Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου!!!!! με το καλο το κοριτσακι σου λοιπον!!!!! εχεις μια πριγκιπισα τελεια η φωτο !!!

εμενα ο γιατρος μονο φολικο μου δινει απο την αρχη γιατι μου ειπε βγηκαν νεες ερευνες οτι νωριτερα δε προσφερουν κατι τα συμπληρωματα ισα ισα επιβαρυνουν στομαχι και εντερο φυσικα αν μια κοπελα εχει θεμα με κατι δινει αλλα εγω ειχα πολυ καλες μετρησεις οποτε δε εδωσε τπτ ειπε θα δωσει απο την 24 ενδομαδες οποτε λογικα τωρα που θα παω στις 30 του μηνα θα μου δωσει που θα ειμαι 23 !! καμπυλη εμενα δε μου εχει δωσει ακομα μαλλον τωρα στην β επιπεδου!!

εμενα καθε φορα που παω μου περνει και πιεση και κιλα!! 

και η θεση να μην σαν ανησυχει αλλαζουν συνεχως θεση δε ειναι κατι τελικο ειναι νωρις ακομα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια γύρισα!!!!!!

@vayaki ας κάνουμε την αρχή με την αλλαγή από μπλε σε ροζ καρδούλα!!!!!

Είναι μπεμπαααααα!!!!390 γραμμάρια!Όλα καλά είπε με το κεφάλι κάτω είναι!2 ώρες κάναμε ευτυχώς απλά με προβλημάτισε γιατί μου μέτρησε τον τράχηλο απο την κοιλιά όχι από κάτω και μου είπε ό,τι είναι 3.2 και μου φάνηκε λίγο...αυτός μου είπε όλα καλά μου αύξησε το μαγνήσιο σε 2 τη μέρα και μου είπε να μετράω για λίγες μέρες την πίεσή μου 2 φορές τη μέρα και μετά από μια βδομάδα ξανα...Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά!αγχώθηκα αλλά ο γιατρός μου τα έλεγε όλα φυσιολογικά...κάτι θα ξέρει η δεν θέλει να με αγχώσει!

 

Επειδή είχαμε ωραίες φωτο σας βάζω 2 να δείτε!!!!!!????????

IMG-1c70834da314baf931eb08ed7a9a77e5-V.jpg

IMG-153775ad3abad6d1b270a27e5af191a9-V.jpg

Μπράβο όλα καλα!!! Για τον τράχηλο μην αγχώνεσαι εμένα ήταν 3,4 και μ είπε ότι ήταν πολύ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Ναι αλλάζουν όλη την ώρα. Έχουν άπλετο χώρο. Εμένα ήταν έγκαρσια ξαπλωμένη. 

@irened91 γτ σ άλλαξε ημερομηνία; είμασταν κ κοντά κοντα. Γενναμε κ αρην ίδια κλινική.

Αχ την άλλη βδομάδα έχω την καμπύλη κ γενικές αίματος κ ούρων. Πρέπει να βρω κανένα βιβλίο να πάρω μαζί.

Απ' την αρχή την έβλεπε μια εβδομάδα πιο μικρή παρόλα αυτά μου έδινε ημερομηνία σύμφωνα με την τελευταία μέρα περιοδου μου. Και προχθές που πήγα για τον Β' επιπέδου στο Γένεσις μου είπε η γιατρός πως καλύτερα είναι να πηγαίνουμε σύμφωνα με το μωρό και τις ενδείξεις κι όχι με την τελευταία μέρα. Πολύ μπέρδεμα ρε γαμωτο ? εν τέλει δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα λέω 9 ή 16/5.

