Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Vivi35 Η αδελφή μου που γέννησε το πρώτο με καισαρική, ο γιατρός της δεν την άφηνε να φάει τίποτα. Την 3η ημέρα μόνο της επέτρεψε τσάι με φρυγανιά. Έχω δει βέβαια φίλες μου να τρώνε κανονικά μετά από καισαρική. Ενδεχομένως να είναι ναι θέμα γιατρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Madi85 είπε:

@Vivi35 Η αδελφή μου που γέννησε το πρώτο με καισαρική, ο γιατρός της δεν την άφηνε να φάει τίποτα. Την 3η ημέρα μόνο της επέτρεψε τσάι με φρυγανιά. Έχω δει βέβαια φίλες μου να τρώνε κανονικά μετά από καισαρική. Ενδεχομένως να είναι ναι θέμα γιατρού. 

Η αλήθεια είναι πως είναι δύσκολο και να έχεις το μωρο όλη μέρα και να πεινάς.. πιο δύσκολο από τον πόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι ο φυσιολογικός τοκετός είναι ο, τι καλύτερο! Και έτσι είναι και η φύση μας. Υπάρχουν περιπτώσεις όμως που επιβάλλεται η καισαρική ώστε να μην κινδυνεύουν μαμά και μωράκι. Εγώ φυσιολογικά θέλω να γεννήσω, πρώτα ο Θεός. Αν τώρα συντρέχει ιδιαίτερος λόγος που θα πρέπει να μπω με καισαρική δε θα πω όχι. 

Φοβάμαι κι εγώ την περίπτωση που σπάσουν τα νερά και είμαι σπίτι μόνη μου. Βέβαια, το να σπάσουν τα νερά είναι ανωμαλία κι όχι φυσιολογικό. Απλά επειδή συμβαίνει πολύ συχνά το θεωρούμε φυσιολογικό και νομίζουμε ότι έτσι θα καταλάβουμε ότι πάμε για γέννα. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω και πως θα είναι αυτοί οι πόνοι του τοκετού. Η προηγούμενη γιατρός μου μού είχε πει ότι όταν θα έρθει η ώρα να γεννήσω θα το καταλάβω. :-)

Α! Και όσον αφορά τους πόνους της καισαρικής, νομίζω έχουμε ακούσει και θα ακούσουμε τα πάντα!!! Άλλες κοπέλες πονάνε, άλλες όχι ιδιαίτερα, άλλες συνέρχονται αμέσως άλλες όχι... Νομίζω ότι έχει να κάνει και με τον οργανισμό και με το γιατρό και με τον αναισθησιολογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ο φυσιολογικός τοκετός είναι ο, τι καλύτερο! Και έτσι είναι και η φύση μας. Υπάρχουν περιπτώσεις όμως που επιβάλλεται η καισαρική ώστε να μην κινδυνεύουν μαμά και μωράκι. Εγώ φυσιολογικά θέλω να γεννήσω, πρώτα ο Θεός. Αν τώρα συντρέχει ιδιαίτερος λόγος που θα πρέπει να μπω με καισαρική δε θα πω όχι. 

Φοβάμαι κι εγώ την περίπτωση που σπάσουν τα νερά και είμαι σπίτι μόνη μου. Βέβαια, το να σπάσουν τα νερά είναι ανωμαλία κι όχι φυσιολογικό. Απλά επειδή συμβαίνει πολύ συχνά το θεωρούμε φυσιολογικό και νομίζουμε ότι έτσι θα καταλάβουμε ότι πάμε για γέννα. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω και πως θα είναι αυτοί οι πόνοι του τοκετού. Η προηγούμενη γιατρός μου μού είχε πει ότι όταν θα έρθει η ώρα να γεννήσω θα το καταλάβω. :-)

Α! Και όσον αφορά τους πόνους της καισαρικής, νομίζω έχουμε ακούσει και θα ακούσουμε τα πάντα!!! Άλλες κοπέλες πονάνε, άλλες όχι ιδιαίτερα, άλλες συνέρχονται αμέσως άλλες όχι... Νομίζω ότι έχει να κάνει και με τον οργανισμό και με το γιατρό και με τον αναισθησιολογο. 

