Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 σίγουρα έχει ο γιατρός σου αντίγραφο από τη β επιπέδου, οπότε μη σκας!

Κορίτσια μια χαρούλα είναι τα ονόματά σας! Εσείς θα δίνατε ένα όνομα που δε σας αρέσει για να μη στεναχωρήσετε τον άντρα σας; Άμα με πίεζε, θα τον κόντραρα κι εγώ κι όλα καλά, αλλά αυτή τη φορά τον βλέπω ότι στεναχωριέται ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Narcissa θες να μας πεις τ όνομα μήπως βρούμε να τ κάνεις κάπως να σ αρεσει;; Εγώ είμαι ρης αποψης ότι το όνομα τ παιδίου είναι θέμα ζευγαριού. Εφόσον  ο άντρας σ όμως στεναχωριέται ίσως να είσαι πιο διαλακτικη. Καμία φορά δηλ καλύτερα να υπάρχει διπλωματία σε τέτοια θεματα. Ξέρω πως είναι δύσκολο να δώσεις ένα όνομα.π δ σ αρέσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 σίγουρα έχει ο γιατρός σου αντίγραφο από τη β επιπέδου, οπότε μη σκας!

Κορίτσια μια χαρούλα είναι τα ονόματά σας! Εσείς θα δίνατε ένα όνομα που δε σας αρέσει για να μη στεναχωρήσετε τον άντρα σας; Άμα με πίεζε, θα τον κόντραρα κι εγώ κι όλα καλά, αλλά αυτή τη φορά τον βλέπω ότι στεναχωριέται ☹️

Να σου πω την αλήθεια νομίζω δε θα το έδινα.....εσεις τι επιλογη εχετε σε όνομα δεν θυμάμαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 εσύ νομίζω είπες Στελλιτσα ε; το Στέλλα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολυ. Σ ρη θέση σου θα τ έδινα άλλα στο 2ο είτε αγόρι είτε κορίτσι θα τ αποφάσιζα Εγώ τ όνομα. Γτ πολλοί λένε μεν ότι τ πρωρο πάει από τ σοι τ άντρα αλλά άμα μετά βγει αγόρι θέλουν πάλι τ πεθερου.  Ε όχι κ Έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλίας είναι το όνομα του πεθερού μου. Δε μου κολλάει για μωράκι ρε κορίτσια. Εγώ θέλω να δώσουμε άσχετο ή έστω της πεθεράς μου άμα πρέπει να πάμε σώνει και ντε παραδοσιακά και να τον πούμε Μάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa δεν είναι ούτε άσχημο ούτε κακοηχο κ όχι ποκυ συνηθισμένο. Τώρα αν δ σ αρέσει καθόλου καλυτετα να τ πεις στον άντρα σου κ να τ συζητήσετε ήρεμα. Στην τελική τ κάνεις τωρα τ χατήρι κ μετά αποφασίζεις εσύ για κάθε επόμενο παιδί. Ειναξ κρίμα όμως να στεναχωριέσαι εσύ που το κουβαλάς όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@irened91 εσύ νομίζω είπες Στελλιτσα ε; το Στέλλα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολυ. Σ ρη θέση σου θα τ έδινα άλλα στο 2ο είτε αγόρι είτε κορίτσι θα τ αποφάσιζα Εγώ τ όνομα. Γτ πολλοί λένε μεν ότι τ πρωρο πάει από τ σοι τ άντρα αλλά άμα μετά βγει αγόρι θέλουν πάλι τ πεθερου.  Ε όχι κ Έτσι!

Α αλήθεια; Δε μ αρέσει καθόλου το Στέλλα!! Χώρια που του Αγίου Στυλιανού πέθανε ο παππούς μου όταν ήμουν μικρή και την έχω συνδέσει έτσι αυτή τη μέρα. Αλλά και πάλι σαν όνομα δε μ αρέσει πραγματικά. Προτιμώ το Δεσποινα ανάμεσα στα 2 κι όχι επειδή είναι της μαμάς μου, αλλά σαν όνομα είναι πιο ωραίο για μένα τουλάχιστον. 