Τώρα κι εγώ μια που έλεγξα τις εξετάσεις η θέση του πλακούντα μου είναι μπροστά και ψηλά και για τον τράχηλο είναι τα 4,5 mm υποθέτω?!?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρακολούθησα το σεμινάριο της nutricia που έλεγε η @vayaki , νομίζω σε είδα μέσα ως βάγια ε;; Πώς σου φάνηκε; Εμένα αν κ θεωρητικο μου άρεσε πολύ κ ως πρωτότοκη μου παρείχε αρκετές πληροφορίες που δεν ήξερα. Τώρα λέω να δηλώσω κ σε άλλα συμμετοχή που έχει για θηλασμό, πρώτες μέρες μετά τον τοκετό κλπ. Αυτό που έλεγε συνέχεια, ρωτήστε τη μαία σας, η μαία σας θα σας δείξει, κάποιες όταν γεννάνε έχουν μόνο τη μαία τους μαζί.. έχει καμία κοπέλα προσωπική μαία για να τη συμβουλεύεται κλπ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Παρακολούθησα το σεμινάριο της nutricia που έλεγε η @vayaki , νομίζω σε είδα μέσα ως βάγια ε;; Πώς σου φάνηκε; Εμένα αν κ θεωρητικο μου άρεσε πολύ κ ως πρωτότοκη μου παρείχε αρκετές πληροφορίες που δεν ήξερα. Τώρα λέω να δηλώσω κ σε άλλα συμμετοχή που έχει για θηλασμό, πρώτες μέρες μετά τον τοκετό κλπ. Αυτό που έλεγε συνέχεια, ρωτήστε τη μαία σας, η μαία σας θα σας δείξει, κάποιες όταν γεννάνε έχουν μόνο τη μαία τους μαζί.. έχει καμία κοπέλα προσωπική μαία για να τη συμβουλεύεται κλπ; 

Μ' αρεσε το σεμιναριο! Κατατοπιστικη η μαια. Μονο αναπνοες δε μας εδειξε που εχω περιεργεια πως γινονται. Ας μας της εδειχνε ετσι λιγουλακι χωρις να τις κανουμε εμεις πραξη...  Αντε αυτα στα μαθηματα απο κοντα. Φαντασου ποσο πιο αναλυτικα θα ειναι τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου που θα παρακολουθησει η καθεμια στον τοπο της.  Τα υπολοιπα της nutricia λεω να τα δω προς το τελος να τα εχω προσφατα. 

Εγω παντως προσωπικη μαια δεν εχω... δεν ξερω και πως γινεται αυτο. Μηπως καποιες κοπελες πληρωνουν μαιες και τις εχουν για συμβουλες; ιδεα δεν εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki @Mariamagdalini κι εγώ το παρακολούθησα το σεμινάριο όπως και τα προηγούμενα. Παρέχουν αρκετές χρήσιμες συμβουλές είναι η αλήθεια, έχω παρακολουθήσει και τον προηγούμενο μήνα αλλά 2. Στην περασμένη επίσκεψη στον γιατρό μου γνώρισα την μαία που θα είναι μαζί μου λέει σε αρκετές στιγμές κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Για την ακρίβεια ήταν η γραμματέας του γιατρού μου, τώρα βέβαια προφανώς εννοούσε πως αυτή θα είναι μαζί μου στην κλινική και θα δώσει συμβουλές και θα μου δείξει πως να κάνω τι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα, εγώ που είμαι νησί κ θα γεννήσω Αθήνα αν βρω κάποια τις τελευταίες ημέρες από κάτω μόνο. Εδώ ούτε μαθήματα ανώδυνου τοκετού δε βρήκα. Είστε Αθήνα κορίτσια ε; @irened91 θα την πληρώσεις έξτρα από τον γιατρό σου; @vayaki κι εγώ αυτό σκέφτηκα, ας μας τις έδειχνε έτσι λίγο τις αναπνοές να πάρουμε μια ιδέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κορίτσι Θεσσαλονίκη είμαι εγώ κι η αλήθεια είναι δεν έψαξα αν υπάρχουν μαθήματα εδώ. Διοργανώνει κάποια η κλινική που θα γεννήσω, σεμινάρια και τέτοια αλλά είναι στην άλλη άκρη και δεν έχω μεταφορικό μέσο οπότε δυσκολεύομαι στα πήγαινε έλα!! Δεν αναφέρθηκε πουθενά πως θα την πληρώσω ξεχωριστά την μαία. Μάλλον θα είναι σαν βοηθός του γιατρού ή κάτι τέτοιο, αλλιώς πιστεύω θα γινόταν κάποια αναφορά καθώς ήδη έχουμε ζητήσει τιμές για κλινική και τα λοιπά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν ξέρω για τη μαία καλό είναι να ρωτήσετε το γιατρό σας γιατί από ότι έχω ακούσει οι περισσότεροι δεν την περιλαμβάνουν μέσα στην τιμή..εγώ τον ρώτησα χθες και μου είπε πως αν θέλω μπορώ να πάρω η τη γραμματέα του η κάποια από το μαιευτήριο που συνεργάζεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini Ουτε εγω ειμαι Αθηνα. Ξάνθη μενω και με παρακολουθει γιατρος ιδιωτης. Τον Φεβρουαριο θα ανοιξω φακελο και στο νοσοκομειο μας για παρακολουθηση κι εκει, διοτι θα γενησω στο δημοσιο νοσοκομειο. Δεν εχω σκοπο να δωσω λεφτα σε κανεναν. Με τα τωρινα μυαλα λεω οτι θα γενησω με οποιον τυχει να ειναι βαρδια. Καποιες κοπελες πληρωνουν στο δημοσιο και ζητανε συγκεκριμενο γιατρο να ειναι μαζι τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Γυρίσαμε από τον γιατρό! Μεγάλωσε το μωρό μας 350 γραμμάρια από 200 που ήταν την προηγούμενη φορά. Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε τη β επιπέδου !! Γύρισε μπρούμυτα και δεν προλάβαμε να το δούμε στον τρισδιάστατο υπερηχο. Η ΠΗΤ μου από 3/6 πήγε 1/6 αλλά θα ξέρουμε καλύτερα στη β επιπέδου! Αύριο θα δοκιμάσω μια αντιβίωση για το ουρεοπλασμα και ελπίζω να μη με πειραξει στο στομάχι γιατί μετά δεν υπάρχει κάτι άλλο να πάρω . Με αγχωνει και να δεχτώ την αντιβίωση αλλά μην κάνει και η αντιβίωση κακό στο μωράκι . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos Με το καλο να κανεις κι εσυ την β επιπεδου και ολα να πανε καλα!!! Και σε εμενα προχθες που πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι θα πρεπει να παρω αντιβιωση. Οταν του ειπα οτι με προβληματιζει αυτο και εαν θα επηρρεασει το μωρο νε διαβεβαιωσε πως ειναι απολυτα ασφαλες. Ξερω βεβαια και αλλες περιπτωσεις γυναικων που λαμβαναν αντιβιωση κατα τη διαρκεια της εγκυκοσυνης και δεν υπηρξε προβλημα. Γενικα εχω εμπιστοσυνη στο γιατρο μου οποτε ειμαι σχετικα ησυχη. 

