Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Άσχετη ερώτηση στον 8ο μπαίνουμε όταν μπούμε στη. 31η εβδομάδα η 32η ?? 

Εμένα πάλι stasa μου θεόρατη η κοιλιά αλλά στο υπόλοιπο σώμα μια χαρά ! 

Στην 32 νομίζω αλλά εγώ πλέον το μετράω όπως είχε πει η @Diwni!με βάση την ημερομηνία!

Και πόσο μ'αρέσουν οι μεγάλες κοιλίτσες!!!!!!πάντα ονειρευόμουν αυτή τη στιγμή και έχω μικρή κοιλίτσα!!!!!!!χαχαχαχα αφού θα πω στο γιατρό να βλέπω στη γέννα τα πάντα για να είμαι σίγουρη ότι είναι δικό μου το μωρό και δεν με κοροϊδεύει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Άσχετη ερώτηση στον 8ο μπαίνουμε όταν μπούμε στη. 31η εβδομάδα η 32η ?? 

Εμένα πάλι stasa μου θεόρατη η κοιλιά αλλά στο υπόλοιπο σώμα μια χαρά ! 

31η εβδομάδα μπαίνεις στον 8ο. 36η στον 9ο. :-)

@stasa199 αφού το μωράκι σου είναι μια χαρά, δεν πειράζει που έχεις μικρή κοιλίτσα. Και δε σημαίνει μεγάλη κοιλιά μεγάλο μωρό. Υπάρχουν διάφοροι παράγοντες που καθορίζουν την κοιλιά μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

31η εβδομάδα μπαίνεις στον 8ο. 36η στον 9ο. :-)

@stasa199 αφού το μωράκι σου είναι μια χαρά, δεν πειράζει που έχεις μικρή κοιλίτσα. Και δε σημαίνει μεγάλη κοιλιά μεγάλο μωρό. Υπάρχουν διάφοροι παράγοντες που καθορίζουν την κοιλιά μας. 

Ευχαριστώ κορίτσια !! Κοντευουμε να είμαστε όλες στον 8ο.

@stasa199 θα ήθελα λίγο μικρότερη κοιλίτσα για θέμα ευκολίας Παρ όλα αυτά τη λατρεύω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Ναι περίμενα να έχω μεγάλη κοιλιά αλλά από ότι φαίνεται δεν!!!!γερά να είναι τα μωράκια μας !!

 

@marakineos το σκέφτομαι και αυτό γιατί με τη μικρή και ψιλό ζορίζομαι!χαχαχα αλλά είναι πολύ όμορφη περίοδος!!!!!!❤❤❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα η κοιλιά μου είναι μεγάλη και η αλήθεια είναι πως με δυσκολεύει. Ωστόσο το υπόλοιπο σώμα είναι όπως πριν. Αφού όμως το μωράκι μου είναι καλά, χαλάλι του!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα είναι μεγάλη αν κ έχω μόνο κοιλιά κ στήθος κ ελαφρώς άνοιξε η λεκάνη μου. Σήμερα μπήκα 33η βδομάδα. Άντε σε ένα ενάμιση μήνα πάνω κατω θα αρχίσουν να έρχονται ένα ένα τα μωράκια μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag Μπράβο κορίτσι μου με το καλό να βγεις!! Και προσοχή από δω και πέρα, μια χαρά θα τα πάτε, θα πιάσετε και τις εβδομάδες που θέλετε!! 

Κορίτσια εμένα μου είχαν δώσει απ' την κλινική που θα γεννήσω το κουτί της babyspace οπότε δε χρειάστηκε να ψάξω. Κατά τ άλλα έχει κάτι μήνες που είχα γραφτεί στη nutricia και μου είχαν στείλει τον φάκελο για τις ιατρικές εξετάσεις. 

Πάντως όσο πάει μεγαλώνει η κοιλίτσα μου εμένα, κάθε μέρα και πιο πολύ!! Εύκολο πράγμα δεν το λες είναι η αλήθεια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Καλα που το θυμησατε και μπηκα κι εγω και παρηγγειλα το κουτακι απο babyspace! Αχ τι να εχει αραγε μεσα;

@irened91 τι ειχε μεσα το κουτακι της babyspace?? ετσι απο περιεργεια!

