Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα από μέναααα!! Χάλασε το κινητό μου και σας έχασα τόσο καιρό. Εμείς είμαστε οικογενειακώς συναχωμένοι!! Κατά τ άλλα τρώμε φρουτοκρεμα και σήμερα ξεκινήσαμε ρυζαλευρο το απόγευμα. Την άλλη Τρίτη έχουμε το μηνιαίο ραντεβού μας και θα δούμε τι άλλο θα αλλάξει κι αν προστεθεί κάτι. Δεν τρελαίνεται για φρούτα δυστυχώς και με το ρυζαλευρο σαν πρώτη επαφή τα πήγαμε πολύ καλά, το καταβρόχθισε!!?? Επίσης λογικά πρέπει να την τρώνε αρκετά τα ούλα της για δοντάκια καθώς την τελευταία βδομάδα μας χόρεψε, πολλή γκρίνια, δεν κοιμόταν, ξενυχτούσαμε και στο καπάκι την έπιασε κι ένα μπούκωμα και βήχας. Σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο, τα πνευμόνια της είναι καθαρά δεν έχει κάτι, οπότε το αντιμετωπίζουμε μόνο με φυσιολογικό ορό! Εσείς πως τα πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σας @irened91! Λίγο πολύ όλοι συναχωμένοι είμαστε.

Εμείς τα πάμε πολύ καλά με το μεσημεριανό. Του έβαζα κατσικάκι και αυτή τη βδομάδα ξεκινήσαμε και κοτόπουλο που μας έδωσε η γιαγιά μου από το χωριό. Μας έδωσε και διαφορά λαχανικά από τον κήπο της και ρόδια και λωτούς και τα κάνουμε σιγά σιγά εισαγωγή. Το μόνο πρόβλημα είναι η πεθερά μου που θα μου τον σκάσει καμία μέρα από το φαΐ... Τον μπουκώνει όλο το μπολ ενώ της έχω πει μέχρι 120 γραμμ. το γεύμα ? Τωρα ξεκινήσαμε και πρωινό φρουτοκρεμα, ξινίζεται λιγάκι αλλά το συνηθίζει σιγά σιγά. Απογευματινό σκέφτομαι να βάλουμε στους 8 μήνες. 

Παιδιατρο εμεις καθυστερήσαμε λίγο αυτό το μήνα, έχουμε την άλλη Πέμπτη. Παντως έχει βάλει καλό βάρος, 550γραμμ. . Είχε να βάλει τόσο από 2 προς 3 μηνών ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!Τι κάνετε??Εγώ σήμερα εκνευρίστηκα παρά πολύ....πήγα σε μια φιλη μου που έχει δύο παιδάκια και ήθελε να μου δείξει πως να κόβω τα νυχακια της μικρής με νυχοκοπτη......επαναλαμβάνω ότι έχει ΔΥΟ παιδιά!!!!!πηρε και μου το ρήμαξε το παιδάκι μου!της τα έκοψε τόσο βαθιά που σε δύο δάχτυλα τη μάτωσε!!!!!!!!!τρελάθηκα!Και της είπα πόσες φορές να τα κοψει πιο έξω και μου έλεγε έτσι πρέπει και ετσι πρέπει....πλανταξε η καημένη μου....μα λέω πως τα κόβεις στα παιδιά σου????Και με είπε και υπερβολική και μυγιαγγιχτη και τη μικρή κλαψιαρα!Και της είπα ότι το μάτωσε και κλαίει και μου είπε σιγά!Δεν πρόκειται να ξανά αφήσω κανέναν να μου πει να μου δείξει και να κάνει κάτι πάνω στη μπέμπα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καλά, σοβαρά τώρα;;; Σου μάτωσε το μωρό και σε είπε και υπερβολική;;;;; Και το μωρό κλαψιαρα;;; Τα' χω πάρει κι εγώ τώρα. Καλέ, μην αφήνεις το μωρό σου σε ανίδεους. 

