Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Diwni έχεις απόλυτο δίκιο για τη διαφορά!!

Τώρα για το βάρος δεν ξέρω γιατί μου το είπε έτσι...τον ρώτησα και μου είπε ότι μετά δεν θα παίρνει βάρος...τι να σου πω δεν ξέρω πάντως μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο να παίρνει 300 γρ τη βδομάδα...Θα δείξει!γερά να είναι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@stasa199 Ναι τ βάρος μη σε απασχολεί καθόλου η δικιά μ 38+3 γεννήθηκε 2590. Τώρα είναι θηρίο ολόκληρο από τ πρωρο μήνα εξω απο τις καμπύλες κ στο βάρος Κ στο ύψος προς τα πάνω. Ειναξ ενάμιση κ δείχνει για δίχρονο. Σκέψου βγήκαμε από την κλινική 13 Αυγούστου 2430 τ μωρο κ 13 Σεπτεμβρίου ήταν 4200. Πήρε 1800 αρ ένα μήνα κ συνέχισε έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 Ναι τ βάρος μη σε απασχολεί καθόλου η δικιά μ 38+3 γεννήθηκε 2590. Τώρα είναι θηρίο ολόκληρο από τ πρωρο μήνα εξω απο τις καμπύλες κ στο βάρος Κ στο ύψος προς τα πάνω. Ειναξ ενάμιση κ δείχνει για δίχρονο. Σκέψου βγήκαμε από την κλινική 13 Αυγούστου 2430 τ μωρο κ 13 Σεπτεμβρίου ήταν 4200. Πήρε 1800 αρ ένα μήνα κ συνέχισε έτσι.

Ναι δεν με αγχώνει τόσο πλέον το βάρος!Όσο θέλει ας πάρει τώρα πια θα κοντεύει τα 2 κιλά σε λίγο!

Μπράβο το κορίτσι σου γερό να ειναι και καλοτυχο!!!!Και το επόμενο που έρχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πηρα τις εξετάσεις μου σήμερα και πήγαμε στη γιατρό μου.

Τα καλά νέα είναι ότι επιτελους άρχισαν να ανεβαίνουν αιμοσφαιρινη και αιματοκρίτης, αν και δεν είμαι ακόμα μέσα στα φυσιολογικά όρια. Επίσης ο μπέμπης έχει πάει 2.160 γρ., έχει πάρει θέση και μας είπε ότι κάνει κινήσεις σα να προσπαθεί να αναπνεύσει, κάτι που δείχνει σχετική πνευμονική ωριμότητα! ?

Τα όχι καλά νέα είναι ότι έχει κατέβει αρκετά χαμηλα. Όποτε μου είπε για 2,5 εβδομάδες (μέχρι να μπω στην 37η δηλαδή) να μην περπατάω καθόλου. Ή καθιστή ή ακόμα καλύτερα ξάπλα... Που σημαίνει πάνε τα μαθήματα, πάνε και οι ετοιμασίες... Στεναχωρήθηκα λίγο και ανησυχώ μην έρθει πρόωρα... Αλλα θα κάνω αυτό που μου είπε και ελπίζω κι εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πηρα τις εξετάσεις μου σήμερα και πήγαμε στη γιατρό μου.

Τα καλά νέα είναι ότι επιτελους άρχισαν να ανεβαίνουν αιμοσφαιρινη και αιματοκρίτης, αν και δεν είμαι ακόμα μέσα στα φυσιολογικά όρια. Επίσης ο μπέμπης έχει πάει 2.160 γρ., έχει πάρει θέση και μας είπε ότι κάνει κινήσεις σα να προσπαθεί να αναπνεύσει, κάτι που δείχνει σχετική πνευμονική ωριμότητα! ?

Τα όχι καλά νέα είναι ότι έχει κατέβει αρκετά χαμηλα. Όποτε μου είπε για 2,5 εβδομάδες (μέχρι να μπω στην 37η δηλαδή) να μην περπατάω καθόλου. Ή καθιστή ή ακόμα καλύτερα ξάπλα... Που σημαίνει πάνε τα μαθήματα, πάνε και οι ετοιμασίες... Στεναχωρήθηκα λίγο και ανησυχώ μην έρθει πρόωρα... Αλλα θα κάνω αυτό που μου είπε και ελπίζω κι εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Όλα καλα θα πανε! Μια χαρα τα κιλακια του! Και τι ειναι 2,5 βδομαδουλες; γρηγορα γρηγορα θα τις φτασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μια χαρά το μωράκι σου!!!!Μπράβο!μην αγχώνεσαι καθόλου!Θα κάτσεις λίγο ξαπλα λίγο ξεκούραση και όπως είπε και η vayaki θα περάσει και δεν θα το καταλάβεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πηρα τις εξετάσεις μου σήμερα και πήγαμε στη γιατρό μου.

