Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 μπράβο βρε κορίτσι μου! Με ρ καλο η μπέμπα σας λοιπόν!

Ο τράχηλος μη σε αγχώνει κ μένα από πανω τον μέτρησε. Αν είχε θέμα θα σ έλεγε ξεκούραση κ ξάπλα. Την πίεση καλό είναι μα την μετράμε γενικότερα. Εκεί π στη μέτρησε έδειξε κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

@stasa199 μπεμπαααα;;;; χαχαχα! Πως σας φανηκε που αλλαξε το φυλο; δεν ειχατε συνηθισει στη σκεψη αγοριου; Θα αλλαξω και τον πινακα καποια στιγμη. Ωραιες και οι φωτο σας...στην 1η δεν πολυκαταλαβαινω τι βλεπω χαχα... στη 2η βλεπω τη φατσουλα την ομορφη!!!

Για το θεμα με τον τραχηλο ειμαι εντελως ασχετη. Ουτε ξερω ποσο πρεπει να ειναι και τι παιζει. Ο γιατρος σου ξερει να σε καθοδηγει

Προσπαθούμε να το συνηθίσουμε!!!Μου φαίνεται παράξενο γιατί είχα συνηθίσει στη ιδέα ότι είναι μπέμπης αλλά θα ξανα συνηθίσουμε!!!Χαχαχαχαχα μας είχε πει και ο γιατρός ότι ίσως είναι μπέμπα με επιφύλαξη την πριν προηγούμενη φορά!

Στην πρώτη φωτο είναι προφίλ και έχει το χεράκι στο στόμα και πιπιλαει το δάχτυλο!!!!! Όσο για τον τράχηλο και εγώ δεν έχω ιδέα..ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 όντως πως σας φάνηκε η ιδέα τ κοριτσιού π λέει κ τ @vayaki?

Άκου τ γιατρό σ κ μην αγχώνεσαι. Αν ηταβ κάτι σοβαρό θα στο είχε πει.

Ωραίες κ οι φωτο της μικρης σας. Στην πρώτη έχει τ χεράκι της στο προσωπάκι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 μπράβο βρε κορίτσι μου! Με ρ καλο η μπέμπα σας λοιπόν!

Ο τράχηλος μη σε αγχώνει κ μένα από πανω τον μέτρησε. Αν είχε θέμα θα σ έλεγε ξεκούραση κ ξάπλα. Την πίεση καλό είναι μα την μετράμε γενικότερα. Εκεί π στη μέτρησε έδειξε κατι;

Σε ευχαριστώ πολυυυυ!!!δεν μου τη μέτρησε εκεί την μέτρησα  εγώ στο σπίτι και είναι καλή!Μου είπε αν δω πάνω από 14 τη μεγάλη και 9 τη μικρή να τον πάρω αμέσως τηλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 όντως πως σας φάνηκε η ιδέα τ κοριτσιού π λέει κ τ @vayaki?

Άκου τ γιατρό σ κ μην αγχώνεσαι. Αν ηταβ κάτι σοβαρό θα στο είχε πει.

Ωραίες κ οι φωτο της μικρης σας. Στην πρώτη έχει τ χεράκι της στο προσωπάκι της.

Είναι πολύ περίεργο!τόσο καιρό λέγαμε ο μπέμπης και ο μπέμπης και τώρα είπαμε από σήμερα θα λέμε η μπέμπα για να συνηθίσουμε!!Ναι μωρέ το γλυκούλι μου!είχε το δάχτυλο στο στόμα και το έβγαλε και μετά ξανα το έβαλε και την προλάβαμε σε φωτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 αχ μη μου πεις ότι στην πρώτη πιπιλάει το χεράκι της; Ευχάριστα νέα, φαντάζομαι είναι λίγο παράξενο που αλλάζει το φύλο, αλλά γερό να είναι κι ας είναι ότι θέλει!! Όσο για τον τράχηλο δεν έχω ιδέα τι παίζει. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι έχει ισχιακη προβολή κι ακριβώς το ίδιο είχα κι εγώ και βγήκα με καισαρική!! Η δικιά μας η εξέταση είναι to be continued μέχρι την Τετάρτη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

