Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Πώς είστε? Εγώ χθες το βράδυ είδα λίγο αιματάκι στο σκούπισμα. Σήμερα το πρωί με είδε ο γιατρός έκτακτα και ευτυχώς όλα οκ. Απλα θα πάρω ουτροτζεσταν και θα ξεκουραστώ λίγες μερες. Iened91 συνήθως στην αυχενική μαθαίνουμε το φύλλο! Angelmammy σε καταλαβαίνω. Υπομονή τι να κάνουμε θα περάσει ο καιρός και θα ηρεμίσουμε απτις αναγούλες! Anni7 περιμένουμε νέα απτο γιατρό! Vayaki χαίρομαι που βγήκαν καλές οι εξετάσεις σου. Και οι δικές μου καλές μόνο σίδηρος μου έλειπε και μου έδωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 16/10/2018 at 4:50 ΜΜ, ο/η irened91 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου σας εύχομαι τα καλύτερα. Κι εγώ ταλαιπωρούμαι τις τελευταίες μέρες με αναγούλες όλη μέρα και είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό, αλλά τι να κάνουμε υπομονή για τα μπεμπάκια μας!! Εγώ έχω αυχενική στις 1 Νοεμβρίου κι ανυπομονώ. Μόνο που ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό πόσο παραπάνω θα κοστίσει. Στην αυχενική δεν μαθαίνουμε και το φυλο κατά ένα μεγάλο ποσοστό; Σας εύχομαι να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα στις εξετάσεις σας και με το καλό οι δικές μου κι έχω και γενέθλια στις 27/10 ??

Υπάρχει πιθανότητα να δει το φύλο και να σου το πει με κάποιο ποσοστό πιθανότητας. Βέβαια κάποιοι γιατροί δεν το λένε αν δεν είναι σίγουροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Μαζι ειμαστε! Κι εγω 8η εβδομαδα με ΠΗΤ 28/5. Σημερα πηρα αποτελεσματα των πρωτων εξετασεων και χαρηκα πολυ. Ολα φυσιολογικα εκτος απο τη βιταμινη D που ειναι πεσμενη. Τωρα ραντεβου στον γιατρο εχω στις 29 Οκτωβρη. Λογικα θα μου δωσει κανενα συμπληρωμα. 

καλημερα!!! δε ειναι τπτ η βιταμινη να ξερεις σχεδον ολοι οι ελληνες εχουμε ελειψη δε ειναι κατι θα σου δωσει λογικα καποιο συπμληρωμα η μπορεις και εσυ να ψαξεις ποιες τροφες εχουν για να προσπαθησεις να την περνεις απο εκει!! και εγω σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο να δουμε τι κανει το μικρο μας και εγω να δω τις εξετασεις που εκανα !! εμενα ακομα συγουρα ΠΗΤ μου ειπε να ειναι κοντα στην αυχενικη ετσι πιο συγουρη !! αλλα ειμαστε μαζι οντως!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα σας! Πώς είστε? Εγώ χθες το βράδυ είδα λίγο αιματάκι στο σκούπισμα. Σήμερα το πρωί με είδε ο γιατρός έκτακτα και ευτυχώς όλα οκ. Απλα θα πάρω ουτροτζεσταν και θα ξεκουραστώ λίγες μερες. Iened91 συνήθως στην αυχενική μαθαίνουμε το φύλλο! Angelmammy σε καταλαβαίνω. Υπομονή τι να κάνουμε θα περάσει ο καιρός και θα ηρεμίσουμε απτις αναγούλες! Anni7 περιμένουμε νέα απτο γιατρό! Vayaki χαίρομαι που βγήκαν καλές οι εξετάσεις σου. Και οι δικές μου καλές μόνο σίδηρος μου έλειπε και μου έδωσε.

