Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια δεν ξερω αν βιαζομαι αλλα μολις παραγγειλαμε καθισματακι φαγητου. Ετοιμαζομαστε σιγα σιγα με τον εξοπλισμο 

Ποιο πηρες;εμεις την αλλη εβδομαδα ξεκιναμε κρεμα και ψαχνομαι για καρεκλακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια δεν ξερω αν βιαζομαι αλλα μολις παραγγειλαμε καθισματακι φαγητου. Ετοιμαζομαστε σιγα σιγα με τον εξοπλισμο 

Δεν βιάζεσαι καθόλου και εγώ πήρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 @Valfrag ενα της cangaroo 56ευρω. Δεν ηθελα πολυ ακριβο. Μπηκα σκρουτζ και μου φανηκε καλη η τιμη του. Ο,τι εβλεπα να μου αρεσει πολυ οπτικα ηταν πανακριβα. Με αυτο δεν τρελαθηκα αλλα ελπιζω να μας βολεψει

Screenshot_20190918-122357_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki παρόμοιο έχουμε!εμάς μας είχαν φέρει ένα άλλο που δεν μου άρεσε και το άλλαξε και πήρα αυτό!

Μάλλον το ίδιο είναι σε άλλο χρώμα!!

Screenshot_20190918-170524_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά από 5 ξυπνηματα με κλάματα και το χέρι στο στόμα πήραμε Ντεπόν για πρώτη φορά!Το μισό το έφτυσε βέβαια η κυρία στην αρχη και μετά  ανοιγε το στομα!?????ελπίζω να μην πονάει και να κοιμηθεί η καημενουλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa Καλημέρα!

Εγώ δεν νομίζω να πήγαινα..είχα μια συνάδελφο που πήγαινε και ήταν ενθουσιασμένη, επίσης έλεγε ότι έβλεπε τρομερή διαφορά στην ανάπτυξη του παιδιού...Εγώ να σου πω το ψιλό φοβάμαι σε μωρα-παιδια με τόσες ιώσεις που κυκλοφορούν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ναι κι εγώ το ψιλό φοβάμαι... Μου πρότεινε η σύμβουλος θηλασμού έναν παιδίατρο, λέγοντας μου τα καλύτερα. Τον έψαξα λιγάκι και είδα ότι είναι ομοιοπαθητικός, άλλοι μιλάνε για αυτόν με ενθουσιασμό (η πλειοψηφία) και άλλοι λένε τα χειρότερα και διχάστηκα λιγάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199  και @vayaki , μην ανησυχείτε κορίτσια, σε λίγο καιρό τα καθησματάκια σας θα έχουν το ίδιο χρώμα περίπου, αυτού των φτημένων φαγητών ? Καλά ταΐσματα και ακόμα καλύτερα σφουγγαρίσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις ηρθε και το καθισματακι μας. Σουπερ φαινεται. Το προτεινω για οποια θελει κατι οικονομικο. 

Για το θεμα του ομοιοπαθητικου... ουτε για τον εαυτο μου δεν εχω παει γιατι δισταζω. Οποτε δε νομιζω να πειραματιζομουν πανω στο μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 όχι, στην παιδίατρο που είχα πει θα πάμε. Απλά η σύμβουλος θηλασμού μου μίλησε γι’αυτον με τα καλύτερα και επειδή είναι και πολύ κοντά, με έβαλε σε σκέψεις. Παντως τώρα που το έψαξα περισσότερο διάβασα ότι οι ομοιοπαθητικοι κάνουν στα βρεφάκια επιλεκτικά τα εμβόλια, σε συνεννόηση με τους γονείς πάντα, ότι δίνουν πολύ δύσκολα φάρμακα και συστήνουν ομοιοπαθητικές κάψουλες κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa και ο δικός μ παιδίατρος π Δ είναι ομοιοπαθητικός δίνει πολύ δύσκολα φάρμακα. Η μεγάλη μ πέρυσι αρρώστησε πάρα πολλές φορές. Εκτός από φυσιολογικο ορο Κ οτριβιν για ρη μύτη Δ μας έδινε τπτ άλλο. Ούτε καν σιρόπι για τ βήχα. Αντιβίωση μας έδωσε φέτος π έκλεισε τα 2 πρώτη φορά. 

@irened91 καταπληκτική φωτο! Καλά η μικρή για πολλά φιλιά.

Εμείς καρεκλάκι φαγητού έχουμε αυτό.Screenshot_20190919-144836_Chrome.thumb.jpg.30a266e04ca8632fd114cc92d9fedd77.jpg

Είναι οικονομικό κ μας βόλεψε πάρα πολύ. 2 χρόνια τώρα Δ έχει πάθει τπτ. Αντέχει ρη μεγάλη μ π είναι ήδη 16 κιλά κ πλένεται πολύ εύκολα με ένα σφουγγάρι κ λίγο απορρυπαντικό.

