Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Νομιζω κοριτσια το πιο σημαντικο για μενα ειναι φυσικα να ειναι κοντα και να σηκωνει το τηλεφωνο!!!μου εχουν προτινει μια παιδιατρο που εχει ιατρειο εδω στα νοτια προαστια που ειναι και παιδιατρος στο Ρεα..τωρα ξεκινησα και ψαχνω κ μιλαω με γνωστες και φιλες..και θα δω που θα καταληξω τελικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ πιστευω ότι όσες δεν έχουμε κάποιον παιδίατρο από πριν ή κάποιον που να μας τον σύστησαν καλο θα ήταν να κάνουμε μερικά ραντεβού να δούμε εάν μας ικανοποιούν. Για μένα είναι βασική προϋπόθεση είναι ο εμβολιασμός και να μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί του ανα πάσα στιγμή. Ειδικα για όσες γινόμαστε πρώτη φορά μανούλες το άγχος φαντάζομαι θα είναι λίγο μεγαλύτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Το θέμα παιδίατρος με απασχολούσε πολύ, οπότε την αναζήτηση την ξεκίνησα από πολύ νωρίς. Προσωπικά έχω καταλήξει, αλλά θέλω να τον δω και όταν έρθει με το καλό ο μπέμπης, να δω πώς θα είναι και τότε. Σημαντικό ρόλο στην επιλογή ήταν και το να είναι κοντά μου και να έρχεται σπίτι τον πρώτο καιρό. Για το εάν σηκώνει τηλέφωνο, θα το δω στην πράξη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Απ'ότι καταλαβαίνω όλες μας θέλουμε να έχουμε κοντά μας τον παιδίατρο. Και φυσικά να μπορούμε να τον βρούμε ανά πάσα ώρα και στιγμή. Βέβαια, όπως είπατε πολλές αυτό θα το δούμε στην πράξη. 

Εγω λέω με το που μπει ο Απρίλης και μπω στο μήνα μου να επισκεφτώ έναν παιδίατρο κυριολεκτικά 2 τετράγωνα από το σπίτι μας. Και ας ελπίσουμε να μας αρέσει γιατί απ' ότι μου είπαν έρχεται και στο σπίτι τις πρώτες μέρες που θα έχουμε το μωράκι μας. 

Όλο και κάτι καινούργιο έχουμε να μάθουμε και να ψάξουμε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Ntory  τα διδυμακια που περιμενετε τι φυλο εχουν; ρωταω για να συμπληρωσω ενα πινακακι που εχουμε φτιαξει

Καλημέρα!! Είναι ένα ? κ ένα ?!! 

Ούτε εγω ξέρω πως να ποστάρω ακόμα καλά καλά σε αυτά που γράφεται, χωρις να μπερδεύω τη σειρά του διαλόγου. Το ψάχνω όμως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Απ'ότι καταλαβαίνω όλες μας θέλουμε να έχουμε κοντά μας τον παιδίατρο. Και φυσικά να μπορούμε να τον βρούμε ανά πάσα ώρα και στιγμή. Βέβαια, όπως είπατε πολλές αυτό θα το δούμε στην πράξη. 

Εγω λέω με το που μπει ο Απρίλης και μπω στο μήνα μου να επισκεφτώ έναν παιδίατρο κυριολεκτικά 2 τετράγωνα από το σπίτι μας. Και ας ελπίσουμε να μας αρέσει γιατί απ' ότι μου είπαν έρχεται και στο σπίτι τις πρώτες μέρες που θα έχουμε το μωράκι μας. 

Όλο και κάτι καινούργιο έχουμε να μάθουμε και να ψάξουμε. 

 

Καλημέρα!! 

Συμφωνώ απόλυτα!! Και ιδανικά νομιζω θα είναι να είναι σχετικά οικονομικός, και  φυσικά ήρεμος χωρίς να είναι αδιάφορος. Άντε να τους βρεις!!

Καλό ψάξιμο σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ntory είπε:

Καλημέρα!! Είναι ένα ? κ ένα ?!! 

Ούτε εγω ξέρω πως να ποστάρω ακόμα καλά καλά σε αυτά που γράφεται, χωρις να μπερδεύω τη σειρά του διαλόγου. Το ψάχνω όμως! 

