Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Η δικιά μου δεν ξυπνάει καθόλου μες τη νύχτα, κοιμάται γύρω στις 10 ώρες σερί συνήθως. Όταν ξυπνάει μετά από τόσες ώρες της δίνω 240ml κατά τ άλλα μέσα στη μέρα κάνει 5 γεύματα ανά 3 ή 4 ώρες 180 ή 210 και δεν τα τρώει πάντα ολόκληρα. Τυχαίνει ν αφήσει δηλαδή, όχι πάντα αλλά κάποιες φορές αφήνει 30 ή 40. Τώρα το κάθε παιδί διαφέρει. Ο παιδίατρος σας τι οδηγίες σου έδωσε; 

Δεν είναι κάτι που συζήτησα μαζί της γιατί αφενός είναι καθαρά θέμα του παιδιού και αφετέρου είναι νωρίς ακόμα για να έχω τέτοιες βλέψεις. Είμαστε 39 ημερών μόνο και ακόμα υποφέρουμε από κολικούς που μας πιάνουν το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Valfrag καλή αρχή με την κρέμα!!!Θα περιμένουμε να μας πεις νέα σας!έχουν πολύ πλάκα την πρώτη φορά που τρώνε!Και καλές βουτιές στην πισίνα!Και εγώ έχω δει αυτό στην Αγία Παρασκευή αλλά δεν έχω πάει να ρωτήσω ..αν και θα θελα να μάθω πόσο κοστίζει..εσείς που θα πάτε?Και πόσο είναι η συνδρομή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν είναι κάτι που συζήτησα μαζί της γιατί αφενός είναι καθαρά θέμα του παιδιού και αφετέρου είναι νωρίς ακόμα για να έχω τέτοιες βλέψεις. Είμαστε 39 ημερών μόνο και ακόμα υποφέρουμε από κολικούς που μας πιάνουν το βράδυ.

Ααα είστε μικρούλικα μωρέ ακόμα ναι. Παρόλα αυτά δεν είναι κακό να ξέρεις πάνω κάτω πόσο πρέπει να δίνεις. Εμένα αρχικά δε μου είπε βέβαια αλλά στις επισκέψεις στον 3ο και 4ο μου είπε ότι τρώει πολύ και αν αφήνει καμιά φορά να μην την πιέζω και να μην της αυξησω καθόλου τα ml. Σίγουρα εξαρτάται απ το κάθε παιδί κι αν κλαίει επειδή πεινάει θα το ταΐσεις δεν το συζητώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91θα κλάψω πραγματικά!!! 10 ώρες σερί λέει!!! Το μεγαλύτερο ύπνο π Έχω κάνει από όταν γέννησα τη μεγάλη μ είναι 5 ώρες συνεχόμενες κ αυτό ελάχιστες φορές. Αν κοιμηθώ για 3 ώρες συνεχόμενα πετάω!

@Valfrag καλή αρχή με τις τροφές! Μην αγχωθείς αν Δ σ τρώει. Αυτό τ στάδιο είναι δοκιμαστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Valfrag καλή αρχή με την κρέμα!!!Θα περιμένουμε να μας πεις νέα σας!έχουν πολύ πλάκα την πρώτη φορά που τρώνε!Και καλές βουτιές στην πισίνα!Και εγώ έχω δει αυτό στην Αγία Παρασκευή αλλά δεν έχω πάει να ρωτήσω ..αν και θα θελα να μάθω πόσο κοστίζει..εσείς που θα πάτε?Και πόσο είναι η συνδρομή?

Τον εγραψα στη πισινα του Πανιωνιου 2 φορες τη βδομαδα...50€ Το μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@irened91θα κλάψω πραγματικά!!! 10 ώρες σερί λέει!!! Το μεγαλύτερο ύπνο π Έχω κάνει από όταν γέννησα τη μεγάλη μ είναι 5 ώρες συνεχόμενες κ αυτό ελάχιστες φορές. Αν κοιμηθώ για 3 ώρες συνεχόμενα πετάω!

@Valfrag καλή αρχή με τις τροφές! Μην αγχωθείς αν Δ σ τρώει. Αυτό τ στάδιο είναι δοκιμαστικό.

Χαχαχα δοξα τω Θεω παράπονο δεν έχω. Απ την αρχή έτσι ήταν με κάποια σκαμπανεβάσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni εμείς το βράδυ κοιμόμαστε στο τσακιρ κέφι 4 ώρες σερί όπου μετά ξυπνάμε και φωνάζουμε στο 5λεπτο που φτιάχνω το μπιμπερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 ουαου! 10 Ώρο, ε;;; Χαχαχα!!! Μπράβο σας! Συνεχίστε έτσι! Άντε και στα δικά μας που ξυπνάνε ανά 3ωρο. 