@Narcissa εμείς μπήκαμε στις στερεές χθές με αρχή το αχλάδι. Χθές έφαγε 3 μπουκιτσες όλες κι όλες και σήμερα 2 ολόκληρα μπαστουνακια. Να σου θυμίσω ότι ξεκινήσαμε με blw. Έχει πολλή πλάκα έτσι που προσπαθεί να πιάσει το φρούτο με τα χεράκια της και της γλιστράει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα μανούλες!!!Τι κάνετε??Εγώ σήμερα εκνευρίστηκα παρά πολύ....πήγα σε μια φιλη μου που έχει δύο παιδάκια και ήθελε να μου δείξει πως να κόβω τα νυχακια της μικρής με νυχοκοπτη......επαναλαμβάνω ότι έχει ΔΥΟ παιδιά!!!!!πηρε και μου το ρήμαξε το παιδάκι μου!της τα έκοψε τόσο βαθιά που σε δύο δάχτυλα τη μάτωσε!!!!!!!!!τρελάθηκα!Και της είπα πόσες φορές να τα κοψει πιο έξω και μου έλεγε έτσι πρέπει και ετσι πρέπει....πλανταξε η καημένη μου....μα λέω πως τα κόβεις στα παιδιά σου????Και με είπε και υπερβολική και μυγιαγγιχτη και τη μικρή κλαψιαρα!Και της είπα ότι το μάτωσε και κλαίει και μου είπε σιγά!Δεν πρόκειται να ξανά αφήσω κανέναν να μου πει να μου δείξει και να κάνει κάτι πάνω στη μπέμπα μου!!!!!

Καλά τι λες τώρα; Καταρχάς γιατί αφήνεις να σου κάνουν υποδείξεις. Εγώ θα την έβριζα και θα έφευγα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy τι καλά η  μικρούλα σου!!!!Πολύ χαίρομαι!

Όσο για τη φίλη μου εννοείται πήρα τηλέφωνο τον άντρα μου να έρθει να μας πάρει αμέσως!!!!Αλλά είναι δυνατόν να μιλάει και από πάνω?????θα τρελαθούμε τελείως...Δυστυχώς την άφησα γιατί λέω θα μου δείξει να με διευκολύνει αλλά δεν!!!Δεν ξανά αφήνω εννοείται!Η γλυκούλα μου για πόση ώρα δεν έπιανε τίποτα με το χεράκι της το αριστερό...?????ευτυχώς από το απόγευμα (αργα)είναι αρκετά καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy τι καλά η  μικρούλα σου!!!!Πολύ χαίρομαι!

Όσο για τη φίλη μου εννοείται πήρα τηλέφωνο τον άντρα μου να έρθει να μας πάρει αμέσως!!!!Αλλά είναι δυνατόν να μιλάει και από πάνω?????θα τρελαθούμε τελείως...Δυστυχώς την άφησα γιατί λέω θα μου δείξει να με διευκολύνει αλλά δεν!!!Δεν ξανά αφήνω εννοείται!Η γλυκούλα μου για πόση ώρα δεν έπιανε τίποτα με το χεράκι της το αριστερό...?????ευτυχώς από το απόγευμα (αργα)είναι αρκετά καλύτερα!

Άπαπα.... Νευρίασα πάρα πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irened91 είπε:

Άπαπα.... Νευρίασα πάρα πολύ!! 

Δεν μπορείς να φανταστείς πως ήμουν......ακόμα το σκέφτομαι και δακρύζω....Και όταν βλέπω τα χεράκια της...εδώ ο άντρας μου που γενικά είναι πιο χαλαρός και τρελάθηκε....βέβαια με παρηγορεί κιόλας γιατί μου λέει σε 2 μέρες θα έχει περάσει και δε θα το θυμάται καν..Εγώ δε θα το ξεχάσω ποτέ βέβαια....????νιώθω πως δεν είμαι καλή μαμά....δε προστάτεψα το παιδι μου...έπρεπε να της πω να σταματήσει από την αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κάνετε ???Πώς πάτε με το φαγητό???Εμείς αύριο έχουμε παιδίατρο και θα μας δώσει οδηγίες!!!Επίσης σήμερα πρώτη φορά σηκώθηκε στα τέσσερα χωρίς να σέρνει την κοιλίτσα της!!!!

