Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Sofi90 πλέον νομίζω το πάμε καλά γιατί γκρινιάζει η μικρή όταν νυστάζει οπότε δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές!Επίσης προς το παρόν κοιμάται μόνο επάνω Μου!

Κορίτσια να σας ρωτήσω είδατε διαφορά με τα τις 80 μέρες στα μωρά σας??νομίζω πως ηρέμησε κάπως η μικρή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissaέκλαψα με τ φυσάει ξεφυσαει χαχα. Επίσης τ Καλουλα μ άρεσε.

@stasa199 μωρέ πάλι θα θέλουν αγκαλιά Αλλά θα αρχίσουν να αποκτούν κ Αλλά ενδιαφέροντα. Τώρα μόνο ξάπλα είναι τα καημένα να κοιτάνε γύρω γύρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 εννοείται ότι κοιτούσε Κ το σπίτι...  έπαιρνε το μωρό αγκαλιά Κ καλά του έδειχνε τα φώτα Κ πήγαινε γύρω γύρω κ κοιτουσε ... την πέτυχα να χει ανοίξει μέχρι κ το στεγνωτηριο ???  κ μ ήθελε κ από πίσω της  να  μου μιλάει... Δε το κράταγε τουλάχιστον να κάνω καμία δουλειά.... 

 αλλά γενικά δεν αξίζει ν ασχολείσαι  ... Το κόβεις  κ τελειώνει . Γτ κ εγω εβραζα αλλα ήθελα να μαι ευγενική κ σε μια φάση κατάλαβα ότι δε γίνεται να μη σπάσεις αυγα αν δε καταλαβαινει ο άλλος...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απανταχού πεθεροπληκτες, ψυχραιμία! Δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία γιατί η πεθερά μου είναι στο μυαλό 200 χρόνια πριν την εμφάνιση των αμοιβάδων στην Γη αλλά επειδή πετάει που και που και αυτή τα φαρμάκια της αποφάσισα και εγώ να μην αφήνω τπτ να πέσει κάτω και μάλιστα απαντάω επιτόπου! Ευτυχώς ο άντρας μου δεν επεμβαίνει and show must go on!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Νοσταλγειτε και εσείς το κουμπάκι στο μαιευτήριο η μόνο εγώ?????

Πόσο ωραία θα ήταν να τα άλλαζει η μαια εμείς να τα θήλαζαμε απλά και μετά να ερχόταν πάλι να το παρει να το βαλει για υπνο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2019 at 5:31 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Νοσταλγειτε και εσείς το κουμπάκι στο μαιευτήριο η μόνο εγώ?????

Πόσο ωραία θα ήταν να τα άλλαζει η μαια εμείς να τα θήλαζαμε απλά και μετά να ερχόταν πάλι να το παρει να το βαλει για υπνο???

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi90 είπε:

Ο αντρας μου το νοσταλγει!Αφου μου το έλεγε μια μερα??

Τωρα εμάς το κουμπάκι λεγεται γιαγια και έρχεται μια φορα στις 20 μερες??

Χαχαχαχα και εμένα θα έρθει σε λίγες μέρες η  μαμά μου !!!πως και πως την περιμένω!

Εγώ μιλάω με την κοπέλα δίπλα μου που γέννησε και το νοσταλγούμε συχνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες.. @KONSTANTIA γελαω με ήχο όχι απλά.....χαχαχα ! Να τις βάζετε στη θέση τους κορίτσια για να μη σκάσετε... Εγώ πλέον δεν δίνω σημασία αν κάτι ειπωθεί που γενικά δεν μιλάει η δικιά μου.... Στο πρώτο Μωρο μου όμως που λίγο ήμουν στην τσίτα κ δεν άντεχα ν ακούω έβραζα...βέβαια σε εμένα δεν τα έλεγε ότι είχε ν πει το έλεγε στον άντρα μου... Περίοδος κι εμένα Μ ήρθε από τον Ιούλιο κ πριν δεν πονούσα πολύ...τώρα σχεδόν δεν το κατάλαβα... κόριτσια το στήθος μου υπάρχουν μέρες που γεμιζει πολύ πονάει κ τρέχει ...αυτό βέβαια συνήθως συμβαίνει όταν κοιμάται πολλές ώρες η μικρή....παλεύω ν βγάζω Μ το θηλαστρο ν αποσυμφόρησω αλλά συνήθως συμβαίνει νύχτα κ δεν έχω κουράγιο ...συμβαίνει κ σε εσάς? Πότε σταματά αυτό θυμάστε οι 2μανουλεε? Εγώ σαν ν έχω πάθει Μπλάκ άουτ κ να μην θυμάμαι πότε συνέβαινε τι στην πρώτη Μ κόρη... Παρασκευή έχουμε κ παιδίατρο...ν δούμε πόσο έφτασε...νομίζω το 7κιλο το χτυπήσαμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά και εμένα κάνει συντριβανακι πολλές φορές!

