Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Berry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

@Kat90 δεν κόβεται το πιπίλισμα και δεν υπάρχει λόγος και να το προσπαθείς! Ειναι φυσιολογικό στάδιο ανάπτυξης όπως ειπε και η @vayaki , ανακαλύπτει τα χεράκια της ! 

Κορίτσια θεμα καρότσι ! Έχουμε δανεικό ενα Peg Perego book το οποίο ειναι το κλασικό τριπλό σύστημα ! Δεν με βολευει καθόλου και ειλικρινά θέλω να το πετάξω ! Εδω και καιρο δεν χρησιμοποιούμε πορτ μπεμπε και θα ήθελα ενα πιο ελαφρύ καρότσι,Οχι ομως μπαστούνι, με καλες ρόδες για να μην έχουμε έντονους κραδασμούς και να μην πιάνει και πολυ χώρο στο αυτοκίνητο. Το Peg Perego ειναι παρά  πολυ βαρύ και πιάνει παρά πολυ χώρο, προσωπικά το θεωρώ δυσχρηστο ο άντρας μου βεβαια εχει άλλη άποψη. Το μονο του θετικό ειναι οτι ειναι στιβαρο. Εσείς κορίτσια τι έχετε πάρει; Είστε ευχαριστημένες ; Έχετε να προτείνετε καποιο; Το θέλω για μέσα στην πόλη κυρίως !

@vayaki Με τρομαξε κυριως η Παιδιατρος που μου ειπε πως εαν συνηθισει να πιπιλαει τον αντιχειρα μετα τον κοβεις πολυ δυσκολα γιατι το δαχτυλο τοχει παντου μαζι ενω πιπιλα δε την δινεις κ καποια στογμη το συνηθιζει. Πολλα παιδακια λεει πιπιλανε το δαχτυλο ως το δημοτικό. Τα δικά σας σταμάτησαν να βαζουν τα χερακια στο στόμα;

 

σχετικά με καρότσι εγω εχω Mammas&Papas (Lapin House) ειναι και στιβαρό και ελαφρύ (10κιλά) και απο χωρο μπαίνει σε ολα τα port bagage μονο στο 500ρακι πρεπει να βγαλεις την μια ροδα για να χωρεσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat90 είπε:

@vayaki Με τρομαξε κυριως η Παιδιατρος που μου ειπε πως εαν συνηθισει να πιπιλαει τον αντιχειρα μετα τον κοβεις πολυ δυσκολα γιατι το δαχτυλο τοχει παντου μαζι ενω πιπιλα δε την δινεις κ καποια στογμη το συνηθιζει. Πολλα παιδακια λεει πιπιλανε το δαχτυλο ως το δημοτικό. Τα δικά σας σταμάτησαν να βαζουν τα χερακια στο στόμα;

 

σχετικά με καρότσι εγω εχω Mammas&Papas (Lapin House) ειναι και στιβαρό και ελαφρύ (10κιλά) και απο χωρο μπαίνει σε ολα τα port bagage μονο στο 500ρακι πρεπει να βγαλεις την μια ροδα για να χωρεσει

Ειμαστε σε φαση που τα μωρα μας οχι απλα βαζουν χερια μεσα στο στομα αλλα πλεον βαζουν ο,τιιιι υπαρχειιιιι στον κοσμο αυτο! Τα παντα μεσα στο στομα ολη την ωρα. Ειναι φυσιολογικο, μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry με το inglesina trilogy εγω ειμαι ευχαριστημενη μεσα στην πολη. Πολυ ελαφρυ...το κινεις με ενα χερι ανετα. Δεν πιανει πολυ χωρο. Απλα δεν το λες και αντικραδασμικο. Εχουμε στην πολη μας πολλα πλακοστρωτα στενακια κι εκει ο μπεμπουλης γινεται φραπε απ το κουνημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr θα το ψάξω γιατί δεν το εχω ξανακούσει αυτο το καρότσι 

@Kat90 θέλω να πάω στα lapin να τα δω απο κοντα γιατί δείχνουν ωραια ! 

@vayaki τα inglesina ειναι σαν τα Peg Perego απο όσα τα εχω δει όποτε μαλλον θα τα αποφύγω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat90ποιο έχεις απ τα mamas ? Γτ κ εγώ αυτό έχω το xt2 και βρίζω την ώρα Κ τη στιγμή... Είναι βαρύ... 

Το cam  είναι πούπουλο μπροστά στο mamas   .  Κ μαζεύει πιο εύκολα  και το κάθισμα ανετο... κοινώς κάθε φορά που το βλέπω το ζηλεύω!!!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christinapsr είπε:

@Kat90ποιο έχεις απ τα mamas ? Γτ κ εγώ αυτό έχω το xt2 και βρίζω την ώρα Κ τη στιγμή... Είναι βαρύ... 

