Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Εγω εχω μεγαλύτερο πρόβλημα με τα πατατάκια η αλήθεια είναι!ευτυχώς δεν μου λέει τίποτα ο άντρας μου αλλά δεν μου παίρνει και πάντα!Αλλά ξέρει ότι άμα ζητήσω κάτι το θέλω!Και αν δεν μου το πάρει μπορεί να το πάρω μετά από μέρες και δεν το ευχαριστιέμαι!

Αχ ωραίο πράγμα τα πατατάκια! Εγώ πριν την εγκυμοσύνη δεν τα άγγιζα! Ούτε για αστείο! Τώρα έχω φάει κάποιες φορές αλλά επειδή εμείς καθορίζουμε από τώρα τις διατροφικές συνήθειες του μωρού μας προσέχω να μη μάθει σε σαβουροτροφές. Ελπίζω να μπορώ να συνεχίσω πάλι τις παλιές καλές μου διατροφικές συνήθειες αφού γεννήσω. Πόσα πράγματα να διαχειριστούμε πια;;;; Αμάν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Angelmammy Εγώ όλο και κάτι τρώω!Άμα του καθόριζω  τις διατροφικές συνήθειες καήκαμε!!!!!τίποτα δεν θα τρώει αυτό το μωρό!χαχαχαχα αφού όλα με πειράζουν!μάλλον αυτή καθορίζει και τις δικές μου στην περίπτωση μου!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο σύζυγος στην 1η μου εγκυμοσύνη είδε ότι έβγαλα την βέρα μου γιατί με έσφιγγε και μου έκανε ζήλειες, του απαντάω και εγώ "ναι, τώρα ειδικά που έχω γίνει σαν μπόγος, πέσανε όλοι οι άντρες στα πόδια μου και για να μην χάσω τα τυχερά έβγαλα την βέρα"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Όχι δ καταλάβατε καλά. Κάνεις δ εννοεί απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου σαν εγκυμοσύνη. Εννοούμε να κάνετε όμορφα πράγματα αυτι τον καιρό που σας απομένει. Να δείτε φίλες Σας, να βγείτε μια βόλτα με τ άντρα σας, να διαβάσετε ένα βιβλίο, να χαζεψετε με τις ωρες τηλεόραση. Μετά τπτ δ θα είναι τ ιδιο. Όσο ειδυλλιακές κ αν φαντάζουν οι βόλτες με τα καρότσια πιστέψτε με δ είναι πάντα. Άσε π θα επόμενα χρόνια θα τα κάνεις όλα στο τρέξιμο κ με την ψυχή στο στομα. Φυσικά κ έρχονται υπέροχες στιγμές με ρη γέννηση ενος μωρου. Αλλά σας τα λέμε για να μην προσγειωθειτε απότομα όταν έρθουν η κούραση Κ τα ξενύχτια. Γτ μετά να δείτε πόσο δύσκολο είναι να πεις κουράστηκα η ότι όντως περνάω δύσκολα. 

@KONSTANTIA μου τις προάλλες κάπου είχα να πάω κ κατο μ πέταξε ο άντρας μου κ τ λέω ναι με ρη β κοιλιά στο στόμα όλοι εμένα θα κοιτανε. Μ λέει έχει πολλούς με βίτσια εκεί έξω. Ε τ λέω κ γω άμα είναι να βρω κπ να τον βρω γενικά τι μόνο για ένα μηνα μέχρι μα γεννήσω;;

