Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ . Το μυαλό μου τρέχει, σκέφτηκα συσπάσεις κλπ. Η κοιλιά μου είναι σκληρουτσικη αλλά είναι γενικά κάθε μέρα έτσι νομίζω από το απόγευμα και μετά. Πω πω τόσα πολλά άγχη και σκέψεις. 

Ακριβώς!! Τόσο άγχος ελπίζω στα επόμενα παιδάκια μας (πρώτα ο Θεός) να μην έχουμε. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Angelmammy όπως είπα κ πιο πάνω θα εχετε τα ίδια άγχη αν όχι κ περισσότερα. 

Πάντως κ μένα τ παθαίνει αυτό η κοιλιά μ τεντώνει τσίτα γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ . Το μυαλό μου τρέχει, σκέφτηκα συσπάσεις κλπ. Η κοιλιά μου είναι σκληρουτσικη αλλά είναι γενικά κάθε μέρα έτσι νομίζω από το απόγευμα και μετά. Πω πω τόσα πολλά άγχη και σκέψεις. 

@marakineos Μην ανησυχείς! Είναι φυσιολογικό αυτό το φούσκωμα. Οι συσπάσεις έχουν και πόνο. Πέρασα μια περίοδο περίπου μιας εβδομάδας με συσπάσεις. Εκεί εγώ ανησύχησα παααρα πολύ. Ευτυχώς τώρα όλα καλά. 

@Angelmammy Βλέπω έχουμε την ίδια ΠΗΤ μονο που εγω περιμένω αγοράκι! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης να έχουμε όλες και με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ αυτό δεν το έχω νιώσει ακόμη....Ίσως επειδή τρώω πολύ μικρή μερίδα γιατί φοβάμαι μην με πειράξει!μόνο μια φορά το ένιωσα που είχαμε πάει έξω για φαγητό και το ευχαριστήθηκα!!

Όσο για το άγχος από τότε που άρχισα  να καταλαβαίνω το μωρό δεν έχω τόσο απλά ανυπομονώ για τη Δευτέρα!!

Επίσης τώρα αρχίζουν να με πιέζουν τα παντελόνια μου από βδομάδα πρέπει να πάρω σίγουρα!μόνο ένα μου κάνει που πριν μου ήταν μεγάλο!!

Λέω να πάω prenatal  orchestra κ h&m..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως αν η κοιλιά τεντώνει παρά πολυ κ γίνεται σκληρή είναι συσπάσεις. Αν κάτσετε, χαλαρώσετε κτλ κ γίνει κ πάλι μαλακή πάει να πει πως ηταβ σύσπαση. Εφόσον δ συνοδεύεται από πόνο είναι φυσιολογικό για τις βδομαδες π είμαστε. 

@stasa199 και γω θέλω οπωσδήποτε κανα 2 παντελόνια εγκυμοσύνης. Η κοιλιά μ έχει μεγαλώσει επικίνδυνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Πάντως αν η κοιλιά τεντώνει παρά πολυ κ γίνεται σκληρή είναι συσπάσεις. Αν κάτσετε, χαλαρώσετε κτλ κ γίνει κ πάλι μαλακή πάει να πει πως ηταβ σύσπαση. Εφόσον δ συνοδεύεται από πόνο είναι φυσιολογικό για τις βδομαδες π είμαστε. 

@stasa199 και γω θέλω οπωσδήποτε κανα 2 παντελόνια εγκυμοσύνης. Η κοιλιά μ έχει μεγαλώσει επικίνδυνα.

@Diwni Εμένα δε γίνεται μαλακή αν χαλαρώσω. Όπως και να είμαι νιώθω πίεση. Ειδικά από το απόγευμα και μετά. Πολλές φορές ξυπνάω κιόλας με τούμπανο κοιλιά. Οπότε @stasa199 σίγουρα βοηθάει το φαγητό αλλά μόλις ξυπνήσω είμαι νηστική ώρες. Δε νομίζω να είναι συσπάσεις. Δεν ξέρω όμως κιόλας. Με σιγουριά δεν μπορώ να πω τίποτα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Πάντως αν η κοιλιά τεντώνει παρά πολυ κ γίνεται σκληρή είναι συσπάσεις. Αν κάτσετε, χαλαρώσετε κτλ κ γίνει κ πάλι μαλακή πάει να πει πως ηταβ σύσπαση. Εφόσον δ συνοδεύεται από πόνο είναι φυσιολογικό για τις βδομαδες π είμαστε. 