@Narcissa Κορίτσι μου να δώσεις ότι όνομα θέλεις στο παιδί σου. Δε θα σου πει κανένας τι θα κάνεις μόνο και μόνο επειδή έτσι το έχουν κάποιοι. Δε θα το αγαπάνε λιγότερο ή περισσότερο. Ή το γεγονός πως θα βάλεις άσχετο όνομα δεν πάει να πει πως δεν σέβεσαι κάποιον ή δεν τον αγαπάς. Γιατί τα έχω ακούσει κι αυτά και τους λέω το εξής. Δηλαδή αν κάποιος απ' τους γονείς μου είχε ένα παράξενο όνομα που δεν ήταν ωραίο και δεν ήθελα να ονομάσω έτσι το παιδί μου βρε αδερφε, αυτό τι σημαίνει; Ότι σε σέβομαι και σ αγαπάω λιγότερο; Ας κοιτάξουμε να κρατήσουμε όλες τις υπόλοιπες παραδόσεις που τα έχουμε ξεχάσει όλα και σ αυτό να είναι λίγο ανεκτικοί οι παλιοί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 Ναι ναι μ αρέσει πάρα πολυ. Στέλλα σε πολλές χώρες σημαίνει αστέρι. Επίσης ο Άγιος Στυλιανός είναι προστάτης των βρεφών. Εγώ θα τ έβαζα άνετα. Αλλά εννοείται γούστα είναι αυτά. Μπορείς να πατήσεις στο γεγονός ότι το 2ο αν είναι αγόρι θα μπει τ πεθερου. Λογικά θα τ προτιμήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@irened91 Ναι ναι μ αρέσει πάρα πολυ. Στέλλα σε πολλές χώρες σημαίνει αστέρι. Επίσης ο Άγιος Στυλιανός είναι προστάτης των βρεφών. Εγώ θα τ έβαζα άνετα. Αλλά εννοείται γούστα είναι αυτά. Μπορείς να πατήσεις στο γεγονός ότι το 2ο αν είναι αγόρι θα μπει τ πεθερου. Λογικά θα τ προτιμήσουν.

Μπα δεν έχουν θέμα, κάνεις δεν είχε τέτοια απαίτηση. Άλλωστε ο άντρας μου κι ο πεθερός μου είναι και οι 2 Δημητρηδες οπότε και αγόρι να βγει το 2ο δεν θα έκανα την ίδια χαζομάρα. ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτά τα κολλημένα μυαλά!!!!!Και στον Άντρα μου του είπε ένας γνωστός μας ότι το πρώτο είναι του άντρα και άμα κάνουμε και δεύτερο και βγει αγόρι θα μπει του πατέρα του πάλι!!!!!Εγώ το είχα πετάξει κάποια στιγμή επειδή με είχαν πρήξει ότι θα αποφασίσει αν θέλει το πρώτο η το δεύτερο αν βγει αγόρι!

Έχω μια φίλη που έκανε κοριτσάκι και είχαν λυσσάξει όλοι να βάλει την πεθερά της!Και το είχε πει στον Άντρα της ότι μετά θα βάλει αυτή ότι θέλει γιατί δεν είχε σκοπό να κάνει 3 παιδιά οπότε το επόμενο θα ήταν δικό της !Και βγήκε ο γιος και έβγαλε τον πατέρα της η κοπέλα!Και καλά έκανε!να μη  επέμεναν έτσι στο πρώτο που ήταν κορίτσι !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 σίγουρα ο γιατρός σου θα έχει αντίγραφο. Εμένα μου τα στέλνει πάντα και στο e-mail, οπότε τα έχω όλα... Πάντως τι τραβάτε βρε κορίτσια με το ΙΚΑ. Ευτυχώς έχω άλλο ταμείο και τα πράγματα ήταν πολύ απλά και εύκολα. Μόνο βεβαίωση του γιατρού μου για την ΠΗΤ ήθελε και μια αίτηση. Μου έβγαλαν κατευθείαν τις ημερομηνίες και ξεμπερδεψα. 5 λεπτά υπόθεση. 

@Narcissa και @irened91 τόσο το Ηλίας όσο και το Στέλλα είναι πολύ όμορφα ονόματα! Βέβαια η απόφαση είναι δική σας. @irened91 δες το όνομα ως μια ευκαιρία να έχεις καλύτερη διάθεση του Αγίου Στυλιανού και από κάτι στενάχωρο να έχεις κάτι όμορφο να σκέφτεσαι!

@Diwniμου όντως μεγάλο θέμα το όνομα... Χαχαχα! Το θέμα είναι να τα βρίσκει το ζευγάρι μεταξύ του. Έχω δει ζευγάρια να καταλήγουν στα δικαστήρια για ονοματοδοσία κλπ. Τραγικό... Ευτυχώς με τον άντρα μου μια φορά το συζητήσαμε και αποφασίσαμε κατευθείαν το όνομα. Πιστεύω ότι δεν θα καθόμουν να τσακωθω με τον άντρα μου για το όνομα του παιδιού. Άλλωστε όπως και να τα λένε θα τα αγαπάμε το ίδιο. Σημασία έχει να είναι γερά! Κι από το να υπάρχουν προστριβές, καλύτερα να γίνονται υποχωρήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια θα πάρω τηλ τον γιατρό μόλις ανοίξει. Οι συσπάσεις τώρα το μεσημέρι συνοδεύονταν από δυσφορία. Δεν μπορώ άλλο ανησυχώ θα τον πάρω να δω τι θα μου πει, ίσως μου πει να πάω κ από το ιατρείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Αχ κορίτσια θα πάρω τηλ τον γιατρό μόλις ανοίξει. Οι συσπάσεις τώρα το μεσημέρι συνοδεύονταν από δυσφορία. Δεν μπορώ άλλο ανησυχώ θα τον πάρω να δω τι θα μου πει, ίσως μου πει να πάω κ από το ιατρείο. 