χαιρομαι που ειναι ολα καλα κοριτσι μου περαστηκα σου παρε τα χαπακια και ξεκουρασου θα περασει δε θα ειναι τπτ και εγω περνω ουτρεζεσταν γιατι στην αρχη οταν εκανα δλδ το τεστ ειχα λιγα καφε και τα περνω ακομα απλα θελει ξεκουραση !!! θα σας γραψω τα νεα μας το βραδακι απο το ραντεβοΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/10/2018 at 11:19 ΠΜ, ο/η anni7 είπε:

χαιρομαι που ειναι ολα καλα κοριτσι μου περαστηκα σου παρε τα χαπακια και ξεκουρασου θα περασει δε θα ειναι τπτ και εγω περνω ουτρεζεσταν γιατι στην αρχη οταν εκανα δλδ το τεστ ειχα λιγα καφε και τα περνω ακομα απλα θελει ξεκουραση !!! θα σας γραψω τα νεα μας το βραδακι απο το ραντεβοΥ!!

Γειά!! 

Πώς πήγε το ραντεβού σου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katrinakiκάποια στιγμή π ήμουν σιναχωμενη κ μπουκωμενη ρώτησα τ φαρμακοποιό μ τι μπορώ να πάρω κ μ είπε καλύτερα να μην πάρω τίποτα ούσα έγκυος. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται ο φυσιολογικός προς π βαζουμε κ στα μωρά. Κάνε ένα τηλέφωνο στο γιατρο σ καλύτερα κ περαστικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katrinaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Για βουλωμενη μύτη τι σπρει επιτρεπεται να χρησιμοποιούμε?

Αν ειναι βουλωμενη απο βλεννα που υπαρχει μπορεις να κανεις πλυσεις με  αλατονερο και να καθαρισει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια! !κρυωμενη και εγω απο την πεμπτη ειχα βηχα και απο χθες εχω μπούκωμα και το βραδυ εκανα και λιγο πυρετό..σημερα νιωθω καλύτερα! πηγαμε στο γιατρο χθες μου ειπε για το μπουκωμα μονο το φισιομερ χωρις κορτιζόνη αν θελω αλλα δεν πηρα..η φαρμακοποιός μου ειπε καλύτερα να μην παρω να δω πως θα πάω πρωτα ..ειδαμε και το μωρακι μας μεγαλωσε!ειδαμε χερακια και ποδαρακια ακουσαμε καρδούλα ηταν ανθρωπάκι! !την επόμενη φορα εχουμε αυχενική διαφάνεια σε 3 βδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η natasa1990 είπε:

γεια σας κορίτσια! !κρυωμενη και εγω απο την πεμπτη ειχα βηχα και απο χθες εχω μπούκωμα και το βραδυ εκανα και λιγο πυρετό..σημερα νιωθω καλύτερα! πηγαμε στο γιατρο χθες μου ειπε για το μπουκωμα μονο το φισιομερ χωρις κορτιζόνη αν θελω αλλα δεν πηρα..η φαρμακοποιός μου ειπε καλύτερα να μην παρω να δω πως θα πάω πρωτα ..ειδαμε και το μωρακι μας μεγαλωσε!ειδαμε χερακια και ποδαρακια ακουσαμε καρδούλα ηταν ανθρωπάκι! !την επόμενη φορα εχουμε αυχενική διαφάνεια σε 3 βδομάδες!

Περαστικα σου!!! Αχ ποδαρακια χερακια λεει... θα τρελαθω! Περιμενω κι εγω πως και πως τη Δευτερα να το δουμε παλι. Σε 3 εβδομαδες δλδ στην αυχενικη ποσων εβδομαδων θα εισαι; διοτι σημερα διαβαζα ενα αλλο θεμα και μια κοπελα εγραφε οτι της την ειπαν που αργησε να την κανει. Δεν ειμαι και πολυ σχετικη. Κι εμενα λογικα τη Δευτερα που θα παω θα μου πει να κλεισω ραντεβου για αυχενικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!

Εμείς σήμερα κάναμε υπέρηχο αυχενικής διαφάνειας. Όλα πολύ καλά, Δόξα τω Θεώ!!!

Νομίζω ότι η αυχενική γίνεται από την 12η μέχρι τη 14η εβδομάδα. Για όσες γεννάμε αρχές Μαϊου, και δεν έχετε ακόμα κάνει αυχενική, βιαστείτε. Βέβαια, ο, τι σας πει ο γιατρός σας. 

:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Περαστικα σου!!! Αχ ποδαρακια χερακια λεει... θα τρελαθω! Περιμενω κι εγω πως και πως τη Δευτερα να το δουμε παλι. Σε 3 εβδομαδες δλδ στην αυχενικη ποσων εβδομαδων θα εισαι; διοτι σημερα διαβαζα ενα αλλο θεμα και μια κοπελα εγραφε οτι της την ειπαν που αργησε να την κανει. Δεν ειμαι και πολυ σχετικη. Κι εμενα λογικα τη Δευτερα που θα παω θα μου πει να κλεισω ραντεβου για αυχενικη

θα το δεις και εσυ και δεν θα το πιστεύεις! μας εβγαλε και μια φωτογραφία που ειναι μπρούμυτα σαν να μπουσουλαει!!!ο γιατρος μου το ειχε πει απο την προηγούμενη φορα οτι τοτε θα την κανω..θα ειμαι 12 εβδομάδες συμπληρωμενες και θα μπαινω στη 13η..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Περαστικα σου!!! Αχ ποδαρακια χερακια λεει... θα τρελαθω! Περιμενω κι εγω πως και πως τη Δευτερα να το δουμε παλι. Σε 3 εβδομαδες δλδ στην αυχενικη ποσων εβδομαδων θα εισαι; διοτι σημερα διαβαζα ενα αλλο θεμα και μια κοπελα εγραφε οτι της την ειπαν που αργησε να την κανει. Δεν ειμαι και πολυ σχετικη. Κι εμενα λογικα τη Δευτερα που θα παω θα μου πει να κλεισω ραντεβου για αυχενικη

λογικα και εσυ καπου εκει θα την κανεις γιατι ειμαστε αρκετα κοντα!!επισης ξεκινησα σίδηρο πόσιμο..πολυ χαλια ειναι αλλα θα κανω υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Γειά σας κορίτσια!!

Εμείς σήμερα κάναμε υπέρηχο αυχενικής διαφάνειας. Όλα πολύ καλά, Δόξα τω Θεώ!!!

Νομίζω ότι η αυχενική γίνεται από την 12η μέχρι τη 14η εβδομάδα. Για όσες γεννάμε αρχές Μαϊου, και δεν έχετε ακόμα κάνει αυχενική, βιαστείτε. Βέβαια, ο, τι σας πει ο γιατρός σας. 

:-)

τι ωραια μπραβο !!κανατε πολύ ωρα;;νομιζω 11η με 13η αλλα μπορει να κανω και λάθος..σίγουρα ο γιατρος ξερει καλύτερα! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η natasa1990 είπε:

τι ωραια μπραβο !!κανατε πολύ ωρα;;νομιζω 11η με 13η αλλα μπορει να κανω και λάθος..σίγουρα ο γιατρος ξερει καλύτερα! !

Όχι, περίπου 15'. Ήταν πολύ γρήγορα παραδόξως. Είχα διαβάσει ότι κρατάει περίπου μισή ώρα με 40 λεπτά αλλά εμείς τελειώσαμε τσακ μπαμ. 

Να φανταστείς, το μωράκι μας κοιμόταν και ο γιατρός με έβαζε να βήχω δυνατά για να το ξυπνήσουμε. Τρελλαθηκαμε!!! Όταν ξεκίνησε να κουνιέται πάθαμε πλάκα και εγώ και ο άντρας μου. Αυτό είναι θαύμα Παναγία μου!! 

Με το καλό να δείτε και τα δικά σας μωρούλια. 

Η εξέταση Παπ α θα αργήσει λίγο να βγεί. Θέλει 15 ημέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Όχι, περίπου 15'. Ήταν πολύ γρήγορα παραδόξως. Είχα διαβάσει ότι κρατάει περίπου μισή ώρα με 40 λεπτά αλλά εμείς τελειώσαμε τσακ μπαμ. 

Να φανταστείς, το μωράκι μας κοιμόταν και ο γιατρός με έβαζε να βήχω δυνατά για να το ξυπνήσουμε. Τρελλαθηκαμε!!! Όταν ξεκίνησε να κουνιέται πάθαμε πλάκα και εγώ και ο άντρας μου. Αυτό είναι θαύμα Παναγία μου!! 

