Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια. Σήμερα πήγα στο γιατρό που λέτε εκτός ραντεβού γιατί είχα φαγούρα και δυσάρεστη οσμή στην ευαίσθητη περιοχή και τελικά έχω κολπίτιδα. Έκανα και καλλιέργεια την πήγα στο διαγνωστικό και Δευτέρα θα βγουν τα αποτελέσματα. Μ' έπιασε κρύος ιδρώτας μέχρι να γυρίσω σπίτι, αγχωθηκα πάρα πολύ να πω την αλήθεια κι ας με καθησύχασε ο γιατρός. ??

Μην αγχώνεσαι είναι κάτι συνηθισμένο αυτό!! Δεν επηρεάζει τα μωράκια απ'οτι ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια. Σήμερα πήγα στο γιατρό που λέτε εκτός ραντεβού γιατί είχα φαγούρα και δυσάρεστη οσμή στην ευαίσθητη περιοχή και τελικά έχω κολπίτιδα. Έκανα και καλλιέργεια την πήγα στο διαγνωστικό και Δευτέρα θα βγουν τα αποτελέσματα. Μ' έπιασε κρύος ιδρώτας μέχρι να γυρίσω σπίτι, αγχωθηκα πάρα πολύ να πω την αλήθεια κι ας με καθησύχασε ο γιατρός. ??

Kαλησπέρα , κι εγώ απ όσο ξέρω είναι κάτι πολύ συνηθισμένο!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Μην αγχώνεσαι είναι κάτι συνηθισμένο αυτό!! Δεν επηρεάζει τα μωράκια απ'οτι ξέρω!

Ναι μου είπε κι ο γιατρός ότι δεν θα έχει πρόβλημα το μωρό κι ευτυχώς πήγα έγκαιρα γιατί δεν θέλει κολπίτιδες στην εγκυμοσύνη. Το μην αγχώνεσαι μια κουβέντα είναι άστα. Μου το είπε κι ο γιατρός λέει αν ήταν κάτι για να ανησυχήσουμε θα στο έλεγα. Απλά λέει πρέπει να προσέχουμε για να είναι υγιές το περιβάλλον του κόλπου μέχρι τη γέννα. Και τα κολπικά υπόθετα θα τα χρησιμοποιήσω για 10 μέρες καθημερινά και μετά μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης μια φορά την εβδομάδα. ?? Και να δούμε τι μικρόβιο έχω και την Δευτέρα που θα βγουν τα αποτελέσματα κι εκεί άλλα φάρμακα. Να σκάσω είμαι... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Ναι μου είπε κι ο γιατρός ότι δεν θα έχει πρόβλημα το μωρό κι ευτυχώς πήγα έγκαιρα γιατί δεν θέλει κολπίτιδες στην εγκυμοσύνη. Το μην αγχώνεσαι μια κουβέντα είναι άστα. Μου το είπε κι ο γιατρός λέει αν ήταν κάτι για να ανησυχήσουμε θα στο έλεγα. Απλά λέει πρέπει να προσέχουμε για να είναι υγιές το περιβάλλον του κόλπου μέχρι τη γέννα. Και τα κολπικά υπόθετα θα τα χρησιμοποιήσω για 10 μέρες καθημερινά και μετά μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης μια φορά την εβδομάδα. ?? Και να δούμε τι μικρόβιο έχω και την Δευτέρα που θα βγουν τα αποτελέσματα κι εκεί άλλα φάρμακα. Να σκάσω είμαι... ??

Σε καταλαβαινω απολυτα σχετικα με το αγχος! Κι εγω ετσι ειμαι δυστυχως , σκεψου πως ειναι κατι που αντιμετωπιζεται και όλα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irened91 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια μου!! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά ??

Και αυτό να κάνεις! Γιατί μαζί με σένα το καταλαίνει και το μωράκι το άγχος σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια. Σήμερα πήγα στο γιατρό που λέτε εκτός ραντεβού γιατί είχα φαγούρα και δυσάρεστη οσμή στην ευαίσθητη περιοχή και τελικά έχω κολπίτιδα. Έκανα και καλλιέργεια την πήγα στο διαγνωστικό και Δευτέρα θα βγουν τα αποτελέσματα. Μ' έπιασε κρύος ιδρώτας μέχρι να γυρίσω σπίτι, αγχωθηκα πάρα πολύ να πω την αλήθεια κι ας με καθησύχασε ο γιατρός. ??

Έλα μην ανησυχείς!! Κι εγώ τα ίδια συμπτώματα είχα (χωρίς οσμή) και τελικά είχα στρεπτόκοκκο. Σήμερα τελειώνει η αντιβίωση. Ηρέμησε. Όλα καλά θα πάνε. Περαστικά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!!!!

