Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια έχω καιρό να σας γράψω Αλλά ο χρόνος μ είναι αρκετά περιορισμένος με 2 μωρά.

Λοιπόν Εμείς έχουμε φτιάξει ένα πρόγραμμα μέσα στη μέρα όσον αφορά φ φάει. Τ πρωί τρώει φρούτα, δίνω μπανάνα, αχλάδι,μήλο,βανίλια,μανταρίνι, διαφορετικούς συνδυασμούς κάθε μέρα Κ προσθέτω 2 κουταλιές της σούπας βρώμη π πριν την έχω μουλιασει για λίγο σε ζεστό νερό. Έτσι τ τρώει ολο σχεδόν. Κάνει ωραία υφή, είναι κ ζεστουτσικο. Μεσημέρι τρώει μοσχάρι,κοτόπουλο, πιο πολλές μέρες μοσχάρι κ από λαχανικά πατάτα, καρότο, κολοκύθι, αρακά,φασολάκια, πράσο. Κάνω συνδυασμούς κ εκεί κ μια φορά στις τόσες κάνω τ μοσχάρι με καρότο, κολοκύθι, ντομάτα κ τ συνοδευω με αστρακι. Θηλάζει γύρω στις 5 Κ μετά τ απόγευμα τρώει τραχανά. Κρέμες όσες κι αν δοκίμασα Δ θέλει καμία. Άλλαξα τουλάχιστον 5 6. Οπότε Δ επιμένω άλλο κι εγώ.

Αχ αυτές οι αρρώστιες. Η μεγάλη μ πέρασε κοξακι κ έχω ένα άγχος μη μ κόλλησε κ τ μωρό. Μετράω μέρα μερα. Αν Δ εμφανίσει μέχρι κ την Παρασκευή είμαστε οκ. Τις είχαμε χωριά όσο γινόταν Αλλά έρχονται σε επαφή κ πι 2 μαζί μ οπότε σίγουρα μεταφέρω κ γω τ ιο. Ελπίζω να την γλιτώσει τ μωρό γτ είναι δύσκολη αρρώστια.

Από ύπνο πάσχουμε κ μεις. Βέβαια Δ μ κοιμήθηκε κ ποτέ καλά. Συνήθως ξυπνάει ανα μιάμιση δύο ώρες αλλά περνάει και φάσεις π ξυπνάει ανα μίση. Γενικότερα Δ τα πάμε καλά με τ ύπνο σ αυτό τ σπίτι. Τις περισσότερες μέρες είμαι με 4 ώρες ύπνο σύνολο. Αφού περιμένω να ξημερώσει να πάει 8 π συνήθως έρχεται ο μπαμπάς μ κ κρατάει τ μωρό κ κοιμάμαι μιάμιση ολόκληρη ώρα συνεχόμενα μέχρι να ξυπνήσει Κ η μεγάλη μ π συνήθως ξυπνάει 9 9.30.

Είχα σκοπό να την βγάλω από τ δωμάτιο τώρα αυτό τ καιρό Αλλά έτσι π ξυπνάνε κ οι 2 θα ξυπνάνε Κ η μια την άλλη οπότε τ αφήνω προς τ παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@stasa199 Τρελάθηκα με το σκουφι σας!!!! Υπεροχη!!!

Κι εμας ακομη μαζι μας στο δωματιο. Πως να μεταφερθει αφου ξυπναει 500 φορες ακομη. Να τρεχουμε στο διπλανο δωματιο συνεχεια; Δεν αγχωνομαι θα παει στο δωματιο του καποια στιγμη.