Επειδή είσαι καινούργιο μέλος στην ιστοσελίδα θέλεις κάποιον αριθμό αναρτήσεων για να μπορείς να γράφεις όπως εμείς. Νομίζω 20 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Στην αρχή και εμείς περιμέναμε να εγκριθούν τα μηνύματά μας και κάπου μπερδευοταν η σειρά. Υπομονή. Γράφε γράφε σε λίγο θα γράφεις και θα τα βλέπουμε αμέσως. Οπότε αν γράψεις κάτι και δε σου απαντήσουμε, πολύ πιθανόν να έχει μπει ανάμεσα στα δικά μας και να μην το έχουμε δει. :-)

Καλά ε;;; 2 μωράκια, ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι!! Με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

έχω καιρό να γράψω όμως παρακολουθώ τα νέα σας! 

Περνάει γρήγορα ο καιρός... πότε φτάσαμε στην ετοιμασία των δωματίων..

οι τελευταίες εξετάσεις έμειναν για όλες μας και μετά θα έχουμε τα μωράκια μας ! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 σε λίγο θα αρχίσουμε να μετράμε μέρες!!!

Βρε κορίτσια όταν σας πονάει ο αφαλός τι κάνετε??Υπάρχει κάτι να ανακουφίσει τον πόνο???έχει και λίγες μέρες κουνιέται η μπέμπα και με πονάει κυρίως από τα αριστερά αλλά περνάει αμέσως ευτυχώς..Καλά για την κύστη δεν το συζητώ...Δεν πρέπει να έχει χώρο καθόλου τις περισσότερες ώρες της ημέρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Vivi35 σε λίγο θα αρχίσουμε να μετράμε μέρες!!!

Βρε κορίτσια όταν σας πονάει ο αφαλός τι κάνετε??Υπάρχει κάτι να ανακουφίσει τον πόνο???έχει και λίγες μέρες κουνιέται η μπέμπα και με πονάει κυρίως από τα αριστερά αλλά περνάει αμέσως ευτυχώς..Καλά για την κύστη δεν το συζητώ...Δεν πρέπει να έχει χώρο καθόλου τις περισσότερες ώρες της ημέρας!

Αυτό με την κύστη είναι δράμα!! Όπου και να πάω, ο, τι και να κάνω πρέπει να έχω τουαλέτα κοντά. 

Να σας ρωτήσω κάτι κάπως άβολο;;; Σας έχει τύχει να σας φύγουν λίγα ούρα πχ την ώρα που φτερνίζεστε;;; Εμένα εδώ και λίγες μέρες μου συμβαίνει κάθε μέρα. Και δεν μπορώ να το ελέγξω... Και νιώθω πολύ περίεργα!!! Είναι ένα τσακ αλλά είναι αρκετό για να τρέχω να αλλάζω εσώρουχο. 

Σήμερα έκανα και καλλιέργεια κολπικού για να δούμε αν ο στρεπτόκοκκος που είχα έχει επανέλθει... Ευχηθείτε μου καλή τύχη!! 

Όσον αφορά αυτό που λες Νατάσα με τον πόνο στον αφαλό, δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι. Υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy το έχω πάθει κάποιες φορές κ χωρίς να φτερνιστω, βηξω κλπ. Είναι λίγο άβολο αλλά τόση πίεση τραβάει κ αυτή η κυστουλα μας ! Καλά αποτελέσματα !

Κορίτσια όλα καλά στον γιατρό. 1660 ο μπέμπης μας . Τον είδαμε λιγάκι προφίλ . Κεφάλι προς τα κάτω όπως την προηγούμενη φορά.

Για τις συσπάσεις μου είπε να μη φοβάμαι κ να ξεκουράζομαι περισσότερο να μην κάνω πολλά πολλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Αυτό με την κύστη είναι δράμα!! Όπου και να πάω, ο, τι και να κάνω πρέπει να έχω τουαλέτα κοντά. 

Να σας ρωτήσω κάτι κάπως άβολο;;; Σας έχει τύχει να σας φύγουν λίγα ούρα πχ την ώρα που φτερνίζεστε;;; Εμένα εδώ και λίγες μέρες μου συμβαίνει κάθε μέρα. Και δεν μπορώ να το ελέγξω... Και νιώθω πολύ περίεργα!!! Είναι ένα τσακ αλλά είναι αρκετό για να τρέχω να αλλάζω εσώρουχο. 

Σήμερα έκανα και καλλιέργεια κολπικού για να δούμε αν ο στρεπτόκοκκος που είχα έχει επανέλθει... Ευχηθείτε μου καλή τύχη!! 

Όσον αφορά αυτό που λες Νατάσα με τον πόνο στον αφαλό, δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι. Υπομονή. 

