Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@vayaki Από εσένα περίμενα τέτοιες φωτο επειδή έβγαλες και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης !Εσύ με τι κάνεις τα νούμερα??

Εγώ τα ξέχασα τελείως!Δεν ξέρω τι έχω πάθει!είχα δει στο pinterest και είχα πει θα τα κάνω αλλά δεν έχω κάνει τίποτα!

Επίσης δε θυμάμαι αν εδώ λέγαμε για την αλλαγή  της πανας τη νύχτα αλλά το έκανα 2 φορές και τις δύο επλενα το πρωί!Ίσως επειδή κοιμάται πολλές ώρες η μπέμπα δεν ξέρω τι φταίει....εχθές είχαμε διαρροή με τσισα και σήμερα και τσισα και κακα!πάντως όντως κοιμάται καλύτερα και το μωρό και η μαμά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@vayaki Από εσένα περίμενα τέτοιες φωτο επειδή έβγαλες και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης !Εσύ με τι κάνεις τα νούμερα??

Εγώ τα ξέχασα τελείως!Δεν ξέρω τι έχω πάθει!είχα δει στο pinterest και είχα πει θα τα κάνω αλλά δεν έχω κάνει τίποτα!

Επίσης δε θυμάμαι αν εδώ λέγαμε για την αλλαγή  της πανας τη νύχτα αλλά το έκανα 2 φορές και τις δύο επλενα το πρωί!Ίσως επειδή κοιμάται πολλές ώρες η μπέμπα δεν ξέρω τι φταίει....εχθές είχαμε διαρροή με τσισα και σήμερα και τσισα και κακα!πάντως όντως κοιμάται καλύτερα και το μωρό και η μαμά !!!

Εμένα το μωρο μου είναι 3,5 μηνών και ακόμη τη νύχτα όταν ξυπνάει για φαγητό πριν φάει τον αλλάζω,άσε που αν μείνει πολύ ώρα χωρίς να αλλάξουμε πάνα κλαίει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

@vayaki @stasa199 Εγω εχω κατεβάσει εφαρμογη και βαζω τσ νουμερα διπλα στην φωτογραφία..babystory λέγεται.Εβαζα και στην εγκυμοσυνη στις φωτογραφίες την εβδομαδα που ημουν

@irened91 Τι μπουτακια ειναι αυτά?

@stasa199Εγω της αλλαζω απλα δεν την πλενω.Οπως κοιμαται βγάζω την μια και βαζω την άλλη..Χαμπαρι δεν παίρνει.

Αν ενδιαφέρεστε ειχα παρει μεσα Ιουλίου τις πανες pufies.Παρα πολυ καλες και πολυ ωραια σχέδια..580 πανες 80€.Και δεν μου εχουν τελειωσει ακόμα αλλα αυτες θα παρω παλι

Από που τις πήρες?ή τιμή είναι πολύ καλή!Εγώ με Pampers ξεκίνησα και συνεχίζω...δοκίμασα και Babylino Αλλά της έκανε ερεθισμό και δεν της ξανά έβαλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ με pampers άρχισα και συνεχίζω κι είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχω βρει και σελίδες να τα παραγγέλνω πιο φθηνά, τώρα βέβαια όσο μεγαλώνουν ακριβαίνουν αλλά παρόλα αυτά είναι ακόμα εντάξει. Επίσης έχω και σελίδα για το Αρκάδι το απορρυπαντικό, μιλάμε με την γειτόνισσα τα έχουμε βρει όλα. Οποία θέλει ας μου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Απο ενα σαιτ στο ίντερνετ.Tο e-yup.Ειμαι πολυ ευχαριστημένη και θα τις ξαναπαρω.Ουτε διαρροες ουτε ερεθισμούς ειχαμε.Με τις pampers συνεχεια διαρροες..Και τσισα και κακα..Οι babylino καλες και οι agnotis που πηρα.

Θα της δω!σε ευχαριστω!Εγώ μέχρι τώρα δεν είχα....Αλλά και τώρα μετα απο 9 και 10 ώρες το θεωρώ φυσιολογικό να έχω διαρροές...βέβαια καμία φορά κάνει τόσα πολλά που βγαίνουν από μπροστά στον αφαλό η στην πλάτη της αλλά αυτό νομίζω θα γινόταν με οποιαδήποτε πάνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Κορίτσια κι εγώ με pampers άρχισα και συνεχίζω κι είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχω βρει και σελίδες να τα παραγγέλνω πιο φθηνά, τώρα βέβαια όσο μεγαλώνουν ακριβαίνουν αλλά παρόλα αυτά είναι ακόμα εντάξει. Επίσης έχω και σελίδα για το Αρκάδι το απορρυπαντικό, μιλάμε με την γειτόνισσα τα έχουμε βρει όλα. Οποία θέλει ας μου πει. 

