Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλησπέρα! Τι κάνετε? Χαίρομαι πολύ για τα όμορφα νεα σας! Περιμένω να φτάσει η μέρα της αυχενικής. Ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Vayaki φτιάξε τη λίστα κανένα πρόβλημα. Εγώ όντως τρέχω όλη μέρα με το παιδί και μπαίνω λίγο. Η δική μου ΠΗΤ δεν είναι ακόμα σίγουρη γιατί ο γιατρός πιστευει οτι ειχα ωορρηξία νωρίτερα λόγω των μετρήσεων. Θα σας πω σιγουρα μολις κανω την αυχενικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η natasa1990 είπε:

εμεις εχουμε 26/05 και κατα 90% αγορακι!!!!!πολυ ωραιο αυτο μπραβο σου που το εκανες!!!!

τελεια!!! Σε συμπληρωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΩΡΑ ΠΕΙΡΜΝΩ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!!!!!!! ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΠΛΕ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΩΡΑ ΠΕΙΡΜΝΩ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!!!!!!! ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΠΛΕ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! 

Ενα ξερω! Τα αγορια ... μας εχουν φαει λαχανο... και παραπονιομουν οτι μονο για κοριτσια ακουω κι ελεγα που θα βρισκουν τα κοριτσια μας αγορι κτλ???... μπραβο που ολα πηγαν καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anni7 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΩΡΑ ΠΕΙΡΜΝΩ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!!!!!!! ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΠΛΕ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! 

Μπράβο και σε σένα λοιπόν!!! Αχ τι καλά που είμαστε όλες καλά με τα μωράκια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως πατε κοριτσια;; Εγω αναρρωνω απο κρυωμα... Χτες ξυπνησα με πονολαιμο και μπουκωμα και πυρετο 38. Ευτυχως ο γιατρος ειπε οτι μπορω να παιρνω 2 απλά ντεπόν ανα 6 ωρες. Αχ πως θα βγαλω τον χειμωνα η αρρωστιαρα; Με τα κρυα την αρπαζω ευκολα.  Ευτυχως σημερα ειμαι πολυ πολυ καλυτερα.

Κοριτσια και κατι αλλο. Εσας τα χειμωνιατικα σας μπουφαν σας κανουν; Το δικο μου ειναι small. Μου καθοταν ωραιο στενουτσικο περυσι. Φετος ομως  κουμπωνει με το ζορι και στην περιοχη της κοιλιας ενιωθα να με σφιγγει πολυ εντονα. Μπηκα στο ιντερνετ και παρηγγειλα ενα ωραιοτατο σε ταμπά χρώμα, το οποιο φοριεται και οταν δεν εισαι εγκυος καθως αφαιρειται μια προεκταση που εχει για την κοιλιτσα. Για να δουμε τι θα ερθει... Τουλαχιστον ειδα οτι ειναι μια αξιοπιστη μαρκα για ρουχα εγκυμοσυνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

πως πατε κοριτσια;; Εγω αναρρωνω απο κρυωμα... Χτες ξυπνησα με πονολαιμο και μπουκωμα και πυρετο 38. Ευτυχως ο γιατρος ειπε οτι μπορω να παιρνω 2 απλά ντεπόν ανα 6 ωρες. Αχ πως θα βγαλω τον χειμωνα η αρρωστιαρα; Με τα κρυα την αρπαζω ευκολα.  Ευτυχως σημερα ειμαι πολυ πολυ καλυτερα.

Κοριτσια και κατι αλλο. Εσας τα χειμωνιατικα σας μπουφαν σας κανουν; Το δικο μου ειναι small. Μου καθοταν ωραιο στενουτσικο περυσι. Φετος ομως  κουμπωνει με το ζορι και στην περιοχη της κοιλιας ενιωθα να με σφιγγει πολυ εντονα. Μπηκα στο ιντερνετ και παρηγγειλα ενα ωραιοτατο σε ταμπά χρώμα, το οποιο φοριεται και οταν δεν εισαι εγκυος καθως αφαιρειται μια προεκταση που εχει για την κοιλιτσα. Για να δουμε τι θα ερθει... Τουλαχιστον ειδα οτι ειναι μια αξιοπιστη μαρκα για ρουχα εγκυμοσυνης

Περαστικά σου! σε καταλαβαίνω και εγω με το παρα μικρό αρρωσταινω.. πριν ενα μηνα ημουν σαν εσενα και μου κράτησε μια βδομάδα!