Το cam  είναι πούπουλο μπροστά στο mamas   .  Κ μαζεύει πιο εύκολα  και το κάθισμα ανετο... κοινώς κάθε φορά που το βλέπω το ζηλεύω!!!  

 

Το urbo2 εχω και απο οτι ειχα ψαξει στο ιντερνετ ειναι απο τα ποιο ελαφρια. Η αληθεια ειναι οτι στον περιγυρο δεν εχουμε πολλα μωρα για να συγκρινω καροτσια αλλα σε γενικες γραμμες το βάρος του σε αναλογία με την στιβαρότητα του νομιζω ειμαι ευχαριστημενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Αχ και γω το εχω σκυλομετανιωσει το καροτσι μάς..Δεν ειναι καθολοθ βαρυ και εχει και αναρτήσεις για να αναιβαινεις σε πεζοδρομια και  αντικραδασμικο αλλα ειναι ογκώδες και δεν χωραει πουθενά Ειναι μονο για βολτες εδω τριγύρω.Σε κανενα απ'τα αυτοκίνητα μας δεν χωραει.Ειδα στα mothercare ενα ωραιο που εκλεινε σαν βαλιτσάκι στα 200ε αλλα το σκεφτομαι.

Ποιο έχετε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σημερα είχαμε παιδίατρο και καταρχάς να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στη @Vivi.Nik. που μου τη σύστησε! Μείναμε κι εγώ και ο άντρας μου πολύ ευχαριστημένοι. Τον μπεμπουλιν τον βρήκε εξαιρετικό, 7.100γραμμ., 69 εκατοστά και με ένα δοντάκι ? μάλιστα μου είπε ότι επικοινωνιακά και κινητικά είναι πιο μπροστά από την ηλικία του και πολύ χαρηκα! Για τον πόνο από την οδοντοφυΐα μου είπε ότι το μόνο αποδεκτό τζελ είναι της Frezyderm, αλλά να μην περιμένω και πολλά.

Καναμε και το τέταρτο εμβόλιο, έκλαψε 3 δευτερόλεπτα και ηρέμησε αμέσως στο στήθος της μαμάς. Πρέπει να είχε κανα μήνα να θηλάσει κανονικά αγκαλιά! 

Επίσης είμαστε έτοιμοι για στέρεες, αφού κάθεται (με υποστήριξη) και δείχνει ενδιαφέρον για τα φαγητά μας και σε 2 εβδομάδες ξεκινάμε με μεσημεριανό σταδιακά λαχανικά και κρεατάκι και μετά από 10 μέρες μπορούμε να βάλουμε και πρωινό φρούτα. Ανυπομονώ! Κατά τα αλλά συνεχίζουμε ελεύθερα θηλασμους, δεν αντικαθιστούμε δηλαδή με τα γεύματα, αλλά οι τροφές μπαίνουν συμπληρωματικά στο θηλασμο. Τρίτο γεύμα θα βάλουμε στον 7ο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat90 μην ανησυχείς!Όλα τα παιδάκια το κάνουν!τώρα αν θα συνεχίσει δεν το ξέρεις....Εμένα ο άντρας μου την κοροϊδεύει γιατί βάζει και τους 2 δείκτες μαζί και της λέει έλα αγάπη μου θα σε πάει γήπεδο ο μπαμπάς να σφυριζεις!!?????

@Sofi90 γιατί το μετάνιωσες????Εγώ έχω το Tutis nani και δε το αλλάζω με τίποτα!θεωρώ πως για τα χρήματα του είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και αν το βάλεις δίπλα σε γνωστά καρότσια του 1000ρικου δεν έχει να ζηλέψει κάτι....επισης ολοι οι γνωστοι μας εχουν παιδια και το θαυμαζουν το καροτσι!Εμείς το δοκιμάσαμε όταν το πήραμε στο αυτοκίνητο και επίσης μπορείς να βγάζεις τις ρόδες και να στο χωράει!έχεις ακόμα το πορτ μπεμπέ?