Πάνω κάτω όλα τα ίδια είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa εγώ όσο ήμουν έγκυος σκεφτόμουν να πάω σε ομοιοπαθητικό παιδίατρο. Έναν στο Χολαργό που είναι πολύ γνωστός και πολύ καλός. Μου τον έχει συστήσει γνωστό μας ζευγάρι. Τότε είναι που σκεφτόμουν να μην κάνουμε και όλα τα εμβόλια αλλά τελικά καταλήξαμε να τα κάνουμε και πήγαμε σε παιδίατρο πολύ πιο κοντά μας. Εγώ είμαι υπέρ γιατί η ομοιοπαθητική με έκανε καλά από το άσθμα που με ταλαιπωρούσε χρόνια ολόκληρα. Δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με γειά σας και τα καρεκλακια! Εμείς ακόμα δεν έχουμε πάρει αλλά παραγγείλαμε κάθισμα αυτοκινήτου από 9 έως 36 κιλά, που ακόμα δε θα χρησιμοποιηθεί βέβαια αλλά να το έχουμε. Η αλήθεια είναι ότι θέλαμε ένα συγκεκριμένο και μπήκε σε προσφορά και τσουπ το πήραμε. Προς το παρόν, χρησιμοποιούμε το αυγουλακι του καροτσιού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni αυτό της recaro στα 260€ από πάνω από €300 που κανονικά κοστίζει. Ο άντρας μου ήθελε recaro γιατί είναι λέει εταιρεία με καθίσματα για αγωνιστικά αυτοκίνητα και θα είναι σούπερ ασφαλές. Καλά, εγώ δεν θα είχα θέμα και από άλλη εταιρεία να παίρναμε αλλά του έκανα το χατίρι. 

Screenshot_2019-09-19-15-37-54-834_com.android.chrome.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά το τι έχουμε  να σφουγγαριζουμε δε το συζητώ!Οπως τα λέει η @vayaki για το καρεκλάκι!Είναι και ρυθμιζόμενο το ύψος βγαίνει και το πλαστικό μ'άρεσε πολύ!

@Angelmammy νομίζω τι καλύτερο είναι αυτό το καρεκλακι!Και εγώ τέτοιο θέλω να πάρουμε!Και πολύ καλή η τιμή!

Όσο για τα εμβόλια νομίζω καλό είναι να τα κάνουμε....Εδώ έχει εμφανιστεί ιλαρά και μηνιγγίτιδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 φαίνεται να είναι πολύ καλό, ναι!! Όταν έρθει θα σου πω και εντυπώσεις. 

Κορίτσια, το συζητούσαμε με την @Sofi90 αλλά θα ήθελα να μου πείτε κι εσείς, με την τριχόπτωση πως τα πάτε;;; Χάνω τούφες ολόκληρες κάθε μέρα. Μιλάμε για πολύ μαλλί!!! Απορώ πως έχω ακόμα μαλλιά στο κεφάλι μου, αλήθεια! Κάνω να χτενιστω και με πιάνει η καρδιά μου. Στο πάτωμα χαμός! Πάνω μου όλο κάτι με γαργαλαει και είναι τρίχες μου. Στο στόμα της μικρής τρίχες μου. Ξέρει καμία μέχρι πότε θα μας συμβαίνει;;

@Diwni εσύ που έχεις εμπειρία από το πρώτο σου κοριτσάκι, ειχες τέτοιο θέμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

@stasa199 φαίνεται να είναι πολύ καλό, ναι!! Όταν έρθει θα σου πω και εντυπώσεις. 

Κορίτσια, το συζητούσαμε με την @Sofi90 αλλά θα ήθελα να μου πείτε κι εσείς, με την τριχόπτωση πως τα πάτε;;; Χάνω τούφες ολόκληρες κάθε μέρα. Μιλάμε για πολύ μαλλί!!! Απορώ πως έχω ακόμα μαλλιά στο κεφάλι μου, αλήθεια! Κάνω να χτενιστω και με πιάνει η καρδιά μου. Στο πάτωμα χαμός! Πάνω μου όλο κάτι με γαργαλαει και είναι τρίχες μου. Στο στόμα της μικρής τρίχες μου. Ξέρει καμία μέχρι πότε θα μας συμβαίνει;;

@Diwni εσύ που έχεις εμπειρία από το πρώτο σου κοριτσάκι, ειχες τέτοιο θέμα;;