Εγώ ειχα παρει ενα μπουφαν πέρυσι που το ηθελα παρα πολυ και εψαξα πολυ να το βρω το οποιο τελικα το ειχα παρει σε L ενω επρεπε M γιατι το δοκιμασα με χοντρό πουλόβερ και με ενοχλούσε λιγι οπότε επέλεξα το μεγαλύτερο! μου κανει κανονικα και εχει και περιθώριο ακομα!εγω περα απο το πρήξιμο που εχω απο την αρχη της εγκυμοσύνης δεν εχω καταλάβει να φαίνεται διαφορα....μονο εγω και ο αντρας μου βλέπουμε κατι αλλα δεν φαίνεται ακομα κοιλίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

πως πατε κοριτσια;; Εγω αναρρωνω απο κρυωμα... Χτες ξυπνησα με πονολαιμο και μπουκωμα και πυρετο 38. Ευτυχως ο γιατρος ειπε οτι μπορω να παιρνω 2 απλά ντεπόν ανα 6 ωρες. Αχ πως θα βγαλω τον χειμωνα η αρρωστιαρα; Με τα κρυα την αρπαζω ευκολα.  Ευτυχως σημερα ειμαι πολυ πολυ καλυτερα.

Κοριτσια και κατι αλλο. Εσας τα χειμωνιατικα σας μπουφαν σας κανουν; Το δικο μου ειναι small. Μου καθοταν ωραιο στενουτσικο περυσι. Φετος ομως  κουμπωνει με το ζορι και στην περιοχη της κοιλιας ενιωθα να με σφιγγει πολυ εντονα. Μπηκα στο ιντερνετ και παρηγγειλα ενα ωραιοτατο σε ταμπά χρώμα, το οποιο φοριεται και οταν δεν εισαι εγκυος καθως αφαιρειται μια προεκταση που εχει για την κοιλιτσα. Για να δουμε τι θα ερθει... Τουλαχιστον ειδα οτι ειναι μια αξιοπιστη μαρκα για ρουχα εγκυμοσυνης

Περαστικά σου!!! Γρήγορη ανάρρωση να έχεις!

Εμένα προς το παρόν το μπουφάν μου μου κάνει γιατί ήταν λίγο φαρδύ. Αυτά που δε μου κάνουν είναι όλα τα υπόλοιπα. Χαχαχα!! Το τύπου δερμάτινο μπουφανάκι μου, το παλτό μου και τα παντελόνια μου με στενεύουν πολύ στην κοιλιά. Δεν τα φοράω πια...

Αν επιτρέπεται, ποιας εταιρείας είναι το μπουφάν που παρήγγειλες;; Όταν έρθει πες μας αν είναι ωραίο. Θα χρειαστώ σίγουρα εγώ στην πορεία γιατί το μεγάλο φούσκωμα θα έρθει μετά τα Χριστούγεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@natasa1990  Ευχαριστω πολυ!!! Αρα μια χαρα, εισαι βολεμενη απο μπουφαν!!!

@Angelmammy H μαρκα λεγεται noppies. Γραφουν οτι το παραγγελνεις στο νουμερο που ειχες πριν την εγκυμοσυνη κι αυτοι προνοουν για την κοιλιτσα γιατι οπως σου ειπα εχει ενα εξτρα αποσπωμενο κομματι. Για να δουμε αν ειναι κι αυτο στενο, θα παρω μεγαλυτερο. Ευτυχως η αποστολη για αλλαγη ειναι δωρεαν. Επισης να πω οτι ειναι ακριβουτσικο (150ευρω). Θα μπορουσα να μην τα δωσω και να βολευτω με κατι αλλο. Αλλα εμενα με ενθουσιασε οτι το φορας και μετα την εγκυμοσυνη. Ο αντρας μου ειπε: "απ το να μην κουμπωνεις το μπουφαν σου και να εισαι συνεχεια αρρωστη παραγγειλε αυτο που σου αρεσε". χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να το και σε εικονα. Παιζει να ειναι το πρωτο πραγμα που παραγγελνω απο ιντερνετ και φοριεται. Δεν το συνηθιζω. Θα δειξει αν θα κλαιω τα λεφτα