Προχτες τον πηραμε και αναμεσα μας μηηηπως και περνουσαμε ενα καλυτερο βραδυ αλλα ηταν χειροτερο. Ξυπνουσε συνεχεια. Οποτε καλυτερα στο κρεβατι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni περαστικά στη μικρή σου αν και ευτυχώς είναι καλά!Δεν ήξερα τι είναι αυτό...πρώτη φορά εδώ το είδα γραμμένο και το έψαξα.και εμείς προσπαθούμε να κάνουμε πρόγραμμα μέσα στη μέρα!λες να το δοκιμάσω και εγώ αυτό με τη βρώμη στα φρουτα;το σκέφτηκα ότι ίσως δεν το τρώει επειδή δεν είναι ζεστό...

@vayaki και εμένα μ'αρέσει πολύ αν και της είναι λίγο μεγάλο αλλά δε πειράζει!Όσο για τον ύπνο εμάς είναι ακριβώς το αντίθετο!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 είναι καλα σημερα το μωρό ευτυχώς, χθες ήταν ακεφος παρόλο που δεν είχε ούτε χθες πυρετό. Αλλά φαίνεται πως η ίωση έκανε τον κύκλο της σημερα ! όσον αφορά τη συγκοιμηση, εγω τον εχω εδω και μήνες στο δωμάτιο του αλλά όταν ειναι άρρωστος όπως χθες και τις μερες που βγάζουμε δόντια και ξυπνάει 10 φορές τη νύχτα τον παίρνω στο κρεβάτι και ο άντρας μου μετακομίζει καναπέ ! Αυτο εχει γίνει σύνολο 5-6 φορές, δεν το κάνουμε σύστημα. Τις άλλες μερες με 1-2 αφυπνισεις πηγαινοέρχομαι... αλλά να σου πω μην αγχώνεσαι με αυτο το θεμα κάνε ο,τι νομίζεις εσυ καλύτερο. Προσωπικά θέλω ο καθένας να εχει το κρεβάτι του γιατί εγω έτσι εχω μάθει απο μωρό και βολεύομαι, θέλω στον ύπνο να ειμαι μόνη μου, εχω αυτή την παραξενιά ! 

@Diwni περαστικά σας και εύχομαι να μην κόλλησε τίποτα το μωρό ούτε και εσείς φυσικά! Πολυ ωραιο το προγράμμα σας στο φαγητό! Βλέπω τρώτε πολλά πράγματα, εμείς ως τωρα έχουμε φάει μήλο-αχλάδι-μπανανα-πορτοκαλί-αβοκάντο, μοσχάρι-κοτόπουλο- κολοκυθάκι-κολοκύθα-καρότο-πατάτα! Και ρυζαλευρο το απόγευμα. Τωρα θέλω να προσθέσω σέλερι , σπανάκι, πράσο, φασολάκια κρεμμυδάκι φρέσκο κ.ά για να κανω εναλλαγές. Κρέας τρώτε καθε μερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry Ναι κρέας καθημερινά. Περισσότερο μοσχάρι. Ναι δοκίμασε κι άλλες γεύσεις να έχεις ποικιλία. Να συνηθίζει κ τ μωρό σε όλες τις γεύσεις.

Τελικά πέρασε κ τ μωρό κοξακι Αλλά σχετικά ήπια. Πολύ γκρίνια 2 μέρες Κ 2 βράδια αγκαλιά στον καναπέ. Τώρα ευτυχώς τ ξεπέρασαν κ οι 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/12/2019 at 7:31 ΠΜ, ο/η Diwni είπε:

@Berry Ναι κρέας καθημερινά. Περισσότερο μοσχάρι. Ναι δοκίμασε κι άλλες γεύσεις να έχεις ποικιλία. Να συνηθίζει κ τ μωρό σε όλες τις γεύσεις.

Τελικά πέρασε κ τ μωρό κοξακι Αλλά σχετικά ήπια. Πολύ γκρίνια 2 μέρες Κ 2 βράδια αγκαλιά στον καναπέ. Τώρα ευτυχώς τ ξεπέρασαν κ οι 2.