 

Καλημερα σε ολες κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!! Πηρα τωρα τηλ ξανα για τα μαθηματα τοκετου μηπως με ξεχασανε και μου ειπαν οτι αυτη τη στιγμη ξεκινησε το γκρουπακι που γενναει τελη Απριλη και μετα ειμαστε εμεις! Αχ ανυπομονω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Καλα που το θυμησατε και μπηκα κι εγω και παρηγγειλα το κουτακι απο babyspace! Αχ τι να εχει αραγε μεσα;

Καλημέρα κορίτσια!! Ήθελα να σας πω και ξεχάστηκα. Λοιπον έχει μέσα ένα μπιμπερό της Philips, επιθέματα στήθους και μετά διάφορες διαφημιστικές κρεμουλες για εμάς. Για τις θηλές, για πόδια, οδοντόκρεμα για εγκύους και διάφορα διαφημιστικά φυλλάδια. Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο δηλαδή πέρα απ το μπιμπερό. Αλλά δε βαριέσαι καλά είναι που πήραμε τουλάχιστον αυτό ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ήθελα να σας πω και ξεχάστηκα. Λοιπον έχει μέσα ένα μπιμπερό της Philips, επιθέματα στήθους και μετά διάφορες διαφημιστικές κρεμουλες για εμάς. Για τις θηλές, για πόδια, οδοντόκρεμα για εγκύους και διάφορα διαφημιστικά φυλλάδια. Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο δηλαδή πέρα απ το μπιμπερό. Αλλά δε βαριέσαι καλά είναι που πήραμε τουλάχιστον αυτό ??

α ενταξει παλι καλα !! ωραια ειναι και αυτα ! το μπιμπερο το καλυτερο απ ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!!

@Valfrag πως είσαι σήμερα;;; Το μωράκι σου; Πήρες εξιτήριο;

Εκανα τωρα υπερηχο πριν φυγω και ειναι ολα τελεια!!!το αμνιακο υγρο υπερπληρες!!!τωρα σε ακινησια εως τις 26/03 που θα κανω το ντοπλερ και παρακαλαμε να μην ειναι τοσο υπερκινητικο και μας κανει αλλη ζημια!!!οποτε βημα βημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Εκανα τωρα υπερηχο πριν φυγω και ειναι ολα τελεια!!!το αμνιακο υγρο υπερπληρες!!!τωρα σε ακινησια εως τις 26/03 που θα κανω το ντοπλερ και παρακαλαμε να μην ειναι τοσο υπερκινητικο και μας κανει αλλη ζημια!!!οποτε βημα βημα!!!!

Πολύ ωραία!ξεκούραση τώρα και όλα θα πάνε καλά!θα προσέχει και το μπεμπάκι λίγο τι κάνει !!χαχαχαχα 

Πιστεύω πως θα κυλήσουν όλα καλά από εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Εκανα τωρα υπερηχο πριν φυγω και ειναι ολα τελεια!!!το αμνιακο υγρο υπερπληρες!!!τωρα σε ακινησια εως τις 26/03 που θα κανω το ντοπλερ και παρακαλαμε να μην ειναι τοσο υπερκινητικο και μας κανει αλλη ζημια!!!οποτε βημα βημα!!!!

Δοξα τω Θεώ!!! Μπράβο σας!! Τώρα ό, τι σου είπε ο γιατρός. Και θα πάνε όλα καλά. Κρίμα που δε θα σε δω αύριο στο μάθημα τοκετού. Δεν πειράζει.. σημαντικό είναι να είστε καλά εσεις οι 2 τώρα και να πάρει το μικρό σου όσο περισσοτερες εβδομάδες μπορεί. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Δοξα τω Θεώ!!! Μπράβο σας!! Τώρα ό, τι σου είπε ο γιατρός. Και θα πάνε όλα καλά. Κρίμα που δε θα σε δω αύριο στο μάθημα τοκετού. Δεν πειράζει.. σημαντικό είναι να είστε καλά εσεις οι 2 τώρα και να πάρει το μικρό σου όσο περισσοτερες εβδομάδες μπορεί. :-)

Μας αλλαξε τα σχεδια ο μπεμπης τι να κανουμε!!!!χαχαχα δε πειραζει !! Αφου ειναι ολα καλα υπομονη τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε??