Τα καλά νέα είναι ότι επιτελους άρχισαν να ανεβαίνουν αιμοσφαιρινη και αιματοκρίτης, αν και δεν είμαι ακόμα μέσα στα φυσιολογικά όρια. Επίσης ο μπέμπης έχει πάει 2.160 γρ., έχει πάρει θέση και μας είπε ότι κάνει κινήσεις σα να προσπαθεί να αναπνεύσει, κάτι που δείχνει σχετική πνευμονική ωριμότητα! ?

Τα όχι καλά νέα είναι ότι έχει κατέβει αρκετά χαμηλα. Όποτε μου είπε για 2,5 εβδομάδες (μέχρι να μπω στην 37η δηλαδή) να μην περπατάω καθόλου. Ή καθιστή ή ακόμα καλύτερα ξάπλα... Που σημαίνει πάνε τα μαθήματα, πάνε και οι ετοιμασίες... Στεναχωρήθηκα λίγο και ανησυχώ μην έρθει πρόωρα... Αλλα θα κάνω αυτό που μου είπε και ελπίζω κι εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Ολα τελεια!!!κανε λιγο υπομονη κ δε θα καταλαβεις πως θα περασει ο καιρος!!!!αφου φτασαμε εδω ειμαστε ολες σε καλο δρομο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου μια χαρά το μωράκι σου! Δυόμιση ώρες βδομάδες περνούν γρήγορα!!! Ούτε που θα το καταλάβεις και θα είστε μια χαρά με το μωράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου όλα καλα με το μωράκι σου! Ούτε θα καταλάβεις πότε θα περάσουν 2μιση εβδομάδες! Άντε κοντεύεις κι εσύ! Έλα να παίρνουμε σειρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa εστίασε στα καλά νέα! Το μωράκι σου έχει ικανοποιητικο βάρος και αυτό είναι ιδιαίτερα ανακουφιστικο...δύσκολη η ακινησία αλλά θα είναι για λίγο...η αδερφή μου ήταν 2 μήνες σε ακινησία στην κλινική λόγω συσπάσεων κ είχε ένα παιδάκι στο σπίτι...ε λοιπόν μόλις πέρασε την 36η εβδομάδα ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν οι συσπάσεις...μετά δεν έλεγε να βγει...άσε αναποφάσιστα τα μικρά μας ώρες ώρες...όλα να έρθουν καλά και θα απολαύσεις το μωράκι σου...η πρώτη εγκυμοσύνη πάντως δεν έχει καμία σχέση με τη δεύτερη μανουλες...απολαύστε την ...μπορεί να βαριοσταστε ώρες ώρες αλλά είναι ωραία βαρεμαρα...χαχχα εγώ όλη νύχτα σκεφτόμουν ότι έχω να ξυπνήσω το πρωί να πάω τη μικρή σχολείο κ να σκύψω για να δεσω 2 ζευγάρια παπούτσια...ο χειροτερος εφιάλτης μου...τελευταία νομίζω έχω λίγες παραπάνω συσπάσεις ..έχει μεγαλώσει αισθητά και το μωρό κ η κοιλιά μου κάνει κύματα ολόκληρη..αύριο έχω γιατρό να δούμε πως θα μας βρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η dimitra2222 είπε:

@Narcissa εστίασε στα καλά νέα! Το μωράκι σου έχει ικανοποιητικο βάρος και αυτό είναι ιδιαίτερα ανακουφιστικο...δύσκολη η ακινησία αλλά θα είναι για λίγο...η αδερφή μου ήταν 2 μήνες σε ακινησία στην κλινική λόγω συσπάσεων κ είχε ένα παιδάκι στο σπίτι...ε λοιπόν μόλις πέρασε την 36η εβδομάδα ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν οι συσπάσεις...μετά δεν έλεγε να βγει...άσε αναποφάσιστα τα μικρά μας ώρες ώρες...όλα να έρθουν καλά και θα απολαύσεις το μωράκι σου...η πρώτη εγκυμοσύνη πάντως δεν έχει καμία σχέση με τη δεύτερη μανουλες...απολαύστε την ...μπορεί να βαριοσταστε ώρες ώρες αλλά είναι ωραία βαρεμαρα...χαχχα εγώ όλη νύχτα σκεφτόμουν ότι έχω να ξυπνήσω το πρωί να πάω τη μικρή σχολείο κ να σκύψω για να δεσω 2 ζευγάρια παπούτσια...ο χειροτερος εφιάλτης μου...τελευταία νομίζω έχω λίγες παραπάνω συσπάσεις ..έχει μεγαλώσει αισθητά και το μωρό κ η κοιλιά μου κάνει κύματα ολόκληρη..αύριο έχω γιατρό να δούμε πως θα μας βρει...

