Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Εγώ εξακολουθώ να σιδερώνω μέσα έξω τα ρούχα του μικρού. Γενικά έχω ένα θεματάκι με το σίδερο ? μου αρέσει κιόλας!

@Diwni ξεκινήσατε ταυτόχρονα φρούτα και λαχανικά; με το ρυζάλευρο πώς τα πήγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Christinapsr το ξέρω ο άντρας μου δε θέλει!εγώ κ το πλυντήριο του είπα να το βγάλουμε έξω!

@Mist και εμένα μ'αρέσει!Ο άντρας μου από όταν τα είχαμε με είχε δει μια φορά να σιδέρωμα και μου λέει καλά είναι δυνατόν να κάθεσαι να σιδερωνεις???Στο σπίτι μας δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις!Και έτσι ότι θέλουμε να φορέσουμε το αφιερώνουμε εκείνη τη στιγμή!Μόνο της μπέμπας σιδερωνα αλλά σήμερα έβαλα πετσέτες και κάποια άλλα πράγματα στη ντουλάπα ασιδερωτα!θα της κάνω μόνο τα κορμακια και τα ρουχαλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mistκορίτσι μ Δ τ ξεκινήσαμε ακόμα. Μπήκαν φρούτα Κ λαχανικά ταυτόχρονα Κ σε 15 μέρες μας είπε να ξεκινήσουμε κ απογευματινό ρυζαλευρο. Ελπίζω να της αρέσει να μπορώ μα την αφήνω κανα απόγευμα γτ μέχρι τώρα είμαστε αυτοκόλλητες.  Αλλά αν τ τρώει θα μπορώ να τη θηλάζω κ να φεύγω για μερικές ώρες κ να ξέρω ότι θα μπορούν να την ταΐσουν όποιος την κρατάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2019 at 2:07 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Εγω τη τηλεοραση την εχω ανοιχτη αλλα τον εχω πλατη..η κολλητη μου που ειναι λογοθεραυπευτια ειναι καθετη..δεν ειναι για την ακτινοβολια αλλα επειδη τα βρεφη δε μπορουν να διαχειριστουν τις εναλλαγες τις οθονης..και ετσι προκαλειται με συνεχεις χρησεις μελλοντικος αυτισμος...

@Valfrag α ωραία μας έκανες την καρδιά περιβόλι ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ξεκινησαμε αρχικα ρυζαλευρο το απογευμα..μετα απο μια εβδομαδα ξεκινησαμε φρουτοκρεμα..και την κυριακη ξεκιναμε λαχανικα!μεχρι στιγμης τρωει μια χαρα!! Τωρα πλεον το βραδυ κοιμαται σερι!! 8-8:30 και ξυπναει περιπου στις 6-7!και κοιμομαστε κ εμεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 η κολλητή μ π έχει μ λέει ότι κρατάνε υγρασία τα ρούχα Όταν λειτουργεί σαν στεγνωτηριο. Στο μαγαζί μας είχαν πει ότι επειδή έχει 2 λειτουργείες επιβαρύνεται δίπλα σαν μηχάνημα κ άμα σ χαλάσει τ ένα αυτομάτως χαλάει κ η άλλη λειτουργία. Δ ξέρω κατά πόσο τ χρησιμοποιείς σαν στεγνωτηριο βέβαια. Τα μασητικα Εγώ τα σαπουνιζω μόνο. Μήνα κ γεύμα;; 9 μηνών δηλαδή θα τρώει 3 γεύματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 μηνας και γευμα ναι και μενα μου φαινεται πολυ! Εμεις ξεκινησαμε ρυζαλευρο και μετα σχεδον ανα βδομαδα προσθεσαμε γευμα!μηπως κατι δε καταλαβες;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sofi90 λιγο αναποδα μου φαινονται οι στερεεα αλλα οκ ο καθε παιδιατρος εχει τα δικα του!! Εγω με AVA τα πλενω δε παιρνω βρεφικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 με κανονικό αυτό για τα πιάτα. Κάθε γιατρός έχει τη σειρά του. Δ Υπάρχει σωστό κ λάθος. Αργά ή γρήγορα θα τρώνε από όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια εγω ελιωσα ενα μασητικο μεσα στον αποστειρωτη....επαθα σοκ οταν το ειδα λιωμενο. Κι ετσι μονο πλυσιμο πλεον.