Αχ βρε κορίτσια αυτό με την κύστη μεγάλο πρόβλημα,και να φανταστείτε εγώ μόλις μπήκα στον έβδομο και συνεχώς πηγαίνω τουαλέτα.αυτο που είπες με τα πυρά νομίζω πως είναι φυσιολογικό τους τελευταίους μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@Angelmammy το έχω πάθει κάποιες φορές κ χωρίς να φτερνιστω, βηξω κλπ. Είναι λίγο άβολο αλλά τόση πίεση τραβάει κ αυτή η κυστουλα μας ! Καλά αποτελέσματα !

Κορίτσια όλα καλά στον γιατρό. 1660 ο μπέμπης μας . Τον είδαμε λιγάκι προφίλ . Κεφάλι προς τα κάτω όπως την προηγούμενη φορά.

Για τις συσπάσεις μου είπε να μη φοβάμαι κ να ξεκουράζομαι περισσότερο να μην κάνω πολλά πολλά ! 

Μπράβο!!! Μια χαρά το μωρό σας κι εσάς!! Με το καλό! 

Οπότε τώρα ξεκούραση... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Αχ βρε κορίτσια αυτό με την κύστη μεγάλο πρόβλημα,και να φανταστείτε εγώ μόλις μπήκα στον έβδομο και συνεχώς πηγαίνω τουαλέτα.αυτο που είπες με τα πυρά νομίζω πως είναι φυσιολογικό τους τελευταίους μήνες.

Εγώ έχω θέμα με την τουαλέτα από τους πρώτους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης. Αλλά όσο περνάει ο καιρός δεν παλεύεται! Ε... Λίγο έμεινε ακόμα. Απλά με ενοχλεί γιατί πολλές φορές διψάω και δεν πίνω νερό γιατί έχω κάπου να πάω και φοβάμαι μήπως δεν μπορώ να κρατηθώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Εγώ έχω θέμα με την τουαλέτα από τους πρώτους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης. Αλλά όσο περνάει ο καιρός δεν παλεύεται! Ε... Λίγο έμεινε ακόμα. Απλά με ενοχλεί γιατί πολλές φορές διψάω και δεν πίνω νερό γιατί έχω κάπου να πάω και φοβάμαι μήπως δεν μπορώ να κρατηθώ. 

Μια από τα ίδια από την αρχή το είχα το θέμα με την συχνοουρια αλλά όσο περνάει ο καιρός γίνεται χειρότερο,και εγώ ως μόνη λύση βρήκα όταν είναι να πάω κάπου να μην πινω πριν πολλά υγρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  και @marakineos το παθαίνω και εγω  αυτό μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό!Μπορεί και πάνω από μια φορά αφού κάθε φορά λέω να κάθομαι μόνιμα στο μπάνιο!μας πιέζουν τα μικρακια μας !!Και κάποια στιγμή νόμιζα πως σταμάτησε αλλά ξανα πάλι!!! 

@marakineos Μια  Χαρούλα το μωράκι σου!!πολύ καλό και το βάρος και το είδατε κιόλας!!εμένα προχθές μου είπε ο γιατρός πως και τυχεροί είμαστε γιατί πολλά μωράκια δεν καταφέρνουν να τα δουν καθόλου!!

Τώρα για το νερό εγώ πίνω ένα μισή λίτρο σίγουρα και αν τυχη και παρα πανω!πάω συνέχεια τουαλέτα!!Μια φορά την πάτησα γιατί πήγαμε για περπάτημα με καφέ στο χέρι και δεν είχε πουθενά τουαλέτα για 2 ώρες και είπα ξανα δεν έχει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy  και @marakineos το παθαίνω και εγω  αυτό μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό!Μπορεί και πάνω από μια φορά αφού κάθε φορά λέω να κάθομαι μόνιμα στο μπάνιο!μας πιέζουν τα μικρακια μας !!Και κάποια στιγμή νόμιζα πως σταμάτησε αλλά ξανα πάλι!!! 

@marakineos Μια  Χαρούλα το μωράκι σου!!πολύ καλό και το βάρος και το είδατε κιόλας!!εμένα προχθές μου είπε ο γιατρός πως και τυχεροί είμαστε γιατί πολλά μωράκια δεν καταφέρνουν να τα δουν καθόλου!!