Νομιζω οτι οταν ερθει η ωρα οντως καταλαβαινεις οτι εχεις πονους τοκετου. Νομιζω χρονομετρας και παρακολουθεις αν ερχονται καθε 10 λεπτα πχ... τοτε ειναι σιγουρα γεννας. Εβλεπα τη θεια μου που γεννησε πριν 5 χρονια καθοταν σπιτι της ψυχραιμη και πονουσε. Δεν πηγε νωρις νωρις στο νοσοκομειο οπως στο πρωτο της παιδι. Περιμενε οι πονοι να φτασουν να επαναλαμβανονται σε συγκεκριμενα λεπτα που τωρα δε θυμαμαι ποσα λεπτα ηταν και μετα πηγε νοσοκομειο με την ησυχια μας. Καλα εμεις οι πρωταρες πιστευω με τους πρωτους πονους θα παμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Νομιζω οτι οταν ερθει η ωρα οντως καταλαβαινεις οτι εχεις πονους τοκετου. Νομιζω χρονομετρας και παρακολουθεις αν ερχονται καθε 10 λεπτα πχ... τοτε ειναι σιγουρα γεννας. Εβλεπα τη θεια μου που γεννησε πριν 5 χρονια καθοταν σπιτι της ψυχραιμη και πονουσε. Δεν πηγε νωρις νωρις στο νοσοκομειο οπως στο πρωτο της παιδι. Περιμενε οι πονοι να φτασουν να επαναλαμβανονται σε συγκεκριμενα λεπτα που τωρα δε θυμαμαι ποσα λεπτα ηταν και μετα πηγε νοσοκομειο με την ησυχια μας. Καλα εμεις οι πρωταρες πιστευω με τους πρωτους πονους θα παμε. 

Χαχα!! Κι εγώ έτσι πιστεύω. Θα τρέξουμε! Όσες κάνουμε και μαθήματα τοκετού όμως νομίζω ότι κάτι θα μάθουμε παραπάνω για τους χρόνους κλπ οπότε θα το μοιραστούμε εδώ μέσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε  γράψει πολλά!!!!Και εγώ με μικρή κοιλίτσα και ανάσκελα ξαπλώνω και μια χαρά γενικά στα πάντα ακόμα!

Όσο για τη γέννα δεν είμαι απόλυτη....ότι είναι καλύτερο για μένα και το μωράκι!Ο γιατρός βέβαια όσες φορές έχει αναφερθεί σε γέννα η για εμένα μόνο για φυσιολογικά μιλάει σαν να μην υπάρχει η καισαρική...τώρα θα δείξει!

Η ανάρρωση έχει να κάνει από άνθρωπο σε άνθρωπο από όσο έχω καταλάβει...έχω δει φιλη που γέννησε και σΕ 2 ώρες ήταν σαν να μη είχε γεννήσει και μια άλλη φίλη που πονάνε μια βδομάδα και!το θέμα του φαγητού έχει να κάνει από γιατρό σε γιατρό από ότι κατάλαβα...Η κουμπάρα μου στην πρώτη γέννα καισαρική δεν έφαγε τίποτα 3 μερες ενω στη δεύτερη καισαρική πάλι έφαγα από την πρώτη μέρα!τώρα δεν ξέρω τι είναι καλό και τι όχι αλλά όσο να ναι νομίζω ότι το χρειάζεται το φαγητό η μανούλα για να έχει δύναμη και για το θηλασμό και για όλα!

Νομίζω πως όταν σπάσουν τα νερά παίρνουμε τηλέφωνο το γιατρό και μας καθοδηγεί σίγουρα έχουμε χρόνο και μας λέει να κάνουμε μπανάκι και να ετοιμαστούμε σιγά σιγα αλλά νομίζω πως προς το τέλος δεν θα μας πει και 5 πράγματα να ξέρουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια έχετε  γράψει πολλά!!!!Και εγώ με μικρή κοιλίτσα και ανάσκελα ξαπλώνω και μια χαρά γενικά στα πάντα ακόμα!

Όσο για τη γέννα δεν είμαι απόλυτη....ότι είναι καλύτερο για μένα και το μωράκι!Ο γιατρός βέβαια όσες φορές έχει αναφερθεί σε γέννα η για εμένα μόνο για φυσιολογικά μιλάει σαν να μην υπάρχει η καισαρική...τώρα θα δείξει!

Η ανάρρωση έχει να κάνει από άνθρωπο σε άνθρωπο από όσο έχω καταλάβει...έχω δει φιλη που γέννησε και σΕ 2 ώρες ήταν σαν να μη είχε γεννήσει και μια άλλη φίλη που πονάνε μια βδομάδα και!το θέμα του φαγητού έχει να κάνει από γιατρό σε γιατρό από ότι κατάλαβα...Η κουμπάρα μου στην πρώτη γέννα καισαρική δεν έφαγε τίποτα 3 μερες ενω στη δεύτερη καισαρική πάλι έφαγα από την πρώτη μέρα!τώρα δεν ξέρω τι είναι καλό και τι όχι αλλά όσο να ναι νομίζω ότι το χρειάζεται το φαγητό η μανούλα για να έχει δύναμη και για το θηλασμό και για όλα!