Η Σοφι η καμηλοπαρδαλη αραγε να αξιζει ως μασητικο ή πεταμενα λεφτα; Πολυυ ακριβη τη βρισκω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια βλέπω την αποστείρωση κ σκεφτομαι οτι δεν εχετε καταλαβει τι σας περιμενει .. σε 3 μήνες  θα γλείφουν το πάτωμα .. τα παπούτσια σας .. διαφορα πραγματα στη βολτα .. θα τρώνε το χώμα και δε θα τα προλαβαίνετε να τα αποτρεψετε ο,τι κ να κανετε ! οπότε ξεπεράστε το απλά ..   τζάμπα το άγχος κ ο κόπος  κατα τη γνωμη μ . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Αχ κοριτσια εγω ελιωσα ενα μασητικο μεσα στον αποστειρωτη....επαθα σοκ οταν το ειδα λιωμενο. Κι ετσι μονο πλυσιμο πλεον.

Η Σοφι η καμηλοπαρδαλη αραγε να αξιζει ως μασητικο ή πεταμενα λεφτα; Πολυυ ακριβη τη βρισκω

Είδα βίντεο με την Σοφι τι μούχλα μαζεύει και άπαπα μακριά. Την έσκισαμ κάνα 2 γονείς και έπαθα σοκ. Τα μασητικά δεν τα αποστειρωνω, μόνο πλύσιμο με το υγρό που έχω για τα μπιμπερό. 

Σήμερα πήγαμε στο γιατρό και ξεκινήσαμε φρουτοκρεμα. 3 φρούτα μαζί μήλο, αχλάδι και μπανάνα. Ξεκινάμε σιγά σιγά 1-2 κουταλιές, θέλουμε να αντικαταστήσουμε το δεκατιανο οπότε όσο παραπάνω φρουτοκρεμα θα της δίνω αντίστοιχα μειώνω και την ποσότητα του γάλακτος που της δίνω στο γεύμα έτσι ώστε στο τέλος να τρωει για δεκατιανο μόνο την κρέμα. Είχε πολύ πλάκα η πρώτη επαφή πάντως. ?? Και της άρεσε και ξινιστηκε κι απ όλα!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μασητικα γράφουνε στις οδηγίες ότι δεν μπαίνουν στον αποστειρωτη τουλάχιστον αυτά που έχω εγώ έγραφαν απλά τα βγάζεις λίγο σε ένα κατσαρολάκι βέβαια δεν βρίσκω το λόγο αφού τα ακουμπάνε τα μωρά παντού και τα ξανά βγάζουν στο στόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα μασητικα τα έπλενα στην αρχή με φέρυ για τα πιάτα και τωρα απλά τα ξεπλένω με νερό ! Εμείς την έχουμε τη Σοφι μας την είχαν κανει δώρο ! Φαίνεται να του αρεσει και μπορεί και την κρατάει καλα σε αντίθεση με αλλά που του γλιστράνε ! Αλλά όπως λέει και η @irened91 κρατάει υγρασία στο εσωτερικό όποτε λιγο ανθυγιεινό το λες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εμεις παντως που έχουμε πλυντήριο στεγνωτήριο 4 χρόνια δεν έχει πάθει τίποτα. Και ο άντρας μου το δουλεύει παρά μέρα. Τα ρούχα του μωρού τα άπλωνα και τα σιδερωνα το καλοκαίρι, αλλά τώρα θα τα βάζω στεγνωτήριο. Τα μασητικα τα πλένω με βρεφικό σαπούνι, η πεθερά μου έβαλε ένα στον αποστειρωτη και έλιωσε. Και τη Σοφι με βρεφικό σαπούνι την πλένω, κλείνοντας την τρυπούλα για να μην μπει νερό και πιάσει μούχλα. Ο μπεμπουλιν τη λατρεύει, όποτε χαλάλι τα 20€. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι άρχισε να ξεβαφει όμως! Εγώ τα παιχνίδια του δεν ξέρω με τι να καθαρίζω. Αυτά που γράφουν surface wash only. Τα πλένετε; 

Όσο για την εισαγωγή στις στέρεες, βλέπω κάθε γιατρός δίνει τελείως διαφορετικές οδηγίες. Δε νομίζω να έχει και μεγάλη σημασία το με ποια σειρά θα μπουν όμως. Αυτό που μου φάνηκε περίεργο είναι @irened91 που κάνατε εισαγωγή 3 φρούτα μαζί. Τις 3ημερες εισαγωγές απ’οτι ξέρω τις κάνουμε για τυχόν αλλεργίες. Μην πας μακριά, εγώ ως παιδί είχα αλλεργία στο πορτοκάλι, μήλο, ροδάκινο, μπανάνα, σταφύλι, σύκο και ακτινίδιο χαχαχ! 