Σήμερα στεναχωρήθηκα πολύ.....κοιμόμασταν μαζί με τη μικρή μου το βράδυ γιατί μάλλον ποναγε η γλυκούλα μου...της έδωσα Ντεπόν αλλά ήθελε να κοιμάται πολύ κοντά μου!Και επειδή από Δευτέρα είπα να τη βάλω στο δωμάτιο της σκέφτηκα ας κοιμηθούμε και μαζί αυτές τις μέρες!!!ξύπνησα το πρωί και βρήκα το ποδαράκι της στο πλαι λίγο κάτω από την κοιλιά μου....έπαθα σοκ!Το πατάει κανονικά και το κουνάει αλλά φοβάμαι μην έχει πάθει κάτι.....Ανυπομονώ να πάμε αύριο στο γιατρό να την δει να ηρεμήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε ???Πώς πάτε με το φαγητό???Εμείς αύριο έχουμε παιδίατρο και θα μας δώσει οδηγίες!!!Επίσης σήμερα πρώτη φορά σηκώθηκε στα τέσσερα χωρίς να σέρνει την κοιλίτσα της!!!!

Σήμερα στεναχωρήθηκα πολύ.....κοιμόμασταν μαζί με τη μικρή μου το βράδυ γιατί μάλλον ποναγε η γλυκούλα μου...της έδωσα Ντεπόν αλλά ήθελε να κοιμάται πολύ κοντά μου!Και επειδή από Δευτέρα είπα να τη βάλω στο δωμάτιο της σκέφτηκα ας κοιμηθούμε και μαζί αυτές τις μέρες!!!ξύπνησα το πρωί και βρήκα το ποδαράκι της στο πλαι λίγο κάτω από την κοιλιά μου....έπαθα σοκ!Το πατάει κανονικά και το κουνάει αλλά φοβάμαι μην έχει πάθει κάτι.....Ανυπομονώ να πάμε αύριο στο γιατρό να την δει να ηρεμήσω!

Καλησπέρα κοριτσαρες!!

@stasa199 Μην αγχώνεσαι τίποτα δεν έπαθε το μωρό, αλλά εγώ γι αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν την πήρα καμιά φορά να κοιμηθεί μαζί μου, στον ύπνο μας δεν μπορούμε να ελέγξουμε τις κινήσεις μας παιδιά κακά τα ψέματα. Το αποτέλεσμα θα είναι να μην κλείσεις μάτι. Προτιμώ ο καθένας στο κρεβάτι του να ευχαριστηθούμε και να έχουμε ήρεμο ύπνο. Περιμένουμε νέα σας αύριο!!

Πωπω το πιστεύετε;;; Κλείσαμε 6 μήνες!! Πότε πέρασε ο καιρός;;; ?? Πήγαμε σήμερα στον γιατρό και όπως σας είχα πει ξεκινήσαμε ήδη φρουτοκρεμα και ρυζαλευρο και προστέθηκε πλέον και το μεσημεριανό!! Πατάτα, καρότο, κολοκύθι και από κρέας κοτόπουλο ή μοσχαράκι. Είμαι πολύ ενθουσιασμένη αν εξαιρέσεις πως όλη μέρα θα πλένουμε και θα μαγειρεύουμε πλέον! ?? Επίσης ο γιατρός μας είπε πως συνεχίζουμε το αποστειρωμα μέχρι τον χρόνο, κάπου εκεί κουφάθηκα λίγο, δεν το περίμενα είναι η αλήθεια. Πλέον την βάζω να κάθεται κι έχω να πω πως μου φαίνεται πολύ αστείο!! Μια σταλιά ανθρωπάκια και κάθονται!! Χαχαχα περιμένουμε τα δικά σας νέα. Επίσης είμαι σε αναζήτηση εργασίας κι ευχηθείτε μου καλή τύχη, ας βρω κάτι κι εγώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 ευχαριστούμε!!! εχεις δικιο δεν μπορω να πω αλλά είναι που κοιμάται καλύτερα μαζί μου και κακα τα ψέματα μ'αρέσει και εμένα!!!!τόσο καιρό από ότι έχω καταλάβει δεν κουνιέμαι καθόλου..Αυτή έρχεται σαν το καβουρακι και κολλάει πάνω μου και το βρίσκω πολύ γλυκό....θα το κόψω όμως γιατί τρόμαξα πολύ..