@stasa199 και γω θέλω οπωσδήποτε κανα 2 παντελόνια εγκυμοσύνης. Η κοιλιά μ έχει μεγαλώσει επικίνδυνα.

Πως και πως περιμένω να μεγαλώσει!!!σπάνια καταλαβαίνει κάποιος ότι είναι έγκυος!νομίζω σε αυτά τα μαγαζιά θα βρούμε σε καλές τιμες ρουχαλακια...

Ήθελα να σε ρωτήσω μιας και είσαι ήδη μανούλα να πάρω σουτιέν θηλασμού  που χρειάζομαι αλλαγη ή απλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Diwni Εμένα δε γίνεται μαλακή αν χαλαρώσω. Όπως και να είμαι νιώθω πίεση. Ειδικά από το απόγευμα και μετά. Πολλές φορές ξυπνάω κιόλας με τούμπανο κοιλιά. Οπότε @stasa199 σίγουρα βοηθάει το φαγητό αλλά μόλις ξυπνήσω είμαι νηστική ώρες. Δε νομίζω να είναι συσπάσεις. Δεν ξέρω όμως κιόλας. Με σιγουριά δεν μπορώ να πω τίποτα.  

Νομίζω πάντως πως και το πρωί καμία φορά μπορεί να υπάρχει πρήξιμο ...αν θυμάμαι καλά εσύ εισαι αδύνατη μήπως το νιώθεις επειδή έχεις μάθει αλλιώς το σώμα σου?βεβαια μπορει να εισαι και από τις εγκυουλες που κάνουν μεγάλη κοιλίτσα !!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Όχι δ είναι συσπάσεις. Πρήξιμο ειναξ από τ μωρο, τις ορμόνες όλα.

@stasa199 στα hm έχουν πολύ καλές τιμές κ μου βγήκαν όλα ποιοτικά. Για Τα υπόλοιπα δ ξέρω. Θα δω κ συα orchestra αν βρω ρούχα εγκυμοσύνης σε κατάστημα της Θεσσαλονίκης γτ εδώ έχουμε κατάστημα μόνο με παιδικά ρούχα. Εγώ σουτιεν θηλασμού είχα 3 από τα hm τα οποία έβαλα μετά τ γέννα. Φορούσα κ φοράω κ παλι κανονικα σουτιεν από τα hm τα είχα πάρει τα 2 γύρω στα 18 20 ευρώ. Είναι πιο ενισχυμένα από τα θηλασμού κ με βολεύουν πάρα πολύ. Ειδικά εται όπως έχει βαρύνει τ στήθος μου. Τα είχα πάρει στην προηγ εγκυμοσύνη ένα δύο νούμερα δ θυμάμαι ακριβώς μεγαλύτερα κ τώρα πάλι αυτά φοράω. Θηλασμού είχα πάρει προς τ τέλος γτ μεγαλωνει κι αλλο τ στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy Όχι δ είναι συσπάσεις. Πρήξιμο ειναξ από τ μωρο, τις ορμόνες όλα.

@stasa199 στα hm έχουν πολύ καλές τιμές κ μου βγήκαν όλα ποιοτικά. Για Τα υπόλοιπα δ ξέρω. Θα δω κ συα orchestra αν βρω ρούχα εγκυμοσύνης σε κατάστημα της Θεσσαλονίκης γτ εδώ έχουμε κατάστημα μόνο με παιδικά ρούχα. Εγώ σουτιεν θηλασμού είχα 3 από τα hm τα οποία έβαλα μετά τ γέννα. Φορούσα κ φοράω κ παλι κανονικα σουτιεν από τα hm τα είχα πάρει τα 2 γύρω στα 18 20 ευρώ. Είναι πιο ενισχυμένα από τα θηλασμού κ με βολεύουν πάρα πολύ. Ειδικά εται όπως έχει βαρύνει τ στήθος μου. Τα είχα πάρει στην προηγ εγκυμοσύνη ένα δύο νούμερα δ θυμάμαι ακριβώς μεγαλύτερα κ τώρα πάλι αυτά φοράω. Θηλασμού είχα πάρει προς τ τέλος γτ μεγαλωνει κι αλλο τ στήθος.

