Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Περαστικά σου κι εσένα!!! Δεν ξεκίνησε καλά η Σαρακοστή... Σας εύχομαι και στις δύο να είναι κάτι περαστικό και να είστε σύντομα καλά! Είναι περίεργος κι ο καιρός τώρα και θέλει προσοχή...

Ευχαριστούμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περαστικά @stasa199 και @Angelmammy!

@Madi85 πού θα κάνεις τα μαθήματα; H εμβρυολόγος που μου έκανε τη β' επιπέδου μου είχε πει να μην κουράζομαι, να περιορίσω όσο μπορώ τις μετακινήσεις μου και να το παρακολουθώ γιατί όταν φτάσει στα 2 εκ, μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσω προγεστερόνη. Η γυναικολόγος μου όμως είναι πολύ κουλ με το θέμα και μου λέει ότι δε χρειάζεται να προσέχω κάτι γιατί μπορεί ο τράχηλος να είναι κοντός, αλλά είναι σταθερός, σκληρός, τελείως κλειστός και πολύ πίσω. Ουσιαστικά μου λέει ότι ο κοντός τράχηλος δεν αποτελεί από μόνος του ένδειξη πρόωρου τοκετού. Εγώ έχω ραντεβού σε μια βδομάδα και ανυπομονώ να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει ο μπέμπης γιατί σε 3 βδομάδες (28η-31η) πήρε 400γρ. και μου φάνηκαν λίγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Περαστικά @stasa199 και @Angelmammy!

@Madi85 πού θα κάνεις τα μαθήματα; H εμβρυολόγος που μου έκανε τη β' επιπέδου μου είχε πει να μην κουράζομαι, να περιορίσω όσο μπορώ τις μετακινήσεις μου και να το παρακολουθώ γιατί όταν φτάσει στα 2 εκ, μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσω προγεστερόνη. Η γυναικολόγος μου όμως είναι πολύ κουλ με το θέμα και μου λέει ότι δε χρειάζεται να προσέχω κάτι γιατί μπορεί ο τράχηλος να είναι κοντός, αλλά είναι σταθερός, σκληρός, τελείως κλειστός και πολύ πίσω. Ουσιαστικά μου λέει ότι ο κοντός τράχηλος δεν αποτελεί από μόνος του ένδειξη πρόωρου τοκετού. Εγώ έχω ραντεβού σε μια βδομάδα και ανυπομονώ να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει ο μπέμπης γιατί σε 3 βδομάδες (28η-31η) πήρε 400γρ. και μου φάνηκαν λίγα...

Στο Έλενα έχω κλείσει τα μαθήματα. Βέβαια αυτό πριν δούμε το αυξημένο αμνιακό. Και επειδή ο τράχηλος σε δύο εβδομάδες κοντυνε 9mm, θα ρωτήσω την εμβρυολογο μου που θα με δει την Παρασκευή εάν μπορώ να πηγαίνω, γιατί μου έχει πει να περιορίζω τις μετακινήσεις και στο σπίτι τα πολύ βασικά. Εξαρτάται βέβαια και πόσο θα είναι τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Στο Έλενα έχω κλείσει τα μαθήματα. Βέβαια αυτό πριν δούμε το αυξημένο αμνιακό. Και επειδή ο τράχηλος σε δύο εβδομάδες κοντυνε 9mm, θα ρωτήσω την εμβρυολογο μου που θα με δει την Παρασκευή εάν μπορώ να πηγαίνω, γιατί μου έχει πει να περιορίζω τις μετακινήσεις και στο σπίτι τα πολύ βασικά. Εξαρτάται βέβαια και πόσο θα είναι τότε. 

Αχ μακάρι να σε αφήσει να παρακολουθήσεις τα μαθήματα γιατί θα ενθουσιαστείς!! Προέχει πάντα όμως η υγεία σου και η υγεία του μωρού χωρίς δεύτερη σκέψη. 

Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει ακόμα ποσο είναι το φυσιολογικό μήκος του τραχήλου ανάλογα με την εβδομάδα κύησης. Την Τετάρτη όμως που θα κάνω το Doppler θα ρωτήσω μπας και βγάλω άκρη. Ξέρω όμως ότι τώρα που είμαστε σχετικά κοντά στην ΠΗΤ, θα πρέπει σιγά σιγά να μειώνεται ο τράχηλος. 