20181119_194306.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Να το και σε εικονα. Παιζει να ειναι το πρωτο πραγμα που παραγγελνω απο ιντερνετ και φοριεται. Δεν το συνηθιζω. Θα δειξει αν θα κλαιω τα λεφτα

20181119_194306.jpg

Άααα είναι ωραίο! Αλλά όντως ακριβουτσικο. Εγώ παραγγέλνω χρόνια από το ίντερνετ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το νούμερο μου. Αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη φοβάμαι και δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω. Όποτε προτιμώ να δοκιμάσω κάτι πριν το αγοράσω. 

Με τα μωρουδιακα, αλήθεια, βγάζετε άκρη στα νούμερα;; Άλλοι λένε να πάρεις για νεογέννητα, άλλοι λένε ότι μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα όποτε θα είναι άχρηστα και τσάμπα τα λεφτά οπότε να αγοράσουμε για έως 6 μηνών... Ακόμα δεν ξέρω τι να αγοράσω. Μπερδεύομαι πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Άααα είναι ωραίο! Αλλά όντως ακριβουτσικο. Εγώ παραγγέλνω χρόνια από το ίντερνετ και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το νούμερο μου. Αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη φοβάμαι και δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω. Όποτε προτιμώ να δοκιμάσω κάτι πριν το αγοράσω. 

Με τα μωρουδιακα, αλήθεια, βγάζετε άκρη στα νούμερα;; Άλλοι λένε να πάρεις για νεογέννητα, άλλοι λένε ότι μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα όποτε θα είναι άχρηστα και τσάμπα τα λεφτά οπότε να αγοράσουμε για έως 6 μηνών... Ακόμα δεν ξέρω τι να αγοράσω. Μπερδεύομαι πολύ!! 

ελα μου ντε... τα μωρουδιακα νομιζω θα μας απασχολησουν πιο πολυ τους τελευταιους μηνες. Εχουμε καιρο γι αυτα. Προς το παρον δεν κοιταω τιποτα. Ευτυχως εχω και νεα θεια (40 χρονων), η οποια εχει κανει 2 παιδια κι εχει να μου δωσει απειρααα φορμακια και τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραιο!!καλα εκανες και το πηρες αφου δεν ειναι μονο για φετος!!εμενα ολα μου τα μπουφαν ειναι medium.για 4 ακομα περιπου κιλακια θα μου κανουν.τα παντελονια ομως δεν μου κανουνε...προς το παρον κολαν φοραω και ενα τζιν .σε 2-3 βδομαδες θα παρω λεω παντελονι εγκυμοσυνης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω καλα νεα!!πηγα σημερα γιατρο και ειδαμε το αγορι μας!υποχωρησε τελειως το αιματωμα!!επιτελους τελος η ξαπλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια εχω καλα νεα!!πηγα σημερα γιατρο και ειδαμε το αγορι μας!υποχωρησε τελειως το αιματωμα!!επιτελους τελος η ξαπλα!!!

Υπέροχα νέα!!! Μπράβο!!! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, χαίρομαι να ακούω καλά νέα. Περαστικά στις αρρωστουλες μας, να σου περάσει γρήγορα και να μην έχεις άλλα κρυωματα εύχομαι βρε κορίτσι @vayaki !! Και καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας @Valfrag ?? 

