Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πω πω δεν σας προλαβαίνω ..μπράβο γράφετε συνέχεια μανουλες...λοιπόν αιματοκρίτη εγώ τον έριξα στο 30...στα τάρταρα λοιπόν κι εγώ ..δυσφορία φυσικά νιώθω τη νύχτα κ όσο μεγαλώνουν τα μωρά θα είναι λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα κορίτσια...ο καναπές Σωτήριος από ένα σημείο κ μετά που δεν θα μπορούμε να κουνηθουμε ..στην προηγούμενη εγκυμοσύνη τον τελευταίο μήνα εκεί την έβγαζα...σχετικά με το πλύσιμο κι εγώ έκανα ότι είπαν παραπανω τα κορίτσια...υπάρχει κ βρεφικό μαλακτικό αλλά δεν θυμάμαι αν χρησιμοποιούσα να σας πω την αλήθεια...όσο για το θηλασμό εγώ θέλω να ξεκινήσω μπιμπερο νωρίς γιατί αντιμετώπισα θέμα κ δεν το ήθελε...αυτή τη φορά ίσως δοκιμάσω ν δώσω κ πιπίλα μπας κ κοιμηθούμε καμιά νύχτα...εμένα η κόρη 3.5 κ τώρα ξυπνάει 1 φορά τη νύχτα για γάλα κ λέω είμαστε σούπερ ..μετα τους 13 μήνες που έκοψα το θηλασμό (μας άκουσε όλη η Θεσσαλονίκη από κλαμα) έδωσα αρχικά κατσικίσιο φρέσκο για 2.5 χρόνια κ τώρα δίνω αγελαδινό...επίσης κορίτσια όσο μεγαλώνουν τα μωράκια κ είναι περιορισμένος ο χώρος δεν είναι τόσο κινητικά..μην αγχώνεστε είναι φυσιολογικό ..εγώ μάλλον θα του πω να αυξήσω το μαγνήσιο γιατί οι συσπάσεις πάνε κι έρχονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης για τα φορμακια νομίζω σίγουρα θα χρειαστούμε κάποια μακριά βαμβακερά ( γνώμη μου μην πάρετε βελουτε) όση ζέστη κ ν έχει τον Μάιο όταν είναι πολύ μικρά δεν ρυθμίζουν τόσο εύκολα τη θερμοκρασία τους. ...οπότε έχετε κ κανένα μακρύ για σιγουριά ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 συμφωνώ με όσα λες. Κ μένα με παιδεψε πολύ με τ μπουκάλι κ δ έτρωγε κ από κανέναν αλλον. Το να ξυπνάει μόνο μια φορά μ φαντάζει ουτοπικό. Ναι βελουτέ τ βρίσκω υπερβολικό. Εγώ πήρα τα κλασικά τα μακο. Ελαφριά δηλαδή. Κ αν έχει ψυχρά τ σκεπαζεις λίγο παραπάνω. Τώρα για τ πόσα θα χρειαστεί η κάθε μια ανάλογα κ το πότε θα γεννήσει. Πχ Εγώ έχω πητ 8 Μάιου άλλα παίζει να γεννήσω κ Απρίλιο. Ενώ κάποια κοπέλα πάλι από την ομάδα μας με μωράκι Μάιου να πάρει όλο τ Μάιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni όταν περνάει λίγο ο καιρός ξεχνάς τις ταλαιπωρίες...αν κ όταν το ζεις η αϋπνία ειναι αβάσταχτη...όλα τα άλλα παλεύονται ..αλλά μην απογοητεύεστε μανουλες θα τα καταφέρουμε...θα πάρετε τόσο όμορφες στιγμές από τα παιδάκια σας που θα αξίζουν όλες τις θυσίες ... Πάντως κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν ακριβώς όπως περιγράφεται...είχα χρόνο να τα σκεφτώ όλα να γκρινιάζω λίγο παραπάνω κλπ...τώρα δεν υπάρχει αυτή η πολυτέλεια αν και η μικρή είναι πολύ συνεργάσιμη κ ο σύζυγος βοηθά σημαντικά...αλλά και πάλι δεν υπάρχει χρόνος οπότε πολλά περνάνε έτσι χωρίς να καταλάβω...κατά αρχήν ποτέ έμαθα ότι είμαι έγκυος ποτε έφτασα στον 7ο ούτε κ το κατάλαβα....τώρα σε σχέση με δουλειά κ αϋπνία κ  σ αυτό θα σας πω ότι αναγκαστικά θα το παλέψετε...καφεδάκι κ άγιος ο θεός....λίγο χασμουρητό λίγο νευρακια αλλά θα βγει...μην απογοητεύεστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 ακριβώς τ ίδιο κ γω. Πότε έφθασα 7ο δ κατάλαβα. Αν κ την πρώτη μ εγκυμοσύνη την χάρηκα στο έπακρο. Δεν οαταπινιομουν για τπτ. Είχα κ καλή εγκυμοσύνη βέβαια. Αλλά την απόλαυσα. Μωρέ σίγουρα οι όμορφες στιγμές είναι περισσότερες κ δ είναι τόσο η αϋπνία π με πειράζει άλλα ότι ρη σηκώνω 10 φορες όλο τ βράδυ ενώ κουβαλάω κ ένα μωρό αρην κοιλιά. Έχουν επιβαρυνθεί τα παντα. Χθες έσερνα  τ δεξι μ πόδι όλη μέρα. Όπως κ κπ στιγμή π δ θυμάμαι ποια φορά σηκώθηκα για να την ξανά βάλω αρην κούνια ένιωσα με τράβηξε τόσο πολύ η τομή μ που έμεινα ακίνητη με τ παιδί στα χέρια. Μου πήρε κάνα δίλεπτο για να μ περάσει κ να μπορέσω να περπατήσω πάλι. Κ όταν ακούς για παιδιά που κοιμουνται Όχι 8ωρο άλλα 12ωρο κάπου τρελαίνεσαι. Εδώ ζήτημα να κοιμηθεί 2 2.30 ωρες συνεχόμενα. Φυσικά μέσα στη μέρα είναι ένα υπέροχο παιδάκι, ζωηρο μεν αλλά χαμογελαστό. Αλλά εγώ δ έχω την ενέργεια π θα ήθελα να εχω για να ασχολούμαι μαζί της. Βέβαια όλη μέρα μαζι είμαστε κ παίζουμε κτλ. Αλλά ήθελα να κάνουμε περισσότερο δημιουργικά πράγματα μόνο π δ έχω κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