Νομίζω πως όταν σπάσουν τα νερά παίρνουμε τηλέφωνο το γιατρό και μας καθοδηγεί σίγουρα έχουμε χρόνο και μας λέει να κάνουμε μπανάκι και να ετοιμαστούμε σιγά σιγα αλλά νομίζω πως προς το τέλος δεν θα μας πει και 5 πράγματα να ξέρουμε????

Ε δεν μπορεί! Θα μας ενημερώσει! Αν πάλι όχι, ρωτάμε κι εμείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σίγουρα προς το τέλος θα υπάρχει ενημέρωση από το γιατρό μας πως θα τα αντιμετωπίσουμε αυτά... Ήδη αγχώθηκα...Ελπίζω όλα να μας πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχα!! Κι εγώ έτσι πιστεύω. Θα τρέξουμε! Όσες κάνουμε και μαθήματα τοκετού όμως νομίζω ότι κάτι θα μάθουμε παραπάνω για τους χρόνους κλπ οπότε θα το μοιραστούμε εδώ μέσα. 

Αχ πόσο πολύ το μετανιώνω που δεν έμαθα να οδηγώ μέσα στην πόλη για να μπορώ να πηγαίνω κι εγώ σε μαθήματα τοκετού. Πολύ θα το ήθελα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αχ πόσο πολύ το μετανιώνω που δεν έμαθα να οδηγώ μέσα στην πόλη για να μπορώ να πηγαίνω κι εγώ σε μαθήματα τοκετού. Πολύ θα το ήθελα!! 

Δεν πειράζει, θα σου πούμε εμείς όσα περισσότερα μπορούμε. Μπορείς όμως νομίζω, αν το ψάξεις, και online να βρεις μαθήματα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δ υπάρχει κανένας λόγος να επιλέξεις καισαρική εφόσον δ συντρέχει λόγος υγείας. Το καλύτερο είναι να ξεκινήσεις φυσιολογικά κ όπου βγει. Μην ξεχνάτε ότι η καισαρική είναι χειρουργείο. Όλες μα όλες πονάνε. Αλλά η κάθε μια αντιμετωπίζει τ πόνο διαφορετικά. Άλλη τ δείχνει, άλλη σφίγγει τα δόντια. Αλλά ο πόνος υπάρχει κ θα πάρει μέρες ώστε να μπορείς να κινηθείς κ πάλι φυσιολογικά. Κατ αρχάς σ κόβουν κοιλιακο μυ π κρατάει όλο τ κορμο. Έπειτα τη μήτρα π είναι ένα όργανο που έχει ήδη καταπονεθει από την όλη εγκυμοσυνη.

Εγώ γέννησα με καισαρική μετά από πολλές ώρες προσπάθειας Κ πόνων άλλα η μικρη ερχόταν εντελώς στραβά Κ δ ήθελε να συνεργαστεί με τπτ. Είχα ξύπνια από την Τρίτη τ πρωί κ μυστική από Τρίτη μεσημέρι. Γέννησα Τετάρτη βράδυ κ κοιμήθηκα Πέμπτη ξημερώματα. Τ πρωί έφαγα φρυγανιές με χαμομήλι, σηκώθηκα, λουστηκα κιόλας κ στις 10.30 στο επισκεπτήριο ήμουν ήδη στο κυλικείο. Μέχρι τ βραδυ είχα βγάλει όρους πεταλούδες κτλ. Δ φαινόταν καν ότι είχα γεννήσει με καισαρική. Κ όμως πονούσα. Το ότι περπατούσα η προσπαθούσα να είμαι καλα δ σήμαινε ότι ήμουν κιολαε. Πονούσα για μέρες μετά άλλα αν με έβλεπες δ τ πίστευες. Σίγουρα μέρα με ρη μερα ήμουν κ καλύτερα άλλα η καισαρική δ είναι εύκολη υπόθεση.

