Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

@Angelmammy έχεις δίκιο, είμαστε φτιαγμένες να μπορούμε να τα καταφέρουμε και με 2 και 3 παιδάκια.. όπως και δεν θα άλλαζα την οικογένεια με τίποτα.. απλά κάποιες φορές η κούραση σε καταβάλλει.. ειδικά αν δεν υπάρχει βοήθεια... αλλά κάθε χρόνος θα είναι διαφορετικός και μοναδικός.. 

γι αυτό πρέπει να τα ζούμε όσο μπορούμε τα μωράκια μας.. δεν θα είναι για πάντα μωρά..

θα ξυπνήσουμε μια μέρα και θα ακούσουμε : « άσε μας ρε μανα... ?

Χαχαχα!!! Πιστεύω ότι θα είναι σοκ αυτή η πρώτη στιγμή. Που από μικρά που μας εμπιστεύονται απόλυτα θα ξεκινήσουν να μας αμφισβητούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχαχα!!! Πιστεύω ότι θα είναι σοκ αυτή η πρώτη στιγμή. Που από μικρά που μας εμπιστεύονται απόλυτα θα ξεκινήσουν να μας αμφισβητούν...

Νομίζω σοκ θα είναι η κάθε αλλαγη τους...

από τώρα σκέφτομαι να κλαίω από συγκίνηση την πρώτη μέρα που θα πάνε σχολείο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 εσένα θηλάζει κιόλας γι αυτό κ ξυπνάει τόσες φορές. Είναι κάτι π συναντάς σε παιδάκια π θηλάζουν. Εγώ έχει 10 μήνες π έκοψε τ θηλασμο κ ακόμη.

Κ Όχι κορίτσια δ είναι υπέροχο να έχει περάσει 1.5 χρόνος κ να μην έχεις κοιμηθεί. Ειδικά όταν ακούς για βρέφη 3 κ 4 μηνων π κοιμουνται όλο υ βράδυ. Είναι τ λιγότερο εξοντωτικο. Οκ τ βρέφος ξυπνάει γτ πεινάει γτ πονάει γτ χίλια δυο. Εναμιση χρόνο μετά όμως ειναξ ανυπόφορο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Vivi35 εσένα θηλάζει κιόλας γι αυτό κ ξυπνάει τόσες φορές. Είναι κάτι π συναντάς σε παιδάκια π θηλάζουν. Εγώ έχει 10 μήνες π έκοψε τ θηλασμο κ ακόμη.

Κ Όχι κορίτσια δ είναι υπέροχο να έχει περάσει 1.5 χρόνος κ να μην έχεις κοιμηθεί. Ειδικά όταν ακούς για βρέφη 3 κ 4 μηνων π κοιμουνται όλο υ βράδυ. Είναι τ λιγότερο εξοντωτικο. Οκ τ βρέφος ξυπνάει γτ πεινάει γτ πονάει γτ χίλια δυο. Εναμιση χρόνο μετά όμως ειναξ ανυπόφορο.

Εμένα μόνο 6 μηνών κοιμόταν όλο το βράδυ για κανένα μήνα.. από εκεί και πέρα τέλος... και έχω φίλες που όπως λες τα μωρά τους κοιμούνται απο την αρχή όλο το βράδυ.. και λες.. εγώ τι κάνω λάθος...? 

Προσπαθώ μήπως αποθηλάσει και κοιμάται αλλά δεν θέλει... αλλά από οτι μου λες δεν παιζει ρολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 αυτό ακριβώς λέω κ γω. Τπτ αν δ τ έχεις ζήσει δ μπορείς να τ καταλάβεις. Δ είναι ότι ξυπνάει τ βράδυ κ λες δ κοιμάμαι καλα. Όλη η υπόλοιπη μέρα είναι επίσης εξαντλητική. Δ σταματάς ποτέ. Κ ώρες ωρες στεναχωριέμαι π μέσα στη μέρα δ έχω πάντα υπομονή να ασχοληθώ μαζί της. Εγώ πάντως στο μωρό είπα μετά τις 40 μέρες θα δίνω τ βράδυ ξένο. Εκεί στις 12 1. Μήπως κ μάθει να κοιμάται συνεχόμενα κάποιες ώρες τ βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Vivi35 αυτό ακριβώς λέω κ γω. Τπτ αν δ τ έχεις ζήσει δ μπορείς να τ καταλάβεις. Δ είναι ότι ξυπνάει τ βράδυ κ λες δ κοιμάμαι καλα. Όλη η υπόλοιπη μέρα είναι επίσης εξαντλητική. Δ σταματάς ποτέ. Κ ώρες ωρες στεναχωριέμαι π μέσα στη μέρα δ έχω πάντα υπομονή να ασχοληθώ μαζί της. Εγώ πάντως στο μωρό είπα μετά τις 40 μέρες θα δίνω τ βράδυ ξένο. Εκεί στις 12 1. Μήπως κ μάθει να κοιμάται συνεχόμενα κάποιες ώρες τ βράδυ.