Εγώ ακόμα ταλαιπωρούμαι με τις αναγούλες και τους εμετούς βρε κορίτσια, είναι πολύ κουραστικό.. Μάλλον θα πάρω τον γιατρό να ζητήσω κάτι έστω ελαφρύ. Μέχρι στιγμής έκανα υπομονή, δεν ήθελα να επιβαρυνθούμε με χάπι ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν παλεύεται!! Και δεν βοηθάει ότι και να έχω δοκιμάσει. ??‍ Κατά τ άλλα ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να δω το νινί μου στον υπέρηχο ❤??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, χαίρομαι να ακούω καλά νέα. Περαστικά στις αρρωστουλες μας, να σου περάσει γρήγορα και να μην έχεις άλλα κρυωματα εύχομαι βρε κορίτσι @vayaki !! Και καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας @Valfrag ?? 

Εγώ ακόμα ταλαιπωρούμαι με τις αναγούλες και τους εμετούς βρε κορίτσια, είναι πολύ κουραστικό.. Μάλλον θα πάρω τον γιατρό να ζητήσω κάτι έστω ελαφρύ. Μέχρι στιγμής έκανα υπομονή, δεν ήθελα να επιβαρυνθούμε με χάπι ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν παλεύεται!! Και δεν βοηθάει ότι και να έχω δοκιμάσει. ??‍ Κατά τ άλλα ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να δω το νινί μου στον υπέρηχο ❤??

Καλημέρα!! 

Είμαι μια από τα ίδια να ξέρεις. Δεν είσαι μόνη σου. 17η εβδομάδα, ε;;;; Και ακόμα κάνω εμετούς και το στομάχι μου!! Αχ αυτό το στομάχι μου. Ειδικά όσο νυχτώνει δεν ξέρω ώρες ώρες που να σταθώ. Συζήτησε με το το γιατρό σου και αν σου δώσει κάτι για να ανακουφιστείς παρ' το. Διαφορετικά υπομονή υπομονή υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, χθες η μαμά μου μού έφερε την "Εγκυκλοπαίδεια της εγκυμοσύνης". Τρελάθηκα!! Είναι απλά φανταστικό βιβλίο. Σας το συστήνω αν ψάχνετε να βρείτε κάτι πέραν του ίντερνετ να διαβάσετε. Τα βιβλία έχουν άλλη χάρη που νομίζω ποτέ δε θα μπορέσουν να αντικατασταθούν. Έχει μέσα τα πάντα! Λύνει απορίες, έχει εικόνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!! 

Είμαι μια από τα ίδια να ξέρεις. Δεν είσαι μόνη σου. 17η εβδομάδα, ε;;;; Και ακόμα κάνω εμετούς και το στομάχι μου!! Αχ αυτό το στομάχι μου. Ειδικά όσο νυχτώνει δεν ξέρω ώρες ώρες που να σταθώ. Συζήτησε με το το γιατρό σου και αν σου δώσει κάτι για να ανακουφιστείς παρ' το. Διαφορετικά υπομονή υπομονή υπομονή. 

Τον πήρα τελικά δεν άντεξα!! Την Πέμπτη μπαίνω στην 16η εβδομάδα και  μου είπε να πάρω το Oroperidys μια ώρα πριν από κάθε βασικο γεύμα. Εννοείται πως έτρεξα να το πάρω και ελπίζω να μου κάνει καλό επιτέλους!! Μακάρι να δω βελτίωση Θεέ μου!!  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Τον πήρα τελικά δεν άντεξα!! Την Πέμπτη μπαίνω στην 16η εβδομάδα και  μου είπε να πάρω το Oroperidys μια ώρα πριν από κάθε βασικο γεύμα. Εννοείται πως έτρεξα να το πάρω και ελπίζω να μου κάνει καλό επιτέλους!! Μακάρι να δω βελτίωση Θεέ μου!!  ???

Στο εύχομαι ειλικρινά. Τον ρώτησες αν υπάρχει περίπτωση να βλάψει το μωρό σου;; Μέσα στις οδηγίες τι γράφει; Δε σε ρωτάω για να σε αγχώσω, προς Θεού. Απλά όπως καταλαβαίνεις με ενδιαφέρει άμεσα!