@Narcissa καινούργιος παιδίατρος?που είναι??Μμμμ μάλλον και ο δικός μου για αυτό μου είπε για της frezyderm Αλλά πραγματικά δεν κάνει τίποτα...Εγώ της βάζω τη μουντιζαλ στα μεγάλα ζόρια και την ανακουφίζει για λίγο.. άντε καλή αρχή!!!!τελειος ο μικρος σου!!!!Εμείς έχουμε την Τρίτη παιδίατρο!Να δούμε τι θα μας πει για τις στέρεες!!!Επίσης έψαχνα για θερμό φαγητού!Ε μετά πιατάκια κουταλάκια και ποτηράκια τα βρίσκουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry εμείς έχουμε το peg perego ypsi. Δεν ξέρω πώς είναι το book που δεν σας βολεύει, αλλά το ypsi εμάς μας βόλεψε πάρα πολύ. Απ' τα λίγα καρότσια που χωρούσε στο αυτοκίνητο που είναι μικρό (στα περισσότερα έπρεπε να βγάζουμε τουλάχιστον τη μια ρόδα), ελαφρύ καρότσι, εύκολο στο ανέβα-κατέβα πεζοδρόμια, και το κινείς άνετα και με το ένα χέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@vayaki Το σκεφτομουν εντονα ειναι η αληθεια και ο αντρας μου δεν ηθελε καθόλου..Αφου μιλησαμε με την παιδίατρο μας,το θελει πλεον πιο πολυ ο αντρας μου??

 

Αρα το στηριζει και η γιατρος! Καλο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το φοβάμαι κορίτσια...σαν αρχή τουλάχιστον γιατί και εγώ εκεί στο 9μηνο σκεφτόμουν να της δίνω κομματάκια αν έχει βγάλει και κάποια δοντάκια!θα μιλήσω και με τον παιδίατρο την Τρίτη Να δω τη γνώμη έχει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Εγω δεν το φοβαμαι.Πιο πολυ ειχα ενδοιασμούς για το καθαρισμα που θα πρεπει να ριχνω μετά αφου και χαλια θα γινεται η ιδια και ολη η κουζίνα..

Καλά αυτό θα το χουμε από εδώ και πέρα!Πρέπει να συνηθίσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καινουρια ναι! Ειναι στο Ηράκλειο, όρια Λυκόβρυση. Όχι και τόσο κοντά μας δηλαδή, αλλά φαίνεται να αξίζει τον κόπο! Θερμό φαγητού εγώ είχα πάρει (για δώρο) από τα Λητω. Σήμερα θα πάμε να πάρουμε καρεκλάκι, ατμομαγειρα, θερμό, πιατάκια, κουταλάκια και μεγάλες σαλιαρες. 

Δε χρειαζόμαστε κάτι άλλο, ε; 

@Sofi90 thank you! Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε εισαγωγή στερεών με blw κανονικά γιατί θα τον ταΐζει η πεθερά μου και μόλις της το ανέφερα την έπιασε πανικός ? μου είπε όμως η παιδίατρος το ΣΚ που θα τον ταΐζω εγώ, να του δίνω το φαγητό του σε 2 μορφές, και αλεσμένο και κομμάτια και προχωράμε ανάλογα με το πως θα ανταποκριθεί ο μπεμπουλίνος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa μου είχε προτείνει ο γυναικολόγος μου μια εκεί αλλά μας έπεφτε μακριά και πήγα σε αυτον στο ψυχικό, βέβαια δεν έχω κανένα παράπονο!νομίζω όλα τα είπες!Δε χρειάζεσαι κάτι άλλο!Μην ανησυχείς αν του δίνεις εσύ κομματάκια σύντομα θα τα προτιμά ο μικρός σου!άντε καλή αρχή και με την παιδίατρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι και καλοκαίρι να τα ταιζουμε τσιτσιδι!?????

Να σας ρωτήσω κάτι...αν θέλουν να βουτάνε τα χέρια στο πιάτο θα τα αφήνετε???Εγώ σκέφτομαι να την αφήνω....Μόνο αν είμαι έξω θα το αποφεύγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Μην αγχώνεστε αργά ή γρήγορα θα τρώνε από όλα τα παιδιά. Δ θα τρώνε μια ζωή αλεσμενα. Ήδη στο χρόνο θα μπορούν να διαχειριστούν ένα σωρό φαγητά. Απλά το βρέφος 6 μηνών δε θα φάει ποσότητα ικανοποιητική έτσι κ γω θέλω να τρώει καλή μερίδα Κρεατάκι να παίρνει όλα τα οφέλη.

@Narcissa Εγώ εκτός από σαλιαρες είχα πάρει από τα τζάμπο κάτι μπλουζάκια που τα είχα μόνο γι αυτό τ λογο. Για μέσα στο σπίτι για την ώρα τ φαγητού. Όποτε μέρα όποιο Δ καθάρισε τ πέταξα κ τελείωσε η δ8υκεια. Γτ εκτός από τη σαλιαρα θα λερώνει στάνταρ κ αλλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...