Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Σας διαβάζω από το κρεβάτι πια. Δυστυχώς εκεί που ήμουν χαλαρή και χαρούμενη καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, έχει πέσει η ψυχολογία μου. Έχω αγχωθεί αρκετά γιατί δεν έχουμε τίποτα έτοιμο. Έχει σκάσει κάτι και στη δουλειά του άντρα μου και λείπει πολλές ώρες, οπότε δεν μπορεί να τα κάνει όλα μόνος του. Εννοείται πιο πολύ ανησυχώ για το πότε θα έρθει ο μπέμπης, ελπίζω να κρατήσει 2 βδομαδούλες ακόμα να μπούμε 37η. Το νιώθω πλέον κι εγώ ότι έχει κατέβει χαμηλά και επίσης παρατήρησα ότι μου έχουν περάσει τελείως οι καούρες και η δύσπνοια. Σήμερα σκέφτομαι τι να σημαίνει και πού οφείλεται το ότι κατέβηκε χαμηλά τόσο νωρίς... Έχει πάει κάτι στραβά ή απλά είναι ανυπόμονος; Συσπάσεις δεν έχω καταλάβει καθόλου. Θα μιλήσω και με τη γιατρό μου εννοείται από Δευτέρα. Εν τω μεταξύ όλο αυτό μου έχει βγει σε νεύρα κυρίως με αποτέλεσμα να εκνευρίζομαι και να τσακώνομαι με όλο τον κόσμο...

Καλησπέρα!λογικό όσο πλησιάζουμε στο μήνα μας να κατέβουν τα μωράκια μην αγχώνεσαι!ποτέ έχεις ραντεβού στο γιατρό σου?Εγώ όσο περνάει ο καιρός ειμαι της άποψης να τους παίρνουμε τηλέφωνο οπότε νιωσουμε την αναγκη και να μην το αναβάλλουμε....Γιατί είσαι ξάπλα ??

Όσο για τα νεύρα ίσως αν μιλούσες με το το γιατρό να σε καθησυχαζε ?

 

Μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν!!!Και εγώ δεν έχω έτοιμο τίποτα ακόμα!Ούτε καν έχουμε βάψει το δωμάτιο για να έρθουν τα πράγματα να στηθούν!Ο άντρας μου λέει τέλος Απρίλη και του λέω είσαι καλά?????Μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες να τα έχουμε κάνει!!!????θα τρέχω  με την κοιλιά στο στόμα!!ααααα και μου αγχώνεται και μου λέει τι θα κάνεις με την κουρτίνα ποτέ θα πας να την κλείσεις??????