Ααα δεν ξέρω που έχει αλλά έχει καλές τιμές..και στα πρεναταλ που είδα αν έχεις κάρτα έχει με 20 ευρώ τζιν και οικονομικά σουτιέν...θα πάω να τα δω πιο καλά βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 δεν έχω κάρτα prenatal γτ δ έχουμε εδώ οπότε δ με βολεύει. Αλλά δες κ πες μας γενικότερα αν σε βόλεψε κάτι από τα παραπάνω μαγαζιά. Κ γω πρςπει να παω αλλά δ έχουμε εδώ. Μας έπιασαν κ τα χιόνια κ ούτε να κουνηθουμε μπορούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 δεν έχω κάρτα prenatal γτ δ έχουμε εδώ οπότε δ με βολεύει. Αλλά δες κ πες μας γενικότερα αν σε βόλεψε κάτι από τα παραπάνω μαγαζιά. Κ γω πρςπει να παω αλλά δ έχουμε εδώ. Μας έπιασαν κ τα χιόνια κ ούτε να κουνηθουμε μπορούμε.

Ούτε εγώ έχω αλλά θα βγάλω αν είναι....15 ευρώ έχει για ένα χρόνο...ευτυχώς έχω κοντά μου !θα σας πω μολις ψωνίσω !!πω πω ναι εσείς έχετε πολύ χιόνι!ελπίζω να γλυκάνει λίγο ο καιρός και για εσας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια, κι εμένα η κοιλιά μου και να χαλαρώσω δεν μαλακώνει,δεν νιώθω πόνο νιώθω τραβηγματάκια πιο πολυ από τα αριστερά και γενικά μια κοιλιά περίεργη, ίσως να είναι που μεγάλωσε και πολύ απότομα τι να πω, θα ρωτήσω τον γιατρό την Τρίτη στο ραντεβού, δεν κοιμηθηκα καθολου καλα χθες σκεφτομουν συνεχεια γιατί νιώθω έτσι την κοιλιά κλπ.Ουφ ελπιζω να ησυχάσω δεν θέλω να ενοχλώ τον γιατρό συνέχεια με χαζομάρες γιατί πόνο δεν νιώθω.

Πρέπει κι εγω΄να πάρω σουτιέν και έχω το ίδιο δίλημμα να πάρω σουτιεν θηλασμού και να τα φορώ από τώρα ή κανονικό σουτιέν, πρε΄πει ν αρχίσω έρευνα.