33η εβδομάδα, ε;;; Κοντευουμε!!! 

Είμαι ακόμα πολύ πολύ άσχημα με το στομάχι μου. Νιώθω πέραν από καούρες και ανακατοσουρα κλπ ότι θα εκραγώ!!! Ρε κορίτσια, δεν μπορώ να κάτσω ούτε σε καρέκλα κανονικά. Πιεζομαι και με κλωτσάει και η μικρή σα να λέει "μαμά, με ενοχλείς"! Χαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!!χάλια είμαι έχω κάνει καιεμετο δεν έχω φάει τίποτα...όλη μέρα διάρροια και ένα στομάχι χάλια με φρυγανιές την έχω βγάλει....Έχω και μια αίσθηση αυγού συνέχεια...συγγνώμη για την περιγραφή....

Είχαμε πάει χθες για φαγητό έξω με παρέα και το άλλο ζευγάρι μου είπαν ότι από όταν ξύπνησαν ήταν κάπως το στομάχι και των 2...ίσως με πείραξε κάτι από χθες σαν τροφική δηλητηρίαση σκέφτηκα...δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς ...εννοείται δεν έχω πάρει τα χάπια μου σήμερα ούτε σίδηρο τίποτα δεν μπορώ...μίλησα με το γιατρό μου είπε φρυγανιές ρύζι και κοκα κιλά και να μετράω θερμοκρασία...αν δω ότι δεν είμαι καλά τον ξανα παίρνω γιατί έχω ραντεβού τη Δευτέρα και ίσως πάω νωρίτερα...ευτυχώς η μπέμπα μου κουνιεται και με καθησυχάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Αχ μακάρι να σε αφήσει να παρακολουθήσεις τα μαθήματα γιατί θα ενθουσιαστείς!! Προέχει πάντα όμως η υγεία σου και η υγεία του μωρού χωρίς δεύτερη σκέψη. 

Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει ακόμα ποσο είναι το φυσιολογικό μήκος του τραχήλου ανάλογα με την εβδομάδα κύησης. Την Τετάρτη όμως που θα κάνω το Doppler θα ρωτήσω μπας και βγάλω άκρη. Ξέρω όμως ότι τώρα που είμαστε σχετικά κοντά στην ΠΗΤ, θα πρέπει σιγά σιγά να μειώνεται ο τράχηλος. 

33η εβδομάδα, ε;;; Κοντευουμε!!! 

Είμαι ακόμα πολύ πολύ άσχημα με το στομάχι μου. Νιώθω πέραν από καούρες και ανακατοσουρα κλπ ότι θα εκραγώ!!! Ρε κορίτσια, δεν μπορώ να κάτσω ούτε σε καρέκλα κανονικά. Πιεζομαι και με κλωτσάει και η μικρή σα να λέει "μαμά, με ενοχλείς"! Χαχαχα!! 

Ναι!!!!! 33η!!! Περναει ο καιρός!!!

Εννοείται πως προηγείται ο μπέμπης!!! Άλλωστε υπάρχουν και ιντερνετικά σεμινάρια... 

Με τον τράχηλο ούτε εγώ ξέρω πόσο πρέπει να είναι. Αυτό που μου είπε η εμβρυολογος είναι ότι δεν πρέπει να πέσει κάτι από 10mm. Γενικά θα παρακολουθούμε πως εξελίσσεται. Εάν δηλαδή κονταινει πολύ η όχι. 

Περαστικά σου και στην @stasa199!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!!χάλια είμαι έχω κάνει καιεμετο δεν έχω φάει τίποτα...όλη μέρα διάρροια και ένα στομάχι χάλια με φρυγανιές την έχω βγάλει....Έχω και μια αίσθηση αυγού συνέχεια...συγγνώμη για την περιγραφή....

Είχαμε πάει χθες για φαγητό έξω με παρέα και το άλλο ζευγάρι μου είπαν ότι από όταν ξύπνησαν ήταν κάπως το στομάχι και των 2...ίσως με πείραξε κάτι από χθες σαν τροφική δηλητηρίαση σκέφτηκα...δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς ...εννοείται δεν έχω πάρει τα χάπια μου σήμερα ούτε σίδηρο τίποτα δεν μπορώ...μίλησα με το γιατρό μου είπε φρυγανιές ρύζι και κοκα κιλά και να μετράω θερμοκρασία...αν δω ότι δεν είμαι καλά τον ξανα παίρνω γιατί έχω ραντεβού τη Δευτέρα και ίσως πάω νωρίτερα...ευτυχώς η μπέμπα μου κουνιεται και με καθησυχάζει!

