Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Angelmammy και @Sofi90 και εμένα με βάρδιες είναι ο άντρας μου!τον περιμένουμε και 10 η ώρα τη βάζουμε για μπάνιο κάνουμε το μασαζακι μας και θηλάζουμε για νάνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη!!!!Της είχα πειράξει προχθές το σημείο που ήταν η ακιδα γιατί τι έβλεπα ότι κλείνει και σήμερα είχε βγει η μισή έξω!!Έχει ένα σημαδακι αλλά μάλλον σαν πληγουλα είναι!ευτυχώς  πέρασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Αντε μπραβο να σου φυγει το αγχος!Θα βαζεις κάτι εκει να μην μολυνθει η δεν χρειάζεται?

Ναι ναι Παναγίτσα μου!της βάζω καθαρό οινόπνευμα...νομίζω κάνει δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε??μας έπιασαν οι ζεστές πάλι!!!!!Η μικρή γκρινιάζει όταν νυστάζει και μόλις ανάψω το κλιματιστικό σε 5 λεπτά έχει κοιμηθεί!!!!κακομαθημένη την έχουμε μου φαίνεται!Δείτε τι πήρα! Είναι βραχιολακια για το πόδι και πεδιλακια ιδια!!!ασχολείται μια φίλη και της ζήτησα να μου τα φτιάξει!δεν μας κάνουν ακόμα αλλά του χρόνου λογικά θα τα φορέσουμε!!!!!

IMG-20aac603e68f23f4515911132df3f08a-V.jpg

IMG-a32800085b8f9a92ddbfcdc5b7a4ed41-V.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!πως είστε??

Εμείς καλά όλα απλά με τον ύπνο έχουμε ένα θεματάκι...εδώ και 2 μέρες κοιμόμαστε αγκαλιά αλλιώς στο 5 λεπτό ξυπνάει!Δεν ξέρω τι έχει πάθει.....δεν δείχνει να την ενοχλεί κατι..Μόλις την πάρω αγκαλιά σταματάει!τα ίδια μου έκανε όταν πέρναγε αλμα αλλά τώρα είναι λίγο νωρίς..κανονικά από αύριο είναι η 15η εβδομάδα...μου τα περνάει νωρίτερα??γίνεται???Επίσης εδώ ναι 4 μέρες βγάζει τόσες κραυγουλες που γελάμε παρά πολύ!!!!Είναι γλυκά μωρέ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2019 at 2:17 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πως είστε??

Εμείς καλά όλα απλά με τον ύπνο έχουμε ένα θεματάκι...εδώ και 2 μέρες κοιμόμαστε αγκαλιά αλλιώς στο 5 λεπτό ξυπνάει!Δεν ξέρω τι έχει πάθει.....δεν δείχνει να την ενοχλεί κατι..Μόλις την πάρω αγκαλιά σταματάει!τα ίδια μου έκανε όταν πέρναγε αλμα αλλά τώρα είναι λίγο νωρίς..κανονικά από αύριο είναι η 15η εβδομάδα...μου τα περνάει νωρίτερα??γίνεται???Επίσης εδώ ναι 4 μέρες βγάζει τόσες κραυγουλες που γελάμε παρά πολύ!!!!Είναι γλυκά μωρέ!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Ναι πως δεν γινεται.Οι βδομαδες είναι ενδεικτικές.Το καθε μωρο ακολουθει την δικη του ανάπτυξη.Υπομονη μονο!Σκέψου εμενα ειναι ετσι απ'την γεννηση.Εσενα θα ειναι περαστικο.Θελει να νιωθει ασφάλεια μαλλον..Εχουν πολυ πλακα οι κραυγουλες τους..Και μεις γελάμε?

Το σκεφτηκαμε με  τον άντρα μου γιατί έχει παρόμοια συμπεριφορά και λεμε λες??και εσενα μαλλον νωριτερα το περασε ε?

Καλά με τις κραυγές μας ακούει και η γειτόνισσα με τον άντρα της και μου λένε πω πω την ακούμε τη μικρούλα που φωνάζει και χαιρόμαστε !Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,έχουν αρχίσει τα μωράκια σας να βγάζουν δοντάκια;στης 31 του μήνα κλείσαμε τον τρίτο μήνα και εχθές είδα στο κάτω ουλη στο κέντρο κάτι άσπρο το έπιασα και είναι σκληρό σα  δόντι,ο άντρας μου λέει αποκλείεται από τόσο νωρίς Μήπως είναι κανένα σπυράκι Γιατί βάζέί συνέχεια τα χέρια στο στόμα.εχω παιδίατρο σε περίπου 10 ημέρες και θα τον δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,έχουν αρχίσει τα μωράκια σας να βγάζουν δοντάκια;στης 31 του μήνα κλείσαμε τον τρίτο μήνα και εχθές είδα στο κάτω ουλη στο κέντρο κάτι άσπρο το έπιασα και είναι σκληρό σα  δόντι,ο άντρας μου λέει αποκλείεται από τόσο νωρίς Μήπως είναι κανένα σπυράκι Γιατί βάζέί συνέχεια τα χέρια στο στόμα.εχω παιδίατρο σε περίπου 10 ημέρες και θα τον δει 