Τώρα για το νερό εγώ πίνω ένα μισή λίτρο σίγουρα και αν τυχη και παρα πανω!πάω συνέχεια τουαλέτα!!Μια φορά την πάτησα γιατί πήγαμε για περπάτημα με καφέ στο χέρι και δεν είχε πουθενά τουαλέτα για 2 ώρες και είπα ξανα δεν έχει!!!!!

:-)

Σκέψου ότι εγώ πίνω 3 λίτρα νερό την μέρα χειμώνα καλοκαίρι. Και είναι πολλά τα χρόνια πια οπότε ο οργανισμός μου έχει μάθει να διψάει. Με αναγκάζω να μην πιω στη φάση που είμαστε όταν έχω να βγω γιατί δεν μπορώ να κρατηθώ. Και μετά γυρνάω σπίτι, πίνω 1 λίτρο και με πιάνουν καούρες. Χαχαχα!!! Δεν υπάρχει σωτηρία!!! Μόλις με το καλό γεννήσουμε θα λυθούν όλα θέλω να πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

:-)

Σκέψου ότι εγώ πίνω 3 λίτρα νερό την μέρα χειμώνα καλοκαίρι. Και είναι πολλά τα χρόνια πια οπότε ο οργανισμός μου έχει μάθει να διψάει. Με αναγκάζω να μην πιω στη φάση που είμαστε όταν έχω να βγω γιατί δεν μπορώ να κρατηθώ. Και μετά γυρνάω σπίτι, πίνω 1 λίτρο και με πιάνουν καούρες. Χαχαχα!!! Δεν υπάρχει σωτηρία!!! Μόλις με το καλό γεννήσουμε θα λυθούν όλα θέλω να πιστεύω. 

Εγώ μόνο το καλοκαίρι πίνω τόσο!!!έχεις δίκιο είναι πρόβλημα!Ναι μωρέ λογικά θα περάσουν δεν μπορεί!μη μας μείνει κανένα κουσούρι Παναγία μου!χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Νομίζω ολες λίγο πολύ θα έχουμε θέμα με την συχνοουρία ειδικα όσο μεγαλώνουν τα μωράκια μας! Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο ήμασταν έξω με παρέα και όταν άρχισα να γελάω ένιωσα ότι μπορεί να έφυγε μια σταγονίτσα και έτρεχα αρων αρων στην τουαλέτα. Επίσης το βράδυ προσπαθώ να μην πίνω νερό μετά τις 9 και πάλι θα σηκωθώ τουλάχιστον δυο φορές για πιπί και αντε μετά να ξανά κοιμηθώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιαβρόγλου Καλημέρα!!!

Καλά το βράδυ δεν ξέρω τι γίνεται μπορεί να σηκωθώ και 5 φορές!!!!Και προσπαθώ να μην πίνω και εγώ άλλα κάτι δεν κάνω καλά!!!!Μάλλον με προετοιμάζει για μετά η μπέμπα!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Δύσκολο αυτό με τη συχνοουρία! Κάθε λίγο και λιγάκι τουαλέτα!

να ρωτήσω και κάτι άλλο? Όταν λέγατε για πόνο στο ισχύο, εννοούσατε να μην μπορείτε να περπατήσετε? Γιατί εγώ αυτό έχω πάθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δύσκολο αυτό με τη συχνοουρία! Κάθε λίγο και λιγάκι τουαλέτα!

να ρωτήσω και κάτι άλλο? Όταν λέγατε για πόνο στο ισχύο, εννοούσατε να μην μπορείτε να περπατήσετε? Γιατί εγώ αυτό έχω πάθει.. 

Εμενα με πιανει πονος απτο γοφο μεχρι κατω το ποδι και ψιλοκουτσαινω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δύσκολο αυτό με τη συχνοουρία! Κάθε λίγο και λιγάκι τουαλέτα!

να ρωτήσω και κάτι άλλο? Όταν λέγατε για πόνο στο ισχύο, εννοούσατε να μην μπορείτε να περπατήσετε? Γιατί εγώ αυτό έχω πάθει.. 

Ναι....εμένα πολλές φορές ξεκινάει από τη μέση και πιάνει όλο το πόδι!Επίσης μπορεί να πάω και κάπως σαν γρια αλλά τι να κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag @stasa199 και γω το ίδιο.. όχι απλά κουτσαίνω, με το ζόρι στέκομαι! Εδώ και μια βδομάδα και δεν βλέπω να βελτιώνεται... 

έχω και το πρώτο μου παιδάκι που όλη μέρα με έχει στο τρέξιμο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...