@Narcissa σκέψου κ τ καλο ρης υπόθεσης. Για να έχει κατέβει τόσο το μωρό λογικά θα έχεις κ γρήγορο τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni πες τους τα να χαρείς γιατί μετά όλα αλλάζουν και κανείς δεν μπορεί να σε προετοιμάσει για αυτές τις αλλαγές. Τα πιο απλά πράγματα που κάνουμε χωρίς παιδί μετά το παιδί είναι κατορθώματα όπως ένα καλό λούσιμο μαλλιών. Πηγαίνω στην κομμώτρια και στο λούσιμο της λέω "λίγο ακόμα, σε παρακαλώ", στο σπίτι κάνω μπάνιο σαν την τρελή! Εσύ να ψάξεις έναν χωρίς βίτσια να σου μείνει και μετά την γέννα!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA σίγουρα τ να μεγαλώνεις την οικογένεια σου είναι κάτι υπέροχο. Αλλά τα λέω γτ μας βομβαρδίζουν με τέλειες εικόνες από στρουμπουλα μωρά π κοιμουνται γαλήνια με τις ωρες κ οι γονείς απολαμβάνουν ένα ποτήρι κρασί μπροστά στο τζάκι κτλ κτλ. Δυστυχώς η καθημερινότητα έχεις τις δικές της δυσκολίες άλλα κάνεις δ μιλάει για αυτό. Είδα γνωστή μ στο δρόμο με νεογέννητο.  Της λέω πως πάτε; Ε μ λέει καλά μαγκωμενα. Της λέω εγώ πάντως τ πρωρο καιρο μετρούσα μέρα μερα κ βγάζει έναν αναστεναγμό κ μ λέει αχ δ ξέρεις οιση ανακούφιση μ δίνεις. Φοβάμαι να τ πω ότι μετράω τις μερες μέχρι να ξεπεταχτει. Τα έχω παίξει. Φοβάμαι να τ πω μη με περάσουν για τρελή. Επίσης Καλή μ φίλη γέννησε πρόσφατα. Μου στέλνει μήνυμα ένα βραδυ απελπισμένη μ λέει δ ειμαι Καλά, θέλω να κλαίω όλη μέρα. Δεν είμαι αχάριστη απλα έτσι νιώθω κ έχω τύψεις. Δ θέλω να πω κάτι στον άντρα μ μη με περάσει για τρελή. Διαβάζω όλες να λένε Ε ξυνυχταμε άλλα κοιτάω τ μωρο μ κ λιώνω κτλ κ γω τ μόνο π θέλω είναι να κοιμηθώ 2 ώρες σαν άνθρωπος. Μιλούσα με 2 ωρες για να την πεισω ότι είναι όλα φυσιολογικά. Ξέρεις καμία φορα τα λέω κ θα νομίζουν ότι αποτρεπω τ κόσμο από τ να κάνει παιδιά. Απλά θέλω να προετοιμάσω ότι δ είναι όλα ρόδινα. Αλλά εννοείται όλα περνανε. Λες να βρω κ έναν εφεδρικό; προς τ παρόν Καλά είμαι με αυτόν χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@KONSTANTIA σίγουρα τ να μεγαλώνεις την οικογένεια σου είναι κάτι υπέροχο. Αλλά τα λέω γτ μας βομβαρδίζουν με τέλειες εικόνες από στρουμπουλα μωρά π κοιμουνται γαλήνια με τις ωρες κ οι γονείς απολαμβάνουν ένα ποτήρι κρασί μπροστά στο τζάκι κτλ κτλ. Δυστυχώς η καθημερινότητα έχεις τις δικές της δυσκολίες άλλα κάνεις δ μιλάει για αυτό. Είδα γνωστή μ στο δρόμο με νεογέννητο.  Της λέω πως πάτε; Ε μ λέει καλά μαγκωμενα. Της λέω εγώ πάντως τ πρωρο καιρο μετρούσα μέρα μερα κ βγάζει έναν αναστεναγμό κ μ λέει αχ δ ξέρεις οιση ανακούφιση μ δίνεις. Φοβάμαι να τ πω ότι μετράω τις μερες μέχρι να ξεπεταχτει. Τα έχω παίξει. Φοβάμαι να τ πω μη με περάσουν για τρελή. Επίσης Καλή μ φίλη γέννησε πρόσφατα. Μου στέλνει μήνυμα ένα βραδυ απελπισμένη μ λέει δ ειμαι Καλά, θέλω να κλαίω όλη μέρα. Δεν είμαι αχάριστη απλα έτσι νιώθω κ έχω τύψεις. Δ θέλω να πω κάτι στον άντρα μ μη με περάσει για τρελή. Διαβάζω όλες να λένε Ε ξυνυχταμε άλλα κοιτάω τ μωρο μ κ λιώνω κτλ κ γω τ μόνο π θέλω είναι να κοιμηθώ 2 ώρες σαν άνθρωπος. Μιλούσα με 2 ωρες για να την πεισω ότι είναι όλα φυσιολογικά. Ξέρεις καμία φορα τα λέω κ θα νομίζουν ότι αποτρεπω τ κόσμο από τ να κάνει παιδιά. Απλά θέλω να προετοιμάσω ότι δ είναι όλα ρόδινα. Αλλά εννοείται όλα περνανε. Λες να βρω κ έναν εφεδρικό; προς τ παρόν Καλά είμαι με αυτόν χαχα

