να παω 1-2 βδομαδες πριν το Πασχα να κανω αιτηση..αλλα εγω παω στο Ικα ξενοδοχουπαλληλων και εκει διαφερουν τα πραγματα..πληρωνομαι με επιταγη και βαζουν τη κυηση την ημερα της ΠΗΤ και της λοχειας 2 μηνες μετα απο αυτη...οτι να ναι δηλαδη...

Αααα ειναι οντως διαφορετικα!εμενα θα τα βαλουν τωρα 24 και μετα τη γεννα θα πρεπει να ξανα παω για να δω ποτε θα βαλουν και τα υπολοιπα...και θα πρεπει μετα τις 62 μερες να παω στον οαεδ να κανω αιτηση για το συμπληρωματικο!πολυ τρεξιμο εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Αααα ειναι οντως διαφορετικα!εμενα θα τα βαλουν τωρα 24 και μετα τη γεννα θα πρεπει να ξανα παω για να δω ποτε θα βαλουν και τα υπολοιπα...και θα πρεπει μετα τις 62 μερες να παω στον οαεδ να κανω αιτηση για το συμπληρωματικο!πολυ τρεξιμο εχουμε!!!

Ναι και φαντασου οτι εγω δε δικαιουμαι το συμπηρωματικο του ΟΑΕΔ...βεβαια δε ξερω αν δινει παραπανω χρηματα το ικα..θα δειξει οταν πληρωθω της κυησης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπερα !!!βγηκαμε για ψωνια για τη βαφτιστηρα και ειπα να βγαλω και μια φωτο μιας και μεγαλωσε η κοιλιτσα!!!!!

20190411_135917.jpg

20190411_135843.jpg

@stasa199 όντως μεγάλωσε! Πολύ ωραία είσαι ( έχουμε ίδια τσάντα)  !! 

@Valfrag τα κατέθεσα χθες θα τους κάνω μια ερώτηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

@stasa199 όντως μεγάλωσε! Πολύ ωραία είσαι ( έχουμε ίδια τσάντα)  !! 

@Valfrag τα κατέθεσα χθες θα τους κάνω μια ερώτηση! 

Καποιο ποσο μικρο θα παιρνεις σιγουρα...ρωτα τους..τα υπολοιπα απτον εργοδοτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 Αχού μωρέ μεγάλωσε η κοιλίτσα σας, τι όμορφη!! Φτου φτου!! 

Κορίτσια εγώ που είχα ελάχιστα ένσημα δε θα δικαιούμαι λογικά κάτι απ τον οαεδ έστω ε; Με το καλό να μπουν τα λεφτά και σε σας βρε κορίτσια!!  Εγώ δεν έχω ιδέα όσες φορές έχω ψάξει στο ίντερνετ δεν μου έβγαλε να δικαιούμαι κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

@stasa199 Αχού μωρέ μεγάλωσε η κοιλίτσα σας, τι όμορφη!! Φτου φτου!! 

Κορίτσια εγώ που είχα ελάχιστα ένσημα δε θα δικαιούμαι λογικά κάτι απ τον οαεδ έστω ε; Με το καλό να μπουν τα λεφτά και σε σας βρε κορίτσια!!  Εγώ δεν έχω ιδέα όσες φορές έχω ψάξει στο ίντερνετ δεν μου έβγαλε να δικαιούμαι κάτι. 

Πρεπει να εχεις τα τελευταια δυο χρονια 200 ενσημα για να παρεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Πρεπει να εχεις τα τελευταια δυο χρονια 200 ενσημα για να παρεις..

Ναι καλά θυμάμαι απλά είπα μήπως δικαιούμαι κάτι ως άνεργη. Δε βαριέσαι τι να κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag σιγουρα δε το δικαιουσε?ουτε το 6μηνο?εγω θα παρω γιατι μου εβγαλε λιγα το ικα...δεν φτανουν τους μισθους μου..και να πω οτι παιρνω και πολλα!!

@marakineos ειχα παει να την παρω για μια κοπελα και δεν την ηθελε τελικα και την πηρα εχω!!!με εχει βολεψει πολυ απο την ανοιξη μεχρι το καλοκαιρι δεν την αλλαζω!!!!

@irened91 δες ποσα ενσημα εχεις και αν εχεις 200 τα 2 τελευταια χρονια νομιζω δικαιουσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Ναι καλά θυμάμαι απλά είπα μήπως δικαιούμαι κάτι ως άνεργη. Δε βαριέσαι τι να κάνουμε. 

Μπορεις να ρωτησεις τον ΟΑΕΔ μηπως υπαρχει καποιο επιδομα που να μην ξερεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Ναι καλά θυμάμαι απλά είπα μήπως δικαιούμαι κάτι ως άνεργη. Δε βαριέσαι τι να κάνουμε. 

Μμμ σαν ανεργη δεν ξερω...μακαρι να δικαιουσε!παντως το χω ξανα πει οτι το θεωρω χαζο να τα παιρνει η μια μανουλα και οχι η αλλη...θα επρεπε να ειναι ιδια  τα ποσα για ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

@Valfrag σιγουρα δε το δικαιουσε?ουτε το 6μηνο?εγω θα παρω γιατι μου εβγαλε λιγα το ικα...δεν φτανουν τους μισθους μου..και να πω οτι παιρνω και πολλα!!

@marakineos ειχα παει να την παρω για μια κοπελα και δεν την ηθελε τελικα και την πηρα εχω!!!με εχει βολεψει πολυ απο την ανοιξη μεχρι το καλοκαιρι δεν την αλλαζω!!!!

