Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Δεν μου έχει τύχει αλλά γιατί  να μην έχετε επαφές αφού είναι όλα καλά???εντάξει δε  λέω όπως πριν αλλα με προσοχή..δεν νομίζω να κάνεις κακο στο μωρό..σε ποια εβδομάδα είσαι??

Στη 19η ! Γεμίζω τύψεις μόλις ξυπνάω αλλά τι να κάνω να μην κοιμάμαι?? Δεν ξέρω έλεγα πως θα μπορώ αλλά το φοβάμαι πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλήμερα κορίτσια!

@Valfrag Εγώ πίνω έναν καφε τη μέρα. Είτε καπουτσίνο είτε ελληνικό. 

@marakineos δ παθαίνει κάτι τ μωρο. Κ Κάνε σεξακι εφόσον τ επιτρέπει π γιατρός. Χαλαρώνει κ τ σώμα μετά. Νιώθεις κ ευφορία κ όλα καλα. Όσο για την κοιλιά μην ανησυχείς λογικο είναι εφόσον μεγαλωνει. Πονακια κ ενοχλήσουλες έχουμε όλες. 

Προσωπικά ο γιατρός μ μ είχε πει να ανησύχησω αν νιώσω πόνο στο κέντρο της κοιλιάς δυνατό π δ περνάει. Οτιδήποτε άλλο είναι φυσιολογικό. Πονακια, τραβήγματακια κτλ. Καλό είναι να προσέχουμε όσο μπορούμε. Όλα καλα θα μας πάνε κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

Καλήμερα κορίτσια!

@Valfrag Εγώ πίνω έναν καφε τη μέρα. Είτε καπουτσίνο είτε ελληνικό. 

@marakineos δ παθαίνει κάτι τ μωρο. Κ Κάνε σεξακι εφόσον τ επιτρέπει π γιατρός. Χαλαρώνει κ τ σώμα μετά. Νιώθεις κ ευφορία κ όλα καλα. Όσο για την κοιλιά μην ανησυχείς λογικο είναι εφόσον μεγαλωνει. Πονακια κ ενοχλήσουλες έχουμε όλες. 

Προσωπικά ο γιατρός μ μ είχε πει να ανησύχησω αν νιώσω πόνο στο κέντρο της κοιλιάς δυνατό π δ περνάει. Οτιδήποτε άλλο είναι φυσιολογικό. Πονακια, τραβήγματακια κτλ. Καλό είναι να προσέχουμε όσο μπορούμε. Όλα καλα θα μας πάνε κορίτσια.

Μας καθησυχάζεις πραγματικά! ίσως πρέπει να το δοκιμάσω τελικά! Ευτυχώς πέρα από ενοχλησούλες , τσιμπήματα, τραβήγματα κλπ πονο δεν έχω νιώσει.

Μακάρι όλα καλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos εμεις στο ραντεβου του προηγουμενου μηνα ξεχασαμε να  ρωτησουμε τον γιατρο για επαφες... κι ετσι τον ρωτησαμε τωρα τη Δευτερα που πηγαμε. Εδωσε το οκ λοιπον ο γιατρος. Ο αντρας μου δεν ντραπηκε και τον ρωτησε αν προκαλει κακο ο αργασμος (τιποτα συσπασεις και τετοια). Ο γιατρος ειπε οτι οκ θεωρητικα μπορει να δημιουργησει συσπασεις αλλα στην πραξη δεν εχει καταγραφει κατι ανησυχητικο που να εχει δημιουργηθει απο επαφες. Οποτε τωρα εμεις πηραμε το οκ απ τον γιατρο αλλα φοβομαστε κι εμεις.... Δεν εχει γινει ακομη... Φοβαμαι σαν πρωταρα...εχω ξεχασει και πως γινεται ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

@marakineos εμεις στο ραντεβου του προηγουμενου μηνα ξεχασαμε να  ρωτησουμε τον γιατρο για επαφες... κι ετσι τον ρωτησαμε τωρα τη Δευτερα που πηγαμε. Εδωσε το οκ λοιπον ο γιατρος. Ο αντρας μου δεν ντραπηκε και τον ρωτησε αν προκαλει κακο ο αργασμος (τιποτα συσπασεις και τετοια). Ο γιατρος ειπε οτι οκ θεωρητικα μπορει να δημιουργησει συσπασεις αλλα στην πραξη δεν εχει καταγραφει κατι ανησυχητικο που να εχει δημιουργηθει απο επαφες. Οποτε τωρα εμεις πηραμε το οκ απ τον γιατρο αλλα φοβομαστε κι εμεις.... Δεν εχει γινει ακομη... Φοβαμαι σαν πρωταρα...εχω ξεχασει και πως γινεται ?