@stasa199 αχ μη μου πεις ότι στην πρώτη πιπιλάει το χεράκι της; Ευχάριστα νέα, φαντάζομαι είναι λίγο παράξενο που αλλάζει το φύλο, αλλά γερό να είναι κι ας είναι ότι θέλει!! Όσο για τον τράχηλο δεν έχω ιδέα τι παίζει. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι έχει ισχιακη προβολή κι ακριβώς το ίδιο είχα κι εγώ και βγήκα με καισαρική!! Η δικιά μας η εξέταση είναι to be continued μέχρι την Τετάρτη ??

Ναι μωρέ η μικρούλα μου!!!!!Αυτό που λες για την ισχιακη προβολή πως το κατάλαβες??

 

Με το καλό και εσυ την Τετάρτη να μας γράψεις όμορφα νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@irened91 16/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@marakineos  03/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καρφιτσωθηκε και η ροζ καρδουλα να τη βλεπεις να τη συνηθιζεις χαχα

 

@Madi85  δεν εχω βαλει στο πινακακι! θα με βοηθουσε να μου ελεγες ΠΗΤ και φυλο να μην τα ψαχνω  αναμεσα στις σελιδες. Συγγνωμη αλλα δε θυμαμαι αν τα εχεις αναφερει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91  9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@marakineos  03/06/19 ?

Αγάπη μου άλλαξε ημερομηνία, μου έδωσε 16/5. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το άκουσα απ' την γιατρό την ώρα του υπερηχου και το γράφει στο χαρτί που μου έδωσε!! Αλλά έχει δίκιο η @Diwni είναι πολύ νωρίς ακόμα για να ανησυχούμε για τη θέση τους. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 είναι πολύ πολύ νωρίς για να σε προβληματίζει η θέση της. Γυρνάνε συνέχεια τώρα. 

Ναι το ξέρω μου το είπε και ο γιατρός αυτό!μέχρι το τέλος αλλάζουν θέση μου είπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Και το άκουσα απ' την γιατρό την ώρα του υπερηχου και το γράφει στο χαρτί που μου έδωσε!! Αλλά έχει δίκιο η @Diwni είναι πολύ νωρίς ακόμα για να ανησυχούμε για τη θέση τους. ?

Στον προηγούμενο υπέρηχο και εμένα μου το είχε πει αλλά τώρα δεν ήταν έτσι είχε γυρίσει!αν και έχουν καιρό ακόμα να κάνουν τούμπες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Τέλεια!! Μα είδες που είχες άγχος με το φύλο;;; Κοριτσάρα λοιπόν. 

Η πρώτη φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά! Κούκλα!!

Κι εμένα ισχιακό ήταν το μωράκι μου στη β επιπέδου αλλά με καθησυχασε ο γιατρός ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη. Θα αλλάξει θέση στην πορεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@stasa199 μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Τέλεια!! Μα είδες που είχες άγχος με το φύλο;;; Κοριτσάρα λοιπόν. 

Η πρώτη φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά! Κούκλα!!

Κι εμένα ισχιακό ήταν το μωράκι μου στη β επιπέδου αλλά με καθησυχασε ο γιατρός ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη. Θα αλλάξει θέση στην πορεία. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Ναι κοριτσάκι τελικά!!!Να μειωθούν λίγο οι μπλε καρδούλες δεν θα βρίσκουν νύφη!!Χαχαχαχαχα νομίζω από εδώ και πέρα έχει άλλη μαγιά το ταξίδι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αλλάζουν όλη την ώρα. Έχουν άπλετο χώρο. Εμένα ήταν έγκαρσια ξαπλωμένη. 