@irened91 δες ποσα ενσημα εχεις και αν εχεις 200 τα 2 τελευταια χρονια νομιζω δικαιουσε!

Στους ξενοδοχουπαλληλους δε δινουν συμπληρωματικο σιγουρα..το ξερω γιτι ειμαι λογιστρια σε ξενοδοχειο..6μηνο δικαιουμε κανονικα αλλα δε θα το παρω ..θα γυρισω στη δουλεια τον Ιουλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Στους ξενοδοχουπαλληλους δε δινουν συμπληρωματικο σιγουρα..το ξερω γιτι ειμαι λογιστρια σε ξενοδοχειο..6μηνο δικαιουμε κανονικα αλλα δε θα το παρω ..θα γυρισω στη δουλεια τον Ιουλιο

Μα δεν ειναι κουλο να δικαιουσε το 6μηνο και οχι το συμπληρωματικο??εκτος αν στα δινουν ολα απο το ικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Μα δεν ειναι κουλο να δικαιουσε το 6μηνο και οχι το συμπληρωματικο??εκτος αν στα δινουν ολα απο το ικα!

Λογικα σε εμας τα δινει ολα το ΙΚΑ γιατι παλια εδινε συμπληρωματικο το επικουρικο ταμειο το οποιο τωρα ενσωματωθηκε στο ικα ..οποτε στις 15/5 που θα πληρωθω το κυησης θα το δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Λογικα σε εμας τα δινει ολα το ΙΚΑ γιατι παλια εδινε συμπληρωματικο το επικουρικο ταμειο το οποιο τωρα ενσωματωθηκε στο ικα ..οποτε στις 15/5 που θα πληρωθω το κυησης θα το δω..

Ααα καταλαβα....δεν σου ειπαν απο τωρα τι θα περιμενεις ε?καλυτερα να στα δινει ολα το ικα λιγοτερη χαρτουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Ααα καταλαβα....δεν σου ειπαν απο τωρα τι θα περιμενεις ε?καλυτερα να στα δινει ολα το ικα λιγοτερη χαρτουρα!

Οχι μου ειπαν οταν θα παω να παρω την επιταγη θα μου δωσουν και την αναλυση....!!απλα αργουν γιατι τα βγαζουν χειρογραφα...δεν εχουν μηχανογραφηση...οτι να ναι... χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μεγάλωσε όντως η κοιλίτσα σου!!! Μπράβο!!

Κορίτσια, όσες δεν εργαζόμαστε ο ΟΑΕΔ δε δίνει τίποτα!!! Σας το λέω γιατί έπαιρνα επίδομα μέχρι πριν 2 μήνες και το είχα ψάξει πολύ! 

Τώρα θα πάω στο ΙΚΑ γιατί έχω 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια. Θα πάω να ρωτήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω κορίτσια εγώ δεν είχα ιδέα ότι παίρνουμε κ επίδομα Πάσχα από το ΙΚΑ...θεώρησα ότι θα το πάρω μόνο από τον εργοδότη...καλά που το γράψατε θα το ρωτήσω...σχετικά με τον ΟΑΕΔ τι ακριβώς είναι το συμπληρωματικό αυτό επίδομα? Δεν νομίζω να με αφορά βέβαια...ακούστε τώρα αλλη απορία...γέννησε πριν λίγες μέρες η γυναίκα ενός συναδέλφου του άντρα μου...και ασφάλισε λέει το παιδί στο ΙΚΑ γιατί έτσι θα πάρει περισσότερα χρήματα απ' ότι εάν το ασφαλίζει στο ταμείο του συζύγου (δημόσιο) και τώρα αναρωτιέμαι τι επιδόματα είναι αυτα? Έχει ιδέα καμιά σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimitra2222 είπε:

Πω πω κορίτσια εγώ δεν είχα ιδέα ότι παίρνουμε κ επίδομα Πάσχα από το ΙΚΑ...θεώρησα ότι θα το πάρω μόνο από τον εργοδότη...καλά που το γράψατε θα το ρωτήσω...σχετικά με τον ΟΑΕΔ τι ακριβώς είναι το συμπληρωματικό αυτό επίδομα? Δεν νομίζω να με αφορά βέβαια...ακούστε τώρα αλλη απορία...γέννησε πριν λίγες μέρες η γυναίκα ενός συναδέλφου του άντρα μου...και ασφάλισε λέει το παιδί στο ΙΚΑ γιατί έτσι θα πάρει περισσότερα χρήματα απ' ότι εάν το ασφαλίζει στο ταμείο του συζύγου (δημόσιο) και τώρα αναρωτιέμαι τι επιδόματα είναι αυτα? Έχει ιδέα καμιά σας?

Οταν γεννησεις μπορεις να ασφαλισεις το μωρο στο βιβλιαριο σου..και οταν καταθεσεις της λοχειας παιρνεις περισσοτερα λεφτα...αφου παρεις της λοχειας θα σου δωσει το ικα ενα χαρτι με το συνολο που εχεις παρει..το πας στον οαεδ μαζι με κατι αλλα χαρτια που ζητανε απτον εργοδοτη (εφοσον εχεις ενεργη σχεση) και σου δινουν ενα συμπληρωματικο ποσο ωστε να συμπληρωσεις το ποσο που θα επαιρνες αυτους τους μηνες απτον εργοδοτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...