Ρε κορίτσια, εσάς στο γυμναστήριο τους κλαίνε ή μόνο η δικιά μου φοβάται;;; Εμένα άλλες φορές γελάει και μιλάει στα ζωάκια και άλλες φορές φοβάται και πατάει ένα κλάμα (!!!!!), ειδικά το καβουράκι το φοβάται πολύ. Τελευταία μάλιστα τα γραπωνει με τα χεράκια της και προσπαθεί να τα βάλει στο στόμα της και εκνευρίζεται που δε φτάνουν, χαχα!! Πολύ γέλιο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag  πολύ καλά!Μια φίλη μου πάει τα διδυμακια της στο ΟΑΚΑ 1 φορά την εβδομάδα με 100 ευρώ!Θα θελα και εγώ να την πάω αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω!

@irened91 υπναρού η μικρή!!!χαχαχα 

@Angelmammy εγώ την βάζω από τον δεύτερο μήνα και πλέον τρελαίνεται!κάθεται αρκετή ώρα και έναν χαρταετό που έχει προσπαθεί να τον φάει και τα καταφέρνει!τα υπόλοιπα απλά τα κοιτάει και τα κλωτσάει!στην αρχή και εμένα γκρίνιαζε αλλά τώρα το έχει συνηθίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Valfrag  πολύ καλά!Μια φίλη μου πάει τα διδυμακια της στο ΟΑΚΑ 1 φορά την εβδομάδα με 100 ευρώ!Θα θελα και εγώ να την πάω αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω!

@irened91 υπναρού η μικρή!!!χαχαχα 

@Angelmammy εγώ την βάζω από τον δεύτερο μήνα και πλέον τρελαίνεται!κάθεται αρκετή ώρα και έναν χαρταετό που έχει προσπαθεί να τον φάει και τα καταφέρνει!τα υπόλοιπα απλά τα κοιτάει και τα κλωτσάει!στην αρχή και εμένα γκρίνιαζε αλλά τώρα το έχει συνηθίσει!

Ναι το γλυκό μου!! ? 

@Angelmammy Συνήθως χαίρεται στο γυμναστήριο η μόνη φορά που τρόμαζε ήταν όταν το χτυπούσε με τα πόδια της και κουνιούνται τα παιχνίδια από πάνω της και της ερχόταν πολύ ξαφνικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ωχ κι εμείς έχουμε κόλλημα με χαρταετό! Της fisher price έχετε; 

@Angelmammy ο δικος μου τρελαίνεται στο γυμναστηριο, του έχω κρεμάσει κι αλλά παιχνίδια και δίνει πόνο, κλωτσάει το ένα, τραβάει το άλλο, χαμός! Αλλά μετά από 10-15 λεπτά πατάει κλάμα ξαφνικό και γοερό να τον σηκώσω. Σα να παθαίνει υπερφόρτωση ένα πράγμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 ωχ κι εμείς έχουμε κόλλημα με χαρταετό! Της fisher price έχετε; 

@Angelmammy ο δικος μου τρελαίνεται στο γυμναστηριο, του έχω κρεμάσει κι αλλά παιχνίδια και δίνει πόνο, κλωτσάει το ένα, τραβάει το άλλο, χαμός! Αλλά μετά από 10-15 λεπτά πατάει κλάμα ξαφνικό και γοερό να τον σηκώσω. Σα να παθαίνει υπερφόρτωση ένα πράγμα ?

Ναι αυτόν έχουμε!!Και εμένα τόσο κάθεται αλλά τη βάζω δύο τρείς φορές τη μέρα!στην έχω είχε κολλήσει με τη μέλισσα και μετά με το σύννεφο!Τώρα έχει 2 βδομάδες λατρεύει το χαρταετό και τον τρώει!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 @stasa199 κι εγώ από 2 μηνών τη βάζω και της αρέσει αλλά μου κάνει αυτό που κάνει στην @Narcissa πολλές φορές ελάχιστα λεπτά μετά που θα ξεκινήσει να γραπωνει τα ζωάκια. Μιλάμε για κλάμα και ανοίγει και τα χεράκια διάπλατα. Κι εμείς fisher price. Καλά... Έχει θησαυρίσει αυτή η εταιρεία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 @Valfrag @KONSTANTIA Πωπω διαβαζω εδω για τα ml που πινουν τα μωρα σας. 210; 240; Σοκαριστηκα. Ο δικος μας ουτε καν. Οταν εκανε 180ml καναμε παρτυ. Συνηθως πινει κοντα στα 100 με 120. Λιτοδιαιτος μας βγηκε. Ανα 3 ή ανα 2,5 ώρες. Το βράδυ παλιότερα ξυπνούσε 2 φορες. Πλεον δεν ξυπναει για να φαει. Αλλα ουτε λες οτι κανει σερι υπνο. Κανει μια γκρινια... μεχρι να σηκωθουμε ξανακοιμαται. Ισα ισα για να μας ξυπνησει δλδ. Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

