Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Κοριτσια εγω μεσα στη μερα δεν εχω σειρα μπορει να φαει ανα μιση ωρα μπορει και ανα 3!το βραδυ Δοξα τω Θεω !

Οσες δινετε σταγονες για κολικους ποιες δινετε???εμας μας εδωσε τις biogaia και θα της δινω 5 τη μερα...ειπα να τις δινω απογευμα για να την πιανει μεχρι το βραδυ που συνηθως ειναι χειροτερα

@Berry πολυ καλα πατε μπραβο!!

Και εμείς αυτές παίρνουμε δεν έχω δει καμία διαφορά να σου πω την αληθεια,εμείς δυστυχώς υποφέρουμε από κολικούς τις 3 τελευταίες ημέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Sofi90 σε καθε γεύμα δίνω πρώτα στήθος και μετά ξένο, σίγουρα το ξένο τον κρατάει τόσο γιατί ειναι μεγαλύτερη ποσότητα και σαφώς πιο βαρύ γαλα. Σημειωτέον δίνω κατσικίσιο ως συμπλήρωμα και οχι αγελαδινό μετά απο παρότρυνση της παιδιάτρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/6/2019 at 5:53 ΜΜ, ο/η vivika10 είπε:

Και εμείς αυτές παίρνουμε δεν έχω δει καμία διαφορά να σου πω την αληθεια,εμείς δυστυχώς υποφέρουμε από κολικούς τις 3 τελευταίες ημέρες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi90 είπε:

Θα δείτε διαφορά. Σε μας δεν σταματησαν εχει απο την δεύτερη βδομάδα απλα εχουν ελαττωθεί σε ένταση..Εκει που πλανταζε 3 ωρες τωρα εχουν γινει 2 η 1

Μακάρι εμένα μου έδωσε ο γιατρός και το infacolic αλλά ούτε με αυτό είδα κάποια ιδιαίτερη βελτίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/6/2019 at 11:28 ΠΜ, ο/η vivika10 είπε:

Μακάρι εμένα μου έδωσε ο γιατρός και το infacolic αλλά ούτε με αυτό είδα κάποια ιδιαίτερη βελτίωση 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Υπομονη και θα δειτε.Δωστου 5-6 μερουλες.εγω πλεον πινω και ενα χαμομηλακι καθε βραδυ..Νομιζω βοηθαει και αυτό..Πολυ ασχημοι αυτοι οι κολικοι..Αντε να περάσουν

Τις σταγόνες πως τις δίνεις,τις βάζεις στην πιπίλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Εγώ από την πρώτη μέρα είδα διάφορα!Της μαλακώσε τον πόνο αρκετά!μου φαίνεται γκρίνια αυτό που έχει τώρα σε σχέση με πριν!

Εμένα μάλλον από τους κολικούς έχει αρχίσει και αργεί να μου κοιμηθεί!και όταν κοιμάται ξυπνάει εύκολα!

Τις σταγόνες τις δίνω το απόγευμα γιατί εκεί άρχιζε τα Καλά και εγώ τις Ρίχνω στο στόμα της γιατί πέφτουν εύκολα όχι σαν τη βιταμίνη d!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Πώς είστε;; Πώς είναι τα μωράκια σας;;;

@vayaki είστε καλύτερα;; Ηρέμησες καθόλου τώρα; Κάνεις μικτή διατροφή ή μόνο ξένο γάλα δίνεις στον μικρό σου;; 

Εμείς τις τελευταίες 3 ημέρες είναι σα να έχουμε άλλο μωράκι. Δεν κλαίει σχεδόν καθόλου παρά μόνο όταν πεινάει πολύ. Κοιμάται και τη νύχτα και μέσα στη μέρα. Όταν δεν κοιμάται γελάει διαρκώς ή κάθεται ήσυχη και κοιτάει γύρω της... Μιλάμε έχουμε πάθει ένα σοκ γιατί έχει ηρεμήσει απίστευτα. Δεν πονάει πια η κοιλίτσα της παρά μόνο πριν κάνει κακά της ή βγάλει αέρια κάποιες φορές και αυτό είναι πολύ πιο υποφερτό από παλιά. Δεν της δώσαμε σταγόνες κλπ γιατί δε χρειάστηκε. Απλά έχω κόψει μαχαίρι ό, τι είχα δει να την πειράζει. Ευτυχία!!! Τη χαίρεται και ο μπαμπάς της πλέον που μέχρι πριν λίγο καιρό έκλαιγε συνεχώς και στην αγκαλιά του. 