Και εγω δίνω καθε μερα κρέας εναλλάξ μοσχάρι και κοτόπουλο, απλά έλεγα μήπως ειναι υπερβολή. Ευτυχώς το περάσατε σχετικά ανώδυνα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Κι εμείς έχουμε μπει πλέον σε μια ρουτίνα φαγητού και ύπνου. Η φρουτοκρεμα δεν του πολύ αρέσει αλλά κάτι τρώει, το μεσημεριανό το τρώει ευχάριστα (ειδικά αν είναι όσπριο ή λαδερό - χωρίς κρέας, το τσακίζει) και χτες ξεκινήσαμε και γιαουρτάκι κατσικίσιο απογευματινό και ξετρελάθηκε! Εγώ ούτε να το μυρισω δεν μπορώ! Γενικά έχουμε κάνει αρκετες εισαγωγές και παρατηρούμε τι του αρέσει και τι όχι. Όσον αφορά τον ύπνο, κοιμάται σταθερά 11-12, 3-5 και 9-8 με 2 ξυπνηματα για θηλασμο συνήθως στις 12 και στις 6. Έχει βέβαια και μέρες που θα ξυπνήσει 15 φορές μέχρι να πάω για ύπνο μαζί του! 

Μια χαρά λοιπόν ο μπεμπουλίνος, και στο προγραμμα του και στη διάθεση του και στην ανάπτυξη και όλα καλά. Εγώ όμως ψυχολογικά είμαι πολύ άσχημα τελευταία. Κάθε πρωί φεύγω για τη δουλειά με το ζόρι και με απιστευτες τύψεις που τον αφήνω. Δεν το έχω συνηθίσει, νομίζω όσο περνάνε οι εβδομάδες γίνεται χειρότερο. Μου λείπει αφόρητα και το απόγευμα γυρνάω σπίτι και μου λέει η πεθερά μου τι καινούριο έκανε και τι του αρέσει κτλ και νευριάζω τόσο πολύ που ακούω κάποιον άλλον να μου μιλάει για το παιδί μου λες και το ξέρει καλύτερα από ‘μένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa πωπω ποσό πολυ νιωθω αυτο που λες! Και ας μην εχω επιστρεψει ακόμα στη δουλειά και μονο στη σκέψη οτι σε λιγο καιρο θα πρέπει να το φροντίζει περισσότερο απο μενα κάποιος άλλος, τρελαίνομαι ! Νιωθω οτι θα χάσω όλες τις σημαντικές στιγμές του ! Δεν ξέρω πως πρέπει να το διαχειριστούμε και πως θα το συνηθίσουμε ! 

Το προγράμμα σας πολυ ωραιο! και μεις κάπως έτσι ειμαστε τις τελευταίες μερες που δεν έχουμε ανησυχία απο δόντια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa τέλειο τ πρόγραμμα τ μικρού. Κ ο ύπνος τ πολύ καλά πάει φτου φτου τ παιδάκι. Καταλαβαίνω αυτό π λες αλλά να σ πω τι πιστεύω από τ λίγο π σε έχω διαβάσει εδώ μεσα; ότι αν δ πήγαινες στη δουλειά ίσως πάλι να μην ήσουν καλά. Πώς να στο πω ευγενικά. Ότι δ θα τ έβλεπες έτσι τ πράγμα. Θα έλεγες άντε να πάω στη δουλειά να νιώσω λίγο άνθρωπος και πάλι. Ίσως γύρισες πολύ νωρίς. Αλλά πάντα θα χανουμε κάποιες στιγμές. Δηλαδή τ πρωτο βήμα π θα κάνει τ παιδί σ μπορεί να τ κάνει οποτεδήποτε. Ακόμα Κ όλη μέρα να είσασταν μαζί αυτό να τ έκανε τα 5 λεπτά π θα πεταγοσουν στο σούπερ μάρκετ. 