Βγάζω υγρό από το δεξί μου στήθος. Χθες ένιωσα περίεργα πρώτη φορά το βράδυ και νόμιζα ότι κάπως θα βράχηκα όταν έπλενα τα δόντια μου. Αλλά το ένιωσα και 3 φορές σήμερα. Είδα στην μπλούζα μια μικρή κηλίδα υγρού. Το έχει νιώσει καμία;;; Τι είναι;; Μπορεί να είναι γάλα από τόσο νωρίς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια!!!!

Βγάζω υγρό από το δεξί μου στήθος. Χθες ένιωσα περίεργα πρώτη φορά το βράδυ και νόμιζα ότι κάπως θα βράχηκα όταν έπλενα τα δόντια μου. Αλλά το ένιωσα και 3 φορές σήμερα. Είδα στην μπλούζα μια μικρή κηλίδα υγρού. Το έχει νιώσει καμία;;; Τι είναι;; Μπορεί να είναι γάλα από τόσο νωρίς;;;

Ναι ναι γάλα! Υπάρχουν κοπέλες που το παθαίνουν νωρίτερα αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Ναι ναι γάλα! Υπάρχουν κοπέλες που το παθαίνουν νωρίτερα αυτό!!

Αλήθεια;; Απίστευτο!! Χαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια!!!!

Βγάζω υγρό από το δεξί μου στήθος. Χθες ένιωσα περίεργα πρώτη φορά το βράδυ και νόμιζα ότι κάπως θα βράχηκα όταν έπλενα τα δόντια μου. Αλλά το ένιωσα και 3 φορές σήμερα. Είδα στην μπλούζα μια μικρή κηλίδα υγρού. Το έχει νιώσει καμία;;; Τι είναι;; Μπορεί να είναι γάλα από τόσο νωρίς;;;

Ναιιι οντως καποιες βγαζουν και νωριτερα! Τι καλααα!!! Βλεπεις οτι το συστημα λειτουργει καλα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Ναιιι οντως καποιες βγαζουν και νωριτερα! Τι καλααα!!! Βλεπεις οτι το συστημα λειτουργει καλα χαχα

Ποπό νιώθω πολύ περίεργα και όμορφα!! Τι σου είναι η εγκυμοσύνη... Πόσο αλλάζει το σώμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ποπό νιώθω πολύ περίεργα και όμορφα!! Τι σου είναι η εγκυμοσύνη... Πόσο αλλάζει το σώμα..

Είναι κάτι σαν το πρωτόγαλα από ότι μου είπε μια φίλη στο γιατρό δεν το είπα το ξέχασα γιατί είχα βγάλει μια σταγόνα τότε (πριν κάνα μήνα ήταν η πρώτη φορα)και που που βλέπω καμία σταγόνα αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο!προσπάθησε να προσέχεις όσο μπορείς και να μην τα πειράζεις η μην πιέζεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια μου!! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά ??

Να μη στεναχωριέσαι Όλα καλά θα πάνε!!!!Το παθαίνουν πολλές εγκυουλες αυτό!και μπορεί και πάνω από μια φορά να μη σε αγχώνει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και όλα μια χαρά θα πάνε!!!!!!Μήπως χρησιμοποιείς σερβιετακια?Γιατί λένε ότι αυτά επιδεινώνουν την κατάσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Να μη στεναχωριέσαι Όλα καλά θα πάνε!!!!Το παθαίνουν πολλές εγκυουλες αυτό!και μπορεί και πάνω από μια φορά να μη σε αγχώνει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και όλα μια χαρά θα πάνε!!!!!!Μήπως χρησιμοποιείς σερβιετακια?Γιατί λένε ότι αυτά επιδεινώνουν την κατάσταση 

??Χρησιμοποιώ ναι!! Λες να φταίει κι αυτό; Μα εκκρινουμε πιο πολλά υγρά τώρα και γι αυτό βάζω! Δε μου είπε και κάτι ο γιατρός για να πω την αλήθεια αλλά λες; Μπορεί όλα είναι πιθανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Είναι κάτι σαν το πρωτόγαλα από ότι μου είπε μια φίλη στο γιατρό δεν το είπα το ξέχασα γιατί είχα βγάλει μια σταγόνα τότε (πριν κάνα μήνα ήταν η πρώτη φορα)και που που βλέπω καμία σταγόνα αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο!προσπάθησε να προσέχεις όσο μπορείς και να μην τα πειράζεις η μην πιέζεσαι 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Να μη στεναχωριέσαι Όλα καλά θα πάνε!!!!Το παθαίνουν πολλές εγκυουλες αυτό!και μπορεί και πάνω από μια φορά να μη σε αγχώνει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και όλα μια χαρά θα πάνε!!!!!!Μήπως χρησιμοποιείς σερβιετακια?Γιατί λένε ότι αυτά επιδεινώνουν την κατάσταση 