ουφ μια από τα ίδια! αυτό με τον οργασμό φοβάμαι περισσότερο! Όσες φορές το έπαθα στον ύπνο μου ξυπνάω με τόσες τύψεις γιατί η αλήθεια είναι πως νιώθω τις συσπάσεις που σταματούν βέβαια αλλά η κοιλιά για κάποιες ώρες είναι λίγο περίεργη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

ουφ μια από τα ίδια! αυτό με τον οργασμό φοβάμαι περισσότερο! Όσες φορές το έπαθα στον ύπνο μου ξυπνάω με τόσες τύψεις γιατί η αλήθεια είναι πως νιώθω τις συσπάσεις που σταματούν βέβαια αλλά η κοιλιά για κάποιες ώρες είναι λίγο περίεργη!

παντως να σου πω κατι; Εχω μια φιλη που την πειραζουμε και τη λεμε σεξομανή γιατι ειναι πολυυυυ ενεργητικη. ? Στην εγκυμοσυνη της εκανε καθεεεεε μεραααα σεξ και με οργασμους και με απ ολα χαχαχχα..... Αμα το πω σε αυτην... θα με βρισει κιολας που δεν κανω χαχα. Μπορουμε ρε παιδι μου σιγα σιγα να το δοκιμασουμε κι αμα μας ενοχλησει κατι ... σταματαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos εμένα δε μου έχει συμβεί αλλά έχω ξυπνήσει 2-3 φορές από έντονα σεξουαλικού τύπου όνειρα. Χαχαχα!! Οι γιατροί λένε ότι επειδή αιματωνεται περισσότερο η περιοχή στα γεννητικά μας όργανα έχουμε και μεγαλύτερη επιθυμία και μεγαλύτερους οργασμούς. Δοκιμάστε με τον άντρα σου!! Πάντως κακό στο μωρό σου δεν κάνεις σε καμία περίπτωση. Βγάλτο απ' το μυαλό σου. 

Εμείς έχουμε επαφές από τον τέταρτο μήνα (13η εβδομάδα). Αλλά καμία σχέση με παλιά στη συχνότητα. Πιο πολύ φοβάται ο άντρας μου μη βλάψει το μωρό και όσο και να του λέω ότι το μωρό δεν παθαίνει κάτι αυτός δεν ηρεμεί. Ο γιατρός μας είπε ότι όταν η εγκυμοσύνη πάει καλά είναι ευεργετικη η σεξουαλική επαφή. 

Απλά όσο περνάει ο καιρός η κοιλιά κορίτσια ενοχλεί πολύ.... Και οι όλοι πόνοι που νιώθουμε. Δλδ εγώ και όρεξη να έχω πολλές φορές δεν μπορώ να λειτουργήσω γιατί πονάω παντού. Χαχαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

παντως να σου πω κατι; Εχω μια φιλη που την πειραζουμε και τη λεμε σεξομανή γιατι ειναι πολυυυυ ενεργητικη. ? Στην εγκυμοσυνη της εκανε καθεεεεε μεραααα σεξ και με οργασμους και με απ ολα χαχαχχα..... Αμα το πω σε αυτην... θα με βρισει κιολας που δεν κανω χαχα. Μπορουμε ρε παιδι μου σιγα σιγα να το δοκιμασουμε κι αμα μας ενοχλησει κατι ... σταματαμε!

χαχαχα έτσι πρέπει! να μην υπάρχει άγχος και από τη στιγμή που το επιτρέπει και ο γιατρός όπως λες κι εσύ δοκιμή και βλέπουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos @vayaki κάντε σεξ κορίτσια Χαχα! Καλά κ μεις την πρώτη φορά φοβόμασταν κ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχαμε επαφές μια φορά τη βδομάδα. Κ τώρα πάλι είχαμε λίγο άγχος στην αρχή άλλα ξεπερνιέται. Κάνουμε πιο συχνά σ αυτ ή την εγκυμοσύνη. Είναι πολύ χαλαρωτικό. Κατ αρχάς οι συσπάσεις π προκαλούνται από τ οργασμό επικεντρώνονται στον κόλπο. Είναι εντελώς διαφορετικές από αυτές ρης μήτρας. Όπως έλεγα κ αρον άντρα μ τ πολύ ποκυ από την κίνηση να τ νανουριζουμε δ παθαίνει κάτι άλλο. Ε δ κρεμιομαστε κ από τα πολυφωτα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