(Συγνωμη που δεν εχουν τονους οι λεξεις μου, αλλα για καποιο λογο το κινητο μου δεν τους βαζει αυτοματα οπως αλλες φορες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@marakineos Με το καλο να κανεις κι εσυ την β επιπεδου και ολα να πανε καλα!!! Και σε εμενα προχθες που πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι θα πρεπει να παρω αντιβιωση. Οταν του ειπα οτι με προβληματιζει αυτο και εαν θα επηρρεασει το μωρο νε διαβεβαιωσε πως ειναι απολυτα ασφαλες. Ξερω βεβαια και αλλες περιπτωσεις γυναικων που λαμβαναν αντιβιωση κατα τη διαρκεια της εγκυκοσυνης και δεν υπηρξε προβλημα. Γενικα εχω εμπιστοσυνη στο γιατρο μου οποτε ειμαι σχετικα ησυχη. 

(Συγνωμη που δεν εχουν τονους οι λεξεις μου, αλλα για καποιο λογο το κινητο μου δεν τους βαζει αυτοματα οπως αλλες φορες)

Ελπίζω να δεχθεί ο οργανισμός μου αυτή την αντιβίωση με αγχωνει πολύ και η αντιβίωση και το ουρεοπλασμα καθώς διάβασα πάρα πολλά αν και ο γιατρός είναι καθησυχαστικος. Επίσης ξέρω πως αν με πειράξει κ αυτή δεν υπάρχει κάτι άλλο που επιτρέπεται να πάρω. Ουφ αυτό να μην υπήρχε κ όλα καλά. Για ουρεοπλασμα χρειάζεσαι αντιβίωση η για κάτι άλλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Ελπίζω να δεχθεί ο οργανισμός μου αυτή την αντιβίωση με αγχωνει πολύ και η αντιβίωση και το ουρεοπλασμα καθώς διάβασα πάρα πολλά αν και ο γιατρός είναι καθησυχαστικος. Επίσης ξέρω πως αν με πειράξει κ αυτή δεν υπάρχει κάτι άλλο που επιτρέπεται να πάρω. Ουφ αυτό να μην υπήρχε κ όλα καλά. Για ουρεοπλασμα χρειάζεσαι αντιβίωση η για κάτι άλλο? 

Μάλλον ουρολοίμωξη. Σήμερα έκανα καλλιέργεια και περιμένω τα αποτελέσματα μεθαύριο για να μου πει ο γιατρός ποια θα πάρω. Μου είπε πάντως ότι στην εγκυμοσύνη είναι αρκετά συχνό φαινόμενο οι ουρολοιμώξεις, αφού πιέζεται η κύστη.