Μακάρι να παραμείνουμε έτσι... Καλά, ξέρω ότι θα έχουμε διακυμάνσεις αλλά ελπίζω να φτιάξουν όλα σιγά σιγά. Ούτε στο φαγητό ούτε στον ύπνο έχουμε μπει σε πρόγραμμα. Τρώει οπότε θέλει, όσο θέλει και το ίδιο και με τον ύπνο και αυτό δεν είναι καμία μέρα ίδιο με την προηγούμενη. Αλλά δεν πειράζει. Πλέον, στις 57 μέρες σήμερα, έχω συνηθίσει να θηλάζω και δε με ενοχλεί ούτε λεπτό. Μου αρέσει κιόλας. Όλα είναι πιο εύκολα... Όπως μας είχατε πει οι πιο παλιές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy μου γυρισε το μυαλο αναποδα και εκοψα τον θηλασμο μαχαιρι. Δεν ηθελα ουτε μικτη να κανω. Ενιωσα οτι ηθελα να τελειωνω με το γαλα. Αντλω καθε μερα και πιο λιγο για να τελειωσει. Δεν ξερω πως μου τη βαρεσε ετσι. Ειμαι το παραδειγμα που λενε οτι ο θηλασμος δεν ταιριαζει σε ολες. Εντωμεταξυ οσο ημουν εγκυος ηθελα οσο τιποτα να θηλασω οσο παει. Στην πραξη δε μου βγηκε. 

3η μερα λοιπον αποκλειστικα μπουκαλι γαλα σκονη και δε θελω να μας ματιαξω αλλα εχουμε ηρεμησει ολοι. Τι να πεις στο δικο μας σπιτι ταιριαξε καλυτερα να γινει ετσι για να βρουμε καποια ισορροπια

Τι καλα που ηρεμησατε κι εσεις! Πραγματικα μακαρι να παραμεινετε ετσι. Ενταξει ξερουμε οτι τα μωρα μας θα εχουν και τα πανω τους και τα κατω τους. Νομιζω εχουμε αλλιωτικη δυναμη πλεον να αντιμετωπιζουμε την καθημερινοτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammyμακάρι να μείνει έτσι η μικρή σου!!!θα μπείτε και σε πρόγραμμα σιγά σιγά!λες να ηταν το αλμα που περασε???είστε σε καλό δρόμο λογικά!ας είναι ετσι μέχρι να αρχίσουν τα δοντάκια!

@vayaki δεν θελουμε και πολυ η αλήθεια ειναι έτσι όπως είναι οι ορμόνες Καλά έκανες και το σταμάτησες είπαμε όπως νιώθεις εσύ καλύτερα!τώρα που είσαι καλά εσύ είναι Καλά και ο μπεμπακος σου!

Εγώ κορίτσια τη βλέπω να ζορίζεται λιγότερο με τις σταγόνες αλλά θέλει να με τρώει στον ώμο γενικά όπου βρει γιατί δεν την αφήνω να πιπιλαει με τις ώρες το στήθος ..το μόνο που με ζοριζει είναι ότι δεν κοιμάται εύκολα...Πριν 10 η ώρα τη θήλαζα και την έπαιρνε ο ύπνος την άφηνα στην κούνια και κοιμόταν!Τώρα περνάμε ένα 2 σωρό προσπάθειας με το που την αφήνω ξυπνάει!Κατά τις 1 μου κοιμάται...Δεν ξέρω γιατί....όπως και μέσα στη μέρα κοιμάται επάνω μου και μόλις κάνω να την αφήσω ξυπνάει τις περισσότερες φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy μου γυρισε το μυαλο αναποδα και εκοψα τον θηλασμο μαχαιρι. Δεν ηθελα ουτε μικτη να κανω. Ενιωσα οτι ηθελα να τελειωνω με το γαλα. Αντλω καθε μερα και πιο λιγο για να τελειωσει. Δεν ξερω πως μου τη βαρεσε ετσι. Ειμαι το παραδειγμα που λενε οτι ο θηλασμος δεν ταιριαζει σε ολες. Εντωμεταξυ οσο ημουν εγκυος ηθελα οσο τιποτα να θηλασω οσο παει. Στην πραξη δε μου βγηκε. 