Κορίτσι μου εννοείται να τον πάρεις τηλέφωνο. Μπορεί να μην είναι κάτι, αλλά άσε να το κρίνει εκείνος. Έτσι θα σου φύγει και αγωνία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Κορίτσι μου εννοείται να τον πάρεις τηλέφωνο. Μπορεί να μην είναι κάτι, αλλά άσε να το κρίνει εκείνος. Έτσι θα σου φύγει και αγωνία. 

Θα πάμε στις 8μιση για κολπικό υπέρηχο φαντάζομαι για να δει τον τράχηλο. Ελπίζω όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Θα πάμε στις 8μιση για κολπικό υπέρηχο φαντάζομαι για να δει τον τράχηλο. Ελπίζω όλα καλά.

Όλα καλά θα πάνε! Θα περιμένουμε νέα σου!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Θα πάμε στις 8μιση για κολπικό υπέρηχο φαντάζομαι για να δει τον τράχηλο. Ελπίζω όλα καλά.

Αχ μακάρι να είναι όλα καλά!!!!να μην κάθεσαι και ανησυχείς τηλέφωνο κατευθείαν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Θα πάμε στις 8μιση για κολπικό υπέρηχο φαντάζομαι για να δει τον τράχηλο. Ελπίζω όλα καλά.

Όλα καλά θα πάνε μη στενοχωριέσαι!! Περιμένουμε νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Ευτυχώς δείχνουν όλα καλά. Ο τράχηλος είναι πολύ καλός 3,8 κ μου είπε πως το φυσιολογικό είναι από 3,5 έως 4 .

Αύριο θα πάω για εξετάσεις αίματος εκτός από γενικές κλπ μου έγραψε κ μια εξέταση crp κάπως έτσι για να δούμε μήπως υπάρχει κάποια λοίμωξη - φλεγμονή που δημιουργεί τις συσπάσεις. 

Άδεια 3 μέρες από τη δουλειά για ξεκούραση κ βλέπουμε. Ίσως να κουράζομαι τόσες ώρες καθιστή στη δουλειά ίσως δημιουργεί τις συσπάσεις κ ο οργανισμός μου. Θα το δούμε. Ήσυχος πάντως ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Ευτυχώς δείχνουν όλα καλά. Ο τράχηλος είναι πολύ καλός 3,8 κ μου είπε πως το φυσιολογικό είναι από 3,5 έως 4 .

Αύριο θα πάω για εξετάσεις αίματος εκτός από γενικές κλπ μου έγραψε κ μια εξέταση crp κάπως έτσι για να δούμε μήπως υπάρχει κάποια λοίμωξη - φλεγμονή που δημιουργεί τις συσπάσεις. 

Άδεια 3 μέρες από τη δουλειά για ξεκούραση κ βλέπουμε. Ίσως να κουράζομαι τόσες ώρες καθιστή στη δουλειά ίσως δημιουργεί τις συσπάσεις κ ο οργανισμός μου. Θα το δούμε. Ήσυχος πάντως ο γιατρός. 

Μπράβο!!! Όλα καλά λοιπόν!! Είδες που ανησυχουσες; Τουλάχιστον τώρα ξέρεις. Κάτσε ξεκουράσου και δε θα έχεις κανένα θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Ευτυχώς δείχνουν όλα καλά. Ο τράχηλος είναι πολύ καλός 3,8 κ μου είπε πως το φυσιολογικό είναι από 3,5 έως 4 .

Αύριο θα πάω για εξετάσεις αίματος εκτός από γενικές κλπ μου έγραψε κ μια εξέταση crp κάπως έτσι για να δούμε μήπως υπάρχει κάποια λοίμωξη - φλεγμονή που δημιουργεί τις συσπάσεις. 

Άδεια 3 μέρες από τη δουλειά για ξεκούραση κ βλέπουμε. Ίσως να κουράζομαι τόσες ώρες καθιστή στη δουλειά ίσως δημιουργεί τις συσπάσεις κ ο οργανισμός μου. Θα το δούμε. Ήσυχος πάντως ο γιατρός. 