Κορίτσια δε θυμαμαι αν σας είχα πει που προχθές είδα μια ακιδα στο μεγάλο δαχτυλάκι του ποδιού Της μπέμπας...ακόμα δεν κατάφερα να το βγάλω....μου είπε ο φαρμακοποιός να το κλείσω με λαδάκι και βαμβάκι όλο το βράδυ και αύριο θα βγει...Άντε να δω αλλιώς αύριο θα πάρω το γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@dimitra2222 δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά και εμένα κάνει συντριβανακι πολλές φορές!

Κορίτσια δε θυμαμαι αν σας είχα πει που προχθές είδα μια ακιδα στο μεγάλο δαχτυλάκι του ποδιού Της μπέμπας...ακόμα δεν κατάφερα να το βγάλω....μου είπε ο φαρμακοποιός να το κλείσω με λαδάκι και βαμβάκι όλο το βράδυ και αύριο θα βγει...Άντε να δω αλλιώς αύριο θα πάρω το γιατρό!

Ακίδα;;; Μα πως;;; Σήμερα πως είναι; Βγήκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy την ίδια απορία έχω!!!!να σκάσω ειμαι!Και δεν ξέρω μήπως δεν το είδα και αμέσως!δεν βγήκε όχι...βασικά έτσι όπως χτυπιέται το έβγαλε το βαμβακακι....

@Sofi90 ευτυχώς δεν δείχνει να πονάει!θα τον πάρω σήμερα σίγουρα...αρκετά περίμενα νομίζω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

@dimitra2222 μήπως να βγάζεις λίγο με το χερι, ίσα ίσα για να μην πονάς; Δε νομίζω ότι σταματάει μετά από κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, έχει να κάνει με το πόσο και κάθε πότε τρώει το μωρό. 

Γενικα κορίτσια άμα δεν πολύ τρώνε τα μπεμπακια για κάποιο λόγο, καλό είναι να βγάζετε λίγο γάλα είτε με θηλαστρο είτε με το χέρι και να μην αφήνετε το στήθος να πρηζεται. 

Εμενα χτες χτύπησε πάλι το 7ωρακι του και ξύπνησα από τον πόνο στο στήθος που είχα θηλάσει προτελευταίο. Είχε σκληρύνει φουλ και δεν έβγαινε σταγόνα ούτε με το χέρι, ούτε με το θηλαστρο. Πάει λέω δε τη γλιτώνω τη μαστίτιδα, με έλουσε κρύος ιδρώτας. Ευτυχώς μετά από 20 λεπτά ξυπνησε ο σκατούλης και εφαγε. 

Κοριτσια ποτέ πιστεύετε είναι η κατάλληλη στιγμή για να φτιάξετε προγραμμα ύπνου στα μπεμπακια; Κανονικά 8-9 θα πρέπει να κοιμούνται και σκέφτομαι από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω την προσπάθεια. 

Και κάτι που μου φάνηκε τελείως κουλό: χτες το βράδυ στην τελευταία αλλαγή πανας ο μπεμπουλης είχε στύση. Μιλάμε δεν έκλεινε  το pampers ? Το έψαξα και είναι αντανακλαστικό και απολυτως φυσιολογικό. Κι εγώ είχα την εντύπωση ότι αυτό συμβαίνει μετά τα 5-6 χρόνια ξερωγω! Αχ ποσά έχουμε να μάθουμε οι πρωτοαγορομανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa τοσο νωρίς πρέπει να κοιμούνται??καήκαμε!Εγώ τη βάζω από τις 10 μισή και κοιμάται κατευθείαν αλλά μπορώ να την αφήσω κοντά στις 12!!μέχρι τότε ψευτοκοιμαται!