Ούτε εγώ το πιστεύω πως περνάει ο καιρός!λίγο υπερβολικό δεν είναι η αποστείρωση μέχρι το χρόνο???εδώ εγώ τώρα βλέπω τη μικρή να τρώει ότι βρίσκει μπροστά της...θα έχει νόημα να συνεχίσεις?παίρνει και αντισώματα νομίζω. Εύχομαι καλή τύχη με τη δουλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@irened91 ευχαριστούμε!!! εχεις δικιο δεν μπορω να πω αλλά είναι που κοιμάται καλύτερα μαζί μου και κακα τα ψέματα μ'αρέσει και εμένα!!!!τόσο καιρό από ότι έχω καταλάβει δεν κουνιέμαι καθόλου..Αυτή έρχεται σαν το καβουρακι και κολλάει πάνω μου και το βρίσκω πολύ γλυκό....θα το κόψω όμως γιατί τρόμαξα πολύ..

Ούτε εγώ το πιστεύω πως περνάει ο καιρός!λίγο υπερβολικό δεν είναι η αποστείρωση μέχρι το χρόνο???εδώ εγώ τώρα βλέπω τη μικρή να τρώει ότι βρίσκει μπροστά της...θα έχει νόημα να συνεχίσεις?παίρνει και αντισώματα νομίζω. Εύχομαι καλή τύχη με τη δουλίτσα!!

Κι εγώ το βρίσκω λίγο ανούσιο, δε νομίζω να το συνεχίσω για πολύ. Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@stasa199 μη φοβάσαι δεν έπαθε κάτι η μπουμπου! Κι εγώ τον παίρνω στο κρεβάτι πλέον και μια φορά του είχα πλακώσει το χέρι με το στήθος μου και φοβήθηκα, οπότε τώρα κοιμάται ο καθένας με την κουβέρτα του κι όλα καλά. Από αύριο σκέφτομαι να τον βάζω στον υπνόσακο. Άντε ξεκινάτε κι εσείς, καλή αρχή! Να μας πεις νέα.

@irened91 μην παιδεύεσαι με την αποστείρωση καλέ, προφανώς και δεν έχει νόημα. Γιατί τα φρούτα που τρώνε ή το νερό που πίνουν είναι αποστειρωμένα; Δουλειά τι ψάχνεις; 8ωρο κανονικά ή part time; Εύχομαι να βρεις κάτι καλό και γρήγορα!

Μεγαλωσαν τα μικράκια μας, του πήραμε και πάρκο εμείς και τον βλέπω που κάθεται μέσα και παίζει μια σταλιά ανθρωπάκι και δεν το πιστεύω! ? κι εμείς έχουμε παιδίατρο αύριο, ανυπομονώ να δω τις μετρήσεις του. Ή που μεγάλωσε πολύ ή που έχουν μπει τα ρούχα του στο στεγνωτήριο δεν ξέρω ?

Απο φαγητό μια χαρά, τρωει με όρεξη όλη τη φρουτοκρεμα και το μεσημεριανό του. Κατσίκι και κοτόπουλο τρώει ακόμα, την Κυριακή θα μας φέρει η μαμά μου και μοσχαράκι από το χωριό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

@stasa199 μη φοβάσαι δεν έπαθε κάτι η μπουμπου! Κι εγώ τον παίρνω στο κρεβάτι πλέον και μια φορά του είχα πλακώσει το χέρι με το στήθος μου και φοβήθηκα, οπότε τώρα κοιμάται ο καθένας με την κουβέρτα του κι όλα καλά. Από αύριο σκέφτομαι να τον βάζω στον υπνόσακο. Άντε ξεκινάτε κι εσείς, καλή αρχή! Να μας πεις νέα.

@irened91 μην παιδεύεσαι με την αποστείρωση καλέ, προφανώς και δεν έχει νόημα. Γιατί τα φρούτα που τρώνε ή το νερό που πίνουν είναι αποστειρωμένα; Δουλειά τι ψάχνεις; 8ωρο κανονικά ή part time; Εύχομαι να βρεις κάτι καλό και γρήγορα!