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μανουλες υπομονή... Η αναμονή δύσκολη αλλά θα περάσει γρήγορα...εγώ έχω άλλη μια εβδομάδα στη δουλειά (σταματάω 1η Απρίλη) από τη μια χαίρομαι για να ξεκουραστώ κ να ετοιμάσω τα πράγματα Κία μας που δεν έχω κάνει τίποτα από την άλλη αγχώνομαι που θ λείπω...κι εγώ 10 χρόνια δεν έχω λείψει ποτέ...όλα θα γίνουν...σχετικά με τους πονους της γέννας κορίτσια είναι πολύ υποκείμενικο...κάθε σώμα το βιώνει διαφορετικά ..η κοπέλα παραπάνω έγραψε ότι υπέφερε...εγώ πάλι 17 ώρες κ ερχόταν ο ανασθησιολογος και του έλεγα καλά είμαι δεν θέλω ακόμη επισκληρηδιο...επίσης η κουνιάδα μου μετά την καισαρική ήταν χάλια η κοπέλα...εγώ το επόμενο πρωί σηκώθηκα και σουλατσαριζα...δεν χρειάστηκαν καμιά βοήθεια ούτε στην κλινική ούτε στο σπίτι...γενικά είναι θέμα οργανισμού διάθεσης συνθηκών...δεν σας κρύβω βέβαια πως η χαρά μου ήταν τέτοια που γέννησα κ είχα το μωρό μου που πετούσα...οπότε εστιαστεί στο ευχάριστο της υπόθεσης κ όλα θα πάρουν το δρόμο τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου σε καταλαβαίνω... Ξεπλα δεν είμαι, αλλά έχω περιορισμό σε αυτά που μπορώ να κάνω. Κι εμένα ο άντρας μου λείπει σχεδόν όλη μέρα και δεν έχω γενικά βοήθεια, οπότε πρέπει να τα κάνω όλα, αλλά δεν κάνει κιόλας. Για τα νεύρα που λες, κι εγώ τις τελευταίες ημέρες έχω πάρα πολλά. Όπως λες τσακώνομαι με όλους με το παραμικρό. Το παιδικό δωμάτιο είναι ακόμα αποθήκη. Ευτυχώς, την κούνια την έχουμε βάλει στο δικό μας για αρχή και μας βλέπω αφού γεννηθεί ο μπέμπης θα φτιαχτεί και το δωμάτιο του.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 είμαι ξάπλα γιατί στον τελευταίο υπέρηχο (τη Δευτέρα) η γιατρός μου είδε ότι ο μπέμπης κατέβηκε πολύ χαμηλά και έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης κοντό τράχηλο (2,6 εκ. από την α επιπέδου), οπότε δε θέλουμε να τον ζορίσουμε. Θα μείνω στο κρεβάτι μέχρι να μπω 37η, δηλαδή 2 εβδομάδες ακόμα. Ελπίζω να τις φτάσω και μετά βλέπουμε! Επόμενο ραντεβού με τη γιατρό μου έχω 1 Απριλίου. Γενικά την παίρνω τηλ. αμέσως αν δω ή νιώσω κάτι περίεργο, αλλά τώρα μου φαίνεται λίγο γαιδουριά να την καλέσω σαββατιάτικα για να της πω τις σκέψεις μου ? Μην τα αφήσετε όλα τελευταία στιγμή, κι εγώ αυτό έκανα και τώρα το έχω μετανιώσει. Ήθελα να διαλέξουμε μαζί με τον άντρα μου όλα τα πραγματάκια του μπέμπη, τα ρουχαλάκια του, να τα πλύνω εγώ και να τα ετοιμάσω και τώρα θα τα κάνει όλα μόνος του...

@Madi85 είμαστε όντως σε παρόμοια φάση. Κι εσύ κάπου 4-5/05 δεν έχεις ΠΗΤ; Εγώ κάθε φορά που με πιάνει απελπισία, σκέφτομαι ότι σημασία έχει να είναι καλά ο μπέμπης μου κι ας μην είναι τίποτα έτοιμο, όλα θα γίνουν! ❤️

Σχετικά με τους πόνους του τοκετού, σίγουρα κάθε γυναίκα τους βιώνει διαφορετικά. Αλλά κορίτσια όταν μιλάμε για τεχνητούς πόνους τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα. Η μαία μου είπε ότι κανονικά όταν πας για πρόκληση, πρώτα κάνεις επισκληρίδιο γιατί αλλιώς οι πόνοι δεν αντέχονται. Φυσικά από εκεί και πέρα είναι στο χέρι μας το τι θα επιλέξουμε. Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να ενημερωθούμε σχετικά με τα στάδια και το τι συμβαίνει στο σώμα μας, ώστε να έχουμε άποψη και να μην είμαστε έρμαια των γιατρών. Όχι ότι θέλουν να κάνουν κακό στα μωρά μας, αλλά δεν είναι λίγοι αυτοί που σκέφτονται την ευκολία τους, αλλιώς δε θα είχαμε φτάσει να έχουμε 75-80% ποσστό καισαρικών. Anyway, προσωπικά από τότε που μίλησα με τη μαία και μου έδειξε και μου εξήγησε τα πάντα, νιώθω πολύ ήρεμη με το συγκεκριμένο θέμα και θα πρότεινα να το κάνετε όλες, ειδικά όσες γίνεστε μανούλες για πρώτη φορά!

Κάτι άσχετο, έχει κάνει καμία άλλη κοπέλα τα χαρτιά της στο ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας; Το ποσό που γράφει για 56 ημέρες είναι πολύ μικρότερο από 2 μισθούς μου, ούτε τα 2/3. Είχα την εντύπωση ότι τελικά παίρνουμε ολόκληρο το ποσό, δεν ισχύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissaμου υπομονή όλα καλά θα πάνε!Θα περάσουν οι μέρες!!Εγώ είχα περάσει ένα μήνα σχεδόν στο κρεβάτι και πέρασε...βέβαια δεν ένιωθα και καλά...