@irened91 γτ σ άλλαξε ημερομηνία; είμασταν κ κοντά κοντα. Γενναμε κ αρην ίδια κλινική.

Αχ την άλλη βδομάδα έχω την καμπύλη κ γενικές αίματος κ ούρων. Πρέπει να βρω κανένα βιβλίο να πάρω μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ναι αλλάζουν όλη την ώρα. Έχουν άπλετο χώρο. Εμένα ήταν έγκαρσια ξαπλωμένη. 

@irened91 γτ σ άλλαξε ημερομηνία; είμασταν κ κοντά κοντα. Γενναμε κ αρην ίδια κλινική.

Αχ την άλλη βδομάδα έχω την καμπύλη κ γενικές αίματος κ ούρων. Πρέπει να βρω κανένα βιβλίο να πάρω μαζί.

Ωχ.... δύσκολη η καμπύλη....Και εγώ θα κάνω αλλά δεν ξέρω πότε ακόμη.. Καλά αποτελέσματα να έχεις!Βιβλίο Ε δεν το είχα σκεφτεί!!α σαι καλα Και εγώ Βιβλίο θα πάρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@stasa199 καρφιτσωθηκε και η ροζ καρδουλα να τη βλεπεις να τη συνηθιζεις χαχα

 

@Madi85  δεν εχω βαλει στο πινακακι! θα με βοηθουσε να μου ελεγες ΠΗΤ και φυλο να μην τα ψαχνω  αναμεσα στις σελιδες. Συγγνωμη αλλα δε θυμαμαι αν τα εχεις αναφερει!

Καλημέρα κορίτσια! @vayaki έχω ΠΗΤ 4/5 και είναι αγοράκι!

Κι εμένα με αγχωνε η καμπύλη, αλλά τελικά δεν είναι κάτι, οπότε κορίτσια μου μη σας αγχώνει! Σίγουρα χρειάζεται να έχετε κάτι μαζί σας να απασχοληθείτε όλη αυτή την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια @stasa199 !! Μπράβο όλα καλά! Πανέμορφη η μπέμπα σου! ❤️ εγώ έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό και θα μάθω πότε θα κάνουμε τη β επιπέδου! Εννοείται θα του πω και σήμερα να τον δούμε λίγο με τρισδιάσταστο υπέρηχο να συγκινηθώ πάλι λίγο.

Αχ κορίτσια πάντα ήμουν ευαίσθητη αλλά με την εγκυμοσύνη έχει παραγίνει το κακό, βρήκαμε χθες κατι γατάκια παρατημενα σ ενα σημείο του χωριού και δεν μπορουσα να τα βγαλω απο το μυαλο μου εκλαιγα με λυγμους που τα ειδα ετσι κουλουριασμενα και μονα  μεσα στο κρυο! Να μη σας τα πολυλογώ βρήκαμε με τον άντρα μου κάποιον που ήθελε γατάκια , πήγαμε τα πήραμε και του τα πήγαμε εκτός από  ένα που δεν πιανόταν με τίποτα . Δεν θα ηρεμούσα αλλιώς! Σήμερα όσο είναι μέρα θα πάμε να προσπαθήσει να πιάσει και το άλλο να μην είναι μόνο. Η ψυχή μου μ έπιασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @stasa199 με το καλό η μπεμπουλα! Μια ζωγραφιά είναι στις φωτο! Για τράχηλο με μέτρησε κ μένα από πάνω κ μου είπε ότι είναι 4,9 με 5 εκατοστά, πολύ καλός αλλά πρόσθεσε ότι κάτω από 2,5 εκατοστά μας ανησυχεί. Οπότε πιστεύω είσαι πολύ καλά. Θα σου το έλεγε άλλωστε. Εμένα όμως μου βρήκε πάλι λίγο χαμηλό πλακούντα.. αν κ πιστεύει ότι θα ανέβει μου είπε όχι επαφές... Κ λίγο προσοχή με κούραση. Πίεση πότε δε μου μετρησε. Μόνο παλμούς. Λέτε να πάρω πιεσόμετρο να μετριέμαι; Κι αυτό με τη θέση μη σε ανησυχεί γιατί γυρνάνε συνέχεια. Μου το είπε στον προηγούμενο υπερηχο που κ εμένα ήταν με το κεφάλι κάτω χαμηλά!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos Η αλήθεια είναι ότι τώρα με την εγκυμοσύνη κι εγώ συγκινουμαι ευκολότερα, ακόμα και με διαφημίσεις στη τηλεόραση...