Προσωπικά μιλώντας π κάθομαι στο σπίτι με 2 παιδιά θα σ πω ότι αν γυρνούσα στη δουλειά ίσως να τα χαιρόμουν περισσότερο όταν γυρνούσα στο σπίτι όσο κουρασμένη Κ αν ήμουν. Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως τ εννοώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

@Narcissa μου λογικό είναι να το νιώθεις αλλά συμφωνώ με τη Diwni...Εγώ που είμαι συνέχεια μαζί της δεν προλαβαίνω να σκεφτώ τη δουλειά αλλά θα θελα να ασχολούμαι και με κάτι άλλο!

Πήγαμε παιδίατρο!στο βαρος συνεχίζουμε χαμηλα αλλα παίρνει αργα και σταθερα !ξεκινήσαμε πατάτα  , καροτο κολοκύθι!δεν εφαγε ιδιαιτέρα...να δούμε πως θα πάει!Με τα φρούτα δεν τρελαίνεται η μικρή αλλά συνεχίζουμε έστω και αυτό το λόγο που τρωει...μονο το ρυζαλευρο τρώει με όρεξη...Και αυτό της άλλαξα και πήρα nutricia και δεν το έφαγε οπότε της ξανά πήρα γιώτης...νομιζω πως δε θα φαει ποτε αυτο το παιδι....μας έδωσε οδηγίες γενικά μέχρι να κάνουμε εισαγωγη σε όλες τις τροφές!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry είναι πολύ δύσκολο ναι, από το Σεπτέμβρη έχω επιστρέψει και ακόμα δεν έχω βρει τον τρόπο να το διαχειριστώ. Ο άντρας μου λέει ότι είμαι κτητική και εγωίστρια και θα έπρεπε να χαίρομαι που έχει τόσα άτομα που τον αγαπούν και θέλουν να τον φροντίζουν. Και ότι το χρωστάω στους γονείς του που μπορώ να συνεχίσω την καριέρα μου ξέροντας ότι ο μπεμπουλίνος είναι σε πολύ καλά χέρια. Τα σκέφτομαι κι αυτά που λέει και δεν είναι ότι είμαι αχάριστη. Είναι ότι μου λείπει το παιδί μου και ότι δε θέλω να έχει κανένας άλλος άποψη στο πως θα το μεγαλώσουμε. Πιο πολύ ότι μου λείπει όμως. Είναι λες και είσαι πολύ πολύ ερωτευμένη με κάποιον και είστε αυτοκόλλητοι και ξαφνικά έρχεται κάποιος και σας αναγκάζει να χωρίσετε. Ειλικρινά έτσι νιώθω, λες και βιώνω κάθε πρωί έναν μικρό βίαιο χωρισμό. 

@Diwni κοιτά, δε θα γινόμουν ποτέ από τις γυναίκες που έγιναν μητέρες και ξαφνικά σταμάτησε η ζωή τους. Που λένε με καμάρι έχω να βγω από το σπίτι 3 χρόνια και έχουν καταστρέψει την καριέρα τους και τη σχέση τους με σύζυγο και φίλους. Και τώρα σκέψου βγαίνω με την παρέα μου βράδυ σίγουρα 2 φορές το μήνα. Δεν έχω όμως όσο χρόνο θα ήθελα με το μωρό μου, να παίξουμε, να του μάθω πράγματα. Ίσως φταίει που γύρισα νωρίς ναι, ίσως φταίει που πιέστηκα πολύ και στη δουλειά το Νοέμβρη, ίσως παίζει ρόλο και που ο μικρούλης μου είναι τόσο εύκολο και χαρούμενο μωρό. Δεν ξέρω αν με κούραζε ίσως να το έβλεπα αλλιώς, αλλά είναι ένας Άγγελος ο σκατούλης! 