Αχ μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Θα κάνεις και τις εξετάσεις σου αύριο και θα είσαι μια χαρά!!! Ξεκούραση τώρα... Θύμισε μου σε ποια εβδομάδα είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Ευτυχώς δείχνουν όλα καλά. Ο τράχηλος είναι πολύ καλός 3,8 κ μου είπε πως το φυσιολογικό είναι από 3,5 έως 4 .

Αύριο θα πάω για εξετάσεις αίματος εκτός από γενικές κλπ μου έγραψε κ μια εξέταση crp κάπως έτσι για να δούμε μήπως υπάρχει κάποια λοίμωξη - φλεγμονή που δημιουργεί τις συσπάσεις. 

Άδεια 3 μέρες από τη δουλειά για ξεκούραση κ βλέπουμε. Ίσως να κουράζομαι τόσες ώρες καθιστή στη δουλειά ίσως δημιουργεί τις συσπάσεις κ ο οργανισμός μου. Θα το δούμε. Ήσυχος πάντως ο γιατρός. 

Δηλαδη και ο γιατρος επιβεβαιωνει οτι ειναι οντως συσπασεις αυτα που νιωθεις ε;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Ευτυχώς δείχνουν όλα καλά. Ο τράχηλος είναι πολύ καλός 3,8 κ μου είπε πως το φυσιολογικό είναι από 3,5 έως 4 .

Αύριο θα πάω για εξετάσεις αίματος εκτός από γενικές κλπ μου έγραψε κ μια εξέταση crp κάπως έτσι για να δούμε μήπως υπάρχει κάποια λοίμωξη - φλεγμονή που δημιουργεί τις συσπάσεις. 

Άδεια 3 μέρες από τη δουλειά για ξεκούραση κ βλέπουμε. Ίσως να κουράζομαι τόσες ώρες καθιστή στη δουλειά ίσως δημιουργεί τις συσπάσεις κ ο οργανισμός μου. Θα το δούμε. Ήσυχος πάντως ο γιατρός. 

Μπράβο μια χαρά!Καλά ο τράχηλος σου πολύ καλός!!!Εγώ πριν 2 βδομάδες είχα 3!να ξεκουραστείς και να μην κουράζεσαι στη δουλειά και γενικά στην καθημερινότητα σου!Αφού είναι ήσυχος ο γιατρός σου να είσαι και εσύ!Όλα καλά θα πάνε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ευκαιρία για ολοκληρωτική ξεκούραση ελπίζω να με ωφελήσει ! 

@Madi85 ανακουφιστηκα μπορώ να πω ! Σήμερα μπηκα στην 31η εβδομάδα ! 

@vayaki ναι μου το επιβεβαιωσε του περιεγραψα ακριβώς πώς νιώθω κ μου είπε πως είναι συσπάσεις. Σήμερα θορυβήθηκα γιατί μου δημιουργούσαν δυσφορία κ ένα πολύ ελαφρύ πονακι χαμηλά μαζί με το σφίξιμο. 

@stasa199 σ ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@Angelmammy ευκαιρία για ολοκληρωτική ξεκούραση ελπίζω να με ωφελήσει ! 

@Madi85 ανακουφιστηκα μπορώ να πω ! Σήμερα μπηκα στην 31η εβδομάδα ! 

@vayaki ναι μου το επιβεβαιωσε του περιεγραψα ακριβώς πώς νιώθω κ μου είπε πως είναι συσπάσεις. Σήμερα θορυβήθηκα γιατί μου δημιουργούσαν δυσφορία κ ένα πολύ ελαφρύ πονακι χαμηλά μαζί με το σφίξιμο. 

@stasa199 σ ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου!! Καλά έκανες και δεν το άφησες, όλα πρέπει να τα συζητάμε με τους γιατρούς μας. Και το να είσαι καθιστή όλη μέρα είναι πολύ κουραστικό πάντως. Εγώ λίγες ώρες τυχαίνει και κάθομαι σε καρέκλα όταν πηγαίνουμε στο σπίτι που νοικιάσαμε και δεν αντέχω πολλές ώρες. 

Αααα παρεμπιπτόντως κορίτσια σήμερα που έφυγε ο άντρας μου για δουλειά, για λίγες μέρες βέβαια, μας ήρθαν και τα έπιπλα!!  Επιτέλους έγινε σπίτι και ανυπομονώ να μείνω!!! Θα σας τα δείξω γιατι έχω κατενθουσιαστει. ??

20190326_210247.jpg

20190326_210311.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...