παντως να σου πω κατι; Εχω μια φιλη που την πειραζουμε και τη λεμε σεξομανή γιατι ειναι πολυυυυ ενεργητικη. ? Στην εγκυμοσυνη της εκανε καθεεεεε μεραααα σεξ και με οργασμους και με απ ολα χαχαχχα..... Αμα το πω σε αυτην... θα με βρισει κιολας που δεν κανω χαχα. Μπορουμε ρε παιδι μου σιγα σιγα να το δοκιμασουμε κι αμα μας ενοχλησει κατι ... σταματαμε!

Χαχαχα!!! Μωρέ μπράβο κουράγιο κάθε μέρα με την κοιλιά τούρλα!! 

Φυσικά και αν υπάρχει ενόχληση σταματάμε αμέσως. Σημασία έχει να είναι καλά το μωρό μας. 

Εμείς σε 2 από τις επαφές σταματήσαμε γιατί με έπιασε πόνος στην κοιλιά μου. Μετά από λίγο όλα καλά. Ούτε πόνος ούτε ενόχληση ούτε τίποτα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

@marakineos εμένα δε μου έχει συμβεί αλλά έχω ξυπνήσει 2-3 φορές από έντονα σεξουαλικού τύπου όνειρα. Χαχαχα!! Οι γιατροί λένε ότι επειδή αιματωνεται περισσότερο η περιοχή στα γεννητικά μας όργανα έχουμε και μεγαλύτερη επιθυμία και μεγαλύτερους οργασμούς. Δοκιμάστε με τον άντρα σου!! Πάντως κακό στο μωρό σου δεν κάνεις σε καμία περίπτωση. Βγάλτο απ' το μυαλό σου. 

Εμείς έχουμε επαφές από τον τέταρτο μήνα (13η εβδομάδα). Αλλά καμία σχέση με παλιά στη συχνότητα. Πιο πολύ φοβάται ο άντρας μου μη βλάψει το μωρό και όσο και να του λέω ότι το μωρό δεν παθαίνει κάτι αυτός δεν ηρεμεί. Ο γιατρός μας είπε ότι όταν η εγκυμοσύνη πάει καλά είναι ευεργετικη η σεξουαλική επαφή. 

Απλά όσο περνάει ο καιρός η κοιλιά κορίτσια ενοχλεί πολύ.... Και οι όλοι πόνοι που νιώθουμε. Δλδ εγώ και όρεξη να έχω πολλές φορές δεν μπορώ να λειτουργήσω γιατί πονάω παντού. Χαχαχαχα! 

δεν φαντάζεσαι πόσο ηρεμώ να διαβάζω τέτοια σχόλια! το πήρα απόφαση κορίτσια θα το τολμήσουμε χαχα!

τουλάχιστον να γίνεται στον ξύπνιο και όχι στον ύπνο! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα αυτό π ξέχασα να σας πω αλλά λογικά σας τ έχουν πει. Το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις. Οπότε μας είχε πει ο γιατρός επαφές με προφυλακτικό. Στον 9ο χωρίς.

@Angelmammy δοκιμάστε άλλες στάσεις να μην πονάς. Θα βρεις κπ να σε βολεύει.

@vayaki την αγαπώ τη φιλη σου χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Ναι!!! Για να δουμε πότε θα γεννήσουμε.... :-)

Σε αυτό το γκρουπ κυριαρχούν τα αγόρια!! Έχουμε (μέχρι στιγμής όπως λέει και η @vayaki - αν δεν κάνουμε όλες β επιπέδου να το σιγουρέψουμε πολλά μπορεί να αλλάξουν) μεγάλη διαφορά. 

Αλήθεια, πέρασες συσπάσεις;;; Πονούσες πολύ;; Τι σου είπε ο γιατρός; Είναι φυσιολογικό, ε; Υπάρχει πιθανότητα να γεννήσεις πιο πριν ή δεν παίζει ρόλο;;;

Β επιπέδου έχω κανει οπότε είναι επιβεβαιωμένο!!! Χαχαχαχα... Πονούσαν αρκετά και συνεχεια, δεν σταματούσε ο πόνος, μέχρι που κάποια στιγμή είδα και λίγο αίμα. Ο γιατρός μου είπε οποιαδήποτε ξεκούραση και μου έγραψε 10ημερη αναρρωτική άδεια, αφού έμεινα και 3  ημέρες στο νοσοκομείο για εξετάσεις. Τι να πονάς συνέχεια μου είπε δεν είναι φυσιολογικό και θελει προσοχή. 