Ακριβώς.. και καμιά φορά χάνω την υπομονή μου, φωνάζω και λέω τι κάνω? 

Και γω το σκέφτομαι για ξένο.. έστω ένα γεύμα όπως λες.. καταρχήν αν συνεχίσω να θηλάζω 2 παιδιά θα τρελαθώ..

η μικρή δεν δέχεται τώρα ξένο γάλα για κανένα λόγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ααα!! Εσείς που έχετε κι άλλα παιδάκια πραγματικά σας βγάζω το καπέλο!!! Εδώ δεινοπαθω εγώ κάποια βράδια που έχω μόνο τον κ@λο μου να νταντεψω κι ο σύζυγος είναι πολύ βοηθητικός! Απ'ότι κατάλαβα όλες νιώθουμε έτσι, δυσφορία, φυσάμε ξεφυσαμε, δε βολευομαστε πουθενά... Εμένα με βοηθά πολύ το βραδινό ντουζακι κι ο αντρουλης μου που τρίβει κ χαϊδεύει όσο αντέχει χεράκια ποδαράκια ?? Εννοείται τρώω κι εγώ ελαφριά, γιατί έχω κάνει το λάθος να ξεφύγω στο βραδινό κ μετά εννοείται το πλήρωσα ακριβά!! Σιμεκο επίσης δουλεύω πολύ, μου το είπε ο γιατρός μου. 

Αιματοκρίτη έχω 36, ανέβηκε από την προηγούμενη φορά αρκετά. Μου δίνει ένα χάπι σιδήρου ο ντοκτορ το οποίο δεν το παίρνω με γαλακτοκομικά για μην εμποδίζεται η απορρόφησή του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για να τα λέμε κ αυτά εχει κ ήρεμα μωρά. Που κάθονται σε ριλαξ, παρκο κτλ. Επίσης π κοιμουνται από νωρίς Όχι 8ωρα άλλα 12ωρα. 

Απλά τώρα σ αυτή ρη φάση τα δικά μας είναι ακόμη μικρά κ είμαστε κ αρην κατάσταση π είμαστε. Αν πχ ήταν γύρω στα 3 τα μικρά μας ίσως ήταν διαφορετικά τα πράγματα. 

Όπως κ να έχει καλύτερα π ήρθε όπως ηρθε γτ στη μικρή μ κάναμε 2 χρόνια να την πιάσουμε με άγχη, αγωνίες, εξετάσεις, γιατρούς κτλ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Κορίτσια ααα!! Εσείς που έχετε κι άλλα παιδάκια πραγματικά σας βγάζω το καπέλο!!! Εδώ δεινοπαθω εγώ κάποια βράδια που έχω μόνο τον κ@λο μου να νταντεψω κι ο σύζυγος είναι πολύ βοηθητικός! Απ'ότι κατάλαβα όλες νιώθουμε έτσι, δυσφορία, φυσάμε ξεφυσαμε, δε βολευομαστε πουθενά... Εμένα με βοηθά πολύ το βραδινό ντουζακι κι ο αντρουλης μου που τρίβει κ χαϊδεύει όσο αντέχει χεράκια ποδαράκια ?? Εννοείται τρώω κι εγώ ελαφριά, γιατί έχω κάνει το λάθος να ξεφύγω στο βραδινό κ μετά εννοείται το πλήρωσα ακριβά!! Σιμεκο επίσης δουλεύω πολύ, μου το είπε ο γιατρός μου. 