@Χρυσάφω κορίτσι μου και στα δικά σου! Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα!!!

Σ ευχαριστω πολυ απο την καρδια μου!Ολα να σας πανε καλα με τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marakineos είπε:

@Angelmammy. Κούκλος ! Αντικειμενικά πάντα χαχα!!! Περιμένουμε τα νέα σου αύριο !!

@Χρυσάφω μου σου εύχομαι ολόψυχα και στα δικά σου .

Σ ευχαριστω πολυ απο καρδιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Χρυσάφω αν κ δ ξερω αν το έχετε ψάξει κ έχετε βρει την αιτία πάντως μην παραιτείσαι κ μην απογοητεύεσαι. Απέκτησα τ πρωτο μου παιδάκι μετά από 26 μήνες προσπαθειών, εξετασεων, γιατρών, άγχους κτλ εντελώς φυσιολογικα εν αναμονή περιόδου για να ξεκινήσουμε εξωσωματική. Τώρα τ 2ο ήρθε με μια μόνο ελεύθερη επαφή εκτός πλάνου έλλειψη προφυλάξεων. Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα Σου!

Σ ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!Δεν υπάρχει κάτι παθολογικό εκτός απο την ηλικία -42- και το γεγονος οτι ειμαι στην προ εμμηνοπαυση.Μια κάνω ωορρηξια μια δεν κάνω...Η αμη ειναι 0.03....Καταλαβαίνεις.

Ειχαμε κανει προσπαθεια εξωσωματικης και δεν ανταποκρίθηκα στις ενεσεις. Εκτοτε προσπαθούμε μονοι μας ,καθώς η μονη λύση οπως μας ειπαν ειναι τα δανεικα και ο αντρας μου δεν θέλει να το ακουσει καν...