Όσο για τον καφέ από την ημέρα που έμαθα ότι είμαι έγγυος τον έκοψα, αλλά που και που πίνω ένα cappuccino decaffeine ή έναν ελληνικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@marakineos @vayaki κάντε σεξ κορίτσια Χαχα! Καλά κ μεις την πρώτη φορά φοβόμασταν κ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχαμε επαφές μια φορά τη βδομάδα. Κ τώρα πάλι είχαμε λίγο άγχος στην αρχή άλλα ξεπερνιέται. Κάνουμε πιο συχνά σ αυτ ή την εγκυμοσύνη. Είναι πολύ χαλαρωτικό. Κατ αρχάς οι συσπάσεις π προκαλούνται από τ οργασμό επικεντρώνονται στον κόλπο. Είναι εντελώς διαφορετικές από αυτές ρης μήτρας. Όπως έλεγα κ αρον άντρα μ τ πολύ ποκυ από την κίνηση να τ νανουριζουμε δ παθαίνει κάτι άλλο. Ε δ κρεμιομαστε κ από τα πολυφωτα χαχα

χαχαχα αυτό συζητούσαμε με τον άντρα μου άραγε τι να νιώθει το μωρό όταν γίνεται αυτό! πρέπει να γίνει να νιώσουμε και λίγο άνθρωποι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ααα αυτό π ξέχασα να σας πω αλλά λογικά σας τ έχουν πει. Το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις. Οπότε μας είχε πει ο γιατρός επαφές με προφυλακτικό. Στον 9ο χωρίς.

@Angelmammy δοκιμάστε άλλες στάσεις να μην πονάς. Θα βρεις κπ να σε βολεύει.

@vayaki την αγαπώ τη φιλη σου χαχα

Ναι!! Το έχω διαβάσει. Μάλιστα λένε ότι μόλις μπούμε στην 36η εβδομάδα το σπέρμα βοηθάει στις συσπάσεις της μήτρας και στον ομαλό τοκετό. 

Οπότε, τρέχατε κορίτσια!! Μόλις επιστρέψουν οι άντρες σας απ' τη δουλειά. Χαχαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ναι!! Το έχω διαβάσει. Μάλιστα λένε ότι μόλις μπούμε στην 36η εβδομάδα το σπέρμα βοηθάει στις συσπάσεις της μήτρας και στον ομαλό τοκετό. 

Οπότε, τρέχατε κορίτσια!! Μόλις επιστρέψουν οι άντρες σας απ' τη δουλειά. Χαχαχαχα! 

Μωρέ συμφωνώ άλλα εγώ φοβάμαι κι όλας .. άσε που διαβάζω στο ιντερνετ ότι μερικές βλέπουν και αίμα μετά..και άντε μετά να το ευχαριστηθείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Μωρέ συμφωνώ άλλα εγώ φοβάμαι κι όλας .. άσε που διαβάζω στο ιντερνετ ότι μερικές βλέπουν και αίμα μετά..και άντε μετά να το ευχαριστηθείς....

Το να σου πω;; Εγώ δεν έχω δει καμία φορά αίμα. Κι εγώ φοβάμαι αλλά από τη στιγμή που ο γιατρός μου είπε το οκ... Με προσοχή βέβαια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Το να σου πω;; Εγώ δεν έχω δει καμία φορά αίμα. Κι εγώ φοβάμαι αλλά από τη στιγμή που ο γιατρός μου είπε το οκ... Με προσοχή βέβαια! 

Καλά ναι εννοείται!! Και μένα μ έχει δώσει το οκ!! Άντε περνάει ο καιρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag κ γω δ έχω δει ποτέ αίμα. Κ εννοείται μιλάμε για μια νορμάλ εγκυμοσύνη που ο γιατρός έχει δώσει τ οκ.

Δοκιμάστε τ κορίτσια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνώμη για το άσχετο που θα ρωτήσω..

σχετικά με τον γυναικολόγο δημόσιου νοσοκομείου που χρειάζεται να σου επιβεβαιώσει την ΠΗΤ για τα επιδόματα του ικα, καλύπτει και κάποιος του εοπυυ? 