Ααα να μας πεις!!εγω παιρνω απο το σουπερ μαρκετ αν  έχει προσφορά 1+1 Αλλιώς από ένα site που είχα πάρει και την πρώτη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Ααα να μας πεις!!εγω παιρνω απο το σουπερ μαρκετ αν  έχει προσφορά 1+1 Αλλιώς από ένα site που είχα πάρει και την πρώτη φορά!

Για το Αρκάδι έχω το momsplan.gr και για pampers είχα βρει και στο best pharmacy και στο super panes επίσης στο συγκεκριμένο βρήκα και μωρομάντηλα . Αν και τελευταία φορά πήρα από Μασουτη παμπερς είχε 1+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Για το Αρκάδι έχω το momsplan.gr και για pampers είχα βρει και στο best pharmacy και στο super panes επίσης στο συγκεκριμένο βρήκα και μωρομάντηλα . Αν και τελευταία φορά πήρα από Μασουτη παμπερς είχε 1+1

Για πάνες δες και το πάνες για όλους η το panes.gr !τα έχω βρει πολύ φτηνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μεσα στη μερα όταν εχουν κανει κακά πως τα πλένετε;

εγω την πλένω μονο απτην μεση κ κατω στον νιπτήρα με το κεφάλι της να ακουμπάει στο αριστερό μου χέρι και με αυτο το χερι την κραταω απτο αριστερο ποδαρακι. Φοβάμαι μην παθει τιποτα το ποδι της που ουσιαστικα σηκωνω οκο το βαρος της με αυτο το ποδι. 

Εσεις εχετε καποιον εναλλακτικό τροπο πλυσιματος/κρατήματος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kat90 είπε:

Βρε κορίτσια μεσα στη μερα όταν εχουν κανει κακά πως τα πλένετε;

εγω την πλένω μονο απτην μεση κ κατω στον νιπτήρα με το κεφάλι της να ακουμπάει στο αριστερό μου χέρι και με αυτο το χερι την κραταω απτο αριστερο ποδαρακι. Φοβάμαι μην παθει τιποτα το ποδι της που ουσιαστικα σηκωνω οκο το βαρος της με αυτο το ποδι. 

Εσεις εχετε καποιον εναλλακτικό τροπο πλυσιματος/κρατήματος;

Και εγώ το ιδιο κανω αλλά την κρατάω στο δεξί χερι και της κρατάω και τα δύο ποδαράκια μόνο για λίγο την κρατάω από το ένα για να την πλύνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την πλένω όπως λες στο νιπτήρα και την κρατάω μπρούμυτα. Και τα 2 τα χέρια της είναι περασμένα πάνω απ το χέρι μου και με τα πόδια της γονατίζει στο νιπτήρα και ακουμπάει έτσι. Αλλά το βάρος της ουσιαστικά το σηκώνω εγώ στο χέρι μου έτσι όπως την κρατάω. Δεν ξέρω αν καταλάβατε κι αν το εξήγησα σωστά. Πάντως είναι πολύ εύκολος τρόπος. Με το ένα χέρι κρατάς το μωρό και με το άλλο την σαπουνιζω, ξεπλένω και πιάνω την πετσέτα της όταν τελειώνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Εγώ την πλένω όπως λες στο νιπτήρα και την κρατάω μπρούμυτα. Και τα 2 τα χέρια της είναι περασμένα πάνω απ το χέρι μου και με τα πόδια της γονατίζει στο νιπτήρα και ακουμπάει έτσι. Αλλά το βάρος της ουσιαστικά το σηκώνω εγώ στο χέρι μου έτσι όπως την κρατάω. Δεν ξέρω αν καταλάβατε κι αν το εξήγησα σωστά. Πάντως είναι πολύ εύκολος τρόπος. Με το ένα χέρι κρατάς το μωρό και με το άλλο την σαπουνιζω, ξεπλένω και πιάνω την πετσέτα της όταν τελειώνω. 