Εγώ αυτή τη βδομάδα θα τα κάνω τα χαρτιά μου...τα καθυστέρησα λιγάκι η αλήθεια είναι.. Και εγώ έτσι ήξερα ότι θα βγει κανονικά σαν 3 μισθούς....μήπως παίζει ρόλο πόσο καιρό είσαι στον εργοδότη???εχω ακούσει πως μετά τη γέννα μπορείς να κάνεις και κάτι συμπληρωματικό από τον ΟΑΕΔ αν δεν σου έχει βγει το ποσό αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa καλησπερα!!!για τις 119 μερες (56 πριν και 63 μετα) πληρωνεσαι με το μισο ημερομισθιο απ οτι επαιρνες στη δουλεια σου.. οταν παρεις και της λοχειας..σου δινει χαρτι το ικα με το συνολικο ποσο που πηρες ,τα καταθετεις στον οαεδ και πληρωνεσαι απο εκει το υπολοιπο ποσο μεχρι να στμπληρωσεις το ποσο που θα επαιρνες. Απο τον εργοδοτη για ολες αυτες τις μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ ρε κορίτσια, έπαθα ένα μινι εγκεφαλικό όταν είδα το ποσό. Πήρα και το λογιστή της εταιρίας που εργάζομαι και μου είπε ότι μάλλον θα μου πληρώνουν εκείνοι τις 25 πρώτες μέρες, αλλά να του στείλω πρώτα τα χαρτιά που μου έδωσαν από ΙΚΑ για να δει σίγουρα τι γίνεται. 60+ άτομα είμαστε στην εταιρία με τις περισσότερες γυναίκες και είμαι η πρώτη ever που έμεινε έγκυος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag με το καθαρό ημερομίσθιο υπολογίζουμε??Μια συνάδελφος που γεννάει μετά από εμένα τα έχει κάνει και της έβγαλαν όλο το ποσό από το ΙΚΑ...γενικά δεν ξέρω τι γίνεται με το ΙΚΑ...σε κάθε περίπτωση είναι διαφορετικό το ποσο??να δω τη θα μου βγάλουν και εμένα τώρα που θα κάνω τα χαρτιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Valfrag με το καθαρό ημερομίσθιο υπολογίζουμε??Μια συνάδελφος που γεννάει μετά από εμένα τα έχει κάνει και της έβγαλαν όλο το ποσό από το ΙΚΑ...γενικά δεν ξέρω τι γίνεται με το ΙΚΑ...σε κάθε περίπτωση είναι διαφορετικό το ποσο??να δω τη θα μου βγάλουν και εμένα τώρα που θα κάνω τα χαρτιά!

Με το μικτο..!!και εγω απο το ικα θα το παρω ολο γιατι ειμαι ξενοδοχουπαλληλος και δε παιρνω απτον οαεδ!ειναι αναλογως με τις κρατησεις και τα ταμεια που εχει ο καθενας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 τέλος του μήνα δεν έχεις ΠΗΤ εσυ; Τα χαρτιά σου τα κάνεις αφού ξεκινήσει η άδεια. Το λέω γιατί μια κοπέλα που γεννάει μετά από εσένα, λίγο δύσκολο να έχει κάνει ήδη τα χαρτιά της. Αν λέω βλακείες, διορθώστε με, αλλά εμένα έτσι μου είπαν στο ΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 τέλος του μήνα δεν έχεις ΠΗΤ εσυ; Τα χαρτιά σου τα κάνεις αφού ξεκινήσει η άδεια. Το λέω γιατί μια κοπέλα που γεννάει μετά από εσένα, λίγο δύσκολο να έχει κάνει ήδη τα χαρτιά της. Αν λέω βλακείες, διορθώστε με, αλλά εμένα έτσι μου είπαν στο ΙΚΑ.

Ετσι ειναι!το κυησης το κανεις μεχρι και 56 μερες πριν τη Πητ και το λοχειας οταν γεννησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa αχ βρε κορίτσι μ υπομονή. Λογικά ο μπέμπης θα τις πιάσει τις βδομάδες ρου. Κ μένα Έχει κατέβει η κοιλιά μου. Αναπνέω πλέον πολύ καλύτερα.