Αααα κορίτσια, μπαμπαλίζουμε! Όλη μέρα ανταντανταντααα και αμαμαμαμααα (καμαρώνω εγώ λες και καταλαβαίνει τι λέει!) μας παίρνει τα αυτιά το πουλάκι μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 Ναι σιδερωνει!κ γενικά κάνει τα πάντα εκτός από το μπάνιο αλλά δεν είναι και το καλύτερο του!???

Τα μασητικα και γενικά τα παιχνίδια της ότι είναι υφασμάτινο προς το παρόν μπαίνει πλυντήριο τα υπόλοιπα  με fairy!Πότε δεν αποστείρωσα γιατί κάτι ρώτησα το γιατρό κ μου ειπε τα ρούχα σου που γλείφει από 2 μηνών είναι αποστειρωμένα?

Και εμένα μου φαίνεται περίεργο το μήνα κ γεύμα Οπ Ως και το ζωμό εκτός??Και το κρέας μετά???Πως θα το φάει το μωρό εδώ εμείς και δε μπορούμε να φάμε σκέτο κρέας.. Ποιος ξέρει θα φανεί!

@vayakiΚαι εμάς μας τη φέραν δώρο και για 2 μήνες μόνο με αυτή τρελαινόταν η μικρή !θέλει προσοχή στο πλύσιμο Οπ Ως και όλα τα σχετικα παιχνίδια με τρύπα πρέπει να την κλείνεις για να μη μουχλιασει μέσα!

@irened91 και εμείς έτσι θα ξεκινήσουμε!αλλά επειδή θα πάμε Θεσσαλονίκη σε 3 βδομάδες θα τα ξεκινήσουμε μόλις γυρίσουμε!

@Narcissa ξεβαψει λίγο Ναι και εμένα κοντεύει να γίνει ασπρη!!Εμείς προς το παρόν κάνουμε αυτά τα ααααααααααα και κάθε μέρα νέες κραυγουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

@Diwni Δεν το πολυχρησιμοποιω γιατι αν ειναι ενα 8κιλο γεματο κανει 7 ωρες να τα στεγνώσει και με κουραζει.Αν εχει ηλιο στεγνώνουν πιο γρηγορα.Μονο αν βρεχει και μου χουν μαζευτεί πολλά..Υγρασια δεν μου αφηνουν παντως.Ισα ισα που τα βγάζει και καυτά..

@ValfragΝαι γεύμα και μηνα μας ειπε και ξεκιναμε με ζωμο μετα κρεας και μετα κρεας και λαχανικά με 3ημερες εισαγωγές.Στον 7ο φρούτα και μετα απογευματινο..

Οταν λετε σαπουνι,βρεφικό?Εβαλα ενα μασητικο για αποστείρωση και μυριζε σαν καμμενο πλαστικο μετά

@Valfrag xaxa κι εγώ το είχα βάλει στον αποστειρωτη και έλιωσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa Τι να πω θα δειξει, κοίτα να σου πω την αλήθεια ούτως ή άλλως έχω σκοπό να της δοκιμάσω ας πούμε μια μέρα μόνο το ένα, την άλλη το άλλο κλπ. Για αλλεργίες δεν σκέφτηκα γιατί κανένας μας δεν είχε ποτέ, αλλά πιο πολύ από περιέργεια τι μπορεί να της αρέσει περισσότερο. 

@stasa199 Αντε καλή αρχή!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 καλά θα κάνεις δε το συζητώ, απλά νομίζω το σκέτο Κρεατάκι θα είναι λίγο δυδκολο..Εμείς παίρνουμε σίδηρο εδώ και 2 μήνες και μόλις ξεκινήσει να τρώει θα τον κόψουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 πως διαπιστώσατε έλλειψη, έχετε κάνει εξετάσεις; Απορία το έχω αν χρειάζεται να κάνουν αιματολογικές τόσο μικρούλια και όλο ξεχνάω να ρωτήσω την παιδίατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...