Έχεις απόλυτο δίκιο, επιβεβαιώνω όσα λες και καμία γυναίκα που γίνεται μάνα 1η φορά δεν είναι τρελή ούτε αχάριστη και είναι φυσικό να νιώθει έτσι περίεργα, όλες οι γνωστές ισορροπίες έχουν ανατραπεί στην ζωή της προς το χειρότερο (κούραση, ξενύχτι κλπ) Φυσικά το μεγαλύτερο δώρο είναι το μωρό της και όλα αυτά θα περάσουν αργά ή γρήγορα αλλά αυτό δεν πάυει να είναι μεγάλη αλήθεια!

Κράτα αυτόν και βρίσκει και ένα back up, δεν ξέρεις ποτέ, και αυτοί χαλάνε καμιά φορά! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με κάνατε και γέλασα!!!!

Σίγουρα δεν ξέρω πως είναι μετά τη γέννα και γι'αυτό δε μιλάω καθόλου. Απλά ανυπομονώ!!!! 

Τώρα όσον αφορά τις βόλτες με τον άντρα μας κλπ μπορώ να πω πως στη δική μου εγκυμοσύνη δεν ήταν και πολύ εφικτό να "περνάμε καλά" οι 2 μας γιατί στο μεγαλύτερο διάστημα εγώ ήμουν με εμετούς και ναυτίες. Ούτε ένα σινεμά δεν μπορούσαμε να πάμε με την ησυχία μας γιατί από τις καούρες δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ στο έργο κάποιες φορές. Μάλιστα μια φορά από τις λίγες που πήγαμε, έτρεξα στις τουαλέτες και έβγαλα ο, τι είχα φάει. Άντε να απολαύσεις ταινία μετά. Χαχαχα!! Για τους πρώτους 6 μήνες ούτε σουπερμάρκετ δεν μπορούσα να πάω με την ησυχία μου. Τώρα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. Έχει ανοίξει και ο καιρός λίγες μερουλες τώρα... Αλλά αυτό με το να θες κάθε 10' να πας τουαλέτα δεν παλεύεται!!! Απλά δεν παλεύεται. Σήμερα πήγα 40' για περπάτημα και πιεζομουν από τα πρώτα 10'. Για πίεση όμως. Αλλά όλα καλά. Γερά να είναι τα μωρά μας και όλα αυτά θα είναι παρελθόν σε λίγο. Μετά θα συζητάμε για ξενύχτια, άλλου είδους κούραση κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy κάνεις δ διαφωνεί ότι το σώμα καταπονειτε στην εγκυμοσύνη. Βάζεις κιλά, ανοίγει η λεκάνη, πονάει ολο σου τ κορμί. Χωρια οι αδιάθεσιες π έχουν πολλές γυναίκες. Αλλά σκέψου να τα έχεις όλα αυτά κ να έχεις κ ένα μικρό παιδί. Αυτό εννοούμε ότι καμία εγκυμοσύνη δ είναι σαν την πρώτη. Δ ένιωσες Καλά; θα ξαπλώσεις. Κουράστηκες κ πονάς; θα ξαπλώσεις. Θες να μην κανεις τπτ μια μέρα; δ θα κάνεις. Ε όλα αυτά σε επόμενη εγκυμοσύνη απλά δ υπάρχουν. Είσαι δ είσαι καλά δ έχεις την πολυτέλεια ούτε μισή ώρα να ξεκουραστείς αν δ είσαι καλά. Εκτός αν τ πρωρο παιδακι σ είναι αρκετά Μεγάλο, πάει Σχολείο, εξυπηρετειτε μονο του κτλ. Μιλάμε εννοείται πάντα για εγκυμοσύνες χωρίς σοβαρά προβλήματα υγείας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy κάνεις δ διαφωνεί ότι το σώμα καταπονειτε στην εγκυμοσύνη. Βάζεις κιλά, ανοίγει η λεκάνη, πονάει ολο σου τ κορμί. Χωρια οι αδιάθεσιες π έχουν πολλές γυναίκες. Αλλά σκέψου να τα έχεις όλα αυτά κ να έχεις κ ένα μικρό παιδί. Αυτό εννοούμε ότι καμία εγκυμοσύνη δ είναι σαν την πρώτη. Δ ένιωσες Καλά; θα ξαπλώσεις. Κουράστηκες κ πονάς; θα ξαπλώσεις. Θες να μην κανεις τπτ μια μέρα; δ θα κάνεις. Ε όλα αυτά σε επόμενη εγκυμοσύνη απλά δ υπάρχουν. Είσαι δ είσαι καλά δ έχεις την πολυτέλεια ούτε μισή ώρα να ξεκουραστείς αν δ είσαι καλά. Εκτός αν τ πρωρο παιδακι σ είναι αρκετά Μεγάλο, πάει Σχολείο, εξυπηρετειτε μονο του κτλ. Μιλάμε εννοείται πάντα για εγκυμοσύνες χωρίς σοβαρά προβλήματα υγείας.