@stasa199 Υπομονή βρε, θα φάει! Εμένα τώρα, μετά από σχεδόν 2 μήνες, άρχισε να τρώει πιο καλά, όχι μεγάλες ποσότητες, αλλά τουλάχιστον όσο τρώει το τρώει με όρεξη και ανοίγει το στόμα διάπλατα, όχι αυτό το μίζερο άνοιγμα που έκανε πριν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ακριβως οπως στο λεει και η @Narcissa....θυμασαι κι εγω ελεγα: δε θα μαθει αυτο το παιδι να τρωει, δε θα φαει ποτε... και τωρα ανοιγει διαπλατα το στομα και το περιμενει..ειδικα το μεσημεριανο. Με τα φρουτα καμια φορα στραβομουτσουνιαζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρετε τι με προβληματίζει ότι τρώει ίσα που για να μπει κάτι στο στομαχακι της κ μετά τέρμα!Κ στο θηλασμό βλέπω δεν τρώει πολύ...θα δείξει!ξέχασα να σας πω για το νερό.....Δεν έπινε ιδιαίτερα κ της το έβαλα σε ποτηρακι κ ήπιε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 σε κανονικο ποτήρι;

Ναι!Σε ένα μικρό πλαστικό της έβαλα κ το ήπιε πιο καλά από οτιδήποτε  άλλο!αντε να το βρούμε κ με το φαί τώρα!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Ναι!Σε ένα μικρό πλαστικό της έβαλα κ το ήπιε πιο καλά από οτιδήποτε  άλλο!αντε να το βρούμε κ με το φαί τώρα!!!χαχαχα

Μπρααβο με το ποτηρακιι!!! Που θα παει σιγα σιγα θα τα παει καλα και με το φαι.  Χαχα και ο δικος μας μπεμπης πινει αψογα απο ποτηρι. Το διαπιστωσαμε οταν τον ξεματιασε η μαμα μου (ασχολιαστο χαχα) και χρειαστηκε να πιει 3 γουλιες νερο απο ποτηρι. Ρουφηξε κανονικοτατα ωραιες γουλιες. Αλλα το νερακι του το πινει με εκπαιδευτικο ποτηρακι. Το κραταει και μονος του και βολευτηκαμε, παιζει και πινει οσο θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki έχω της δοκίμασα μπιμπερό που είχα πάρει και το έχει σαν παιχνίδι...Για μπαλάκι αντιστρες για την ακρίβεια και καταλήξαμε να πίνει με το κουταλάκι αλλά δεν ήθελα να πίνει έτσι...δοκίμασα το ποτήρι γιατί μας βλέπει να πίνουμε και τρελαίνεται!σκέφτομαι να της πάρω εκπαιδευτικό ποτηρακι αλλα εχει τόσα που δεν ξέρω τι να πάρω....εσεις τι εχετε;;;ελεγα να δοκιμασω dr brown....δε θέλω να παίρνω και να μη τα χρησιμοποιεί...Έτσι πήγαν χαμένα και τα μπιμπερό μέχρι στιγμής.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Σήμερα κάναμε την πρώτη δόση από το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας και επόμενη δόση σε 2 μηνες. 

Πολύ μας αγχώνει ο γιατρός με τα κιλά και το φαγητο ωχουυυ. Ετσι και τυχει εναν μηνα και παρει λιγο...το κανει θεμα. Αυτον τον μηνα πηρε μονο 300γρ. Του δινουμε λεει λιγη ποσοτητα φαγητου. Να του δινουμε μεχρι να δειχνει οτι δε θελει αλλο. Εμεις του διναμε ως τωρα ενα μπολακι, το ετρωγε και σταματουσαμε. Τι να κανω ας αυξησω την ποσοτητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki μου μην αγχώνεσαι κ εμένα 300 γρ πήρε  μόνο αλλά ακολουθεί την καμπύλη της!δοκίμασε να του βάζεις λιγο παραπάνω στο πιάτο του κ αν το φάει Το έφαγε!αν και πιστεύω πως αν πειναγε θα εκλαιγε-γκρινιαζε για να σου δείξει με κάποιον τρόπο ότι θέλει κι άλλο!Εμείς πάλι ακόμα δεν τρώμε πάνω από 10 γρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@vayaki μου μην αγχώνεσαι κ εμένα 300 γρ πήρε  μόνο αλλά ακολουθεί την καμπύλη της!δοκίμασε να του βάζεις λιγο παραπάνω στο πιάτο του κ αν το φάει Το έφαγε!αν και πιστεύω πως αν πειναγε θα εκλαιγε-γκρινιαζε για να σου δείξει με κάποιον τρόπο ότι θέλει κι άλλο!Εμείς πάλι ακόμα δεν τρώμε πάνω από 10 γρ!