Ωχ τι έπαθες βρε κορίτσι μου!!! Αν είναι δυνατόν!!! Περαστικά σου!!! Τελικά το να τρως έξω στην εγκυμοσύνη είναι πολύ επικίνδυνο... Στο γάμο που πήγαμε πριν 2 εβδομάδες, όλοι φάγανε κρέας εκτός από εμένα και τον άντρα μου που είμαστε χορτοφάγοι και μαντέψτε!! Πάθανε τροφική δηλητηρίαση! Ο Θεός να φυλάει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωχ τι έπαθες βρε κορίτσι μου!!! Αν είναι δυνατόν!!! Περαστικά σου!!! Τελικά το να τρως έξω στην εγκυμοσύνη είναι πολύ επικίνδυνο... Στο γάμο που πήγαμε πριν 2 εβδομάδες, όλοι φάγανε κρέας εκτός από εμένα και τον άντρα μου που είμαστε χορτοφάγοι και μαντέψτε!! Πάθανε τροφική δηλητηρίαση! Ο Θεός να φυλάει!!! 

Ήσουν πολύ τυχερή!!και ο άντρας σου!!!ευτυχώς τώρα άρχισα να είμαι καλύτερα!!(ούτε ρύζι ούτε φρυγανιά δεν άντεχα να φάω!)

Τώρα συζητούσαμε με τον άντρα μου και του λέω μα τι φάγαμε εμείς οι 3 που δεν έφαγες εσύ και τελικά βρήκε τι!παγωτό!!!!!!!Ναι την έπαθα από το παγωτό και άσχημα κιόλας!πάλι καλά πέρασε γιατί κορίτσια είχα ξεχάσει πόσο ζόρι ήταν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα και Το πρωί όπως κάθε Κυριακή ζυγιστηκα!Με έδειχνε +9 με μισή και τώρα το βράδυ που ξανα ζυγιστηκα με έδειχνε +8μιση κιλά!εμ λέω με τόση ταλαιπωρία λογικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @stasa199 Τι καλά που πέρασε!!! Όπως λέει κι η @Angelmammy τι φαγητό απ' έξω θέλει μεγάλη προσοχή και γενικά προσπαθώ να το αποφεύγω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! @stasa199 περαστικά βρε κορίτσι μου!!

Εγώ το τελευταίο καιρό φουσκώνω πάρα πολύ κι ας μην έχω φάει ποσότητα..νιώθω σκασμένη..μαλλον πιέζεται το στομάχι..!!

@Angelmammy ήσασταν πολύ τυχεροί πραγματικά!!!

Εμείς μετά από πολύ καιρό ( γιατί το αποφεύγω ) βγήκαμε με φίλους έξω.. Ευτυχώς όλα καλά..Συνήθως αυτές τις μέρες βγάζουν για φαγητό ότι έχει ξεμείνει..κσι θέλω να σας πω ότι μάζεψαν από εμάς ότι ψωμιά δεν είχαμε φάει και τα έδωσαν στο επόμενο τραπέζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!

@Valfrag πλακα κανεις?? πωπω φαντασου τι τρωμε εξω!! εμεις φαγαμε στη μαμα μου αλλα πηγαμε μετα για καφε, εγω πηρα μια σοδα , ηπια τη μιση και μετα παρατηρησα πως ηταν λήγμενη δεν ηπια αλλη εννοειται! υπεφερα λιγο το βραδυ γιατι θελησα να αποφυγω τα τηγανητα το μεσημερι κ εφαγα αρκετα φασολια και σαλατες με αποτελεσμα να πρηστω και το βραδυ οπως και να ξαπλωνα ενιωθα πως θα σκασω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!

@Valfrag πλακα κανεις?? πωπω φαντασου τι τρωμε εξω!! εμεις φαγαμε στη μαμα μου αλλα πηγαμε μετα για καφε, εγω πηρα μια σοδα , ηπια τη μιση και μετα παρατηρησα πως ηταν λήγμενη δεν ηπια αλλη εννοειται! υπεφερα λιγο το βραδυ γιατι θελησα να αποφυγω τα τηγανητα το μεσημερι κ εφαγα αρκετα φασολια και σαλατες με αποτελεσμα να πρηστω και το βραδυ οπως και να ξαπλωνα ενιωθα πως θα σκασω!