Τώρα για την ωρα τ τοκετού είτε σπάσουν τα νερά είτε σας πιάσουν πόνοι θα κάνετε μερικές ώρες να γεννήσετε.  Μακάρι να έσπαγαν τα νερά κ να γεννουσαμε σε 2 ώρες. Αλλά αυτό είναι κάτι π γίνεται εξαιρετικά σπάνιο λέγεται οξύς τοκετός Κ δ είναι πάντα ότι καλύτερο. Θα έχετε χρόνο να πάτε στο νοσοκομείο η αρην κλινική π θα γεννήσετε. Ακόμη κ εκεί θα σας πάρει μερικές ώρες μέχρι να βγει τ μωράκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Σε ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές! Ο τοκετός είναι μια φυσιολογική διαδικασία και έτσι πρέπει να γίνεται δεδομένου ότι δεν υπάρχει σοβαρός λόγος υγείας της μαμάς και του μωρού, ο οποίος να επιβάλει την καισαρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει δικιο η @Diwni!

Τώρα που γέννησε η κουμπάρα μου είχε δίπλα μια κοπέλα που γέννησε το δεύτερο παιδάκι της φυσιολογικά και πολύ γρήγορα!Μια που την έπιασαν οι πόνοι μια που έμενε εκτός Αθηνών και έκανε 2 ώρες να έρθει άργησε και εκεί με τα χαρτιά και μας έλεγε ότι ο γιατρός ίσα που πρόλαβα να βάλει γάντια γιατί το μωρό είχε ήδη βγει όταν μπήκε να γεννήσει!

Εγώ θεωρώ δύσκολο το να περάσεις πολλές ώρες για να πας για φυσιολογικό τοκετό να μην μπορείς άλλο η δεν ξέρω εγώ τι και να πας για καισαρική μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Παναγία μου αρχίσαμε να μιλάμε για τοκετό!!!! ?? Πιστεύω κι εγώ ότι ο φυσιολογικός είναι ο,τι καλύτερο αλλά αν χρειαστεί καισαρική εννοείται το κάνουμε κ μετά αναρρωνουμε λίγο πιο δύσκολα. Εμένα προς το παρόν με αγχωνει το πήγαινε κι έλα Αθήνα, επειδή είμαι από νησί και ιδιαίτερα ο γυρισμος με το μωρό ημερών... Έχω μιλήσει με κοπέλες που το έκαναν κ με καθησύχασαν αλλά κ πάλι το έχω κάπως στο μυαλό μου. Επίσης το που θα αφήσω τα ζωακια μας, δύο γάτες κι ένα σκύλο... Δεν έχει φιλοξενία ζώων στο νησί κ μάλλον θα αγγαρεψουμε κάποιον συγγενή να μείνει σπίτι με τα ζώα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 κ όμως συμβαίνει πολλές φορές. Ένας τοκετός σε μια πρώτότοκη διαρκεί 12 με 14 ωρες. Σ αυτές τις ωρες πολλά μπορούν να γίνουν. Να πέσουν οι παλμοί τ μωρου, να ειναι ψηλά, να μη μπορεί να κατέβει κ να εμπεδωθεί. Η κοπέλα π γέννησε σε 2 ώρες γέννησε τόσο γρήγορα γτ ηταβ τ 2ο μωράκι της. Κ μένα μ είπε η γιατρός μ δεδομένου ότι είναι 2ο παιδάκι κ στο 1ο είχες κάνει διαστολή, μέχρι 7 είχα φθάσει, με τ π έχεις σημάδια τοκετού θα φύγουμε αμέσως δ θ τ σκεφτείς καθόλου. Στο πρωρο έκανα 22 ώρες για να καταλήξω αρ καισαρική. Με πιασαν πόνοι 5λεπτοι Τρίτη βράδυ τους οποίους πέρασα στο σπιτι. Τετάρτη πρωί μπήκα στην κλινικη κ τελικά γεννησα Τετάρτη βράδυ στις 9 με καισαρική.

@Mariamagdalini φυσικά κ άμα χρειαστεί καισαρική δ θα κάτσεις να  αμφισβητήσεις τ γιατρό. Πάνω απ όλα να Πάνε καλά όλα για τη μαμά κ τ γιατρό. Άλλωστε η καισαρική έχει σώσει ζωές κάνεις δ τ αμφισβητεί αυτό. Όσο για τα υπόλοιπα όλα θα γινουν όταν έρθει η ώρα. Θα τα καταφέρετε μια χαρα. Όπως κ τόσες γυναίκες π μενουν σε νησιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Ο πόνος για το μετά της καισαρικής βασικά είναι αμφιλεγόμενος.. Σε επίσκεψη που έκανα σε φίλη μου είδα κοπέλες που είχαν κάνει το πρωί καισαρική και το μεσημέρι είχαν κατέβει για καφέ και δε πονούσαν καθόλου..η ξαδέρφη απ'την άλλη του άντρα μου λέει ότι για 2 μέρεσ πονούσε και δε μπορούσε να σηκωθώ..Σε κάθε περίπτωση αν δεν υπάρχει πρόβλημα για ποιο λόγο να κάνει κάποια καισαρική!!! Εγώ έχω το φόβο...το τι κάνω αν σπάσουν τα νερά στο σπίτι...δεν είμαι και ο πιο ψύχραιμος άνθρωπος...ο φόβος υπάρχει...