Σιγα σιγα ολααα θα γινουν. Θα τρωει ολο και καλυτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki ποσά γεύματα κανει ημερησίως συμπεριλαμβανομένου και του γάλακτος ; Επίσης ακολουθεί καμπύλη γέννησης σε βάρος και υψος ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki 300 γραμμ. το μήνα σε αυτή την ηλικία είναι το φυσιολογικό, το μέσο όρο. Απαράδεκτος ο παιδίατρος να σας αγχώνει χωρίς λόγο. Από εκεί και πέρα, έχε στο μυαλό σου ότι μέχρι το έτος βασική τροφή είναι το γάλα. 3 γεύματα από ένα μπολ ολόκληρο είναι σχεδόν 700-800 γραμμ. φαΐ! Είναι ήδη πολύ. Εμάς η παιδίατρος μας έχει πει αυστηρά 60-80 γραμμ. κρέας και 3 μικρά λαχανικά το μεσημεριανό π.χ. γιατί με τα αλεσμένα πολλές φορές δεν καταλαβαίνουν ποσό τρώνε, αργεί να έρθει το αίσθημα κορεσμού με αποτέλεσμα τα μωρά να υπέρ σιτίζονται. Και τα προβλήματα με τη διατροφή (παχυσαρκία κτλ.) ξεκινούν σχεδον πάντα από τη βρεφική ηλικία και τη σχέση που αναπτύσσουν με το φαγητό. Αν θέλεις να αλλάξεις κάτι που δε φαίνεται να χρειάζεται, καλύτερα να αυξήσεις γάλα. Ποσό πίνει τώρα; Είναι πολύ σημαντικό να πίνει αρκετό για τη σωστή ανάπτυξη του εγκεφάλου του. 

@stasa199 έχουμε εμείς ένα τέτοιο ποτηράκι, παίζει να είναι και το ίδιο, που το πήρε η πεθερά μου και δε το χρησιμοποιήσαμε ποτέ. Αν θέλεις στο δίνω, κρίμα να πεταχτεί κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa καλά που έχουμε και εσένα!εμένα ο άντρας μου έχει αγχωθεί και θέλει να τη ζυγίζει κάθε μέρα και του λέω βρε 300 γρ το μήνα θα παίρνει όχι τη μέρα!καλμαρε κάπως μετά τον παιδίατρο ευτυχώς!εσεις από που πίνετε νερακι;;Έχει Απο χθες μου πίνει και από το μπιμπερο λίγο αλλά της αρέσει περισσότερο το ποτηρακι!Σε ευχαριστώ πολυ πάντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Berry είπε:

@vayaki ποσά γεύματα κανει ημερησίως συμπεριλαμβανομένου και του γάλακτος ; Επίσης ακολουθεί καμπύλη γέννησης σε βάρος και υψος ; 

5 με 6 γευματα ημερησιως. Μια χαρα ειναι το βαρος του για την ηλικια του. 9 κιλα μπεμπαρος. Δε με αγχωνει καθολου. Ο γιατρος μου δημιουργει αγχος που αμα δει εναν μηνα να μην πηγε καλα...αμεσως λεει οτι αν συνεχισει ετσι θα το ψαξουμε. Πχ δεν κοιταει οτι τον προηγουμενο μηνα το μωρο ειχε παρει 40% επιπλέον βαρος απ αυτο που επρεπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...