Κορίτσι μου μπορεί και να είναι!Εγώ και τα αδέρφια μου στον 3ο με 4ο βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι!να σου πω περίμενα και η μικρή μου να βγάλει γρήγορα αλλά προς το παρόν δεν έχω δει τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσι μου μπορεί και να είναι!Εγώ και τα αδέρφια μου στον 3ο με 4ο βγάλαμε το πρώτο μας δοντάκι!να σου πω περίμενα και η μικρή μου να βγάλει γρήγορα αλλά προς το παρόν δεν έχω δει τίποτα!!

Θα το παρακολούθησω απλά μου έκανε εντύπωση Γιατί μου φαίνεται νωρίς γεννήθηκε και στις 36+5 και το μετράμε σχεδόν ένα μήνα πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,έχουν αρχίσει τα μωράκια σας να βγάζουν δοντάκια;στης 31 του μήνα κλείσαμε τον τρίτο μήνα και εχθές είδα στο κάτω ουλη στο κέντρο κάτι άσπρο το έπιασα και είναι σκληρό σα  δόντι,ο άντρας μου λέει αποκλείεται από τόσο νωρίς Μήπως είναι κανένα σπυράκι Γιατί βάζέί συνέχεια τα χέρια στο στόμα.εχω παιδίατρο σε περίπου 10 ημέρες και θα τον δει 

Το ίδιο αναρωτιεμαι κι εγω. Αραγε βγαζουν τοσο νωρις δοντια; Ο παιδιατρος μας λεει οτι δεν μπορει τοσο νωρις. Δεν εχω δει δόντι αλλα τριβει σαν τρελος τα χερια του στο στομα....τον πιανει μουρλα. Και κατι που κανει τωρα τελευταια.... προτιμαει να βγαλει το μπουκαλι απ το στομα του και να βαλει μεσα τα χερια του. Δεν πολυτρωει. Γενικα μια μουρλα. Ολοι μου λενε οτι τον ενοχλουν τα ουλα αλλα ο γιατρος λεει ειναι νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με ψηνει πολυ σαν ιδεα το baby led weaning (καλα εχουμε ακομη καιρο για τις τροφες). Το εχω δει κλασικα στο ιντερνετ να το κανουν αλλες μαμαδες. Επισης το σοι μου στη Γερμανια..ολα τα μικρα ξαδερφακια μου με αυτον τον τροπο ετρωγαν. Μου αρεσει πολυ το μικρο να αρχισει να τρωει μονο του και να δοκιμαζει διαφορα αλλα νομιζω θα φοβηθω να το επιχειρησω... Το να μην πνιγει με φοβιζει αλλα αυτον τον φοβο μπορω να τον αντιμετωπισω ξερω γω αν παω και κανω μαθηματα πρωτων βοηθειων. Κατι αλλο που με φοβιζει ειναι μηπως δε θα παιρνει σωστα βαρος...δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Το ίδιο αναρωτιεμαι κι εγω. Αραγε βγαζουν τοσο νωρις δοντια; Ο παιδιατρος μας λεει οτι δεν μπορει τοσο νωρις. Δεν εχω δει δόντι αλλα τριβει σαν τρελος τα χερια του στο στομα....τον πιανει μουρλα. Και κατι που κανει τωρα τελευταια.... προτιμαει να βγαλει το μπουκαλι απ το στομα του και να βαλει μεσα τα χερια του. Δεν πολυτρωει. Γενικα μια μουρλα. Ολοι μου λενε οτι τον ενοχλουν τα ουλα αλλα ο γιατρος λεει ειναι νωρις

Μια από τα ίδια βγάζει το μπουκάλι και βάζέί τα χέρια,επισεις μου έχει κατεβάσει και τα γραμμάρια σε κάθε γεύμα εκεί που έτρωγε 130 πλεον τρωει 100 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μια από τα ίδια βγάζει το μπουκάλι και βάζέί τα χέρια,επισεις μου έχει κατεβάσει και τα γραμμάρια σε κάθε γεύμα εκεί που έτρωγε 130 πλεον τρωει 100 