πολλη τριχοπτωση κι εγω αστα! Παντου τριχες! Οπως το ειπες....στο πατωμα, στην πλατη μου με φαγουριζουν, στα χερια του μωρου... Μου τα τραβουσε κιολας πολυ. Πηγα τα εκανα ενα κοντο καρε...τουλαχιστον να μην τα βρισκω σε τοσο μεγαλο μηκος και να μην τα φτανει ο μπεμπης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki αν σου πω ότι το σκεφτόμουν να πάω κι εγώ να τα κοψω; Αλλά δε μου πάει το καρε εμένα... Έχω μακριά μαλλιά και στην εγκυμοσύνη που θα είχα πάρει λίγο και είχα πρηστεί κιόλας στο πρόσωπο ήμουν σαν κεφτές!! Κάποιες φορές όταν ξυπνάω τη νύχτα να τη θηλάσω, λιώνω κυριολεκτικά από τη ζέστη και έτσι μου' ρχεται να τα κόψω γουλί!!! Αφού ανυπομονώ να έρθει ο χειμώνας, ποιά; Εγώ! Που είμαι και κρυουλιάρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ χάνω φουλ τρίχες!!!!υπομονή Ίσως είναι και περίοδος τώρα που το επιβαρύνει!τι καλά στην εγκυμοσύνη δεν υπήρχε τρίχα στο πάτωμα Ούτε πουθενά!

@vayaki πιστεύω θα σου πάει το καρέ!φέτος πολλά κοπέλες τα έκαναν και όσες είδα τους πάει!

@Angelmammy και εμένα δεν μου πάει γιατί είναι στρογγυλοπροσωπη!αλλα εσυ εισαι σαν τη vayaki οπότε νομίζω θα σου πάει!Εγώ πάλι τα έχω μακριά (γιατί είναι και Κάτσε ρε δεν μπορώ να τα κόψω πολύ θέλουν περιποίηση και δεν προλαβαίνω!)και τα έχω μόνιμα με ένα κλαμερ η αν βγω έξω κοτσίδα ψιλά να μην τα φτάνει η μπέμπα γιατί έτσι και τα πιάσει δεν τα αφήνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπραβο κορίτσι μου!! Πολύ καλός αριθμός!!
    • Αν είχε θυρεοειδή το καταλαβαίνω!
    • Κοριτσια μου γλυκα πριν λιγο μου εστειλε ο γιατρος!!! εχουμε 4 βλαστοκυστες!!! 3 4ΑΑ και 1 2ΑΑ!!! επισης θα μας ενημερωσει αυριο για 1 ακομη εμβρυακι που ειναι στην καλλιεργεια.... ακομη δεν το πιστευω......🥺 τι συγκινηση!!!! τι ανακουφιση!!! τι ευτυχια!!!!! 🥰 μακαρι να ειναι αυτα τα κουκουνια μας που θα φτασουν γερα στην αγκαλια μας!!! 🙏
    • Καλως ΄ήρθες και πάλι αγαπημένη!!!Πολύ ωραία τα νέα σου κοριτσάκι μου γλυκό!!!! Ελπίζω να είναι η τυχερή σου προσπάθεια κ να φωλιάσει το σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!
    • Ένα δυο - ένα δυο ,τεστττττ ,τεστττττ Ωραία ακούγομαι! Έλεγα μπας και μετά από τοοοσο καιρό δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο μου! Χαχαχα Κοριτσαρες μου υπέροχες μου λείψατε πολύ αν και σαν φαντασματάκι έβλεπα που και που τις συζητήσεις σας. Εδώ και 3 βδομάδες έχω πάρει την άδεια που δικαιούμαι για τον μικρό μου και είχα ανάγκη να ξεκουραστώ από όλα. Δεν έχω κανένα νέο να σας μεταφέρω. Όλα παραμένουν τα ίδια με εμένα. Διαβάζω για τα σεμινάρια μου και τώρα πια χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω έχω ένα ωραίο πρόγραμμα. Φυσικά τρέχω τώρα δε δραστηριότητες και παιδικές χαρές όλη μέρα και σπίτι δεν κάθομαι πάρα μόνο για διάβασμα και το βράδυ αλλά τα κάνω με την καρδιά μου!  Αφού λοιπόν ξεκουράζομαι είπαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια σπερματεγχυσης αφού δεν θα έχω πια την επιβάρυνση της δουλειάς και του φορτωματος μετά. Έχω ξεκινήσει ήδη την διέγερση με κλομιφαινη και από Δευτέρα θα πάω με με δει ώστε να οριοθετήσουμε πότε θα κάνουμε σπερματεγχυση. Αν έρθει καλώς να έρθει. Αν δεν έρθει δεν έχω σκοπό να τα βάψω μαύρα! Ότι είναι να γίνει ,να γίνει μόνο για καλό σκοπό ❤️.  Μακρυγορησα πάλι καλέ και νιώθω πως είπα απλα ένα "hi" !!!  Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάλι αγαπημένες φιλενάδες. Στέλνω φιλάκια καρδούλες τσουτσουμπρουτσου και πολλές πολλές αγκαλιές ❣️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...