 

Δύσκολη μέρα και για σένα!Καλά πρέπει να προσέχουμε πολύ έξω πραγματικά!!!εμάς στο φαγητό δεν φοβήθηκα τόσο αλλά και το παγωτό από περίπτερο ήταν συσκευασμένο δεν πήρα χύμα αλλά!!!Αυτό με τη σόδα το έχω πάθει με πορτοκαλάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @stasa199 περαστικά βρε κορίτσι μου!!

Εγώ το τελευταίο καιρό φουσκώνω πάρα πολύ κι ας μην έχω φάει ποσότητα..νιώθω σκασμένη..μαλλον πιέζεται το στομάχι..!!

@Angelmammy ήσασταν πολύ τυχεροί πραγματικά!!!

Εμείς μετά από πολύ καιρό ( γιατί το αποφεύγω ) βγήκαμε με φίλους έξω.. Ευτυχώς όλα καλά..Συνήθως αυτές τις μέρες βγάζουν για φαγητό ότι έχει ξεμείνει..κσι θέλω να σας πω ότι μάζεψαν από εμάς ότι ψωμιά δεν είχαμε φάει και τα έδωσαν στο επόμενο τραπέζι...

Αυτό το έχω πάθει και τότε οπότε έμενε κάτι στο τραπέζι τι χάλαγα επίτηδες για να μην το πάρουν (ριχνω αλατι πιπερι  ξυδι τα παντα!!!!)μέχρι και σαλάτα έχω δει να πηγαίνουν και σοκαρίστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Δύσκολη μέρα και για σένα!Καλά πρέπει να προσέχουμε πολύ έξω πραγματικά!!!εμάς στο φαγητό δεν φοβήθηκα τόσο αλλά και το παγωτό από περίπτερο ήταν συσκευασμένο δεν πήρα χύμα αλλά!!!Αυτό με τη σόδα το έχω πάθει με πορτοκαλάδα!

φαντασου! συσκευασμενο παγωτο και παλι να μην εισαι σιγουρος! ισως ηταν κακοσυντηρημενο!

ναι μας παιδεψε λιγο η χθεσινη ημερα! σημερα μακαρονακια σκετα!!!

ωχ καταλαβα πορτοκαλαδα ακομη χειροτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ιδιο κανουν και στα πατατακια οταν σου φερνουν ποτο!αν δε τα φας τα πηγαινουν αλλου...και εχει βαλει και ο καθενας τα βρωμοχερα του ιουυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

φαντασου! συσκευασμενο παγωτο και παλι να μην εισαι σιγουρος! ισως ηταν κακοσυντηρημενο!

ναι μας παιδεψε λιγο η χθεσινη ημερα! σημερα μακαρονακια σκετα!!!

ωχ καταλαβα πορτοκαλαδα ακομη χειροτερα!

Ναι αυτό είπαμε και εμείς αν και δεν είδα ημερομηνία ληξης....???

Και εγώ καμία σουπιτσα ελαφριά θα κάνω μάλλον και μακαρόνια και θα δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας! Γυρισα τωρα απ τον γιατρο. 1600 γρ ο μπεμπης μας και ολα φυσιολογικα. Προχωραμε! Πωπωω στα επομενα ραντεβου θα εχουν φτασει τα μωρακια μας τα 2 κιλα και κατι! 

Όσο για τα χτεσινά Κούλουμα... ηταν τετοια η μερα με τηγανιτα καλαμαρακια, φαι εξω κτλ... κατι θα μας καθοταν βαρυ με τα λαδια που χρησιμοποιουν. Απο σημερα προσεχτικο φαγακι σπιτι και θα στρωσουμε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλημερα σας! Γυρισα τωρα απ τον γιατρο. 1600 γρ ο μπεμπης μας και ολα φυσιολογικα. Προχωραμε! Πωπωω στα επομενα ραντεβου θα εχουν φτασει τα μωρακια μας τα 2 κιλα και κατι! 

Όσο για τα χτεσινά Κούλουμα... ηταν τετοια η μερα με τηγανιτα καλαμαρακια, φαι εξω κτλ... κατι θα μας καθοταν βαρυ με τα λαδια που χρησιμοποιουν. Απο σημερα προσεχτικο φαγακι σπιτι και θα στρωσουμε ολες

Σούπερ ο μπέμπης σου!!! Μπράβο!!! 