@irened91 @stasa199 κι εγώ από 2 μηνών τη βάζω και της αρέσει αλλά μου κάνει αυτό που κάνει στην @Narcissa πολλές φορές ελάχιστα λεπτά μετά που θα ξεκινήσει να γραπωνει τα ζωάκια. Μιλάμε για κλάμα και ανοίγει και τα χεράκια διάπλατα. Κι εμείς fisher price. Καλά... Έχει θησαυρίσει αυτή η εταιρεία!!! 

Μπορεί να βαριέται...άλλαξε της κανένα παιχνιδάκι μήπως και κάτσει εγώ της τα αλλάζω όταν δε θέλει να κάτσει άλλο!όντως έχει θυσαυρισει αλλά έχει ωραία πράγματα βρε παιδί μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η απάντηση σε όλους όσους μας λένε τι να κάνουμε στα μωράκια μας!

https://m.facebook.com/eirini.lazaridoy?fref=nf#!/story.php?story_fbid=2668908359815753&id=263892810317332&refid=17&_ft_=mf_story_key.10219693706956163%3Atop_level_post_id.10219693706956163%3Atl_objid.10219693706956163%3Acontent_owner_id_new.1322131109%3Aoriginal_content_id.2668908359815753%3Aoriginal_content_owner_id.263892810317332%3Athrowback_story_fbid.10219693706956163%3Apage_id.263892810317332%3Aphoto_id.2668907056482550%3Astory_location.4%3Aattached_story_attachment_style.photo%3Apage_insights.{"263892810317332"%3A{"page_id"%3A263892810317332%2C"actor_id"%3A1322131109%2C"attached_story"%3A{"page_id"%3A263892810317332%2C"actor_id"%3A263892810317332%2C"dm"%3A{"isShare"%3A0%2C"originalPostOwnerID"%3A0}%2C"psn"%3A"EntStatusCreationStory"%2C"post_context"%3A{"object_fbtype"%3A266%2C"publish_time"%3A1568442321%2C"story_name"%3A"EntStatusCreationStory"%2C"story_fbid"%3A[2668908359815753]}%2C"role"%3A1%2C"sl"%3A4}%2C"dm"%3A{"isShare"%3A0%2C"originalPostOwnerID"%3A0}%2C"psn"%3A"EntStatusCreationStory"%2C"role"%3A1%2C"sl"%3A4%2C"targets"%3A[{"actor_id"%3A1322131109%2C"page_id"%3A263892810317332%2C"post_id"%3A2668908359815753%2C"role"%3A1%2C"share_id"%3A0}]}%2C"637370173003621"%3A{"page_id"%3A637370173003621%2C"actor_id"%3A1322131109%2C"attached_story"%3A{"page_id"%3A637370173003621%2C"actor_id"%3A263892810317332%2C"dm"%3A{"isShare"%3A0%2C"originalPostOwnerID"%3A0}%2C"psn"%3A"EntStatusCreationStory"%2C"role"%3A16%2C"sl"%3A4}%2C"dm"%3A{"isShare"%3A0%2C"originalPostOwnerID"%3A0}%2C"psn"%3A"EntStatusCreationStory"%2C"role"%3A16%2C"sl"%3A4}}%3Athid.1322131109%3A306061129499414%3A2%3A0%3A1569913199%3A-2440908565807294035&__tn__=*s*sH-R

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@irened91 @Valfrag @KONSTANTIA Πωπω διαβαζω εδω για τα ml που πινουν τα μωρα σας. 210; 240; Σοκαριστηκα. Ο δικος μας ουτε καν. Οταν εκανε 180ml καναμε παρτυ. Συνηθως πινει κοντα στα 100 με 120. Λιτοδιαιτος μας βγηκε. Ανα 3 ή ανα 2,5 ώρες. Το βράδυ παλιότερα ξυπνούσε 2 φορες. Πλεον δεν ξυπναει για να φαει. Αλλα ουτε λες οτι κανει σερι υπνο. Κανει μια γκρινια... μεχρι να σηκωθουμε ξανακοιμαται. Ισα ισα για να μας ξυπνησει δλδ. Χαχαχα

Και εμείς εκεί είμαστε στα ml αλλά είμαστε και πολύ μικροί ακόμα, ούτε 2 μηνών. Στα κιλά μας πάντως είμαστε καλά, χθες μας ζύγισε 4980!