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Ο πόνος για το μετά της καισαρικής βασικά είναι αμφιλεγόμενος.. Σε επίσκεψη που έκανα σε φίλη μου είδα κοπέλες που είχαν κάνει το πρωί καισαρική και το μεσημέρι είχαν κατέβει για καφέ και δε πονούσαν καθόλου..η ξαδέρφη απ'την άλλη του άντρα μου λέει ότι για 2 μέρεσ πονούσε και δε μπορούσε να σηκωθώ..Σε κάθε περίπτωση αν δεν υπάρχει πρόβλημα για ποιο λόγο να κάνει κάποια καισαρική!!! Εγώ έχω το φόβο...το τι κάνω αν σπάσουν τα νερά στο σπίτι...δεν είμαι και ο πιο ψύχραιμος άνθρωπος...ο φόβος υπάρχει...

αχ κι εγω αυτο σκεφτομαι ,αν σπασουν τα νερα σπιτι το πρωι και ειμαι μονη.βεβαια μια φιλη μου που της συνεβη αυτο ειπε μεχρι να ερθει ο αντρας της εκανε και ντουζακι,ετοιμαστηκε και μετα ηρθε την πηρε και φυγανε!οποτε λογικα εσουμε χρονο :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γυρισα απο γιατρο!!φτασαμε 950γρ ολα πολυ καλα!! Πηγα και ενδοκρινολογο μου εδωσε διατροφη..δε χρειαζεται κατι αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια γυρισα απο γιατρο!!φτασαμε 950γρ ολα πολυ καλα!! Πηγα και ενδοκρινολογο μου εδωσε διατροφη..δε χρειαζεται κατι αλλο!

Αχ ψυχούλα μου, τι ωραία!! Μπράβο σας μεγαλώσατε!! Αντε και με τη διατροφή μια χαρά, δεν είχες και πολύ υψηλές τιμές. Μια χαρά όλα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια γυρισα απο γιατρο!!φτασαμε 950γρ ολα πολυ καλα!! Πηγα και ενδοκρινολογο μου εδωσε διατροφη..δε χρειαζεται κατι αλλο!

Μπράβο!! Μεγαλώνει το μωράκι σου μια χαρά!!! Η διατροφή σου απαγορεύει κάτι ή απλά σου λέει τι να προσέχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια γυρισα απο γιατρο!!φτασαμε 950γρ ολα πολυ καλα!! Πηγα και ενδοκρινολογο μου εδωσε διατροφη..δε χρειαζεται κατι αλλο!

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ όμορφα τα νέα σου!!! Μεγαλώσατε πολύ...? Και με τον ενδοκρινολόγο όλα καλά! Έφυγε κι αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Μπράβο!! Μεγαλώνει το μωράκι σου μια χαρά!!! Η διατροφή σου απαγορεύει κάτι ή απλά σου λέει τι να προσέχεις;;

Μου εδωσε μηχανακι ζαχαρου να μετραω το ζαχαρο 6 φορες τη μερα..και διατροφη λιγο αυστηρη βασικα..με περιορισμο στα ζυμαρικα στα τηγανητα και τις πατατες...και καποια φαγητα συγκεκριμενα..και να τρωω πιο πολυ ψητο με σαλατες... ειναι καθαρα προληπτικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα για το καρδιοτοκογράφο μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα.. και αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να γίνει νωρίτερα θα τον ξεκινήσω στην 36η εβδομάδα που δεν χρεώνεται κι όλας..πριν την 36η είναι 70ε τη φορά... :O

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια. Σήμερα πήγα στο γιατρό που λέτε εκτός ραντεβού γιατί είχα φαγούρα και δυσάρεστη οσμή στην ευαίσθητη περιοχή και τελικά έχω κολπίτιδα. Έκανα και καλλιέργεια την πήγα στο διαγνωστικό και Δευτέρα θα βγουν τα αποτελέσματα. Μ' έπιασε κρύος ιδρώτας μέχρι να γυρίσω σπίτι, αγχωθηκα πάρα πολύ να πω την αλήθεια κι ας με καθησύχασε ο γιατρός. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...