Χμμ καταλαβαίνω τι λες. Με τη λογική μου πάντα γιατί βιωματική εμπειρία τέτοια δεν έχω. 

Μακάρι να μας αξιώσει ο Θεός να τα ζήσουμε κι εμείς αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ήδη μανούλες τα βλέπετε αλλιώς!!!Εμείς πιστεύουμε πως μετά θα είναι καλύτερα γιατί δεν έχουμε πάει τόσο μακριά στη δεύτερη εγκυμοσύνη!έχετε δίκιο σε αυτά που λέτε και που να είχα και ένα μωρό ηδηετσι όπως πέρασα αυτούς τους Μήνες!Θα έπρεπε να έχω ένα άτομο στάνταρ στο σπίτι για να προσέχει το παιδί!

Όσο για τους άντρες να δω τι θα πει και ο δικός μου μόλις βγάλω τη βέρα!Προς το παρόν δεν το έχουμε συζητήσει και δεν ξέρω αν το έχει στο μυαλό του ότι κάποια στιγμή θα τη βγάλω!Αλλά έχουν και πολύ πλάκα που ζηλεύουν στην κατάσταση μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εύχομαι σε κάθε γυναίκα που επιθυμεί να κάνει είτε ένα είτε δυο είτε όσα παιδάκια θέλει να έρχονται εύκολα κ να είναι υγιή. Η εγκυμοσύνη ευτυχώς δ κρατάει για πάντα όπως ούτε η βρεφική ηλικία. Κάποιες γυναίκες ταλαιπωρούνται περισσότερο κ άλλες λιγότερο στις εγκυμοσύνες τους αυτό πάντα θα συμβαίνει. Αλλά σίγουρα τ σώμα βιώνει τρομακτικές αλλαγές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 στην δεύτερη εγκυμοσύνη απλά δεν θυμάσαι ότι είσαι έγκυος, το ξεχνάς τελείως! Δεν κοιτάς να μην σηκώνεις βάρη, δεν υπολογίζεις την κούραση, απλά περνάνε οι εβδομάδες και οι μήνες! Εύχομαι όλες τις γυναίκες που επιθυμούν να γίνουν μανούλες να τις αξιώσει ο Θεός να γίνουν και ας περνάνε όλα αυτά τα δύσκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 φυσικά κ δ μ είχε λείψει αυτή η φαση ρης εγκυμοσύνης που έχω βαρύνει κ πονάω παντού κ ωρες ώρες Ανυπομονώ να γεννήσω. Αλλά τις υπόλοιπες ώρες αγχώνομαι για το τι με περιμένει πάλι. Κ τώρα θα έχω 2 μωρα να αφιερώσω τ χρόνο μου. Στο πρώτο πήγαινα με.βαση τ μωρο. Τώρα έχω ένα παιδάκι με τ δικό του πρόγραμμα. Επίσης μπορεί να εψεις ένα μωράκι π από τον πρώτο καιρο θα κοιμάται με τις ωρες θα είναι βολικό θα ξεκουράζεσαι κ εσύ. Εμένα η μικρη μ είναι 19 μηνων κ ακόμη ξυπναει στην καλύτερη 2 με 3 φορες ρη νύχτα. Που κ που ξυπνάει κ άπειρες φορές. Οπότε όταν έχεις να κοιμηθείς πάνω από δίωρο συνεχόμενο για πάνω από ενάμιση χρόνο σίγουρα δ είσαι Κ εντελώς ξεκούραστος. Αλλά τι ν κανουμε; κάποια πράγματα τα περνάμε αναγκαστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni και αν επιβεβαιωθεί μια φίλη μου που λέει ότι τα δεύτερα παιδιά είναι πιο δύσκολα από τα πρώτα, την έχουμε βάψει! Εσύ δεν θα κοιμάσαι τώρα πια τα βράδια - από το λαικό άσμα - και εγώ θα τρέχω στα επείγοντα για σπασίματα ποδιών, χεριών κλπ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μα κ η μπέμπα να αρχίσει να κοιμάται ξυπνάει η μικρη μ ούτως ή αλλως. Έχετε σπασίματα ε; σ αυτό τ σημείο δ έχουμε φθάσει τ ομολογω. Απόρω βέβαια κιόλας. Προς τ παρόν έχουμε ένα σπασμένο δοντάκι, ένα μαυρισμένο μάτι, άπειρες μελανιές παντού κ νομίζω άπειρα βαθουλωματα στο κεφάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@KONSTANTIA μα κ η μπέμπα να αρχίσει να κοιμάται ξυπνάει η μικρη μ ούτως ή αλλως. Έχετε σπασίματα ε; σ αυτό τ σημείο δ έχουμε φθάσει τ ομολογω. Απόρω βέβαια κιόλας. Προς τ παρόν έχουμε ένα σπασμένο δοντάκι, ένα μαυρισμένο μάτι, άπειρες μελανιές παντού κ νομίζω άπειρα βαθουλωματα στο κεφάλι.