Σήμερα κατέβασα κ γω τα μωρουδιακα π είχα κ τελικά είναι άπειρα. Τα ξεχωρίσα κ τώρα πρέπει να τα πλύνω κ να τα τακτοποιήσω.

Όσο για την επισκληριδιο θεωρώ απαράδεκτο εν έτη 2019 να μη δίνετε στα δημόσια νοσοκομεία σαν επιλογή. Μακάρι να γεννήσετε όλες σε λίγες ώρες άλλα όταν πονάς με τις ωρες δ έχεις ούτε κουράγιο ούτε υπομονή να σμπρωξεις στο τέλος. Ίσα ίσα όταν γίνεται χρήση της ο οργανισμός χαλαρώνει κ ειναξ πολύ πιο ευκολο να συνεργαστεί η μαμά. Όσο για την πρόκληση, την επισκληριδιο κτλ έχω ένα σωρο φίλες π γέννησαν με πρόκληση κ γέννησαν φυσιολογικά. Εμένα με πιασαν πόνοι κανονικα κ συσπάσεις κ γέννησα μετά από 22 ωρες με καισαρική. Αν τ μωρο έχει εμπεδωθεί κ κάνεις διαστολή θα βγει. Αν κατεβαίνει στραβά, έχει τυλιχτεί με τ λωρο κτλ δυσκολεύει πολύ η κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 τέλος του μήνα δεν έχεις ΠΗΤ εσυ; Τα χαρτιά σου τα κάνεις αφού ξεκινήσει η άδεια. Το λέω γιατί μια κοπέλα που γεννάει μετά από εσένα, λίγο δύσκολο να έχει κάνει ήδη τα χαρτιά της. Αν λέω βλακείες, διορθώστε με, αλλά εμένα έτσι μου είπαν στο ΙΚΑ.

Ναι τέλος έχω....Έτσι μου είπε αυτή την προηγούμενη εβδομάδα κιόλας και μου λέει καλά εσύ δεν τα έκανες ακόμα??Και της είπα ότι θα πάω αυτή τη βδομάδα και μου λέει ααα εγώ τα έχω έτοιμα όλα και το ποσό μου είπαν!Τι να σας πω δεν ξέρω!

Ξέρετε αν το χαρτί από γιατρό συμβεβλημένο με τον εοπυ το δέχονται??Εγώ κλείσει και ραντεβού στο ΙΚΑ αλλά μια κοπέλα μου είπε ότι το δέχονται και αυτή που σας είπα από τη δουλειά μου είπε ότι δεν το δέχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Ναι τέλος έχω....Έτσι μου είπε αυτή την προηγούμενη εβδομάδα κιόλας και μου λέει καλά εσύ δεν τα έκανες ακόμα??Και της είπα ότι θα πάω αυτή τη βδομάδα και μου λέει ααα εγώ τα έχω έτοιμα όλα και το ποσό μου είπαν!Τι να σας πω δεν ξέρω!

Ξέρετε αν το χαρτί από γιατρό συμβεβλημένο με τον εοπυ το δέχονται??Εγώ κλείσει και ραντεβού στο ΙΚΑ αλλά μια κοπέλα μου είπε ότι το δέχονται και αυτή που σας είπα από τη δουλειά μου είπε ότι δεν το δέχονται!

Εμενα ηθελαν χαρτι απτο Ικα!!ειναι ειδικο το εντυπο που δινει το ικα...και το οποιο πανω σε αυτο βαζεις και σφραγιδα του εργοδοτη..δε ξερω πως το εκανε παντως η συγκεκριμενη κοπελα αλλα απαγορευεται να τα καταθεσεις πριν τις 56 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Εμενα ηθελαν χαρτι απτο Ικα!!ειναι ειδικο το εντυπο που δινει το ικα...και το οποιο πανω σε αυτο βαζεις και σφραγιδα του εργοδοτη..δε ξερω πως το εκανε παντως η συγκεκριμενη κοπελα αλλα απαγορευεται να τα καταθεσεις πριν τις 56 μερες

Τι να σου πω δεν ξέρω....δεν ήμουν και ενημερωμένη και δεν ήξερα να της πω κάτι!με τρόμαξε λιγο αλλά έτσι όπως μου τα λες μια χαρά ειμαι!Θα πάω να τα κάνω μες τη βδομάδα να τελειώνω!