Για τη στύση το εχω ακούσει Από φίλες και οι άντρες τους το έλεγαν με καμάρι ??????!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καλε τι καμάρι εγώ τρόμαξα ? και που ‘σαι ακόμα! Σκεφτομουν τις δύσκολες ώρες άβολων ερωτήσεων και σεξουαλικης διαπαιδαγώγησης που μας περιμένουν στο -όχι και τόσο μακρινό- μέλλον και λέω πόσο διάβασμα έχουμε να ρίξουμε θεεεεε μου! Χαχαχ! 

10-10:30 καλά το πάτε! Εμένα κοιμάται στις 12 ακριβώς. Και έλεγα μια χαρά, θα έχω και χρόνο να τον βλέπω μετά τη δουλειά. Και άρχισε να μου λέει ο άντρας μου για αυξητική ορμόνη που φτάνει στο peak γύρω στις 12 και το έψαξα και είχε δίκιο δυστυχως. Παντού γράφουν για 7-8 το χειμώνα και 8-9 το καλοκαίρι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa πραγματικά αυτά είναι θέματα!!!!Ευτυχώς υπάρχουν βιβλία που μπορούμε να προμηθευτούμε για να ενημερώσουμε τα παιδιά μας όταν έρθει η ώρα!

Ευτυχώς αρχίζει από νωρίς και νυστάζει!Καλά δύο φορές που την έκανα 11 παρά μπανιο είχε αρκετή γκρίνια!

@Sofi90 μια χαρά πάτε!!!Μετά σειρουλες με τον άντρα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 και η δικιά μου καταλαβαίνει ότι την αφήνω μέχρι τις 12 κας έχει κοιμηθεί από τις 10 μιση!Μετά συνήθως κοιμάται!Επίσης όσες φορές την έχω βάλει στο κρεβάτι μας και θέλω να σηκωθώ, της βάζω γύρω γύρω μαξιλάρια και κοντά στο πρόσωπο της το δικό μου και το μυρίζει και κάθεται!

Με την ακιδα τίποτα....Ο γιατρός ειπΕ ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι ιδιαίτερο και πως κανονικά θα βγει μόνη της....Εγώ όλο και την πιέζω να την σπρώχνω λίγο λίγο μήπως και βοηθάω.. μα δε μπορώ να καταλάβω που τη βρήκε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa κ μένα έτσι μ λεγανε για την αυξητική ορμόνη κ ρώτησα τ παιδίατρο γτ η μεγάλη μ από 10 μηνών έως τώρα κοιμάται 12.30 τ βράδυ. Μ λέει τ μόνο θέμα είναι ότι κουράζεστε εσείς αυτή Δ παθαίνει τπτ. Κ όσον αφορά την ανάπτυξη είναι θηρίο. 15 κιλά κ 90 πόντους κ είναι 2 χρονών. Επίσης εδώ π είμαστε στη θάλασσα τ μωρό μ κοιμάται από τις 9 κ μ ξυπνάει στις 6. Εννοείται με τα ενδιάμεσα οπότε χίλιες φορές να κοιμάται 11 κ να ξυπνάει 9. Είμασταν κ όλοι μαζί αε ένα δωμάτιο κ για να μη μ ξυπνάει τη μεγάλη την έβαζα στο καρότσι κ έπαιρνα τους δρόμους. Ούτε ο ήλιος έχει βγει καλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni πραγματικά χαρά στο κουράγιο σου!!!!!!!Δεν έχω να πω τίποτα άλλο!

Εγώ λέω ευτυχώς που κοιμάται 10 μισή, την αφήνω στο κρεβάτι της  12 και ξυπναει περίπου  στις 5, στις 8 με 9 και στις 12!Και κοιμάμαι και εγώ μαζί δε σηκώνομαι να κάνω καμία δουλειά!Τα κάνω όλα Αφού ξυπνήσει!(ότι μπορώ και με αφήνει δλδ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 ε λοιπόν θα δοκιμάσω κι εγώ αυτό το ένα τέταρτο νωρίτερα!!! Μακάρι να πιάσει. Όχι ότι με χαλάει το 23:00-23:30 που κοιμάται τώρα. Άλλωστε όταν ο άντρας μου είναι απογευματινός, αν ξαπλώνουμε από τις 21:30 δε θα τον βλέπω καθόλου;;;;

@Diwni πραγματικά χαρά στο κουράγιο σου! Να βγαίνεις με το ένα μωρό 6 το πρωί για να μην ξυπνήσει η μεγάλη σου. Να σου ευχηθώ λοιπόν καλές βουτιές!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...