Αιματοκρίτη έχω 36, ανέβηκε από την προηγούμενη φορά αρκετά. Μου δίνει ένα χάπι σιδήρου ο ντοκτορ το οποίο δεν το παίρνω με γαλακτοκομικά για μην εμποδίζεται η απορρόφησή του

μου φαίνεται θα το προτείνω κι εγώ το μασαζάκι!! Γενικά τρόπους να χαλαρώνουμε! όλες την έχουμε τελικά αυτη τη δυσφορία!

Δεν φανταζεστε πόσο με ηρεμησε η συζητηση εδω σημερα! ειχα ερθει στη δουλεια με υπερβολικο αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 τη μικρη τη θηλάζα αποκλειστικά μέχρι 8 μηνων. Μετά αποθηλασα μέσα σε 15 μέρες για να προσαρμοστει κ τ στήθος μου. Τα 2 πρώτα βράδια ήταν δύσκολα άλλα μετά ήθελε δ ήθελε τ πήρε. Τώρα βέβαια πίνει φρέσκο κ της αρέσει πάρα πολυ. Αλλά γι αυτό επέλεξα να αποθηλασω πριν τ χρόνο για να μην έχουμε δράματα μετά. Επίσης μπουκάλι έπαιρνε μόνο από μενα. Δηλ κ π αποθηλασα δ μπορούσα να την αφήσω γτ δ έπινε τ γαλα της από άλλον. Οπότε τώρα θέλω τ μωρο να μάθει κ τ μπουκάλι κ να τρώει κ από άλλον. Έστω ένα γεύμα τ βράδυ να τ δίνει ο μπαμπάς της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται πως υπαρχουν και ήρεμα μωρά.. όπως και τα δικά μας σε ένα μήνα μπορεί να έχουν αλλάξει... ?

είναι μικρούλια.. τι να κάνουμε? Χαχαχα τώρα που θα γίνουν μεγάλα αδέρφια θα κοιμούνται να δίνουν το καλό παράδειγμα.. χαχα

και όπως και να έχει , όταν κάνουν τα δικά τους που προσπαθούν να επικοινωνήσουν , έχουν τόσο πλάκα.. όταν σε μιμούνται.. δεν υπάρχει!! Ξεχνάς την αϋπνία και όλα..

@Diwni τι φρέσκο δίνεις? Αγελαδινό?

εγώ σκόνη προσπαθώ αλλά τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 Ναι φρέσκο από τ χρόνο κ μετα. Το ξένο αν κ τελικά τ πήρε 8 μηνων μου Κάνε νούμερα. Στο χρόνο π ξεκινήσαμε τ φρέσκο τ κλασικό των 5 ημερών τ πίνει ευχάριστα. Γενικότερα πίνει πολύ γάλα. 

Εγώ όταν ήθελα να αποθηλασω της έδωσα στην αρχή ένα γεύμα εκεί στις 12 π.θηλαζε π ήταν μισό κοιμισμένη. Στην αρχή χτυπιοταν, αλλάξαμε κ 3 γάλατα άλλα τ πήρε τελικά. Στις 10 πχ πριν τ υπνο θηλάζε κανονικα στις 12 ξεκίνησα ξένο. Μετά στις 3 4 π ξανά θηλάζε έκοψα κ εκείνο τ θηλασμο. Μετά της έδωσα μπουκάλι τ μεσημέρι κ μετα έκοψα τ πρωί βραδυ. Αλλά κ μένα μ έκανε νούμερα. Έπρεπε να χαζοκοιμηθει για να τ πάρει. Τώρα παίρνει τ μπαμπά ρης από τ χέρι κ τον πάει στην κουζίνα να της τ κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Vivi35 Ναι φρέσκο από τ χρόνο κ μετα. Το ξένο αν κ τελικά τ πήρε 8 μηνων μου Κάνε νούμερα. Στο χρόνο π ξεκινήσαμε τ φρέσκο τ κλασικό των 5 ημερών τ πίνει ευχάριστα. Γενικότερα πίνει πολύ γάλα. 