Καλά το άλλο που μου είπε ότι το μωρό της είναι 40 εκατοστά και ένα μισή κιλό!Και της λέω εκατοστά δεν ξέρω αλλά και εμένα τώρα είναι ένα μισή κιλό και αυτή είναι σίγουρα ένα μήνα πίσω από μένα!Και μετά με ρώτησε για τα κιλά και της είπα ότι πρέπει να έχω φτάσει στα 10 και μου λέει ααα εγώ έχω πάρει μόνο 4!Εγώ που την έβλεπα μου φαινόταν να έχει πάρει πάρα πάνω γιατί από την αρχή που έμεινε έγκυος έκανε κοιλίτσα και φούσκωσε κάπως και νόμιζα πως ήταν πάρα πάνω από εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Τι να σου πω δεν ξέρω....δεν ήμουν και ενημερωμένη και δεν ήξερα να της πω κάτι!με τρόμαξε λιγο αλλά έτσι όπως μου τα λες μια χαρά ειμαι!Θα πάω να τα κάνω μες τη βδομάδα να τελειώνω!

Καλά το άλλο που μου είπε ότι το μωρό της είναι 40 εκατοστά και ένα μισή κιλό!Και της λέω εκατοστά δεν ξέρω αλλά και εμένα τώρα είναι ένα μισή κιλό και αυτή είναι σίγουρα ένα μήνα πίσω από μένα!Και μετά με ρώτησε για τα κιλά και της είπα ότι πρέπει να έχω φτάσει στα 10 και μου λέει ααα εγώ έχω πάρει μόνο 4!Εγώ που την έβλεπα μου φαινόταν να έχει πάρει πάρα πάνω γιατί από την αρχή που έμεινε έγκυος έκανε κοιλίτσα και φούσκωσε κάπως και νόμιζα πως ήταν πάρα πάνω από εμένα!

Α καλα ο,τι να ναι χαχχαχ!!!πες ναι εσυ κ αστην χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πήγα στο ΙΚΑ προχθές μου έδωσαν ένα εντυπο α4 που επάνω είχε 3 δηλώσεις..μια του γιατρού που γράφει την Πητ μια του εργοδότη που λέει ποτέ σταματας την εργασία σου και μια φαινομενικά εμάς που υπογράφουμε ότι δεν θα δουλέψουμε για το διάστημα των ημερών που βρισκόμαστε σε κύηση και λοχεία...ο γιατρός μου είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ του πήγα το έντυπο αυτό και δεν το συμπλήρωσε αλλά μου εκτύπωσε μια δική του σελίδα που έγραφε την πήρε και ποσών εβδομάδων είμαι και το υπέγραψε...και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το ίδιο μου είχε δώσει θυμάμαι...τώρα εάν μου κάνουν καμία παρατήρηση από το ΙΚΑ θα σας πω...επίσης από το ΙΚΑ μου είπαν ότι πρέπει να καταθέσω τα χαρτιά μου ενώ έχει ξεκινήσει η άδεια μου και όχι νωρίτερα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου ναι, 4/5 έχω ΠΗΤ. Βέβαια, εάν μπω στο μήνα μου δεν με πειράζει οπότε και να έρθει ο μπέμπης, αρκεί να είναι γερός. 

Βλέπω έχετε ξεκινήσει και τις διαδικασίες για την άδεια. Εγώ έχω άλλο ταμείο, οπότε τα πράγματα ήταν αρκετά εύκολα και γρήγορα. Την αίτηση την είχα κάνει μαζί με την αναρρωτική σχεδόν ένα μήνα πριν ξεκινήσει η άδεια τοκετού. 

Σήμερα μίλησα με τη μαία που μου σύστησε ο γιατρός μου και μου είπε να την ξανακαλεσω 1/4 να κανονίσουμε ένα ραντεβού, όταν πλέον θα έχω μπει στο μήνα μου. Να δούμε τι θα μου πει κι εκείνη για τα διαδικαστικά του τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια  από ότι κατάλαβα και από εσένα @dimitra2222 αυτή που μου τα είπε μάλλον με δουλεύει κανονικά!!!!Δεν ξανα ασχολούμαι!