Σ' ευχαριστώ!! Άρα κι εσύ έχεις νιώσει κάτι. :-)

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη @stasa199 @irened91!! Αν χρησιμοποιείς σερβιετακια καλό είναι να σταματήσεις. Πριν πολλά χρόνια που είχα πάθει μια μυκητιαση μου είχε πει η γιατρός μου να αποφεύγω τελείως τα σερβιετακια παρά μόνο στην περίοδο. Δημιουργούν υγρασία και ευνοούν ανάπτυξη μικροβίων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ποπό νιώθω πολύ περίεργα και όμορφα!! Τι σου είναι η εγκυμοσύνη... Πόσο αλλάζει το σώμα..

Ουαου αλήθεια; Δεν το περίμενα από τόσο νωρίς, χαχα τέλειο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

??Χρησιμοποιώ ναι!! Λες να φταίει κι αυτό; Μα εκκρινουμε πιο πολλά υγρά τώρα και γι αυτό βάζω! Δε μου είπε και κάτι ο γιατρός για να πω την αλήθεια αλλά λες; Μπορεί όλα είναι πιθανά. 

Πες του το γιατί μπορεί να μη  το σκέφτηκε...μου το είχε πει μια φίλη και ενώ φορούσα και εγώ μου είπε μόνο όταν  βγαίνεις έξω αν θες φορά έτσι της είχε πει ο γιατρός καλύτερα να αλλάζεις κάθε μέρα εσώρουχο και 2 φορές τη μέρα πάρα σερβιετακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

 

Σ' ευχαριστώ!! Άρα κι εσύ έχεις νιώσει κάτι. :-)

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη @stasa199 @irened91!! Αν χρησιμοποιείς σερβιετακια καλό είναι να σταματήσεις. Πριν πολλά χρόνια που είχα πάθει μια μυκητιαση μου είχε πει η γιατρός μου να αποφεύγω τελείως τα σερβιετακια παρά μόνο στην περίοδο. Δημιουργούν υγρασία και ευνοούν ανάπτυξη μικροβίων. 

Έχω μια φίλη που έγινε για δεύτερη φορά μαμα και όταν την βλεπω όλο και την ρωτάω και όταν της είχα πει αυτό για το στήθος μου είπε ότι μετά να δεις τι θα έχεις!!!μάλλον λέει θα έχω μεγάλη ροή!μακάρι να πάνε όλα καλά και ότι είναι καλύτερο να γίνει!!!!Θέλω πολύ να καταφέρω το θέμα του θηλασμού πιο πολύ και από το φυσιολογικό τοκετό το θεωρώ πολύ πιο σημαντικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 περαστικά σου κορίτσι μου!!! Όλα καλά θα πάνε!!! ??

@Angelmammy κάποιες φορές συμβαίνει αυτό με το πρωτογαλα!. Μια φίλη μου είχε από τον 4ο μήνα...! Για φαντάσου!!! Πιστεύω είναι καλό σημάδι, ότι όλα λειτουργούν ρολόι...?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 περαστικά, όντως δεν είναι κάτι ανησυχητικό, το έχει πάθει η κουμπάρα μου δύο φορές στην εγκυμοσύνη. Όντως τα σερβιετακια καλό είναι να αποφεύγονται. Κι εγώ λόγω αυξημένης υγρασίας αλλάζω εσώρουχα κ πλενομαι πολυ συχνά. 

@Angelmammy ετοιμάζεται το σύστημα! Καλό σημάδι σίγουρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Θα γεννησει η νυφη μου με πρόκληση το ΣΚ και κανονίσαμε κι εμείς ταξιδάκι Αθήνα, να πάμε και στο μαιευτήριο! Θα ηταν και μια καλή ευκαιρία για ψωνια αλλα φοβάμαι παρα πολύ με την γρίπη οπότε λέω να μην επισκεφτώ μεγάλα καταστηματα κλπ! Εσείς τι λέτε?

Ευτυχως μεσα μαζικής μεταφοράς δεν θα χρησιμοποιησουμε καθόλου θα είμαστε με το αυτοκίνητο και το βραδυ θα μείνουμε σε ένα φιλικό σπίτι που ευτυχώς έχουν μια μικρή extra γκαρσονιέρα οπότε δεν θα ενοχλούμε κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θα γεννησει η νυφη μου με πρόκληση το ΣΚ και κανονίσαμε κι εμείς ταξιδάκι Αθήνα, να πάμε και στο μαιευτήριο! Θα ηταν και μια καλή ευκαιρία για ψωνια αλλα φοβάμαι παρα πολύ με την γρίπη οπότε λέω να μην επισκεφτώ μεγάλα καταστηματα κλπ! Εσείς τι λέτε?