Σήμερα πρωί πρωί μόλις ήρθα στο γραφείο μετακίνησα και την οθόνη και το πληκτρολόγιο του υπολογιστή να είναι πιο κοντά μου γιατί χθες που είχα πολύ δουλειά και συνέχεια έσκυβα μπροστά κατάλαβα πως την ζόρισα την κοιλιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου !!!! εγω αυτο με την κοιλια δε το εχω νιωσει αλλα οκ μπορει ακομα να εχει τυχη και να μην το εχω νιωσει απλα μερικες φορες αμα κανω πολλες δουλειες μπορει να με πιασει ελαφρυ πονακι χαμηλα σαν περιοδου τυπου αλλα ελαφρυ και τοτε ξαπλωνω και μετα απο λιγο περναει!!!! εγω πηρα ενα παντελονι εγκυμοσυνης και δυο κολαν απο τα μαδερ κερ ειχανε εκτωσεις βγηκανε πολυ καλα και εχθες μου εκανε μια πολυ καλη  μου φιλη δωρο παλι ενα κολαν και μπλουζακι εγκυμοσυνης ετσι σετ οποτε λεω μια χαρα θα την βγαλω !! εγω πηρα σουτιεν εγκυμοσυνης δυο και αυτα φοραω και στο τελος θα παρω θηλασμου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου !!!! εγω αυτο με την κοιλια δε το εχω νιωσει αλλα οκ μπορει ακομα να εχει τυχη και να μην το εχω νιωσει απλα μερικες φορες αμα κανω πολλες δουλειες μπορει να με πιασει ελαφρυ πονακι χαμηλα σαν περιοδου τυπου αλλα ελαφρυ και τοτε ξαπλωνω και μετα απο λιγο περναει!!!! εγω πηρα ενα παντελονι εγκυμοσυνης και δυο κολαν απο τα μαδερ κερ ειχανε εκτωσεις βγηκανε πολυ καλα και εχθες μου εκανε μια πολυ καλη  μου φιλη δωρο παλι ενα κολαν και μπλουζακι εγκυμοσυνης ετσι σετ οποτε λεω μια χαρα θα την βγαλω !! εγω πηρα σουτιεν εγκυμοσυνης δυο και αυτα φοραω και στο τελος θα παρω θηλασμου!!! 

Μπράβο μεγειά σου!! Να τα χαρείς!!

Πρέπει να ξεκουραζόμαστε κι εγώ σκέφτηκα μήπως πίεσα πολύ την κοιλιά μου εχθές που εσκυβα συνεχεια για να δουλέψω στον υπολογιστή γι αυτό είχα αυτήν την περίεργη αίσθηση. Σήμερα είναι λίγο καλύτερα.

Βέβαια λογικό να έχουμε και ενοχλήσεις μεγαλώνει πολύ η μήτρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

@marakineos Μην ανησυχείς! Είναι φυσιολογικό αυτό το φούσκωμα. Οι συσπάσεις έχουν και πόνο. Πέρασα μια περίοδο περίπου μιας εβδομάδας με συσπάσεις. Εκεί εγώ ανησύχησα παααρα πολύ. Ευτυχώς τώρα όλα καλά. 

@Angelmammy Βλέπω έχουμε την ίδια ΠΗΤ μονο που εγω περιμένω αγοράκι! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης να έχουμε όλες και με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας.

 

Ναι!!! Για να δουμε πότε θα γεννήσουμε.... :-)

Σε αυτό το γκρουπ κυριαρχούν τα αγόρια!! Έχουμε (μέχρι στιγμής όπως λέει και η @vayaki - αν δεν κάνουμε όλες β επιπέδου να το σιγουρέψουμε πολλά μπορεί να αλλάξουν) μεγάλη διαφορά. 

Αλήθεια, πέρασες συσπάσεις;;; Πονούσες πολύ;; Τι σου είπε ο γιατρός; Είναι φυσιολογικό, ε; Υπάρχει πιθανότητα να γεννήσεις πιο πριν ή δεν παίζει ρόλο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Μπράβο μεγειά σου!! Να τα χαρείς!!

Πρέπει να ξεκουραζόμαστε κι εγώ σκέφτηκα μήπως πίεσα πολύ την κοιλιά μου εχθές που εσκυβα συνεχεια για να δουλέψω στον υπολογιστή γι αυτό είχα αυτήν την περίεργη αίσθηση. Σήμερα είναι λίγο καλύτερα.

Βέβαια λογικό να έχουμε και ενοχλήσεις μεγαλώνει πολύ η μήτρα!

Ετσι σκεφτομαι κι εγω... οτι απο εδω και περα μεγαλωνει ραγδαια και το σωμα μας πρωτη φορα ανοιγει τοσο.... μπαινει και το φαι εκει μεσα... ποσα να αντεξει κι αυτη η κοιλια... τεντωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα!!!κοριτσια καφε πινετε;εγω ενα μονο capuccino το πρωι τον πινω...