Η πρέπει να πάω στα ιατρεία του ικα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi35 είπε:

Κορίτσια συγνώμη για το άσχετο που θα ρωτήσω..

σχετικά με τον γυναικολόγο δημόσιου νοσοκομείου που χρειάζεται να σου επιβεβαιώσει την ΠΗΤ για τα επιδόματα του ικα, καλύπτει και κάποιος του εοπυυ? 

Η πρέπει να πάω στα ιατρεία του ικα? 

Εγώ έκλεισα ραντεβού στο ΙΚΑ ..είχα μαζί μου τη β επιπέδου..και μου έδωσε τη βεβαίωση..είναι ειδικό έντυπο ποε σου δίνουν εκεί..θέλει και στρογγυλή σφραγίδα οπότε δε νομίζω ότι καλύπτει ιδιώτης του ευπυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εγώ έκλεισα ραντεβού στο ΙΚΑ ..είχα μαζί μου τη β επιπέδου..και μου έδωσε τη βεβαίωση..είναι ειδικό έντυπο ποε σου δίνουν εκεί..θέλει και στρογγυλή σφραγίδα οπότε δε νομίζω ότι καλύπτει ιδιώτης του ευπυυ

Α τέλεια! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

μπορώ να πάω δηλαδή με το που κάνω την β´ επιπέδου? 

Σου κλείνουν άμεσα ραντεβού? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου κάναμε τη β επιπέδου! Τι ευτυχία κ χαλάρωση που όλα είναι καλά! Το αγοράκι μας είναι 410 γραμμάρια, ψηλό κ γλυκουλι! Σε μια φωτό σαν να χαμογελούσε, το είπε κι ο γιατρός!! Τρελαθηκαμε! Είχε καλή θέση, περίπου μία ώρα όμως κοιτούσαμε τα πάντα ενδελεχώς! Ο τράχηλος μου σχεδόν 5εκατοστα, ευτυχώς γιατί ο πλακούντας εξακολουθεί να είναι χαμηλά, δεν ανεβηκε πολύ. Ο γιατρός βέβαια πιστεύει ότι θα ανέβει. Είναι δυο εκατοστά πάνω από τον άνω τράχηλο. Γι αυτό τώρα που σας διαβαζα, κάντε σεξ κορίτσια μου, εφόσον σας το επιτρέπει! Εμάς μας είπε όχι τουλάχιστον ακόμα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi35 είπε:

Α τέλεια! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

μπορώ να πάω δηλαδή με το που κάνω την β´ επιπέδου? 

Σου κλείνουν άμεσα ραντεβού? 

Αυτό πρέπει να το κάνουμε τώρα??εγώ δεν έχω ιδέα!Ούτε για τα επιδόματα ξέρω πολλά...μόνο από το ΙΚΑ πληρωνόμαστε η δίνει και τίποτα ο εργοδότης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Αυτό πρέπει να το κάνουμε τώρα??εγώ δεν έχω ιδέα!Ούτε για τα επιδόματα ξέρω πολλά...μόνο από το ΙΚΑ πληρωνόμαστε η δίνει και τίποτα ο εργοδότης??

Δίνει και ο εργοδότης!

τα χαρτιά στο ικα τα καταθέτουμε όταν ξεκινήσει η άδεια (2 μήνες πριν).

Το χαρτί του γιατρού όμως λογικά μπορούμε να το πάρουμε μετά την β επιπέδου! Απλά δεν ξέρω αν κλείνουν άμεσα ραντεβού στο ικα. Αλλιώς μπορούμε να κλείσουμε ραντεβου και σε δημόσιο νοσοκομείο μόνο για το χαρτί η όχι? 

κάνε ένα τηλεφωνηματάκι στο τμήμα παροχών του ικα για τα χαρτιά που χρειάζονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
    • Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι τα καλύτερα και πολύ συντομα🙏❤️ μου είπε να αποφεύγω όσο μπορώ κρέας, πορτοκάλια φράουλες σταφύλια ξηρούς καρπούς βιταμίνη c και b12,τζίντζερ και μαυρη σοκολάτα!  εσυ ποτέ θα πας να σε δει ο γιατρός;
    • @Mpourmpoulo @Raf123χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα! Εύχομαι και στις δύο ότι επιθυμείτε! Μία ερώτηση σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας. Αν σε ένα κύκλο δεν γίνει ωορρηξία, το τεστ δείχνει αχνό θετικό ή δεν βγαίνει καν δεύτερη γραμμή;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...