Μεγαλωσαν τα μικράκια μας, του πήραμε και πάρκο εμείς και τον βλέπω που κάθεται μέσα και παίζει μια σταλιά ανθρωπάκι και δεν το πιστεύω! ? κι εμείς έχουμε παιδίατρο αύριο, ανυπομονώ να δω τις μετρήσεις του. Ή που μεγάλωσε πολύ ή που έχουν μπει τα ρούχα του στο στεγνωτήριο δεν ξέρω ?

Απο φαγητό μια χαρά, τρωει με όρεξη όλη τη φρουτοκρεμα και το μεσημεριανό του. Κατσίκι και κοτόπουλο τρώει ακόμα, την Κυριακή θα μας φέρει η μαμά μου και μοσχαράκι από το χωριό. 

Ε το νερό που ξεκινήσαμε ναι το βράζουμε πρώτα. Εσείς όχι; Για την αποστείρωση συμφωνώ δεν ξέρω πως και μου είπε να συνεχίσουμε. Παρόλα αυτά ίσως το κάνω, στην τελική πλέον είναι 2 μπιμπερό τη μέρα. Δουλειά ή 8ωρο ή 6ωρο ότι κάτσει. Είναι πολλά τα έξοδα και τα έχουμε ανάγκη είναι η αλήθεια γτ κι ο άντρας μου μια δουλεύει μια όχι, οπότε είναι λίγο δύσκολα. Χαχαχα μεγάλωσαν ααααχ!! Εμένα κορίτσια όσο καλά κοιμόταν μέχρι τώρα, εδώ κι ένα μήνα σχεδόν μου βγάζει την ψυχή. Τη βάζω κανονικά να κοιμηθεί στις 10 περίπου με 11 ανάλογα τι ώρα ξυπνάει και κάθε βράδυ ξυπνάει μετά από 1 ώρα ή μισή. Δεν ξέρω τι έχει πάθει. Χθες την έβαλα 11 η ώρα την κράτησα επίτηδες πιο αργά μπας και κουραστεί και πέσει τέζα. Έκλαψε μετά από 1 μισάωρο έβαλα πιπίλα, το έκανε αυτό κάνα δυο φορές μέχρι που ξύπνησε μια η ώρα και το πήγε μέχρι τις 4 με μένα να παλεύω να την κοίμησω. Και γάλα έχω δοκιμάσει να της δώσω άλλες βραδιές αλλά δεν είναι αυτό το θέμα της δεν πεινάει. Δεν ξέρω τι να κάνω πια είμαι και μόνη μου και όλη μέρα έχω νεύρα. Έρχεται βέβαια κι η μαμά μου για λίγες μέρες αλλά όταν μένω μόνη είναι το δύσκολο. Έχω απελπιστεί πια και δε θέλω να την μαλώνω αλλά και τι να κάνω φτάνω στο αμήν με κουράζει παρά πολύ, της φωνάζω και μετά νιώθω τύψεις. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 όχι καλε, δεν το αποστειρώνουμε το νερό. Βασικά πρώτη φορά το ακούω. 

Οσο για τον ύπνο, καταρχάς χαλάρωσε. Σίγουρα θα έχεις παρατηρήσει ότι τα μικράκια μας το καταλαβαίνουν όταν είμαστε αγχωμένες ή νευρικές και έχουν κι εκείνα ένταση. Γενικά με τα μωρά δεν πάει έτσι, ότι όσο περισσότερο μείνουν ξύπνια, τόσο πιο εύκολα θα κοιμηθούν μετά. Το αντίθετο. Αν μείνουν πολλές ώρες χωρίς ύπνο συσσωρεύουν πολλή πληροφορία και ένταση και τους βγαίνει σε γκρίνια. Μέσα στη μέρα κοιμάται καθόλου; Ίσως να δοκιμάσεις να τη βάλεις πιο νωρίς για ύπνο κατά τις 8-9. Και θα κοιμάται καλύτερα και θα έχεις κι εσυ περισσότερο ελεύθερο χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 και εγω το βραζω πρωτα το νερο ετσι μας ειπε η παιδιατρος..αλλα μονο το νερο ολα τα υπολοιπα δεν αποστειρωνω τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 τα μωράκια καταλαβαίνουν το άγχος παρά πολύ! Κουλ ! 