Από τη στιγμή που ο γιατρός σου είναι καθησυχαστικος, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι. Θεωρώ ότι για να το λέει εκείνος, έτσι θα είναι... Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για τις δύο μας σε αυτό το θέμα και να .η χρειαστεί κάτι άλλο!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Mariamagdalini Ουτε εγω ειμαι Αθηνα. Ξάνθη μενω και με παρακολουθει γιατρος ιδιωτης. Τον Φεβρουαριο θα ανοιξω φακελο και στο νοσοκομειο μας για παρακολουθηση κι εκει, διοτι θα γενησω στο δημοσιο νοσοκομειο. Δεν εχω σκοπο να δωσω λεφτα σε κανεναν. Με τα τωρινα μυαλα λεω οτι θα γενησω με οποιον τυχει να ειναι βαρδια. Καποιες κοπελες πληρωνουν στο δημοσιο και ζητανε συγκεκριμενο γιατρο να ειναι μαζι τους

Κι εγώ τελικά θα γεννήσω, πρώτα ο Θεός, με όποιον έχει βάρδια. Και δεν μπορούμε οικονομικά να ανταπεξέλθουμε και δε θέλουμε να πληρώσουμε για κάτι που θα έπρεπε να είναι δωρεάν για ΌΛΕΣ μας. Πολλές φίλες μου μού λένε ότι μπορεί να μη με προσέξουν κλπ αλλά προσπαθώ να μην ακούω κανέναν. Το μόνο που θα ζητήσω είναι να με βάλουν σε 3 κλινο, 2κλινο ή μονοκλινο δωμάτιο  (έχω ακούσει όμως ότι αν δεν έχεις γιατρό να πιέσει δε σου κάνουν και πολλές χάρες στα δημόσια νοσοκομεία)... 

Όσον αφορά τη μαία που λέγατε, έχω ακούσει ότι ναι, μπορείς να έχεις τη μαία σου μαζί στον τοκετό. Την πληρώνεις βέβαια και ενημερώνεις το νοσοκομείο ότι θα είναι μέσα μαζί σου. Μετά φυσικά την έχεις να σε συμβουλεύει για ο, τι χρειαστείς. Αλλά βρε κορίτσια, δε νομίζω να είναι και τόσο σύνηθες. Εκτός και αν κάνω λάθος. Το γιατρό συνήθως θέλουν μέσα.... Για τη μαία τώρα που ψάχνομαι έχω ακούσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki ο γιατρός σου ο ιδιώτης δεν ξεγενναει στο νοσοκομείο ε; Της Ξάνθης το νοσοκομείο νομίζω είναι από τα καλά της περιοχής. Εγώ είμαι από Δράμα κ το δικό μας έχει παρακμάσει πολύ, το ίδιο κ για της Καβάλας μαθαίνω. 

@marakineos παίρνουν πολλές έγκυες αντιβίωση που εννοείται εγκρίνει ο γιατρός. Ουρεοπλασμα είχα πριν μερικά χρόνια, άνευ εγκυμοσύνης βέβαια, αλλά με ένα αντιβιογραμμα που βρήκαμε την κατάλληλη αντιβίωση πέρασε απευθείας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Γεια σας κορίτσια. Γυρίσαμε από τον γιατρό! Μεγάλωσε το μωρό μας 350 γραμμάρια από 200 που ήταν την προηγούμενη φορά. Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε τη β επιπέδου !! Γύρισε μπρούμυτα και δεν προλάβαμε να το δούμε στον τρισδιάστατο υπερηχο. Η ΠΗΤ μου από 3/6 πήγε 1/6 αλλά θα ξέρουμε καλύτερα στη β επιπέδου! Αύριο θα δοκιμάσω μια αντιβίωση για το ουρεοπλασμα και ελπίζω να μη με πειραξει στο στομάχι γιατί μετά δεν υπάρχει κάτι άλλο να πάρω . Με αγχωνει και να δεχτώ την αντιβίωση αλλά μην κάνει και η αντιβίωση κακό στο μωράκι . 