3η μερα λοιπον αποκλειστικα μπουκαλι γαλα σκονη και δε θελω να μας ματιαξω αλλα εχουμε ηρεμησει ολοι. Τι να πεις στο δικο μας σπιτι ταιριαξε καλυτερα να γινει ετσι για να βρουμε καποια ισορροπια

Τι καλα που ηρεμησατε κι εσεις! Πραγματικα μακαρι να παραμεινετε ετσι. Ενταξει ξερουμε οτι τα μωρα μας θα εχουν και τα πανω τους και τα κατω τους. Νομιζω εχουμε αλλιωτικη δυναμη πλεον να αντιμετωπιζουμε την καθημερινοτητα. 

Ποια μάρκα μπιμπερό επέλεξες κ ταίριαξαν στο μωράκι; Εγώ πήρα βασικά της nuk. Κ γω σκέφτομαι να κινηθώ σαν εσένα, αρχικά μεικτά, ούτε καν αποκλειστικά κ μετά ίσως μόνο με σκόνη. Καλή συνέχεια.☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki χαίρομαι πολύ που είσαι καλύτερα!! Βλέπουμε τελικά ότι όλα στην πράξη είναι αλλιώς. Όλα όμως!! 

@stasa199 αυτό που περιγράφεις με τον βραδινό ύπνο, είναι αυτό που βιώνω εγώ εδώ και αρκετές εβδομάδες. Ενώ τις πρώτες εβδομάδες κάναμε μπάνιο, έτρωγε και κοιμόταν, εδώ και 3 περίπου εβδομάδες κάνουμε μπάνιο, τρώει και θέλει σίγουρα ένα 2 ωρο με 3ωρο για να κοιμηθεί. Κι εμένα δλδ κατά τις 00:30 με 01:00 κοιμάται. Αλλά μετά κοιμάται!!!!! Δόξα τω Θεώ! Επίσης, αυτό που κοιμάται πάνω σου και μόλις την αφήσεις ξυπνάει εμείς το είχαμε και το έχουμε. Απλά πλέον μόλις ξυπνήσει δε γκρινιάζει ή ξανακοιμαται αμέσως. Μπορεί κι εσένα σε λίγο καιρό να στρώσουν όλα γιατί όσα περιγράφεις μου θυμίζουν ακριβώς ο, τι περνούσαμε εμείς λίγο καιρό πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy μου γυρισε το μυαλο αναποδα και εκοψα τον θηλασμο μαχαιρι. Δεν ηθελα ουτε μικτη να κανω. Ενιωσα οτι ηθελα να τελειωνω με το γαλα. Αντλω καθε μερα και πιο λιγο για να τελειωσει. Δεν ξερω πως μου τη βαρεσε ετσι. Ειμαι το παραδειγμα που λενε οτι ο θηλασμος δεν ταιριαζει σε ολες. Εντωμεταξυ οσο ημουν εγκυος ηθελα οσο τιποτα να θηλασω οσο παει. Στην πραξη δε μου βγηκε. 

3η μερα λοιπον αποκλειστικα μπουκαλι γαλα σκονη και δε θελω να μας ματιαξω αλλα εχουμε ηρεμησει ολοι. Τι να πεις στο δικο μας σπιτι ταιριαξε καλυτερα να γινει ετσι για να βρουμε καποια ισορροπια

Τι καλα που ηρεμησατε κι εσεις! Πραγματικα μακαρι να παραμεινετε ετσι. Ενταξει ξερουμε οτι τα μωρα μας θα εχουν και τα πανω τους και τα κατω τους. Νομιζω εχουμε αλλιωτικη δυναμη πλεον να αντιμετωπιζουμε την καθημερινοτητα. 

Εμένα το μωρο μου δεν θηλασε σχεδόν καθόλου δεν έπαθε τίποτα μια χαρά είμαστε με την σκόνη από την πρώτη ημέρα,απλά εγώ δεν προσπάθησε και ιδιαίτερα με τον θηλασμό δεν είχα το κουράγιο.παντως μπράβο σου που προσπάθησες και τόσο καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy μου γυρισε το μυαλο αναποδα και εκοψα τον θηλασμο μαχαιρι. Δεν ηθελα ουτε μικτη να κανω. Ενιωσα οτι ηθελα να τελειωνω με το γαλα. Αντλω καθε μερα και πιο λιγο για να τελειωσει. Δεν ξερω πως μου τη βαρεσε ετσι. Ειμαι το παραδειγμα που λενε οτι ο θηλασμος δεν ταιριαζει σε ολες. Εντωμεταξυ οσο ημουν εγκυος ηθελα οσο τιποτα να θηλασω οσο παει. Στην πραξη δε μου βγηκε. 