Εγώ όταν ήθελα να αποθηλασω της έδωσα στην αρχή ένα γεύμα εκεί στις 12 π.θηλαζε π ήταν μισό κοιμισμένη. Στην αρχή χτυπιοταν, αλλάξαμε κ 3 γάλατα άλλα τ πήρε τελικά. Στις 10 πχ πριν τ υπνο θηλάζε κανονικα στις 12 ξεκίνησα ξένο. Μετά στις 3 4 π ξανά θηλάζε έκοψα κ εκείνο τ θηλασμο. Μετά της έδωσα μπουκάλι τ μεσημέρι κ μετα έκοψα τ πρωί βραδυ. Αλλά κ μένα μ έκανε νούμερα. Έπρεπε να χαζοκοιμηθει για να τ πάρει. Τώρα παίρνει τ μπαμπά ρης από τ χέρι κ τον πάει στην κουζίνα να της τ κάνει.

Τι ωραιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να αλλάξω λίγο το θέμα και να σας ρωτήσω αν μπορείτε να μου δώσετε μερικές συμβουλές σχετικά με το πλύσιμο των βρεφικών ρούχων και γενικά των βρεφικών ειδών. Πχ. Ρουχαλάκια, σεντονάκια, πετσετάκια, κουβερτάκια κλπ. Θέλω να ξεκινήσω να πλένω και να αποθηκεύω καθαρά τα βρεφικά ρούχα αλλά στο ίντερνετ έχω διαβάσει διάφορα. Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με θερμοκρασία, αν μπορώ να βάλω όλα τα είδη του μωρού μαζί (όχι μαζί με τα δικά μας αλλά πχ σεντόνια και εσώρουχα μαζί) , αν πρέπει να βάζω διαφορετικά πλυντήρια για χρωματιστά και λευκά (όπως στα δικά μας)... Ο, τι ξέρει η καθεμία σας παρακαλώ θα με βοηθήσει. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Εγώ επλενα κ πλένω χωριστά τις κουβέρτες μόνο της μικρης. Ρουχαλάκια κορμακια κτλ συνήθως όλα μαζι. Εκτός από τα πολύ έντονα κόκκινα, φουξ κτλ π μπορεί κα βγάλουν χρώμα. Τα σεντόνια της με τα ρούχα κανονικα. Αν κ τ πλυντήριο μ έχει πρόγραμμα για βρεφικά μια φορά τ εβαλα μόνο κ τ μετάνιωσα γτ έκανε 4 ώρες. Τα πλένω όπως κ τα δικά μας στους 40 βαθμούς. Στο κανονικό τ πρόγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια να αλλάξω λίγο το θέμα και να σας ρωτήσω αν μπορείτε να μου δώσετε μερικές συμβουλές σχετικά με το πλύσιμο των βρεφικών ρούχων και γενικά των βρεφικών ειδών. Πχ. Ρουχαλάκια, σεντονάκια, πετσετάκια, κουβερτάκια κλπ. Θέλω να ξεκινήσω να πλένω και να αποθηκεύω καθαρά τα βρεφικά ρούχα αλλά στο ίντερνετ έχω διαβάσει διάφορα. Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με θερμοκρασία, αν μπορώ να βάλω όλα τα είδη του μωρού μαζί (όχι μαζί με τα δικά μας αλλά πχ σεντόνια και εσώρουχα μαζί) , αν πρέπει να βάζω διαφορετικά πλυντήρια για χρωματιστά και λευκά (όπως στα δικά μας)... Ο, τι ξέρει η καθεμία σας παρακαλώ θα με βοηθήσει. :-)

Ωραια απορία. Εχω τις ιδιες αποριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εγώ της μικρής τα πλένω χωριστά από τα δικά μας αλλά όχι ξεχωριστά τα ρούχα από τα σεντονάκια και τα κουβερτάκια. Στους 40 βαθμούς.

τα έντονα χρώματα θέλουν χωριστά γιατί μια φορά έβαλα κόκκινο μαζί με ανοιχτόχρωμα και αν και είχα βάλει χρωμοπαγίδα τα ανοιχτόχρωμα έγιναν ροζ.. ευτυχώς που ήταν ομοιόμορφα. Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy Εγώ επλενα κ πλένω χωριστά τις κουβέρτες μόνο της μικρης. Ρουχαλάκια κορμακια κτλ συνήθως όλα μαζι. Εκτός από τα πολύ έντονα κόκκινα, φουξ κτλ π μπορεί κα βγάλουν χρώμα. Τα σεντόνια της με τα ρούχα κανονικα. Αν κ τ πλυντήριο μ έχει πρόγραμμα για βρεφικά μια φορά τ εβαλα μόνο κ τ μετάνιωσα γτ έκανε 4 ώρες. Τα πλένω όπως κ τα δικά μας στους 40 βαθμούς. Στο κανονικό τ πρόγραμμα.