Άντε με το καλό να την κάνεις να περάσει και αυτό!!πολύ καλό το μωράκι σου!από τις εξετάσεις το είδατε για το ουρεοπλασμα?έχω διαβάσει ότι είναι πολύ συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη..Να μη σε αγχώνει γιατί σίγουρα δεν θα είναι καλύτερο να συνεχίσεις έτσι καλύτερα να είσαι καλά!Όλα καλά θα πάνε και τώρα είσαι στο δεύτερο τρίμηνο οπότε δεν είναι τόσο τραγικό το να πάρεις αντιβίωση όσο στο πρώτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κι εγώ τελικά θα γεννήσω, πρώτα ο Θεός, με όποιον έχει βάρδια. Και δεν μπορούμε οικονομικά να ανταπεξέλθουμε και δε θέλουμε να πληρώσουμε για κάτι που θα έπρεπε να είναι δωρεάν για ΌΛΕΣ μας. Πολλές φίλες μου μού λένε ότι μπορεί να μη με προσέξουν κλπ αλλά προσπαθώ να μην ακούω κανέναν. Το μόνο που θα ζητήσω είναι να με βάλουν σε 3 κλινο, 2κλινο ή μονοκλινο δωμάτιο  (έχω ακούσει όμως ότι αν δεν έχεις γιατρό να πιέσει δε σου κάνουν και πολλές χάρες στα δημόσια νοσοκομεία)... 

Όσον αφορά τη μαία που λέγατε, έχω ακούσει ότι ναι, μπορείς να έχεις τη μαία σου μαζί στον τοκετό. Την πληρώνεις βέβαια και ενημερώνεις το νοσοκομείο ότι θα είναι μέσα μαζί σου. Μετά φυσικά την έχεις να σε συμβουλεύει για ο, τι χρειαστείς. Αλλά βρε κορίτσια, δε νομίζω να είναι και τόσο σύνηθες. Εκτός και αν κάνω λάθος. Το γιατρό συνήθως θέλουν μέσα.... Για τη μαία τώρα που ψάχνομαι έχω ακούσει. 

Μην ακούς κανέναν μια χαρά ειναι και σε δημόσιο. Αν ήμουν σε κάποια μεγάλη πόλη σίγουρα θα είχα ανοίξει φάκελο σε δημόσιο. Τώρα αναγκαστικά σε ιδιωτικό καθώς είναι πολύ δύσκολο να μετακινουμαστε Αθήνα συχνα και ο γιατρός που με παρακολουθεί συνεργάζεται με το Ρέα και πραγματικά τα έξοδα είναι παααααρα πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κι εγώ τελικά θα γεννήσω, πρώτα ο Θεός, με όποιον έχει βάρδια. Και δεν μπορούμε οικονομικά να ανταπεξέλθουμε και δε θέλουμε να πληρώσουμε για κάτι που θα έπρεπε να είναι δωρεάν για ΌΛΕΣ μας. Πολλές φίλες μου μού λένε ότι μπορεί να μη με προσέξουν κλπ αλλά προσπαθώ να μην ακούω κανέναν. Το μόνο που θα ζητήσω είναι να με βάλουν σε 3 κλινο, 2κλινο ή μονοκλινο δωμάτιο  (έχω ακούσει όμως ότι αν δεν έχεις γιατρό να πιέσει δε σου κάνουν και πολλές χάρες στα δημόσια νοσοκομεία)... 

Όσον αφορά τη μαία που λέγατε, έχω ακούσει ότι ναι, μπορείς να έχεις τη μαία σου μαζί στον τοκετό. Την πληρώνεις βέβαια και ενημερώνεις το νοσοκομείο ότι θα είναι μέσα μαζί σου. Μετά φυσικά την έχεις να σε συμβουλεύει για ο, τι χρειαστείς. Αλλά βρε κορίτσια, δε νομίζω να είναι και τόσο σύνηθες. Εκτός και αν κάνω λάθος. Το γιατρό συνήθως θέλουν μέσα.... Για τη μαία τώρα που ψάχνομαι έχω ακούσει. 

Να μην αγχώνεσαι!Όλα καλά θα πάνε!Και εμένα μια γνωστή μου γέννησε το δεύτερο παιδάκι της έτσι επειδή ήταν με καισαρική το πρώτο δεν είχε τόσο άγχος γιατί ήταν σίγουρη η καισαρική πάλι!Τώρα για το δωμάτιο δεν ξέρω πώς πάει γιατί άλλοι και με γιατρό δεν καταφέρνουν να πάρουν κάτι καλό αν δεν πληρώσουν..ελπίζω να είσαι τυχερή και να βρεις άκρη γιατί όντως είναι  κρίμα να δίνουμε τόσα λεφτά για τη γέννα..Όσο για τη μαία υπάρχουν γιατροί που έρχονται απλά για να βγάλουν το μωρό και όλα τα κάνει η μαία και υπάρχουν και γιατροί που δεν σε αφήνουν λεπτό μόνη σου!νομίζω είναι λαχείο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Μην ακούς κανέναν μια χαρά ειναι και σε δημόσιο. Αν ήμουν σε κάποια μεγάλη πόλη σίγουρα θα είχα ανοίξει φάκελο σε δημόσιο. Τώρα αναγκαστικά σε ιδιωτικό καθώς είναι πολύ δύσκολο να μετακινουμαστε Αθήνα συχνα και ο γιατρός που με παρακολουθεί συνεργάζεται με το Ρέα και πραγματικά τα έξοδα είναι παααααρα πολλά.