Έχεις το άγχος με τη δουλειά κτλ κ σε βαραίνει κ το μεταφέρεις.  

Πάντως αν θέλεις κάποια βοήθεια με το βιογραφικό σου η κάτι άλλο... δε ξέρω βέβαια κ σε τι τομέα ψάχνεις ευχαρίστως να σε βοηθήσω.  Έχω φτιάξει πολλά και επίσης εγω τα επελεγα  στην εταιρεία μου  όποτε  ξέρω τι κοιτάνε πάνω κάτω κ τι σκέφτονται.  

Στείλε μου inbox να το δω  αν θέλεις.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 ευχομαι να βρεις τη δουλεια που θελεις. Σε νιωθω για τα νευρα που λες. Καποιες μερες δυσκολες που φτανω στο αμην... περιμενω πως και πως να ερθει ο αντρας μου απ τη δουλεια για να αποφορτιστω λιγο. Χρειαζομαστε τη βοηθεια των δικων μας. Οι πολλες ωρες μονη με το μωρο ...ειναι ικανες να σε φορτισουν εντονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμάς μας είπε ο γιατρός να το βράζουμε πρώτα το νερό και μετά να πίνει,όπως επισεις και να σταματήσουμε την αποστείρωση μετά τον 6,έτσι κι αλλιώς όλα στο στόμα τα βάζουν τι αποστείρωση να κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 και εγώ νιώθω έτσι κάποιες φορές.. κοίτα να κάνεις κάτι που σε ηρεμεί για να αντέξεις για το όταν πιάσεις με το καλό δουλίτσα θα είναι χειρότερα τα πράγματα...Εγώ την αφήνω με τον μπαμπά της να ηρεμώ και εγώ λίγο!Μήπως είναι από τα δοντάκια της??Και εμένα το κάνει κάποιες φορές.. 

Ουτε Εμάς μας είπε να βράζουμε το νερό...μας είπε 10 με 11 να δίνουμε φρούτο αύριο ξεκινάμε!τη βρήκε πολύ καλή τη μικρή!τον ρώτησα και για το jumperoo που μας πήρε δώρο η μαμά μου και δεν ήταν πολύ θετικός αλλά εφόσον το έχετε είπε χρησιμοποιήστε το απλά μη ξεχνάτε εκεί το μωρό όλη μέρα.και να θελα δε με αφήνει εδώ που τα λέμε!!!!για το ποδαράκι μας είπε δεν έχει κάτι ούτε να το σκέφτομαι!Το άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μέχρι την επόμενη επίσκεψη θα έχουμε μόνο τα φρούτα....Και αν της αρέσει μπορώ και το απόγευμα μετά το θηλασμό να της δίνω λιγο...δε θα έπρεπε σταδιακά να βάλουμε και φαγητό?ένας μήνας δεν είναι πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ’οτι καταλαβαίνω τότε μάλλον το βράσιμο του νερού έχει να κάνει με τα άλατα και όχι με την αποστείρωση. 

@stasa199 Κι εγώ θέλω να του πάρω jumperoo, φαίνεται τέλειο!! Θα ρωτήσω την παιδίατρο αύριο που έχουμε ραντεβού. Παντως το ένα γεύμα το μήνα ακούγεται οκ, πολύ παιδίατροι το προτείνουν, απλά συνήθως ξεκινάνε με μεσημεριανό και όχι με φρούτα. 

Κοριτσια εσάς που είστε όλη μέρα με τα μωράκια σας, σας ζηλεύω να ξέρετε. Καταλαβαίνω ότι γίνεται κουραστικό και καμία φορά μπορεί να σας φέρνει στα όρια σας, αλλά σκεφτείτε πως θα ήταν στην άλλη πλευρά... Εγω το μετάνιωσα που γύρισα νωρις στη δουλειά. Ουσιαστικα τον βλέπω 4 ώρες τη μέρα και μου λείπει τόσο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...