dimitra μου ποσων εβδομαδων εισαι θυμισε μου? αυτην την εβδομαδα εχω κι εγω σπανια βεβαια απο καμια συσπαση και σκεφτομαι μηπως ειναι νωρις! μπηκα στην 30η ενδομαδα! ανωδυνες συσπασεις βεβαια !

Την Πεμπτη που εχω ραντεβου στον γιατρο θα το αναφερω! μαγνησιο παιρνω 2 φορες την ημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

dimitra μου ποσων εβδομαδων εισαι θυμισε μου? αυτην την εβδομαδα εχω κι εγω σπανια βεβαια απο καμια συσπαση και σκεφτομαι μηπως ειναι νωρις! μπηκα στην 30η ενδομαδα! ανωδυνες συσπασεις βεβαια !

Την Πεμπτη που εχω ραντεβου στον γιατρο θα το αναφερω! μαγνησιο παιρνω 2 φορες την ημερα!

Δλδ αν συμβει συσπαση την καταλαβαινουμε ευκολα; ή δε μου εχει συμβει καμια ως τωρα ή γίνονται και δεν καταλαβαινω πως ειναι. Τι νιωθεις οταν συμβαινει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Δλδ αν συμβει συσπαση την καταλαβαινουμε ευκολα; ή δε μου εχει συμβει καμια ως τωρα ή γίνονται και δεν καταλαβαινω πως ειναι. Τι νιωθεις οταν συμβαινει;

κι εγω υποθετω πως ειναι συσπαση! πετρωνει η κοιλια! δεν μου πετρωνει ολη σε ενα σημειο ! καποιες φορες ειναι το μωρο γιατι βαζω το χερι και κουνιεται αλλα καποιες φορες πιστευω πως ειναι συσπαση γιατι δεν υπαρχει σημαδι πως ειναι το μωρο εκει, σκληραινει πολυ το σημειο και σε λιγακι χαλαρωνει παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

κι εγω υποθετω πως ειναι συσπαση! πετρωνει η κοιλια! δεν μου πετρωνει ολη σε ενα σημειο ! καποιες φορες ειναι το μωρο γιατι βαζω το χερι και κουνιεται αλλα καποιες φορες πιστευω πως ειναι συσπαση γιατι δεν υπαρχει σημαδι πως ειναι το μωρο εκει, σκληραινει πολυ το σημειο και σε λιγακι χαλαρωνει παλι!

Αυτα τα σκληρα σημεια ως τωρα με τον αντρα μου υποθετουμε οτι τα κανει το μωρακι. Ειναι σε τοση μικρη επιφανεια της κοιλιας... καθε φορα ρωταω τον αντρα μου. "Τωρα αυτο το σημειο σκληρυνε επειδη ειναι το μωρακι εκει;"

Και ο γιατρος μου ειπε να μη σκεφτω οτι εχω συσπασεις αν δεν πετρωνει ολη η κοιλια και συνοδευεται με πονο που επαναλαμβανεται συχνα. Ολα τα αλλα ειπε να τα αγνοησω και οτι πολλες γυναικες μπερδευονται και νομιζουν οτι εχουν συσπασεις. 

Δεν ξερω προς το παρον εχω μπερδευτει. Δεν ξερω αν εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Αυτα τα σκληρα σημεια ως τωρα με τον αντρα μου υποθετουμε οτι τα κανει το μωρακι. Ειναι σε τοση μικρη επιφανεια της κοιλιας... καθε φορα ρωταω τον αντρα μου. "Τωρα αυτο το σημειο σκληρυνε επειδη ειναι το μωρακι εκει;"

Και ο γιατρος μου ειπε να μη σκεφτω οτι εχω συσπασεις αν δεν πετρωνει ολη η κοιλια και συνοδευεται με πονο που επαναλαμβανεται συχνα. Ολα τα αλλα ειπε να τα αγνοησω και οτι πολλες γυναικες μπερδευονται και νομιζουν οτι εχουν συσπασεις. 