Και εγώ αν ήμουν οπουδήποτε αλλού εκτός Αθήνας θα πήγαινα σε δημόσιο σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 @Mariamagdalini ευχαριστώ κορίτσια, μακάρι να μην με πειράξει και να ξεμπερδευω. Αλλιώς αν με πειράξει και αυτή συνεχίζουμε έτσι και ελπίζω να πάνε όλα καλά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να ήταν καλύτερα τα πράγματα κι εδω στη Θεσσαλονίκη γιατί δεν είναι και λίγα τα λεφτά για ιδιωτική. Αλλά δεν βασίζομαι με όλους αυτούς που έχουν κουβαλήσει εδώ, φυσικά αν δεν είχα την δυνατότητα θα πήγαινα αναγκαστικά αλλά προς το παρόν αφού την έχω προτιμώ να μην το ρισκάρω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Άντε με το καλό να την κάνεις να περάσει και αυτό!!πολύ καλό το μωράκι σου!από τις εξετάσεις το είδατε για το ουρεοπλασμα?έχω διαβάσει ότι είναι πολύ συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη..Να μη σε αγχώνει γιατί σίγουρα δεν θα είναι καλύτερο να συνεχίσεις έτσι καλύτερα να είσαι καλά!Όλα καλά θα πάνε και τώρα είσαι στο δεύτερο τρίμηνο οπότε δεν είναι τόσο τραγικό το να πάρεις αντιβίωση όσο στο πρώτο..

Stasa μου το είχαμε βρει στην καλλιέργεια κολπικού υγρού στην αρχή της κύησης απλά περιμέναμε να περάσει το 1ο τρίμηνο για να πάρω αντιβίωση. Πήρα πριν κανένα μήνα αντιβίωση η οποία με πείραξε δυστυχώς και αύριο δοκιμάσω άλλη που ελπίζω να δεχτώ. Εν τω μεταξύ είχα κάνει εξετάσεις πριν μείνω έγκυος και δεν είχα οπότε μάλλον το απέκτησα όταν αρχίσαμε ελεύθερες επαφές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos για μωρακι Μαιου σε βλεπω κι εσενα σιγα σιγα. Επισης κοριτσια @Madi85 εγω εχω παρει ηδη αντιβιωση καπου στον 4ο μηνα. Τι να κανεις...αμα χρειαστει θα παρεις. Επιβεβαιωνουν και οι γιατροι οτι δεν παθαινει κατι το μωρο.

@Mariamagdalini  O γιατρος που με παρακολουθει ξεγεναει σε κλινικη της Καβαλας. Δεν παω σε κλινικη. Οντως το νοσοκομειο Ξανθης και ειδικα η μαιευτικη ειναι σε πολυ καλη κατασταση. Το καλοκαιρι που πηγα επισκεψη σε μωρακι τα κοιτουσα ολα εξονυχιστικα χαχα. Μου φανηκαν ολα καθαρα. Οι τσιγγανες ηταν στα πρωτα πρωτα δωματια του διαδρομου και τις υπολοιπες τις ειχαν μεσα στο βαθος πιο μονες τους. Πχ η φιλη μου ηταν ολομοναχη στο δωματιο τυχαια.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Stasa μου το είχαμε βρει στην καλλιέργεια κολπικού υγρού στην αρχή της κύησης απλά περιμέναμε να περάσει το 1ο τρίμηνο για να πάρω αντιβίωση. Πήρα πριν κανένα μήνα αντιβίωση η οποία με πείραξε δυστυχώς και αύριο δοκιμάσω άλλη που ελπίζω να δεχτώ. Εν τω μεταξύ είχα κάνει εξετάσεις πριν μείνω έγκυος και δεν είχα οπότε μάλλον το απέκτησα όταν αρχίσαμε ελεύθερες επαφές. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Να μη σε πειράξει να περάσει και να είναι όλα καλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...