Μια απ τα ιδια.... εχουν πεσει παρα πολυ τα ml που τρωει... καλα εμενα μερικα ταισματα ειναι τραγικα... κλαιει χτυπιεται μολις τον πλησιαζει το μπουκαλι. Ολη τη μερα ησυχος κεφατος χαμογελαστος και λαλιστατος....μεχρι να δει το μπουκαλι. Δεν το κανει ομως σε ολα τα ταισματα. Με τις ωρες του ειναι. Τα χουμε παιξει για να βρουμε γιατι το κανει αυτο και τι του φταιει. Εχουμε αποκλεισει σχεδον ολους τους πιθανους λογους. Μενει μονο να δουμε αν υπαρχει καποιο θεμα υγειας, που δε νομιζω γιατι ολη την υπολοιπη μερα το μωρο ειναι μια χαρα. Θα τα αναλυσουμε ολα στον γιατρο οταν παμε. Ξανανοικιασα και ζυγαρια γιατι ειχα αγχωθει φουλ αλλα νταξει πηρε βαρος. Σημερα να σου πω οτι εχει κανει ενα γευμα των 90ml, μετα ενα των 80ml και μετα χτυπησε ενα 180ml .... οτι να ναι... προσπαθω να μενω ψυχραιμη γιατι στο τελος θα παθω τιποτα απ το αγχος. Λες να ειναι φαση τωρα αυτη; Θα αρχισουν να τρωνε ξανα νορμαλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να τους ενοχλούν τα ούλα...Και εμένα το κάνει προσπαθεί μαζί με το στήθος να βάλει και το χέρι !άλλες φορές τρώει 2 λεπτά άλλες φτάνει 7 και 8 που δε το συνήθιζε !σκέφτηκα μήπως είναι αλμα γιατί είναι στη 15η εβδ. και γενικά έχει εδώ και 4 μέρες παράξενη συμπεριφορά η μικρή μου!και θυμαμαι τα ούλα της όταν γεννήθηκε που  φαινόντουσαν τα 2 κάτω δοντάκια της !

@vayaki για το blw υπάρχει ομάδα στο fb!και εμένα μου αρέσει σαν ιδέα!όπως είπες έχουμε μέλλον αλλά καλό είναι να ενημερωνόμαστε από πριν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Μια απ τα ιδια.... εχουν πεσει παρα πολυ τα ml που τρωει... καλα εμενα μερικα ταισματα ειναι τραγικα... κλαιει χτυπιεται μολις τον πλησιαζει το μπουκαλι. Ολη τη μερα ησυχος κεφατος χαμογελαστος και λαλιστατος....μεχρι να δει το μπουκαλι. Δεν το κανει ομως σε ολα τα ταισματα. Με τις ωρες του ειναι. Τα χουμε παιξει για να βρουμε γιατι το κανει αυτο και τι του φταιει. Εχουμε αποκλεισει σχεδον ολους τους πιθανους λογους. Μενει μονο να δουμε αν υπαρχει καποιο θεμα υγειας, που δε νομιζω γιατι ολη την υπολοιπη μερα το μωρο ειναι μια χαρα. Θα τα αναλυσουμε ολα στον γιατρο οταν παμε. Ξανανοικιασα και ζυγαρια γιατι ειχα αγχωθει φουλ αλλα νταξει πηρε βαρος. Σημερα να σου πω οτι εχει κανει ενα γευμα των 90ml, μετα ενα των 80ml και μετα χτυπησε ενα 180ml .... οτι να ναι... προσπαθω να μενω ψυχραιμη γιατι στο τελος θα παθω τιποτα απ το αγχος. Λες να ειναι φαση τωρα αυτη; Θα αρχισουν να τρωνε ξανα νορμαλ;

Ελπίζω πως ναι γιατί και εμένα δεν πίνει πάντα το ίδιο μπορεί να πιεί 70 μετά 100 μετά πάλι 70 μετά 130 μέχρι εκεί εμένα παραπάνω δεν έχει πιεί ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα είναι έτσι πολύ καιρό, ίσως πάνω από ενάμιση μήνα. Πέρασε και μια φάση μιας εβδομάδας που θήλαζε σα νεογέννητο, αλλά γενικά μου έχει γίνει πολύ μίζερος στο τάισμα. Μονο τις μέρες που παω δουλειά, μετά δεν ξεκολλαει από πάνω μου το πουλάκι μου ? όσο για τα δόντια, δεν είναι απίθανο να βγάλουν από τώρα. Η παιδίατρος όμως που τη ρώτησα (γιατί κι εμένα τρίβει ούλα κτλ), μου είπε πως σίγουρα τον φαγουρίζουν για να κάνει έτσι, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα βγάλει σύντομα δοντάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες έχετε βρεφική Λίμα από που την πήρατε???Ρώτησα στο φαρμακείο Και μου είπαν δεν έχουν και να πάω σε κατάστημα με καλλυντικά...όλο  γρατζουνιές ειναι το πρόσωπο μας τις τελευταίες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε βρεφική Λίμα από που την πήρατε???Ρώτησα στο φαρμακείο Και μου είπαν δεν έχουν και να πάω σε κατάστημα με καλλυντικά...όλο  γρατζουνιές ειναι το πρόσωπο μας τις τελευταίες μέρες...

Εγώ την έχω πάρει από φαρμακείο(αν και δεν τη χρησιμοποίησα πότε)Αλλά έχει και στα καταστήματα με βρεφικά τύπου Λητώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...