Ευτυχως μεσα μαζικής μεταφοράς δεν θα χρησιμοποιησουμε καθόλου θα είμαστε με το αυτοκίνητο και το βραδυ θα μείνουμε σε ένα φιλικό σπίτι που ευτυχώς έχουν μια μικρή extra γκαρσονιέρα οπότε δεν θα ενοχλούμε κιόλας!

Καλημέρα κορίτσι!! Ααα με το καλό το μωράκι τους!! Κοίτα μπορείς να βάλεις μια μάσκα και να πάτε σε μεγάλα καταστήματα. Εφόσον θα είστε σε δικό σας μεταφορικό δεν υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε εγώ όσες φορές πήγα σε τέτοια καταστήματα με βρεφικά και στο κέντρο ακόμα δεν έτυχε να πετύχω κάποιον άρρωστο. Αλλά για μες την πολυκοσμία να φορέσεις μάσκα οπωσδήποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Ααα με το καλό το μωράκι τους!! Κοίτα μπορείς να βάλεις μια μάσκα και να πάτε σε μεγάλα καταστήματα. Εφόσον θα είστε σε δικό σας μεταφορικό δεν υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε εγώ όσες φορές πήγα σε τέτοια καταστήματα με βρεφικά και στο κέντρο ακόμα δεν έτυχε να πετύχω κάποιον άρρωστο. Αλλά για μες την πολυκοσμία να φορέσεις μάσκα οπωσδήποτε!!

Σ ευχαριστώ πολύ καλή ιδέα η μάσκα!  Μα έχω πανικοβληθεί! Ακούω και συνέχεια που το αναφέρουν στις ειδήσεις! Αφού έλεγα να μην πάμε καν Αθήνα μόνο και μόνο γι αυτό! Βέβαια και στην περιοχή μου έχουμε κρούσματα γρίπης πολλά απλώς στην Αθήνα είναι περισσότερα σίγουρα λόγω πολυκοσμίας!

Θα έχω και το αντισηπτικό στην τσάντα μου οπότε πιστεύω όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοπέλα μου, συγχαρητήρια και με το καλό το μωράκι σου!!! Η χοριακή σου είναι εξαιρετική!! Θέλεις την Παρασκευή να έχει αυξηθεί τουλάχιστον 60%. Ιδανικά να έχει διπλασιαστεί. Στο ίδιο μικροβιολογικό πρέπει να γίνει η μέτρηση.
    • καλημέρα...γιατί σκέφτεσαι να κάνεις ΝΙΠΤ? σου το πρότεινε ο γιατρός σου, έχεις κάποια κληρονομικότητα ή κάποιο υποκείμενο νόσημα? ρωτάω γιατί σ εμένα δεν είπε κάτι για επιπλέον εξετάσεις ούτε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική ουτε ο γυναικολόγος μου ακόμη και αν είμαι διαβητική τύπου 1 και κάνω ινσουλίνη.. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Ότι αποφασίσεις με το καλό να πάνε όλα! Κ εμείς έτσι σκεφτήκαμε ας το δοκιμάσουμε ιδιωτικά αφού μπορούσαμε εκείνη τη στιγμή... Αύριο θα πάω για υπέρηχο να δω αν έχω βγάλει ωάριο... Αλλά σκεφτόμαστε μήπως απλά προσπαθήσουμε μόνοι μας μας πάλι... Οικονομικά δεν μας παίρνει τίποτα... Θα δείξει... Θα προσπαθήσουμε κ ότι βγεί 😊
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσι μου. Εγώ έχω αρχίσει να ηρέμω επιτέλους λίγο απο τα συμπτώματα. Ηρέμησε και άκου το γιατρό σου... Όλα θα πάνε καλά!!! Έχω μπει σε δίλλημα αν θα κάνω τη NIPT ή όχι. Θα περιμένω και τη β' επιπέδου στις 23/4 και θα αποφασίσω εκείνη την ώρα.
    • καλημέρα σε όλες.. εχθές ενώ όλη μέρα δεν είδα ξανά αυτά τα υγρά, αργά το απόγευμα είχα περισσότερα απο όλη την ημέρα και θορυβήθηκα..βέβαια σαν σύσταση ήταν πολύ πιο αραιά και όχι τόσο σκούρα.. ξαναεπικοινώνησα με το γιατρό και του έστειλα και φώτο..μου είπε πως δεν είναι τίποτα απολύτως και είναι πολύ λίγα για να φοβάμαι..έκτοτε δεν ξαναείδα αλλά το άγχος μ έπιασε..βέβαια απο χθές είμαι τελείως καθαρή.. το ραντεβού μου είναι τη δευτέρα.. εσείς πως είστε σήμερα?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...