Δεν ξερω προς το παρον εχω μπερδευτει. Δεν ξερω αν εχω

κι εγω διαβασα πως δεν ειναι ανησυχητικο αν πετρωνει μονο ενα σημειο και οχι ολη η κοιλια! Μοιαζει με την περιγραφη των συσπασεων braxton hicks που ερχονται οποτε να ναι, δεν πονουν και ειναι μονο ενα σημειο σκληρο στο πανω μερος της κοιλιας! Τι να πω κι εγω ασχετη τελειως ειμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

@Narcissa μην ανησυχείς καθόλου! Όπως σου είπαν και τα κορίτσια, 2 μισή εβδομάδες θα περάσουν σα νερό. Μια χαρά είναι το μωράκι σου!!! Με το καλό!!!!

@vayaki σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ούτε εγώ ξέρω αν έχω νιώσει συσπάσεις ακριβώς. Μέχρι πριν λίγες μέρες θα σου έλεγα ακριβώς αυτά που μας έγραψες. Αλλά επειδή εδώ και λίγες μέρες έχω σημεία που πετρώνει η κοιλιά μου (δεν είναι το μωρό - πλέον μπορώ εύκολα να καταλάβω πότε είναι χεράκι ή ποδαράκι) και με πονάει... Σκέφτομαι ότι είναι συσπάσεις. Αλλά και πάλι μπερδευομαι γιατί οι Braxton Hicks δεν πονούν. Χθες το βράδυ μέχρι να κοιμηθώ πονούσα πολύ στην κοιλιά μου και δεν ήταν πετρώματα... Άστα να πάνε κοινώς. Δεν ξέρω τι είναι όλα αυτά που νιώθω. Χαχαχα!! Περιμένω να πάω στο νοσοκομείο την επόμενη εβδομάδα να ρωτήσω. 

Πάντως κορίτσια, αυτό που μας λέτε πχ @dimitra2222 και που μου λένε εκτός mammyland, δλδ να απολαύσω την περίοδο αυτή και να το ζήσω όσο είναι μέσα μου το μωράκι μου δεν το καταλαβαίνω καθόλου!!! Υπέροχη περίοδος η εγκυμοσύνη, δεν το συζητώ!! Γιατί έχουμε ένα θαύμα μέσα μας και νιώθω ευλογημένη γι'αυτό αυτό!!! Αλλά, οι ΝΑΥΤΙΕΣ που είχα, οι ΕΜΕΤΟΙ, οι ΠΟΝΟΙ ΠΑΝΤΟΥ και ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΆ, οι απίστευτες ΚΑΟΥΡΕΣ, ο στομαχόπονος κλπ και τώρα όλοι αυτοί οι περίεργοι πόνοι που με ανησυχούν και δεν ξέρω τι είναι.... δε νομίζω ότι μπορώ να πω πως δεν ανυπομονώ να πάρω το μωρό μου αγκαλιά. Να είναι γερό και να βγει όποτε θέλει. Αλλά να μην καθυστερήσει και πολύ. Δλδ μην ξεπεράσει τις 40 εβδομάδες. Όλο αναστεναζω και λέω υπομονή υπομονή λίγο ακόμα έμεινε... Για ποια φανταστική περίοδο της γυναίκας μας λέτε λοιπόν;;;; Ευλογημένη ναι!!! Αλλά πώς ακριβώς να την απολαύσουμε; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ποσο δικιο εχεις!! θα μπορουσα να το εχω γραψει κι εγω! δεν μπορω να πω οτι εχω δυσκολη εγκυμοσυνη αλλα σιγουρα κουραστικη! μια με το στομαχι, μετα το ουρεοπλασμα, μετα το εντερο, το σκασιμο, τωρα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα ακομη εχω δυσφορια και σκασιμο πως να το ευχαριστηθείς!

Ακριβώς όπως το είπες ανυπομονησία να πάρουμε αγκαλια το μωράκι μας! Όχι νωρίτερα αλλα να μην περασει και τις 40! ! ! Οταν γεννησουμε θα τα αντιμετωπιζουμε ολα καλυτερα, σιγουρα θα ειναι δυσκολη η πρωτη περιοδος με το μωρακι μας αλλα τουλαχιστον πιστευω πως σωματικα θα ειμαστε καλα και θα μπορουμε να ανταπεξελθουμε σε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Και για να μην παρεξηγηθώ, χίλιες φορές να τα νιώθουμε όλα αυτά και να κρατήσουμε αγκαλιά τα αγγελούδια μας παρά να μην. Στο κομμάτι του "απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου" έχω ενδοιασμούς. Με το καλό να γεννήσουμε όλες γερά μωράκια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

@Angelmammy ποσο δικιο εχεις!! θα μπορουσα να το εχω γραψει κι εγω! δεν μπορω να πω οτι εχω δυσκολη εγκυμοσυνη αλλα σιγουρα κουραστικη! μια με το στομαχι, μετα το ουρεοπλασμα, μετα το εντερο, το σκασιμο, τωρα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα ακομη εχω δυσφορια και σκασιμο πως να το ευχαριστηθείς!