Με το καλό να δείτε και τα δικά σας μωρούλια. 

Η εξέταση Παπ α θα αργήσει λίγο να βγεί. Θέλει 15 ημέρες. 

πω πω ειναι τρομερό!μαθατε και τι ειναι;εμας κοιμοταν προχθες και μου ειπε ο γιατρος να βηχω αλλα τιποτα δεν ξυπναγε!μαλλον μου μοιαζει λιγακι!!!!ξεκινησες σίδηρο; εμενα με αναγουλιαζει αλλα θα κάνω λιγο υπομονη μηπως στρωσει..

μακαρι να ειναι καλα ολες οι εγκυουλες και τα μωρακια τους γιατι ειναι ενα θαυμα αυτο που ζουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy άντε κορίτσι μ με τ Καλό! Παει η πρώτη μεγάλη εξέταση κ ένα μεγάλο άγχος!

Εγώ Αυχενική θα κάνω την Τρίτη π μας έρχεται θα ειμαι 12+6. Αν υπάρχει θεμα είτε στη 12η είτε στη 13η είτε στη 14η κ να γίνει η αυχενικη θα φανεί. Μάλλον την θέλουν πριν την 13η η 14η γτ είναι πιο εύκολη η διακοπή αε περίπτωση π κάτι πάει στραβά. Όχι ότι αν την κάνεις 12+1 θα φανεί αν έχει θέμα τ μωρο ενώ αν την κάνεις 13+3 δ θα φανεί. Καλά αποτελέσματα σε όλες τις κοπέλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η natasa1990 είπε:

πω πω ειναι τρομερό!μαθατε και τι ειναι;εμας κοιμοταν προχθες και μου ειπε ο γιατρος να βηχω αλλα τιποτα δεν ξυπναγε!μαλλον μου μοιαζει λιγακι!!!!ξεκινησες σίδηρο; εμενα με αναγουλιαζει αλλα θα κάνω λιγο υπομονη μηπως στρωσει..

μακαρι να ειναι καλα ολες οι εγκυουλες και τα μωρακια τους γιατι ειναι ενα θαυμα αυτο που ζουμε!!

Είναι πραγματικά θαύμα! Και είμαστε πολύ τυχερές που το ζούμε!! 

Ο γιατρός μου έδωσε feofol. Είναι σίδηρος και φολικό οξύ μαζί. Μου πέφτει πολύ βαρύ η αλήθεια είναι... Για να μη μιλήσω για τη δυσκοιλιότητα που έχω παρουσιάσει τις τελευταίες ημέρες. Δλδ κορίτσια μου... Και ναυτίες και εμετούς και καούρες και ζαλάδες και απίστευτη κούραση και δυσκοιλιότητα;;;; Ααααα!!!! Και ο, τι τρώω να πέφτει μέσ' το στομάχι μου σαν πέτρα. Ακόμα δεν έχω ηρεμήσει πάντως καθόλου. Να δω πότε θα με αφήσουν όλα αυτά... 

Δε μας είπε το φύλο του μωρού. Είναι νωρίς ακόμα λέει για να φανεί. Είμαι στη 13η εβδομάδα. Κατά τη 18η με 20η θα ξέρουμε μου είπε. Γερό να είναι και δε μας απασχολεί καθόλου το φύλο του μωρού μας. 

Εσένα σου είπε το φύλο;;; Μα δεν ξύπνησε;;;; Χαχαχα! Φοβερό! Μακάρι να κοιμάται έτσι και μόλις γεννηθεί. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy άντε κορίτσι μ με τ Καλό! Παει η πρώτη μεγάλη εξέταση κ ένα μεγάλο άγχος!

Εγώ Αυχενική θα κάνω την Τρίτη π μας έρχεται θα ειμαι 12+6. Αν υπάρχει θεμα είτε στη 12η είτε στη 13η είτε στη 14η κ να γίνει η αυχενικη θα φανεί. Μάλλον την θέλουν πριν την 13η η 14η γτ είναι πιο εύκολη η διακοπή αε περίπτωση π κάτι πάει στραβά. Όχι ότι αν την κάνεις 12+1 θα φανεί αν έχει θέμα τ μωρο ενώ αν την κάνεις 13+3 δ θα φανεί. Καλά αποτελέσματα σε όλες τις κοπέλες.