Καλημέρα ! Μέχρι τώρα δεν πίνω λόγω στομαχιού! Αλλά σκέφτομαι σιγά σιγά ν αρχίσω κανέναν ελληνικούλι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ετσι σκεφτομαι κι εγω... οτι απο εδω και περα μεγαλωνει ραγδαια και το σωμα μας πρωτη φορα ανοιγει τοσο.... μπαινει και το φαι εκει μεσα... ποσα να αντεξει κι αυτη η κοιλια... τεντωνει

Και που είμαστε ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα!!!κοριτσια καφε πινετε;εγω ενα μονο capuccino το πρωι τον πινω...

Καλημέρα! Εγώ δυστυχώς ακόμα ούτε γουλιά. Επειδή με ενοχλούσε τρελά με τους εμετούς που είχα τον είχα κόψει τελείως. Όταν δοκίμασα (χωρίς να έχω τόσες ενοχλήσεις πια) με πείραξε και επανήλθαν οι εμετοί, οπότε δεν το διακινδυνεύω... Τρέμω να επανέλθουν τα συμπτώματα μου. Μου φτάνουν οι καούρες μου. Ούτε κακάο μπορώ να πιω. Πλέον μόνο λίγο τσάι και αυτό με μέτρο (όχι κάθε μέρα).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα! Εγώ δυστυχώς ακόμα ούτε γουλιά. Επειδή με ενοχλούσε τρελά με τους εμετούς που είχα τον είχα κόψει τελείως. Όταν δοκίμασα (χωρίς να έχω τόσες ενοχλήσεις πια) με πείραξε και επανήλθαν οι εμετοί, οπότε δεν το διακινδυνεύω... Τρέμω να επανέλθουν τα συμπτώματα μου. Μου φτάνουν οι καούρες μου. Ούτε κακάο μπορώ να πιω. Πλέον μόνο λίγο τσάι και αυτό με μέτρο (όχι κάθε μέρα).....

Καλά κάνεις αφού σε πειράζει, εγώ σκέφτομαι να το δοκιμάσω να δω πως θα παει αν και η αλήθεια είναι πως δεν μου λείπει και πολύ το συνήθισα! Σοκολατίτσα ζεστή έχω πιει κάποιες φορές και ευτυχώς δεν μ έχει πειράξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ κορίτσια πίνω καφέ!δεν έπινα και πριν βέβαια.. είχα κόψει το τσιγάρο πριν 3 χρόνια και μαζί και τον καφέ γιατί δεν μου πήγαινε μόνος του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόρίτσια να σας κάνω μια ακόμη ερώτηση που είναι λίγο ντροπιαστική και δεν ξέρω που να την κάνω, ντρέπομαι και στον γιατρό και στον περίγυρο. Ονείρωξη σας έχει συμβεί?

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες το έχω πάθει 2-3 φορές και ξυπνάω από αυτό και φοβάμαι μην κάνω κακό στο μωρό καθώς το νιώθω έντονα. Επαφές δεν έχοπυμε με τον σύζυγο παρόλο που δεν μας το απαγόρεψε ο γιατρός αλλά φοβάμαι να προσπαθήσουμε.

Συγνώμη για την ερωτηση αλλά θα σκάσω! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Κόρίτσια να σας κάνω μια ακόμη ερώτηση που είναι λίγο ντροπιαστική και δεν ξέρω που να την κάνω, ντρέπομαι και στον γιατρό και στον περίγυρο. Ονείρωξη σας έχει συμβεί?

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες το έχω πάθει 2-3 φορές και ξυπνάω από αυτό και φοβάμαι μην κάνω κακό στο μωρό καθώς το νιώθω έντονα. Επαφές δεν έχοπυμε με τον σύζυγο παρόλο που δεν μας το απαγόρεψε ο γιατρός αλλά φοβάμαι να προσπαθήσουμε.

Συγνώμη για την ερωτηση αλλά θα σκάσω! ??

Δεν μου έχει τύχει αλλά γιατί  να μην έχετε επαφές αφού είναι όλα καλά???εντάξει δε  λέω όπως πριν αλλα με προσοχή..δεν νομίζω να κάνεις κακο στο μωρό..σε ποια εβδομάδα είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...