Εμείς ευτυχώς φάγαμε στα πεθερικά μου χθες κι έτσι αποφύγαμε τις δυσάρεστες εκπλήξεις... Θέλει προσοχή το φαγητό απ' έξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλημερα σας! Γυρισα τωρα απ τον γιατρο. 1600 γρ ο μπεμπης μας και ολα φυσιολογικα. Προχωραμε! Πωπωω στα επομενα ραντεβου θα εχουν φτασει τα μωρακια μας τα 2 κιλα και κατι! 

Όσο για τα χτεσινά Κούλουμα... ηταν τετοια η μερα με τηγανιτα καλαμαρακια, φαι εξω κτλ... κατι θα μας καθοταν βαρυ με τα λαδια που χρησιμοποιουν. Απο σημερα προσεχτικο φαγακι σπιτι και θα στρωσουμε ολες

Πωπωω τελειααα!!!και εγω πιστευω μεχρι να ξαναπαω 02/04 θα εχει φτασει 2 κιλα σιγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλημερα σας! Γυρισα τωρα απ τον γιατρο. 1600 γρ ο μπεμπης μας και ολα φυσιολογικα. Προχωραμε! Πωπωω στα επομενα ραντεβου θα εχουν φτασει τα μωρακια μας τα 2 κιλα και κατι! 

Όσο για τα χτεσινά Κούλουμα... ηταν τετοια η μερα με τηγανιτα καλαμαρακια, φαι εξω κτλ... κατι θα μας καθοταν βαρυ με τα λαδια που χρησιμοποιουν. Απο σημερα προσεχτικο φαγακι σπιτι και θα στρωσουμε ολες

ωω μπραβο!! τελειος ο μπεμπακος!! μεγαλωνουν τα μωρακια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης τον ρωτησα για το ντοπλερ και μου ειπε οτι ειναι μια μη υποχρεωτικη εξεταση. Οταν βλεπεις μια φυσιολογικη εικονα σε εγκυο και μωρο και οτι αυτο μεγαλωνει πολυ φυσιολογικα τοτε δε χρειαζεται να την κανεις. Γινεται υποχρεωτικη η εξεταση οταν υπαρχει κατι που να ανησυχει τον γιατρο. Βεβαια λεει οποιος θελει την κανει για τυπικους λογους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλημερα σας! Γυρισα τωρα απ τον γιατρο. 1600 γρ ο μπεμπης μας και ολα φυσιολογικα. Προχωραμε! Πωπωω στα επομενα ραντεβου θα εχουν φτασει τα μωρακια μας τα 2 κιλα και κατι! 

Όσο για τα χτεσινά Κούλουμα... ηταν τετοια η μερα με τηγανιτα καλαμαρακια, φαι εξω κτλ... κατι θα μας καθοταν βαρυ με τα λαδια που χρησιμοποιουν. Απο σημερα προσεχτικο φαγακι σπιτι και θα στρωσουμε ολες

Μπράβο το μωράκι σου μια χαρά!!!!!!!θα ειναι τέλεια τώρα που θα μεγαλώνουν!!!έχουμε φάει το γάιδαρο η ουρά έμεινε!!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Επισης τον ρωτησα για το ντοπλερ και μου ειπε οτι ειναι μια μη υποχρεωτικη εξεταση. Οταν βλεπεις μια φυσιολογικη εικονα σε εγκυο και μωρο και οτι αυτο μεγαλωνει πολυ φυσιολογικα τοτε δε χρειαζεται να την κανεις. Γινεται υποχρεωτικη η εξεταση οταν υπαρχει κατι που να ανησυχει τον γιατρο. Βεβαια λεει οποιος θελει την κανει για τυπικους λογους. 

Εγω αν και δεν εχω κανεναι απολυτως προβλημα στην εγκυμοσυνη θα την κανω..ο καθε γυναικολογος ακολουθει τα δικα του μωρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki μια χαρούλα ο μικρός σας!!!! Μπράβο!!! Αγωνία κάθε φορά μέχρι να τα δούμε τα μικρούλια μας. 

@Valfrag ακριβώς έτσι κι εγώ. Μια χαρά η εγκυμοσύνη μου, Δόξα τω Θεώ, αλλά Doppler θα κάνω. 

Θα σας έχω νέα αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...