Ακριβώς όπως το είπες ανυπομονησία να πάρουμε αγκαλια το μωράκι μας! Όχι νωρίτερα αλλα να μην περασει και τις 40! ! ! Οταν γεννησουμε θα τα αντιμετωπιζουμε ολα καλυτερα, σιγουρα θα ειναι δυσκολη η πρωτη περιοδος με το μωρακι μας αλλα τουλαχιστον πιστευω πως σωματικα θα ειμαστε καλα και θα μπορουμε να ανταπεξελθουμε σε ολα!

Αχ σ' ευχαριστώ! Νιώθω υπερευτυχισμένη και ευλογημένη!!! Και δε θέλω ούτε για αστείο να περάσει από το μυαλό κάποιου ότι γκαντεμιαζω ή δεν ξέρω εγώ τι αυτήν την υπέροχη κατάσταση που βρισκόμαστε!! Αλλά αυτή η κατάσταση έχει ένα σκοπό: να πάρουμε αγκαλιά τα μικρά μας. Το ποσό απολαυστική είναι μάλλον έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη της κάθε κοπέλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Αχ σ' ευχαριστώ! Νιώθω υπερευτυχισμένη και ευλογημένη!!! Και δε θέλω ούτε για αστείο να περάσει από το μυαλό κάποιου ότι γκαντεμιαζω ή δεν ξέρω εγώ τι αυτήν την υπέροχη κατάσταση που βρισκόμαστε!! Αλλά αυτή η κατάσταση έχει ένα σκοπό: να πάρουμε αγκαλιά τα μικρά μας. Το ποσό απολαυστική είναι μάλλον έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη της κάθε κοπέλας. 

εχω τα ιδια ακριβως συναισθηματα!! εννοειται ευλογημενη και ευτυχισμενη ! απλως δεν ειναι και η καλυτερη περιοδος για ολες! εχω δει γυναικες με υπεροχες εγκυμοσυνες! εμεις δεν ειμαστε σε αυτες απο θεμα συμπτωματων αλλα το μωρακι μας τα αξιζει ολα και με το παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

εχω τα ιδια ακριβως συναισθηματα!! εννοειται ευλογημενη και ευτυχισμενη ! απλως δεν ειναι και η καλυτερη περιοδος για ολες! εχω δει γυναικες με υπεροχες εγκυμοσυνες! εμεις δεν ειμαστε σε αυτες απο θεμα συμπτωματων αλλα το μωρακι μας τα αξιζει ολα και με το παραπανω!

Ακριβώς!!!

Μου τελείωσαν τα like... μα πόσα μπορούμε τη μέρα;;; Λίγα μου φαίνονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ακριβώς!!!

Μου τελείωσαν τα like... μα πόσα μπορούμε τη μέρα;;; Λίγα μου φαίνονται! 

ναι βρε παιδι μου πολυ λιγα!! να τα ανεβασουν παρακαλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy @marakineos   συμφωνω απολυτα! Και οκ ημασταν απ τις κοπελες που δεν ειχαμε και τιποτα σοβαρα προβληματα στην εγκυμοσυνη αλλα ομορφη περιοδο τη θεωρω μονο συναισθηματικα και για το θαυμα που υπαρχει μεσα. Σωματικα δεν ηταν και η αγαπημενη περιοδος της ζωης μου? Προτιμω να εχω το μωρακι μου διπλα μου ή στην αγκαλια μου και το σωμα μου να ειναι ελευθερο να το φροντιζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy @marakineos   συμφωνω απολυτα! Και οκ ημασταν απ τις κοπελες που δεν ειχαμε και τιποτα σοβαρα προβληματα στην εγκυμοσυνη αλλα ομορφη περιοδο τη θεωρω μονο συναισθηματικα και για το θαυμα που υπαρχει μεσα. Σωματικα δεν ηταν και η αγαπημενη περιοδος της ζωης μου? Προτιμω να εχω το μωρακι μου διπλα μου ή στην αγκαλια μου και το σωμα μου να ειναι ελευθερο να το φροντιζει. 

Ακριβως αυτο!! Ευτυχως κοντευει ο καιρος! όσο περνούν οι εβδομάδες τόσο περισσότερη δύναμη παίρνω!

Βέβαια εχω δρόμο ακόμη αλλά δεν ξέρω το σκέφτομαι σαν να εχει μεινει λιγος καιρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...