Μοναχα στο Θεό στηρίζομαι και ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Χρυσάφω καλημέρα!! Κορίτσι μου σε εύχομαι ό,τι καλύτερο πραγματικά!!! Προπάντων δε θέλει άγχος!! ❤️

Καλημερα κοπελα μου!Σ ευχαριστω για τις ευχες!Προσπαθω με το αγχος ,αλλα δεν τα καταφερνω πάντα...Μια εμμονη ,μου εχει γινει να αποκτήσω μωρο...Δεν μπορω να το βγάλω αποο το μυαλο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@marakineos τι ωραια π είδατε ρ μπέμπη Σας!! Εμένα η δικιά μ μια φορά δ μας έκανε τη χάρη. Ειναι τέρμα κολλημένη στα τοιχώματα ρης μήτρας μου κ δ έχουμε ούτε μια εικονα ρης.

μας παιδεψε λιγο ειχε τα χερακια μπροστα αλλα ευτυχως ηταν ξυπνιος και με λιγο κουνημα τα πήρε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω αυτήν την αμη δε θέλω να την ακούω! Πέρσι στα 34 είχε βγει 0,7... Στα τάρταρα η ψυχολογία αλλά ο γιατρός μου επέμενε ότι την ερμηνεύουμε συνδυαστικά με άλλες εξετάσεις, ορμονικές κι εφόσον ήταν καλές προχωράμε. Όντως έμεινα δύο φορές έγκυος (η μία δεν προχώρησε) κ είχαμε κ προβλήματα στο σπέρμα. Είναι αμφιλεγόμενη εξέταση, μην επηρεαζεσαι πολύ. Η ηλικία είναι πλέον σχετική. Βιταμίνες, υγιεινή διατροφή, άσκηση, καλή ψυχολογία κι όλα γίνονται. Στο εύχομαι ολόψυχα ?

Χθες κοιμήθηκα πολύ καλά... Τι ανακούφιση! Με δυο μαξιλάρια ημιορθια σχεδόν αλλά χαλάλι. Κάποιες μέρες κι εγώ καταλαβαίνω ότι είναι πιο ήσυχος ο μικρούλης. Νομίζω φυσιολογικό είναι. Επίσης το διπλό μαγνήσιο με βοηθά κι εμένα στις συσπάσεις. Ίσως γι αυτό να κοιμήθηκα πιο καλά

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@Χρυσάφω αυτήν την αμη δε θέλω να την ακούω! Πέρσι στα 34 είχε βγει 0,7... Στα τάρταρα η ψυχολογία αλλά ο γιατρός μου επέμενε ότι την ερμηνεύουμε συνδυαστικά με άλλες εξετάσεις, ορμονικές κι εφόσον ήταν καλές προχωράμε. Όντως έμεινα δύο φορές έγκυος (η μία δεν προχώρησε) κ είχαμε κ προβλήματα στο σπέρμα. Είναι αμφιλεγόμενη εξέταση, μην επηρεαζεσαι πολύ. Η ηλικία είναι πλέον σχετική. Βιταμίνες, υγιεινή διατροφή, άσκηση, καλή ψυχολογία κι όλα γίνονται. Στο εύχομαι ολόψυχα ?

Χθες κοιμήθηκα πολύ καλά... Τι ανακούφιση! Με δυο μαξιλάρια ημιορθια σχεδόν αλλά χαλάλι. Κάποιες μέρες κι εγώ καταλαβαίνω ότι είναι πιο ήσυχος ο μικρούλης. Νομίζω φυσιολογικό είναι. Επίσης το διπλό μαγνήσιο με βοηθά κι εμένα στις συσπάσεις. Ίσως γι αυτό να κοιμήθηκα πιο καλά

 

Θέλω να κάνω λαικ καιδεν εχω!Λαικ ,λαικ λαικ!Σε ευχαριστωΠΟΛΥ  που με εμψυχώνεις και για τις ευχες!!!

Το χρειαζομαι πραγματικα!Εμεις δεν εχουμε καποιο αλλο θέμα και το σπέρμα ειναι καλό.Τωρα περιμένω να δω τι θα γίνει με αυτον τον κύκλο και θα κινηθώ αναλόγως παρακάτω.Την καλημερα μου σε εσενα και τον μικρούλη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω να'σαι καλά κορίτσι μου, ξέρω το φιλινγκ! Κ εμψύχωση χρειαζόμαστε κ τρόπους να ξεφεύγουμε. Κ καλό κ ήρεμο γιατρό... Με τα δικά μας δεδομένα ο πρώην γιατρός μας, μας παρέπεμψε απευθείας σε εξωσωματική. Κ θα το κάναμε γιατί έτσι κι αλλιώς προσπαθούσαμε πολύ καιρό άκαρπα αλλά είπαμε να πάρουμε κι άλλες γνώμες, να δώσουμε λίγο χρόνο στον εαυτό μας, να ηρεμήσουμε, όπου τελικά έπιασε τόπο! Όποιο κ να'ναι το επόμενο βήμα με ψυχραιμία, πίστη κ αποφασιστικότητα να το βαδίσετε ☀️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariamagdalini είπε:

@Χρυσάφω να'σαι καλά κορίτσι μου, ξέρω το φιλινγκ! Κ εμψύχωση χρειαζόμαστε κ τρόπους να ξεφεύγουμε. Κ καλό κ ήρεμο γιατρό... Με τα δικά μας δεδομένα ο πρώην γιατρός μας, μας παρέπεμψε απευθείας σε εξωσωματική. Κ θα το κάναμε γιατί έτσι κι αλλιώς προσπαθούσαμε πολύ καιρό άκαρπα αλλά είπαμε να πάρουμε κι άλλες γνώμες, να δώσουμε λίγο χρόνο στον εαυτό μας, να ηρεμήσουμε, όπου τελικά έπιασε τόπο! Όποιο κ να'ναι το επόμενο βήμα με ψυχραιμία, πίστη κ αποφασιστικότητα να το βαδίσετε ☀️?

Τα καταφέρατε μονοι σας η με εξωσωματικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω μόνοι μας. Πιστεύω ότι πολύ βοήθησε η γυμναστική, η σωστή διατροφή κι η διακοπή του καπνίσματος. Κι η ψυχολογία πάντα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

@Χρυσάφω μόνοι μας. Πιστεύω ότι πολύ βοήθησε η γυμναστική, η σωστή διατροφή κι η διακοπή του καπνίσματος. Κι η ψυχολογία πάντα :)

Μπραβο κοπελα μου!!!!Τι ωραια !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω όσον αφορά την αμη θα συμφωνήσω με την @Mariamagdalini. Δεν αξιολογείται από μόνη της κ Επίσης πολλοί γιατροί δ την αποδέχονται. Προσωπικά την βλέπω σαν μια εξέταση για να σ τρώνε 50 60 ευρώ καθώς δ γράφεται. Την έκανα κ εγώ στα 27 κ βγήκε χαμηλή. Δ θυμάμαι νούμερο άλλα από τ κέντρο εξωσωματικής μ είπανε ότι τέτοια τιμή είναι αντίστοιχη κοπέλες 37 38 χρόνων. Εκείνο τ μήνα έμεινα έγκυος εντελώς φυσιολογικα. 

Δε θεωρώ ότι η ηλικία σου είναι αποτρεπτική για εγκυμοσύνη. Έχεις περιθώρια ακόμη. Γτ δ δοκιμάζεις σε φυσικό κυκλο; Επίσης έχω φίλη π μετα απο Χρόνια ταλαιπωρίας, πολλές εξωσωματικες χωρίς αποτέλεσμα, φτωχή ανταπόκριση κ ωαρια π διαλυόταν πριν καν τα πάρουν έμεινε έγκυος με δανεικά κ έχει δίδυμα κοριτσάκια. Είναι πιο ευτυχισμένη από ποτέ κ λέει μακάρι να τ είχα αποφασίσει πιο νωρίς κ να γλίτωνα τόση ταλαιπωρία κ κυρίως χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Επιστρέψαμε κι εμείς από το γιατρό. Οι εξετάσεις της καμπύλης μια χαρά και η μπέμπα μας 1247 γραμμάρια!!! Διπλασιάστηκε σε 5 εβδομάδες!!! Πόση χαρά κάθε φορά που βλέπουμε τα μικρούλια μας μωρέ!!! Κοιμόταν το μωρό μου. Εμ βέβαια, δεν είχα φάει ακόμα πρωινό ώστε να ξυπνήσει. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμείς αν δε φάμε πρωινό δεν ξυπνάμε. Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια εχω μερες να μπω λιγο η δουλεια λιγο η καθημερινοτητα ξεχνιεμαι !!! καναμε και β επιπεδου στις 26 ιανουαριου ολα ειναι μια χαρα μεγαλωνει τελεια!!!! τωρα εχουμε ξανα 26 φλεβαρη ραντεβου μου εδωσε και βιταμινες και καμπυλη δε μου εδωσε ακομα!! ειδα οτι πολλες κοπελες δε βολευεστε στον υπνο και εγω κοριτσια τωρα δυο βραδυα τπτ να μην μπορω να βρω μια θεση ενω νυσαζω και πεφτω ξερη παρολο αυτα γυρναω πιανομαι πολυ ευκολο και απο την πλευρα και απο την αλλη μετα ζεσταινομαι μετα κρυωνω χαχαχαχαχα ειδα τα εχετε και αλλες κοπελες!!! οσο για τα φορμακια εγω εχω και κοντομανικα και μακρυμανικα αλλα μακο ομως οχι βελουτε νομιζω ειναι αρκετα χοντρα για απριλιο μαιο που ειμαστε εμεις εγω εχω και πητ αργα 31 μαιου !!! οποτε ειπαμε να εχω λιγο απο ολα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Επιστρέψαμε κι εμείς από το γιατρό. Οι εξετάσεις της καμπύλης μια χαρά και η μπέμπα μας 1247 γραμμάρια!!! Διπλασιάστηκε σε 5 εβδομάδες!!! Πόση χαρά κάθε φορά που βλέπουμε τα μικρούλια μας μωρέ!!! Κοιμόταν το μωρό μου. Εμ βέβαια, δεν είχα φάει ακόμα πρωινό ώστε να ξυπνήσει. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμείς αν δε φάμε πρωινό δεν ξυπνάμε. Χαχα! 