Σπασίματα δεν έχουμε, ευτυχώς! Απορώ δλδ πως το έχουμε γλιτώσει! Απλά κάνει τον Ταρζάν όλη την ώρα ο μικρός μου! Μελανιές έχουμε, λίγα γδαρσίματα, καμιά γραντζουνιά, κανένα καρούμπαλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni @KONSTANTIA έχω μια φίλη που τα παιδάκια της έχουν ένα μισή χρόνο διαφορά!Η πρώτη είναι Ταρζάν και δεν έχει ησυχία και η δεύτερη είναι τόσο ήσυχη που λες είναι σίγουρα στο σπίτι το μωρό??είναι δύσκολη η φάση μέχρι να μεγαλώσουν και λέω πάλι καλά που μπορούμε να κάτσουμε μαζί τους και κάποιους μήνες!Μετά που θα γυρίσουμε στη δουλειά τι γίνεται????εκεί νομίζω είναι τα ζόρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Diwni @KONSTANTIA έχω μια φίλη που τα παιδάκια της έχουν ένα μισή χρόνο διαφορά!Η πρώτη είναι Ταρζάν και δεν έχει ησυχία και η δεύτερη είναι τόσο ήσυχη που λες είναι σίγουρα στο σπίτι το μωρό??είναι δύσκολη η φάση μέχρι να μεγαλώσουν και λέω πάλι καλά που μπορούμε να κάτσουμε μαζί τους και κάποιους μήνες!Μετά που θα γυρίσουμε στη δουλειά τι γίνεται????εκεί νομίζω είναι τα ζόρια!

Όταν πας στην δουλειά, άστα!!!! Δεν χρειάζεται να σου εξηγήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA αυτά τα έχουμε κ εμείς εντάξει..τα σπασίματα ευτυχώς ακόμη τα έχουμε αποφύγει. Εννοεοται είναι ταρζανακι κ η δικιά μου. Μα μ.λενε τ επόμενο θ είναι ήσυχο. Εγώ δ μπορώ να τ φανταστώ λέω πάλι τα ιδια θα τραβήξουμε.

@stasa199 αναγκαστικά σε κάθε αλλαγή προσαρμόζονται όλοι. Είτε όταν έρχεται ένα ακόμη παιδί είτε επιστρέψει η μαμά στη δουλειά κτλ. Παίρνει λίγο χρόνο άλλα.κπ στιγμή την βρίσκεις την άκρη σου. Εννοεοται πως θαυμάζω τις μαμάδες π αφήνουν πίσω βρέφη Κ γυρνάνε σ ρη δουλειά. Εγώ τους πρώτους μήνες ειδικά σερνομουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέλλουσες μαμάδες καλησπέρα Κ από μένα!