@stasa199 Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες της μικρής σου!!! Με το καλό η μπέμπα λοιπόν...!!!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας στο θέμα του ύπνου... Υπομονή και θα επανέλθουμε κάποια στιγμή...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Τέλεια @stasa199 !! Μπράβο όλα καλά! Πανέμορφη η μπέμπα σου! ❤️ εγώ έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό και θα μάθω πότε θα κάνουμε τη β επιπέδου! Εννοείται θα του πω και σήμερα να τον δούμε λίγο με τρισδιάσταστο υπέρηχο να συγκινηθώ πάλι λίγο.

Αχ κορίτσια πάντα ήμουν ευαίσθητη αλλά με την εγκυμοσύνη έχει παραγίνει το κακό, βρήκαμε χθες κατι γατάκια παρατημενα σ ενα σημείο του χωριού και δεν μπορουσα να τα βγαλω απο το μυαλο μου εκλαιγα με λυγμους που τα ειδα ετσι κουλουριασμενα και μονα  μεσα στο κρυο! Να μη σας τα πολυλογώ βρήκαμε με τον άντρα μου κάποιον που ήθελε γατάκια , πήγαμε τα πήραμε και του τα πήγαμε εκτός από  ένα που δεν πιανόταν με τίποτα . Δεν θα ηρεμούσα αλλιώς! Σήμερα όσο είναι μέρα θα πάμε να προσπαθήσει να πιάσει και το άλλο να μην είναι μόνο. Η ψυχή μου μ έπιασε.

Καλημέρα!! Πόσο σε καταλαβαίνω!! Εμένα ο άντρας μου κάθε φορά που κλαίω βάζει τα γέλια και με εκνευρίζει!!! Μα είναι δυνατόν εγώ να κλαίω κι αυτός να γελάει;;; 

Μεγάλη προσοχή με τα γατιά όσον αφορά το τοξόπλασμα!! Θέλει πολλή προσοχή ειδικά στις ακαθαρσίες τους. Εκεί ζει το τοξόπλασμα (καλά και στο μαρούλι μπορείς να βρεις αν δεν το πλύνεις καλά) και στην εγκυμοσύνη είναι πολύ επικίνδυνο για το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!! Πόσο σε καταλαβαίνω!! Εμένα ο άντρας μου κάθε φορά που κλαίω βάζει τα γέλια και με εκνευρίζει!!! Μα είναι δυνατόν εγώ να κλαίω κι αυτός να γελάει;;; 

Μεγάλη προσοχή με τα γατιά όσον αφορά το τοξόπλασμα!! Θέλει πολλή προσοχή ειδικά στις ακαθαρσίες τους. Εκεί ζει το τοξόπλασμα (καλά και στο μαρούλι μπορείς να βρεις αν δεν το πλύνεις καλά) και στην εγκυμοσύνη είναι πολύ επικίνδυνο για το μωρό. 

Ναι εννοείται δεν ανακατεύτηκα στο κυνήγι τους χαχα καθώς παρόλο που απο  μικρή ήμουν αγκαλιά με μία γάτα δεν εχω αντισώματα οπότε προσεχω και τις γάτες αλλά και τις σαλάτες, ωμό κρέας κλπ!

Το κλάμα έτοιμο χαχα! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...