μπράβο ! όλα καλά!! μεγάλωσε η μπέμπα σας η όμορφη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

Καλημερα κοριτσια εχω μερες να μπω λιγο η δουλεια λιγο η καθημερινοτητα ξεχνιεμαι !!! καναμε και β επιπεδου στις 26 ιανουαριου ολα ειναι μια χαρα μεγαλωνει τελεια!!!! τωρα εχουμε ξανα 26 φλεβαρη ραντεβου μου εδωσε και βιταμινες και καμπυλη δε μου εδωσε ακομα!! ειδα οτι πολλες κοπελες δε βολευεστε στον υπνο και εγω κοριτσια τωρα δυο βραδυα τπτ να μην μπορω να βρω μια θεση ενω νυσαζω και πεφτω ξερη παρολο αυτα γυρναω πιανομαι πολυ ευκολο και απο την πλευρα και απο την αλλη μετα ζεσταινομαι μετα κρυωνω χαχαχαχαχα ειδα τα εχετε και αλλες κοπελες!!! οσο για τα φορμακια εγω εχω και κοντομανικα και μακρυμανικα αλλα μακο ομως οχι βελουτε νομιζω ειναι αρκετα χοντρα για απριλιο μαιο που ειμαστε εμεις εγω εχω και πητ αργα 31 μαιου !!! οποτε ειπαμε να εχω λιγο απο ολα !!

είμαστε πολύ κοντα! εχω πητ με βαση την τελευταια περιοδο 03/06 αλλά έχει διαμορφωθεί σε 27/5 μεγάλωσε το μωράκι! αχ αυτος ο υπνος! απο εκει που δεν ειχα θεμα πλεον εινα πονεμενη ιστορια! εχω σκασιμο και καποιες φορες δεν κλεινει το ματι μου με τιποτα! ελπιζω να ειναι προσωρινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

είμαστε πολύ κοντα! εχω πητ με βαση την τελευταια περιοδο 03/06 αλλά έχει διαμορφωθεί σε 27/5 μεγάλωσε το μωράκι! αχ αυτος ο υπνος! απο εκει που δεν ειχα θεμα πλεον εινα πονεμενη ιστορια! εχω σκασιμο και καποιες φορες δεν κλεινει το ματι μου με τιποτα! ελπιζω να ειναι προσωρινο!

εγω τελυταια περιοδο 24/8 ειχα ναι ρε συ μεχρι τωρα κοιμομουνα σαν πουλακι δουλευω κιολας και καταλαβες η κουραση βαραει κοκκινο τωρα δυο βραδυα μου κανει τσαλιμακια!!!! λεω αμα ξεκινησω απο 24η εβδομαδα ετσι στο 8ο τι θα κανω χαχαχαχαχαα ελπιζω να ειναι φαση και να περασει!!! χαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...