Ευχαριστώ πολύ!!! Να σε ρωτήσω, στους 40, ε;; Κάπου διάβασα ότι μέχρι 3 ετών καλό είναι στους 60 για να σκοτώνονται όλα τα μικρόβια αλλά φοβάμαι μήπως καταστραφούν τα ρουχαλάκια ή μήπως μπουν πολύ και μετά δεν της κάνουν. Ή είναι φτιαγμένα έτσι ώστε να μην μπαίνουν;;;; Θυμάσαι να το είχες συζητήσει με τον παιδίατρο;;; ευχαριστώ και πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

@Angelmammy εγώ της μικρής τα πλένω χωριστά από τα δικά μας αλλά όχι ξεχωριστά τα ρούχα από τα σεντονάκια και τα κουβερτάκια. Στους 40 βαθμούς.

τα έντονα χρώματα θέλουν χωριστά γιατί μια φορά έβαλα κόκκινο μαζί με ανοιχτόχρωμα και αν και είχα βάλει χρωμοπαγίδα τα ανοιχτόχρωμα έγιναν ροζ.. ευτυχώς που ήταν ομοιόμορφα. Χαχα

Ευχαριστώ πολύ!! Ωραία, κατάλαβα ότι θέλει χωριστά στα έντονα χρώματα όπως και στα δικά μας ρούχα. Να σε ρωτήσω κι εσένα όπως και την @Diwni, γιατί στους 40 και όχι στους 60;;;; 

Κορίτσια είναι πολύ πιο βοηθητικές οι συμβουλές σας απ' όσο φαντάζεστε για εμάς τις πρωταρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy δ προβληματίστηκα ποτέ για τη θερμοκρασία. Δ χρειάζεται κ τόση αποστείρωση πια. Κατά τη γνώμη μ πάντα. Ούτως ή άλλως τα σιδέρωνω μετά. Κ πόσα μικρόβια να έχουν πάνω τα βρεφικά ρουχαλακια;; Αλλά παιδιά μεγαλώνουν στους δρόμους. 

@Vivi35 το έπαθα κ γω αυτό με τα ρούχα. Είχα βάλει ένα φουξ μπουφάν κ βγήκαν όλα ροζ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Ωραία, κατάλαβα ότι θέλει χωριστά στα έντονα χρώματα όπως και στα δικά μας ρούχα. Να σε ρωτήσω κι εσένα όπως και την @Diwni, γιατί στους 40 και όχι στους 60;;;; 

Κορίτσια είναι πολύ πιο βοηθητικές οι συμβουλές σας απ' όσο φαντάζεστε για εμάς τις πρωταρες... 

Τα πλένω στους 40 γιατί συνήθως αυτές είναι οι οδηγίες στην ετικετούλα που έχουν τα ρούχα. Παραπάνω μπορεί να καταστρέφονται..

Τα μικρόβια σκοτώνονται και στο σιδέρωμα μετά... :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ασε π τ παιδάκι σου μέχρι τα 3 του θα έχει κυλιστει τόσες φορές σε πάρκα, κούνιες, παιδότοπους, ίσως κ παιδικό σταθμό που θα είναι από μόνο του ένα κινητό μικρόβιο χαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Τα πλένω στους 40 γιατί συνήθως αυτές είναι οι οδηγίες στην ετικετούλα που έχουν τα ρούχα. Παραπάνω μπορεί να καταστρέφονται..

Τα μικρόβια σκοτώνονται και στο σιδέρωμα μετά... :) 

Πολύ ωραίες οι συμβουλές σας.. Γιατί κ εγώ τώρα ξεκινάω κ πλένω τα πάντα.....Για να τα έχω έτοιμα... αφιερώνουμε τα πάντα.... απλά θέλω να ρωτήσω τις χοντρές κουβέρτες τις αφιερώνουμε με σίδερο κανονικά? Οι λεπτές οκ είναι εύκολο άλλους χοντρές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...