3η μερα λοιπον αποκλειστικα μπουκαλι γαλα σκονη και δε θελω να μας ματιαξω αλλα εχουμε ηρεμησει ολοι. Τι να πεις στο δικο μας σπιτι ταιριαξε καλυτερα να γινει ετσι για να βρουμε καποια ισορροπια

Τι καλα που ηρεμησατε κι εσεις! Πραγματικα μακαρι να παραμεινετε ετσι. Ενταξει ξερουμε οτι τα μωρα μας θα εχουν και τα πανω τους και τα κατω τους. Νομιζω εχουμε αλλιωτικη δυναμη πλεον να αντιμετωπιζουμε την καθημερινοτητα. 

Μπράβο σε όσες γυναίκες καταφέρνουν να θηλασουν αλλά και ένα μεγάλο μπράβο και σε όλες εκείνες που έκαναν ο, τι καλύτερο για το μωράκι τους ακόμα κ αν αυτό σημαίνει να μη θηλασουν για προσωπικούς κ απόλυτα σεβαστούς λόγου! Ούτε εμενα μου ταίριαξε ο αποκλειστικός θηλασμός και πάντα σκεφτόμουν την ηρεμία τη δική μου κ κατά συνέπεια του παιδιού μου! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια κ από εμάς! 

Κ μεις μπορώ να πω ότι έχουμε μπει σε μια σχέτικη σειρά. Το μωρό έχει στρώσει πολύ. Δ κλαίει σχεδόν καθόλου. Κάθεται στο ριλαξ, στο γυμναστήριο, μας γελάει κ βγάζει συνέχεια Φωνούλες. Είναι πολύ καλό μωράκι. Πρόγραμμα στο φαγητό Δ έχουμε μπορεί να τρώει ανα μια ώρα μπορεί κ ανα δυο. Έχει κ ζέστη κ θέλει συνέχεια. Της αρέσει να έχει παρέα κ να της μιλάμε συνέχεια. Το βράδυ την κάνουμε μπάνιο κατά τις 10. Τρώει κ χαζό κοιμάται Αλλά μέχρι τις 12 12.30 που είναι ξύπνια η μεγάλη μ Δ μπορεί να ηρεμήσει κ να σβήσει,  λογικό. Μετά κάνει ένα καλό 3ωρο 4ωρο κ μετά ανάλογα. Μπορεί να ξυπνάει ανα 2 ώρες μπορεί κ ανα 1. Μέσα στη μέρα κοιμάται 20λεπτα τ πολύ μισάωρο. Το μεσημέρι κοιμιζω την μεγάλη μ στον καναπέ από μωρό. Αν είμαι τυχερή κ κοιμηθεί κ τ μωρό τ κρατάω πάνω μου κ πιάνειένα δίωρο κ έτσι κοιμάμαι κ γω καθιστή στον καναπέ.

Όσον αφορά τ θηλασμό η κάθε μανούλα κάνει ότι την βολεύει. Δυστυχώς κάποιες μανούλες κολλημένες με τ θηλασμό μας έχουν κάνει ενοχικες. Το ότι επιλέγω Εγώ να θηλάσω τ μωρό μου Δ μ δίνει κανένα δικαίωμα να γίνω επικριτική απέναντι σε μια μανούλα που δίνει ξένο. Προσωπικά με νοιάζει το πώς θα μεγαλώσω τα παιδιά μου, τι αξίες θα τους δώσω, πως θα τα κάνω να έχουν κριτική σκέψη κτλ κ Όχι αν θα θηλάσουν η Όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως οντως η ομαδα μας αποτελειται απο ανοιχτομυαλες μαμαδες! Καμια απο εσας δε μου μιλησε επικριτικα για την αποφαση που πηρα. Ολες το ιδιο πραγμα θελουμε. Να μεγαλωσουμε οσο γινεται καλυτερα αυτα τα μικρα μπομπιρακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2019 at 4:35 ΜΜ, ο/η vayaki είπε:

Παντως οντως η ομαδα μας αποτελειται απο ανοιχτομυαλες μαμαδες! Καμια απο εσας δε μου μιλησε επικριτικα για την αποφαση που πηρα. Ολες το ιδιο πραγμα θελουμε. Να μεγαλωσουμε οσο γινεται καλυτερα αυτα τα μικρα μπομπιρακια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy όντως κοιμάται μετά!ευτυχώς αλλά μέχρι να κοιμηθεί κλαίει πολύ η καημένη!άντε να στρώσουν τα μικρούλα της ομαδας όλα!!!