Πήρα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις...Ο αιματοκρίτης 35.8 !ικανοποιητικός θεωρώ  μετα απο αυτά που πέρασα και δεν έπινα σίδηρο.. και είδα σε σχέση με τις προηγούμενες φορές αυτή η πυροσταφιλκη τρανσαμιναση μου αυξάνεται... στις 3 τεκευταιες εξετασεις ήταν 33...την προηγούμενη φορά ήταν 44 με όριο το 43 και τώρα ήταν 49...περιμένω να πάω τη Δευτέρα στο γιατρό να δω τι θα μου πει...το εχει προσέξει καμία άλλη κοπέλα??

Κατά τα άλλα καλά!έχω χθες και σήμερα λίγο θεματάκια με το στομάχι μου αλλά θα περάσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε??

Πήρα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις...Ο αιματοκρίτης 35.8 !ικανοποιητικός θεωρώ  μετα απο αυτά που πέρασα και δεν έπινα σίδηρο.. και είδα σε σχέση με τις προηγούμενες φορές αυτή η πυροσταφιλκη τρανσαμιναση μου αυξάνεται... στις 3 τεκευταιες εξετασεις ήταν 33...την προηγούμενη φορά ήταν 44 με όριο το 43 και τώρα ήταν 49...περιμένω να πάω τη Δευτέρα στο γιατρό να δω τι θα μου πει...το εχει προσέξει καμία άλλη κοπέλα??

Κατά τα άλλα καλά!έχω χθες και σήμερα λίγο θεματάκια με το στομάχι μου αλλά θα περάσουν!

Αυτη η τρανσαμιναση γραφεται στα αγγλικα με τιποτα περιεργα γραμματα; SGOT και κατι τετοια; πρεπει να το εχω στα χαρτια μου εδω αλλα με αλλη ονομασια στα αγγλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Αυτη η τρανσαμιναση γραφεται στα αγγλικα με τιποτα περιεργα γραμματα; SGOT και κατι τετοια; πρεπει να το εχω στα χαρτια μου εδω αλλα με αλλη ονομασια στα αγγλικα

Ναι γράφεται SGPT/ALT...αυτη που λες εσυ την έχω σε φυσιολογικά επίπεδα...είναι 2 από αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Ναι γράφεται SGPT/ALT...αυτη που λες εσυ την έχω σε φυσιολογικά επίπεδα...είναι 2 από αυτά...

Τοτε εγω να πω οτι τετοιο πραγμα που λες δεν εχω δει ποτε στις εξετασεις μου. Νομιζω πολυ τα σκαλιζουμε. Αν υπαρχει καποιο θεμα θα μας το πουνε οι γιατροι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Τοτε εγω να πω οτι τετοιο πραγμα που λες δεν εχω δει ποτε στις εξετασεις μου. Νομιζω πολυ τα σκαλιζουμε. Αν υπαρχει καποιο θεμα θα μας το πουνε οι γιατροι μας

Εχει να κανει με το συκωτι και αυτο που ειπα εγω και αυτο που είπες εσυ..Δεν αγχώνομαι προς το παρόν μέχρι να μου πει κάτι γιατρός!απλά μου έκανε εντύπωση που αυξάνεται..θα δείξει τη Δευτέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@stasa199 ούτε εγώ έχω την εξέταση που λες. Αφού όμως ο γιατρός σου είναι καθησυχαστικος, μην ανησυχείς.

Εμείς τώρα γυρίζουμε από την εμβρυολογο. Το αμνιακό έχει μειωθεί, αλλά είναι ακόμα λίγο πάνω από το φυσιολογικό. Ο τράχηλος 24,5, φυσιολογικός. Οπότε μου λέει εξακολουθώ να προσέχω και θα με ξαναδεί την Παρασκευή. Μου έφυγε αρκετό άγχος!!! ???? Μας έβγαλε και ωραίες φωτογραφίες του μπέμπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...