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό και στα δικά σου!! Όλα καλά θα πάνε. Περιμένουμε νέα!!

Κι εγώ έχω την ίδια εντύπωση με σένα στο θέμα της αυχενικής. Και δεδομένου ότι σε κάποια εργαστήρια αργεί να βγει η Παπ α (πχ στο νοσοκομείο που την έκανα εγώ που θέλουν 15 ημέρες ενώ στην βιοϊατρική 3 μέρες μόνο), μπορεί να θέλουν να έχουν περισσότερο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια απορία: ηλεκτρική κουβέρτα για τις κρύες μέρες μπορούμε λέτε να χρησιμοποιήσουμε; Ρώτησα σήμερα το γιατρό και μου είπε πως καλό είναι να την αποφεύγω. Αλλά βιαζόταν και δε μου εξήγησε. Μπορεί να κάνει κακό στο μωράκι; Δε λέω να κοιμηθούμε με αυτήν και να σκάσουμε.. 

Και κάτι ακόμα: για τις καούρες που είπε να πάρω zantac. Μέσα στις οδηγίες όμως λέει να αποφεύγεται από τις εγκύους. Και ενώ τον εμπιστεύομαι (γιατρός είναι) φοβάμαι πολύ να πάρω. Πάντως με λιγο ψάξιμο στο ίντερνετ λένε πως δεν κάνει κακό. 

Έχει καμία σας εμπειρία με zantac;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy μπορείς να στρώνεις την κουβέρτα να τ ανάβεις πριν πέσεις για να ζεσταίνεται τ κρεβάτι κ πριν κοιμηθείς να τ σβήνεις. Δ πιστεύω να υπάρχει θεμα με τ μωρο σου.

Μια φίλη μ της έδωσε τα losec για τ ίδιο θέμα στην εγκυμοσύνη της. Όλα τα φάρμακα κανονικα αποφεύγονται άλλα αν δ μπορείς αλλιώς κ τι να κάνεις; ψάξε αν θες να δεις αν μπορείς να πάρεις losec κ αν δ έχουν αντενδείξεις για εγκυμοσύνη ρωτα τ γιατρό σ μήπως πάρεις αυτά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω κατι να δω αν σας πειραζει κι εσας ή ειμαι μονο εγω η σπαστικια; Σημερα αρπαχτηκαμε λιγο με την κολλητη μου και μιλησαμε λιγο εντονα γιατι ανα 2-3 μερες που με βλεπει μου λεει οτι φουσκωσα. Δεν ειναι οτι δε χαιρομαι με το να φουσκωνω... χαιρομαι να βλεπω αυτο το μικρο πρηξιμο που υπαρχει και μου δειχνει οτι κατι γινεται εκει μεσα ειδικα εγω που δεν εχω και αλλα συμπτωματα. Αλλα το θεωρω υπερβολη να μου σχολιαζουν τοσο συχνα οτι φουσκωσα. Εξαλλου τωρα για το 1ο τριμηνο δεν εχουμε κατι ιδιαιτερο περα απο πρηξιμο. Δεν ξερω... μηπως εχω πολλα νευρα; χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Είναι πραγματικά θαύμα! Και είμαστε πολύ τυχερές που το ζούμε!! 

Ο γιατρός μου έδωσε feofol. Είναι σίδηρος και φολικό οξύ μαζί. Μου πέφτει πολύ βαρύ η αλήθεια είναι... Για να μη μιλήσω για τη δυσκοιλιότητα που έχω παρουσιάσει τις τελευταίες ημέρες. Δλδ κορίτσια μου... Και ναυτίες και εμετούς και καούρες και ζαλάδες και απίστευτη κούραση και δυσκοιλιότητα;;;; Ααααα!!!! Και ο, τι τρώω να πέφτει μέσ' το στομάχι μου σαν πέτρα. Ακόμα δεν έχω ηρεμήσει πάντως καθόλου. Να δω πότε θα με αφήσουν όλα αυτά... 