@vayaki ποιος ή ποια θα τολμήσει να σε κρίνει???Είναι δυνατόν???η Κάθε μία για το παιδάκι της κάνει το καλύτερο και κανείς δεν μπορεί να πει τίποτα!

@Sofi90 αυτό το θεμα με το καρότσι το εχω και εγω!δεν ξερω αν θα μπορω να τη βγακω μονη μια βολτα....έλεγα ότι εντάξει το σηκώνω που είναι βαρύ αλλά δεν υπολόγιζα συν το βάρος του μωρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδατε που φθάσαμε? Να θεωρούμαστε ανοιχτομυαλες επειδή είπαμε οκ καλά έκανες εφόσον είσαι εσύ καλά. Λες κ μ πέφτει εμένα λόγος πως θα ταΐσεις εσύ τ μωρό σου. Δ φαίνεται η αγάπη μας στα μωρά μας από τ θηλασμό.

Εμένα κορίτσια πολύ της αρέσει τ καρότσι. Με τ που ξεκινάμε κοιμάται αλλά κ ξύπνια να είναι κάθεται κ χαζεύει. Στις αρχές έκλαψε μια δυο φορές αλλά φαίνεται τ συνήθισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Παντως οντως η ομαδα μας αποτελειται απο ανοιχτομυαλες μαμαδες! Καμια απο εσας δε μου μιλησε επικριτικα για την αποφαση που πηρα. Ολες το ιδιο πραγμα θελουμε. Να μεγαλωσουμε οσο γινεται καλυτερα αυτα τα μικρα μπομπιρακια! 

Κ κανείς δεν έχει δικαίωμα να σου μιλήσει επικριτικά. Κ πέρα από την ομάδα. Συνεχίζουμε τον αγώνα για το μεγάλωμα και τη φροντίδα των παιδιων μας, θηλάζουσες ή μη μητέρες κάνουμε ο,τι καλύτερο μπορούμε

Με τον ύπνο κι εμείς τελευταία σαν να αποκτήσαμε μια ρουτίνα. Το βράδυ από τις 10 μέχρι τις 6 το πρωί πέφτει η ενέργεια μας, κοιμάται ευκολα κ συνήθως ξυπνάει μια φορά μόνο! Όταν δεν έχει ζόρια με τα κακά του ή με κολικούς είναι κεφατος, γελάει, κουνάει χέρια πόδια σαν τρελός, κάνει κ φωνουλες! Σκέτη απόλαυση! Τώρα κοιτάμε γυμναστήριο να του πάρουμε να εκτονώνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κορίτσια είναι φυσιολογικό που η γλώσσα της μικρής μου είναι λίγο άσπρη??νομίζω πως έχει και στον ουρανίσκο της 2 ασπρακια...και νομίζω πως έχει κάνει σαν φουσκλαΛίτσα στα χειλάκια της...έχω αγχωθεί.. θα πάρω τον παιδίατρο αύριο τηλέφωνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2019 at 8:00 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

 Κορίτσια είναι φυσιολογικό που η γλώσσα της μικρής μου είναι λίγο άσπρη??νομίζω πως έχει και στον ουρανίσκο της 2 ασπρακια...και νομίζω πως έχει κάνει σαν φουσκλαΛίτσα στα χειλάκια της...έχω αγχωθεί.. θα πάρω τον παιδίατρο αύριο τηλέφωνο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Και της δικιας μου ετσι ειναι αλλα δεν εχω ασχοληθεί..Νομιζα ειναι απο το γάλα..Αν σου πει η παιδιατρος κατι πες μας

Και μια φίλη μου είπε ότι είναι από το γάλα αλλά θα πάρω να ρωτήσω....για τα χειλάκια της μου λέει ο άντρας μου ότι είναι η ιδέα μου...Εγώ θα τον πάρω και ας είναι υπερβολική!απλά είπα να το γράψω μήπως ξέρει καμία αν είναι φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...