Κ εγω ετσι την επλενα εως 10 ημερών αλλα οσο επαιρνε βαρος κ επειδη κοπανιεται τις περισσοτερες φορες που την πλένω την γυρισα γιατι φοβαμαι μη χτυπισει το κεφαλι της στον νιπτηρα.

εντωμεταξυ καναμε τον υπερηχο για τα ισχια της και το αριστερο ποδαρακι ειναι λιγο πιο εξω και φοβαμαι μηπως του το εχω κανει εγω του παιδιου. 

Εσας σας εχει πει ο παιδιατρος να κανετε την εξεταση αυτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ την επλενα έτσι @irened91 σαν τι μαιμουδακι ,αλλά σταμάτησα γιατί φοβήθηκα γιατί πρέπει από μπροστά προς τα πίσω να της πλένουμε...Και εμένα χθες μου τεντωθηκε και πήγε να μου φύγει αλλά την κρατάω σφιχτά από τα πόδια οπότε την πρόλαβα!ετσι την κρατάω μετά το μπάνιο στο μασάζ....μπορεί να μην κάνω καλά αλλά την χαλαρώνει νομίζω αυτή η στάση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat90 είπε:

Κ εγω ετσι την επλενα εως 10 ημερών αλλα οσο επαιρνε βαρος κ επειδη κοπανιεται τις περισσοτερες φορες που την πλένω την γυρισα γιατι φοβαμαι μη χτυπισει το κεφαλι της στον νιπτηρα.

εντωμεταξυ καναμε τον υπερηχο για τα ισχια της και το αριστερο ποδαρακι ειναι λιγο πιο εξω και φοβαμαι μηπως του το εχω κανει εγω του παιδιου. 

Εσας σας εχει πει ο παιδιατρος να κανετε την εξεταση αυτη;

Αλήθεια; Είναι σχεδόν όρθιο το μωρό έτσι, έχεις κοντά έπιπλα και φοβάσαι μη χτυπήσει έτσι; Γιατί αλλιώς έτσι όπως την κρατάω δεν έχει φόβο να χτυπήσει, δεν μπορεί καν να κάνει αυτά τα τιναγματα που κάνουν όσο μεγαλώνουν και είναι ανάσκελα στη μπανιέρα. 

Όχι εμάς δεν μας είπε ο παιδίατρος τίποτα, δεν είναι κάποια εξέταση που γίνεται αν δεν υπάρχει θέμα. Η φίλη μου θα την κάνουν γιατί ακούει απ το μωρό κάτι κρακ κρακ και της είπε η παιδίατρος ότι είναι απ τη γρήγορη ανάπτυξη αλλά της έδωσε να κάνουν και τον υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat90 εμένα μου είχε πει η πρώτη παιδίατρος που είχε έρθει στο σπίτι στις 7 μέρες ότι πρέπει να την κάνουμε γιατί κάτι έβλεπε στη μπέμπα και αγχώθηκα...μετά όταν αποφάσισα να την αλλάξω και πήγα στον τωρινό μου παιδίατρο και της είχε όταν του το είπα απλά χαμογέλασε ο άνθρωπος και μας είπε ότι το μωρό είναι μια χαρά και δε χρειάζεται...βέβαια δεν είναι και κάτι ένας υπέρηχος είναι αν χρειαζόταν θα τον έκανα Οπ ως και το είπα στον παιδίατρο και μου είπε αν χρειαστεί θα μας το πει αλλά δε νομίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν ξερω αν βιαζομαι αλλα μολις παραγγειλαμε καθισματακι φαγητου. Ετοιμαζομαστε σιγα σιγα με τον εξοπλισμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια δεν ξερω αν βιαζομαι αλλα μολις παραγγειλαμε καθισματακι φαγητου. Ετοιμαζομαστε σιγα σιγα με τον εξοπλισμο 

Καλά έκανες!Εμάς μας το κάνανε δώρο όταν γέννησαμε και τώρα κοιτάω πιατάκια κουταλάκια και ποτηράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια δεν ξερω αν βιαζομαι αλλα μολις παραγγειλαμε καθισματακι φαγητου. Ετοιμαζομαστε σιγα σιγα με τον εξοπλισμο 

Χαχαχα βιάζεστε δε βιάζεστε τι τώρα τι μετά!! Εμείς θα το πάρουμε αργότερα. Ποιο πήρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...