Εγώ θα πάω την Τρίτη στο γυναικολόγο του ΙΚΑ να μου γράψει το χαρτί και μετά θα το πάω στον εργοδότη να το συμπληρώσουν (μέχρι να το στείλουν στα κεντρικά και να μου το ξανα στείλουν πίσω θέλω σίγουρα μια βδομάδα!!!) Και μετά να τα πάω στο ΙΚΑ μαζι με τα υπολοιπα χαρτια για να δω τη θα πληρωθώ...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Πως είστε ??

Ζυγιστικα σήμερα κ είμαι ακόμη +7 κιλά, ενώ ειχα φτάσει +8,5 έχασα . Το μόνο καλό της λίγο προσεκτικής διατροφής είναι αυτό. Ζηλεύω πραγματακια βέβαια αλλά κοιτάω να τα τρώω σπάνια κ σε μικρή ποσότητα.

@Γιαβρόγλου

@Valfrag συγνώμη για τα tag έχουν κολλήσει από προηγούμενο μήνυμα κ δεν σβήνουν με τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos καλησπέρα!!Μια χαρά είσαι πολύ καλά!!!Εγώ έχω φτάσει τα 10!!!!!!τρώω και χαζομαρες η αλήθεια είναι και καμία φορά με πειράζουν (οτι με πειραξει μετα δεν το ξανα τρωω!!!)αλλά γενικά δεν προσέχω τόσο....κακο αυτό αλλά τι να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@marakineos καλησπέρα!!Μια χαρά είσαι πολύ καλά!!!Εγώ έχω φτάσει τα 10!!!!!!τρώω και χαζομαρες η αλήθεια είναι και καμία φορά με πειράζουν (οτι με πειραξει μετα δεν το ξανα τρωω!!!)αλλά γενικά δεν προσέχω τόσο....κακο αυτό αλλά τι να κάνω!

Κι εγώ πριν την καμπύλη έτρωγα αρκετά γλυκάκια κ μεριδαρες μακαρόνια! Να μην αναφέρω τις τηγανητές πατάτες με τυρί κ κέτσαπ! Τώρα γλυκό τρώω 1-2 φορές την εβδομάδα κ ενδιάμεσα μπορεί μόνο κανένα κομματάκι σοκολάτα από τον άντρα μου. Μου είπε ο γιατρός να μετράω το σάκχαρο 2  φορές την εβδομάδα μέχρι στιγμής όλα καλά. 

Μου έκανε καλό νιώθω πιο ανάλαφρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos λίγη υπομονή κ σε λίγο θα τρως πάλι κανονικά.  Ειδικά αν θηλασεις θα τρως τ αμπακο χωρίς να παίρνεις γραμμάριο. Από ρη μια έχει κ τα καλά του να κάνεις διατροφή Κ να προσέχεις. Δ βάζεις κιλά.

@stasa199 μια χαρά ειναι τα κιλά σου!!! Εγώ κπ στιγμή είχα φθάσει τα 12 αλλά τώρα τελευταία δ πολύ τρώω κ ειμαο στα 10.5. Έχασα 1.5 κιλό. Κ στη μικρή μ τα ιδια ενώ 2ο τρίμηνο πήρα αρκετά μαζεμένα στο τέλος τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineosΕγώ πριν την καμπύλη δεν έτρωγα τίποτα!!!!!!Μετά από κανα δύο βδομάδες άρχισα και έχω τώρα κανα δύο βδομάδες που τρώω συχνά γλυκάκια...Μια σοκοφρετα κάτι!Αν μου μπει στο μυαλό δεν φεύγει!το είχα από πριν αυτό!Καλά μου έκαναν ζημιά και τα παγωτινια που είχα πάρει κάνα δυο φορές τώρα δεν ξανα παίρνω!

@Diwni Καλά είναι ευτυχώς που έχασα και εγώ κανένα γιατί θα είχα περάσει τα 15!!!!Δεν με πολύ αγχώνει το θέμα θα το παλέψω μετά το έχω πάρει απόφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 Ναι εννοείται. Κιλά είναι μπαίνουν βγαίνουν. Όλα θα τα χάσουμε δ είναι κάτι. Καλοκαιράκι έρχεται λίγο καμία βολτα με τ καρότσι, λίγο η ζέστη. Αχ τώρα θέλω παγωτό χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...