Πες μου κι εμένα σε παρακαλώ αν σε βοήθησε και πόσο. 5 Δεκεμβρίου έχω ραντεβού με το γιατρό μου. Αν δεν έχω ηρεμήσει μέχρι τότε, θα τον ρωτήσω κι εγώ ξανά μήπως μου δώσει κάτι. Όταν τον είχα ρωτήσει πριν λίγες εβδομάδες μου είχε πει πως καλό είναι να κάνω λίγη υπομονή ακόμα γιατί οι στατιστικές λένε ότι δε θα μου κρατήσει πολύ ακόμα αυτή η κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Στο εύχομαι ειλικρινά. Τον ρώτησες αν υπάρχει περίπτωση να βλάψει το μωρό σου;; Μέσα στις οδηγίες τι γράφει; Δε σε ρωτάω για να σε αγχώσω, προς Θεού. Απλά όπως καταλαβαίνεις με ενδιαφέρει άμεσα!

Πες μου κι εμένα σε παρακαλώ αν σε βοήθησε και πόσο. 5 Δεκεμβρίου έχω ραντεβού με το γιατρό μου. Αν δεν έχω ηρεμήσει μέχρι τότε, θα τον ρωτήσω κι εγώ ξανά μήπως μου δώσει κάτι. Όταν τον είχα ρωτήσει πριν λίγες εβδομάδες μου είχε πει πως καλό είναι να κάνω λίγη υπομονή ακόμα γιατί οι στατιστικές λένε ότι δε θα μου κρατήσει πολύ ακόμα αυτή η κατάσταση. 

Κοίτα κι εγώ ξεκίνησα τη συνομιλία με το γιατρό λέγοντάς του ότι έκανα υπομονή τόσο καιρό κι αυτό γιατί δεν ήθελα να να επιβαρύνω το μωρό μου. Και μου είπε να μην αγχώνομαι δεν θα επιβαρυνθεί κανένας. Διάβασα και μέσα ότι μέσα σε 3 με 4 μέρες υποχωρούν τα συμπτώματα. Εγώ πάντως τώρα έφαγα ήδη το μεσημεριανό μου και οφείλω να ομολογήσω πως δεν έχω αυτό το ενοχλητικό αίσθημα της αναγούλας. Τώρα μην το γρουσουζέψω αλλά θα δείξει. Τώρα όσο για τα χάπια είναι μασώμενα και μου είπε να παίρνω δυο, μια ώρα πριν από κάθε γεύμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια βλεπω ολες ειστε καλα και τα μωρακια σας!!!!!

εγω τα τζιν μου μονο δε φοραω και πηρα ενα εγκυμοσυνης και δυο κολαν τα υπολοιπα ακομα μου χωρανε!!!

απο κιλα πως πατε??? εγω ειμαι στην 13η εβδομαδα και μεχρι τωρα απο την αρχη πηρα σχεδον τρεια κιλα!! εμενα μου φαινονται πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα ιδια και εγω @anni7 !!ακομη δεν εχω παρει ρουχα εγκυμοσύνης ελεγα να παω προς το τελος του Δεκεμβρίου αν μου κανουν μεχρι τοτε!!επισης θα αλλαξω μαλλον για τρίτη φορα το σίδηρο γιατι με πειραζει και αυτος πολυ..εχω λιγοτερους εμετους αλλα τρομερους πονους στο στομαχι,εχθες δεν μπορουσα να περπατήσω. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια εγω θα ταλαιπωρηθω λιγο οπως φαινεται με την υγεια μου. Το κρυωμα που ειχα ηταν οπως το ειπε ο γιατρος ιογενές. Γεμισαν τα ιγμορεια μου... κλασικα εγω εχω ευαισθησια σε ιγμοριτιδα και τωρα θελει καλο καθαρισμα της μυτης με πλυσεις. Εδωσε κι ενα σπρευ που επιτρεπεται σε εγκυμοσυνη. Αν δε δω βελτιωση λεει το Σαββατο θα ξεκινησω αντιβιωση augmentin για 6 μερες. Εγω παντα ημουν σπαστικια με τα φαρμακα...επρεπε να φτασει ο κομπος στο χτενι για να τα παρω. Τωρα με το μωρο ενα παραπανω να μη θελω να παρω τιποτα. Ουφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...