Δε μας είπε το φύλο του μωρού. Είναι νωρίς ακόμα λέει για να φανεί. Είμαι στη 13η εβδομάδα. Κατά τη 18η με 20η θα ξέρουμε μου είπε. Γερό να είναι και δε μας απασχολεί καθόλου το φύλο του μωρού μας. 

Εσένα σου είπε το φύλο;;; Μα δεν ξύπνησε;;;; Χαχαχα! Φοβερό! Μακάρι να κοιμάται έτσι και μόλις γεννηθεί. ?

οχι και εμενα δεν μου ειπε φυλο ουτε με απασχολεί απλα μου ειπαν οτι στην αυχενική φαίνεται για αυτο σε ρωτησα..εγω παίρνω viofol νομίζω το λενε 2 μερες τωρα μιση ωρα πριν το φαγητο..την πρωτη μερα το πηρα έτσι και μου ρήμαξε το στομάχι το ενιωθα σαν να εχω ενα τουβλο και ολη μερα αναγουλες και ταση για εμετό !!!σημερα το εβαλα σε φυσικό χυμο πορτοκαλί ηταν καπως καλύτερα αλλα παλι με ενοχλουσε το στομάχι μου....θα δω πως θα παει και θα του πω μηπως να δοκιμάσω κανενα αλλο η ακομα καλύτερα χαπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Έχω μια απορία: ηλεκτρική κουβέρτα για τις κρύες μέρες μπορούμε λέτε να χρησιμοποιήσουμε; Ρώτησα σήμερα το γιατρό και μου είπε πως καλό είναι να την αποφεύγω. Αλλά βιαζόταν και δε μου εξήγησε. Μπορεί να κάνει κακό στο μωράκι; Δε λέω να κοιμηθούμε με αυτήν και να σκάσουμε.. 

Και κάτι ακόμα: για τις καούρες που είπε να πάρω zantac. Μέσα στις οδηγίες όμως λέει να αποφεύγεται από τις εγκύους. Και ενώ τον εμπιστεύομαι (γιατρός είναι) φοβάμαι πολύ να πάρω. Πάντως με λιγο ψάξιμο στο ίντερνετ λένε πως δεν κάνει κακό. 

Έχει καμία σας εμπειρία με zantac;

δεν νομιζω να εχεις προβλημα αν δεν κοιμασαι με αυτη...για τις καουρες δοκιμασες γαλα;;μου ειπαν πως βοηθαν τα σταγαλια αν και δεν το δοκιμασα γιατι επινα γαλα και καμια φορα πορτοκαλάδα η κοκα κολα...ααα και σοδα μπορεις να δοκιμασεις για να μην μπεις στη διαδικασία να παρεις κατι φαρμακευτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Να σας ρωτησω κατι να δω αν σας πειραζει κι εσας ή ειμαι μονο εγω η σπαστικια; Σημερα αρπαχτηκαμε λιγο με την κολλητη μου και μιλησαμε λιγο εντονα γιατι ανα 2-3 μερες που με βλεπει μου λεει οτι φουσκωσα. Δεν ειναι οτι δε χαιρομαι με το να φουσκωνω... χαιρομαι να βλεπω αυτο το μικρο πρηξιμο που υπαρχει και μου δειχνει οτι κατι γινεται εκει μεσα ειδικα εγω που δεν εχω και αλλα συμπτωματα. Αλλα το θεωρω υπερβολη να μου σχολιαζουν τοσο συχνα οτι φουσκωσα. Εξαλλου τωρα για το 1ο τριμηνο δεν εχουμε κατι ιδιαιτερο περα απο πρηξιμο. Δεν ξερω... μηπως εχω πολλα νευρα; χαχα

καλα απο τωρα βλεπει φουσκωμα;;;;χαχαχαχα μάλλον πρήξιμο απο το φαγητο πες της ειναι!!!ειναι οντως λιγο πιο ευαίσθητα τα νευρα μας αλλα πρεπει να το καταλαβαίνουν οι γυρω μας!!!τι να κάνουμε !!εγω πογ εχω λιγο κοιλιτσα καταλαβαινω ενα πρήξιμο χαμηλα αλλα δεν νομιζω να το καταλάβει κανεις αλλος εκτος απο τον αντρα μιυ που του το δείχνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...