Πρώτη φορά γράφω διότι πρόσφατα ανακάλυψα το site και πολύ ομολογουμένως χάρηκα πολύ ! Ελπίζω να είμαι στο σωστό γκρουπάκι, διότι έμεις περιμένουμε διδυμάκια.. ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας όσων αφορά δύο πράγματα: 1) σε τι στρώμα καταλήξατε για την κούνια και 2) αν εχετε ιδέα τι γίνεται με τα βλαστοκύτταρα από τον ομφάλιο.. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσια όπως είπαν κ οι άλλες μανουλες όντως η εγκυμοσύνη είναι ελαφρώς περίεργη περίοδος...το επιβεβαιώνω εγώ με 2 πολύ εύκολες εγκυμοσύνες κ πάλι όταν βαραινεις αρχίζουν καούρες κλπ ξεφυσας..στο πρώτο μου παιδάκι ανυπομονούσα να γεννήσω δεν έβλεπα την ώρα να την πάρω αγκαλιά ..κ πράγματικα όταν γέννησα πετούσα...και τώρα ανυπομονώ φυσικά...απλά δεν κατάλαβα πως εφτασα ως εδώ...την δεύτερη φορά δεν έχεις χρόνο να σκεφτείς μάλλον...η ζωή με ένα βρέφος αλλάζει ριζικά...αλλά είναι πολύ όμορφη αλλαγή ..με τις δυσκολίες της...πολλές αλλά κ τις όμορφες στιγμές της ..ζήστε το λοιπόν σε όλα του τα στάδια... πραγματικά είναι θαύμα...κι αν κάποια στιγμή δεν νιώθετε καλά μιλήστε σε κάποιον ειδικό εάν το έχετε ανάγκη.  Γερά μωράκια σε όλες κ τα υπόλοιπα θα τα βρούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ntory είπε:

Μέλλουσες μαμάδες καλησπέρα Κ από μένα!

Πρώτη φορά γράφω διότι πρόσφατα ανακάλυψα το site και πολύ ομολογουμένως χάρηκα πολύ ! Ελπίζω να είμαι στο σωστό γκρουπάκι, διότι έμεις περιμένουμε διδυμάκια.. ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας όσων αφορά δύο πράγματα: 1) σε τι στρώμα καταλήξατε για την κούνια και 2) αν εχετε ιδέα τι γίνεται με τα βλαστοκύτταρα από τον ομφάλιο.. 

 

 

Καλημέρα και με το καλό τα μωράκια σου.

Ποια είναι η ΠΗΤ σου;;; Πώς νιώθεις με 2 μωράκια στην κοιλίτσα; Είναι τα πρώτα σου παιδάκια;

Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου:

α) εμείς επιλέξαμε ένα με ελάχιστο κοκοφοίνικα και λάτεξ και με βάση τα ελατήρια bonel. Ορθοπεδικό. 

β) δεν το έχω ψάξει ακόμα. Θα ήθελα όμως κι εγώ να μου πείτε γνώμες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!και εμεις πηραμε στρωμα κοκοφοινικα και λατεξ..για βλαστοκυταρρα εμεις θα τα κανουμε δωρεα στην δημοσια τραπεζα..σε καθε αλλη περιπτωση υπαρχουν και ιδιωτικες εταιρειες φυλαξης με κοστος περιπου 800€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !και εμεις στρώμα κοκοφοίνικα πήραμε!

Χθες πέτρωνε αρκετα συχνα η κοιλια μου, οχι ολη, σε καποιο σημειο καθε φορα , σημερα μεχρι στιγμης ευτυχως τιποτα! Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι περπατησα βεβαια δεν περπατησα πολυ εχω περπατησει και περισσοτερο αλλα μετα ενιωσα πολυ κουρασμενη, ευτυχως κοιμηθηκα καλα το βραδυ και ξεκουραστηκα.

Το εχετε παθει? σας έχει πει κάτι ο γιατρός? Εσεις οι πιο έμπειρες? @Diwni @dimitra2222

εννοειται αυριο θα το αναφερω που εχω ραντεβου!

@Ntory καλως ηρθες με το καλο τα διδυμακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...