Έτσι λιτοδιαιτος ήταν και είναι ο μεγάλος μου. Σε καταλαβαίνω αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να του ανοίξει η όρεξη. Το κάθε παιδί έχει τις δικές του διατροφικές ανάγκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και εμείς εκεί είμαστε στα ml αλλά είμαστε και πολύ μικροί ακόμα, ούτε 2 μηνών. Στα κιλά μας πάντως είμαστε καλά, χθες μας ζύγισε 4980!

Έτσι λιτοδιαιτος ήταν και είναι ο μεγάλος μου. Σε καταλαβαίνω αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να του ανοίξει η όρεξη. Το κάθε παιδί έχει τις δικές του διατροφικές ανάγκες.

Στις αρχες ειχα φρικαρει και ειχα αγχωθει πολυ. Νομιζα οτι δε θα μεγαλωνει...χαζες σκεψεις. Πλεον το εχω αποδεχτει...αφου βλεπω οτι εν τελει μεγαλωνει αψογα και ειναι μπεμπαρος... οσο τρωει...τι να κανουμε. Για να ειναι ησυχος μετά...αρα του φτάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μου μη το λες!!!!μιας συναδέλφου η μαμά επειδή η κόρη της δεν είχε όρεξη της έδινε 1 ποτηρακι κρασί κάθε μέρα για να ανοίξει η όρεξη της!σε ηλικία 4 με 5 χρόνων με αποτέλεσμα το παιδί να παίρνει ανεξέλεγκτο βάρος και να γίνει υπέρβαρο!Η συνάδελφος από την αρχή άρχισε να το ψάχνει και όταν ανακάλυψε αυτό τρελάθηκε!πήγαινε η μαμά της στο σπίτι και της πότιζε το μωρό αντί να το κρατάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@KONSTANTIA μου μη το λες!!!!μιας συναδέλφου η μαμά επειδή η κόρη της δεν είχε όρεξη της έδινε 1 ποτηρακι κρασί κάθε μέρα για να ανοίξει η όρεξη της!σε ηλικία 4 με 5 χρόνων με αποτέλεσμα το παιδί να παίρνει ανεξέλεγκτο βάρος και να γίνει υπέρβαρο!Η συνάδελφος από την αρχή άρχισε να το ψάχνει και όταν ανακάλυψε αυτό τρελάθηκε!πήγαινε η μαμά της στο σπίτι και της πότιζε το μωρό αντί να το κρατάει!

Πλάκα κάνεις; ?? Για σκότωμα είναι αυτή ρε συ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@KONSTANTIA μου μη το λες!!!!μιας συναδέλφου η μαμά επειδή η κόρη της δεν είχε όρεξη της έδινε 1 ποτηρακι κρασί κάθε μέρα για να ανοίξει η όρεξη της!σε ηλικία 4 με 5 χρόνων με αποτέλεσμα το παιδί να παίρνει ανεξέλεγκτο βάρος και να γίνει υπέρβαρο!Η συνάδελφος από την αρχή άρχισε να το ψάχνει και όταν ανακάλυψε αυτό τρελάθηκε!πήγαινε η μαμά της στο σπίτι και της πότιζε το μωρό αντί να το κρατάει!

Σοκαρίστηκα!!! Δηλαδη το κρασί ανοιγει την ορεξη; Το παιδακι τελικα επαιρνε βαρος γιατι του ανοιξε η ορεξη ή απ το κρασι. Επιστήμονας η γιαγιά. Νααα αυτα τα φοβαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια κι όμως το έκανε!Εγώ να δείτε τι έπαθα όταν μου το είπε!Και επειδή γνώρισα και τη μάνα της μου το είπε και η ίδια!Και λέω δεν ντρέπεται κιόλας να το λέει!και να στο κάνει η ίδια σου η μαμά στο παιδί σου!Η κοπέλα έκανε χρόνια να ξανά μιλήσει στη μαμά της φυσικά αλλά δεν άλλαξε και κάτι....αυτές οι χουντικες απόψεις και αυτά που κάναμε το 1800 θα μας φάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...